NEO’s New Vision: The Moonshot

NEO DevCon spojil nadšence blockchainu, vývojáře, investory a podnikatele z celého světa do intimního prostředí spojeného s informacemi a nadšením.

Jedna z hlavních atrakcí konference? Zakladatel NEO, Da Hongfei. Účastníci konference čekali v očekávání, že Hongfei učiní prohlášení o tom, jak daleko NEO za tak krátkou dobu přišlo a kam si s NEO týmem myslí, že to v budoucnu půjde.

The New Vision: Da Hongfei’s Presentation on the Future of NEO

Da Hongfei zahájil inaugurační konferenci vývojářů svého brainchildu o notě plné ambicí. Jeho prezentace začala sestřihem bojů a úspěchů, inovací a neúspěchů lidstva, překrytých projevem JFK „Vybrali jsme se na Měsíc“, který vyvolal jasné podtexty měsíčních aspirací NEO.

Hongfei

Během rozhovoru pokračoval Hongfei v hraní na představivost davu anekdotami počátků NEO a dokonce srovnával odhodlání projektu s nasazením začínajícího olympijského sportovce. Hongfei překypující energií, humorem a sebevědomým chvástáním udával tón pro vůbec první DevCon společnosti NEO a s jistým optimismem maloval obraz budoucnosti svého projektu..

Původ NEO: Antshares a výzva k chytřejší ekonomice

Po ukázání videa jako prezentačního primeru DA Hongfei prolomil několik vtipů a vklouzl do improvizované stand-up rutiny, která se stala charakteristickým znakem jeho veřejného projevu.

Jakmile publikum uklidnil a nastavil veselý tón, začal se ponořit do historie NEO a geneze projektu vás možná překvapí. Nezrodilo se to z okamžiku heuréky zevnitř, z čistého a úplného nápadu, který se definitivně formoval v Hongfeiho mysli. Přišlo to z fóra Bitcoin Talk a ne od vlastního Da Hongfei.

Dne 9. srpna 2012 uživatel fóra friedcat navrhl použití procesorů ASIC pro budoucnost těžby bitcoinů. Při hledání fóra pro fondy vyzval další uživatele, aby investovali do ASICMINER a Bitfountain, aby pomohli rozvíjet budoucnost této technologie. Po získání 16 000 BTC – v té době 150 000 $, zhruba 192 mil. $! friedcat nyní zmizel a úplně utekl s prostředky, takže sliby o sdílení výnosů a návratnosti investic nebyly splněny.

“Proč bychom nemohli vybudovat blockchain pro crowdfunding, aby se něco takového už neopakovalo,” zeptal se Hongfei sám sebe, a tak se narodil Antshares.

Hongfei chtěl vytvořit Antshares, aby podpořil ekonomický model, podle něhož by svět mohl bezpečněji a efektivněji spravovat své finance. Tato inteligentní ekonomika by nejen zabránila podvodnému šíření škodlivých činitelů, jako je friedcat, ale také by podpořila systém, který by posílil jeho uživatele a zjednodušil všechny aspekty finančních transakcí..

Co je tedy inteligentní ekonomika? Podle DA Hongfei „jde o digitalizovanou ekonomiku, takže vše by mělo a bude digitalizováno: měna, peníze, aktiva – mohou být fyzickými aktivy, mohou být nehmotnými aktivy. Dokonce i vaše identita a identita vašich věcí, strojů. A inteligentní ekonomika je také programovatelná ekonomika. Potřebujeme programovatelnou ekonomiku, potřebujeme transparentnost, potřebujeme inteligentní smlouvy pro správu těchto měn, těchto aktiv, těchto identit. Inteligentní ekonomika je tedy důvěryhodná ekonomika. “


Tato definice má holistický rozsah a předpokládá ekonomiku, která spojuje aspekty osobních financí, technologického pokroku a mnohostranných identit do jedné křižovatky. Jednoduše řečeno, „inteligentní ekonomika je digitalizována, je programovatelná, je nedůvěryhodná.“

spoluzakladatelé neo

Je zřejmé, že Hongfei vidí NEO jako integrální kolík v paprskech, který otočí kolo této nové ekonomiky, takže když se dotkne nedávno zveřejněných hodnocení kryptoměny Weiss, není divu, že byl spokojen s hodnocením NEO.

“Je šťastné, že jsme jedním z pěti [projektů, které získaly B].” Nevím, proč jsme lepší než bitcoiny, ale jsme rádi, že můžeme být jedním z dobrých studentů. “ Potěšen, ale neuspokojen, uzavřel tím, že se dopředu NEO „bude snažit být jedním z prvních studentů A“.

Iniciativa komunity NEO

V naději, že tohoto potenciálu dosáhne, pracuje tým NEO na vytvoření úzce propojené komunity vývojářů, investorů, mediálních partnerů a podnikatelů s cílem vytvořit všeobjímající skupinu příznivců NEO. Hongfei hovořil o několika z těchto projektů, které pomohly vybudovat tento komplexní ekosystém s iniciativou Společenství.

Jedním z těchto hráčů je Město Sion, „Vznikla nezávislá skupina vývojářů, designérů a překladatelů s otevřeným zdrojovým kódem, která podporuje jádro a ekosystém NEO BlockChain.“ Vývojáři CoZ vytvořili takové projekty založené na NEO, jako je NEON Wallet, NEO Scan, NEO Portal, a jsou zodpovědní za překlad bílé knihy NEO do „10 různých jazyků“, tvrdí DA Hongfei.

Město Sion

Krátce se také dotkl Nová ekonomická laboratoř (NEL) a Red 4 Sec, dvě komunitní iniciativy, které jsou v prostoru nové a rostou.

Později v rozhovoru Hongfei přešel do role Rady NEO při delegování použití kapitálu NEO. Do budoucna NEO globální kapitál, „Licencovaný fond registrovaný v Singapuru spravovaný veteránskými investory rizikového kapitálu,“ poznamenal Da Hongfei, bude klíčovým aktérem při alokaci fondů.

Kromě toho společnost NEO vyvinula úsilí k založení nadace Open Blockchain Foundation. “Účelem nadace je financovat výzkum,” vysvětlil Da Hongfei svému publiku. Při dalším rozšiřování své role bude plavidlem NEO dodávat v příštích několika letech 5–10 milionů $ v oblasti výzkumu souvisejícího s blockchainem. Rovněž podpoří blockchain / krypto vzdělávání a školení studentů a NEO v současné době spolupracuje s UC Berkeley – a hovoří s dalšími předními univerzitami – aby se ujala iniciativy.

Budoucnost NEO v očích svého Stvořitele

Hongfei zdůraznil pokrok, kterého společnost NEO v uplynulém roce dosáhla, a zdůraznil projekty, které platformu využily při vytváření svých aplikací

“Vždy se mě ptají, kolik inteligentních kontraktů, kolik dApps je postaveno na blockchainu NEO,” řekl. Ukazující na zobrazení prezentačního snímku tyto projekty, řekl svým posluchačům: „nyní vidíte – jsou jich desítky.“

Hongfei, který je tímto pokrokem potěšen, řekl divákům, že nebude spokojen, dokud platforma nedosáhne svého vrcholného dlouhodobého cíle: „Udělat NEO blockchainem číslo 1 do roku 2020.“

“Ale jak? Je to těžké – je to opravdu těžké, “pokračoval v přiznání. Když rozložil svůj herní plán, aby (snad) dostal NEO na podstavec bitcoinové zlaté medaile, ponořil se do tří „zabijáckých aplikací“, které podle jeho názoru blockchain dosud vytvořil.

“První zabijáckou aplikací blockchainu je Decentralized Gold, [takže] bitcoin je první zabijáckou aplikací blockchainu.”

Druhou z nich, kterou Hongfei drží, jsou ICO: „Musíme uznat, že ICO přivedly do tohoto odvětví mnoho lidí – pomohly Ethereum stát se druhou největší kryptoměnou.“

Hong Fei Neo

Výměny a obchodování s měnami obecně jsou však „největšími případy použití“ kryptoměny, protože trh v současné době funguje, a je přesvědčen, že pro budoucí zdraví obchodování s kryptoměnou budou mít zásadní význam decentralizované burzy..

„Centralizované burzy zemřou,“ tvrdí, ale aby se DEX staly relevantní, Hongfei tvrdí, že budou potřebovat následující funkce:

  • Rychlé časy transakcí
  • Konečnost
  • Interoperabilita
  • Digitální identita
  • Stabilní mince pro univerzální páry

„Těchto pět zásadních bodů potřebujeme k vybudování dokonalé výměny,“ a podle jeho odhadu „má NEO všechny ingredience“ díky následujícím funkcím:

  • Vysoká TPS 1 000 / s
  • Konečnost: NEO potřebuje pouze 1 potvrzení pro schválení transakce a distribuovaný konsenzus
  • Interoperabilita prostřednictvím NeoX
  • Digitální ID prostřednictvím NeoID / Ontologie
  • Stable Coin: Alchemist (Hongfei se tím moc nezabýval, ale teoreticky je Alchemist protokolem cenové stability)

Je to Da Hongfei škádlení, že NEO DEX je v pracích? No, tam je docela jeden. Ačkoli nejde o projekt přímo pod dohledem týmu NEO, Da Hongfei nepochybně odkazoval NEX, decentralizovaná burza postavená na NEO a vedená zakladatelem City of Zion Fabiem Canesinem.

NEO usilující o dokonalost v oblasti kryptoměn není příliš překvapivé, protože je v souladu s odhodláním projektu bezkonkurenční kvality. Například kromě dosažení tržního stropu číslo jedna za dva roky, Hongfei chce, aby NEO zvládlo 100 000 tx / s bez dělení, s jistotou prohlašuje: „Toho dosáhneme do roku 2020.“

Proces decentralizace

Ke konci příběhu svého segmentu se Da Hongfei zaměřil na snahy společnosti NEO o decentralizaci, což je kritický krok v očích komunity.

„NEO je často obviňováno z toho, že je velmi centralizované,“ připustil jeho tvůrce, ale dodal, že „konsensuální uzly budou decentralizovány od roku 2018.“

Aby se tento proces usnadnil, umístí se online webová stránka kampaně, aby kandidáti mohli požádat o uznání shody. V současné době se City of Zion, KPN (nizozemská telekomunikační společnost) a Fenbushi (čínská společnost rizikového kapitálu) zavázaly provozovat několik z těchto uzlů.

Od přechodu od zaměření na decentralizaci infrastruktury se Hongfei dotkl finanční decentralizace. To mělo podobu načrtnutí budoucího použití rezervních tokenů NEO, 50% zásoby tokenů, která byla – a bude i nadále – pomalu uvolňována po dobu 6 let. Z 35 milionů NEO, které mají být ještě uvolněny, bude 10% vyhrazeno pro týmové pobídky, 10% pro komunitní pobídky, 15% pro investice do projektů v rámci ekosystému NEO a 15% bude flexibilně použito jako součást pohotovostní strategie NEO.

Inteligentní ekonomika NEO

Během své prezentace Da Hongfei propletl kousky humoru a pokropil svůj projev příležitostným komediálním klenotem. Tyto nugety stand-upu se pohybovaly od lehkého sebepodceňování – “Kdo je ten tlustý chlap tam nahoře?” Zeptal se Hongfei rétoricky a ukázal na prezentaci sebe sama ze starých časů Antshares – na nestydaté podrobnosti svého platu, s odkazem na zablokování jeho akcií v NEO. “Už roky jsem nedostával výplaty,” přiznal publiku, které se rozesmálo.

NEO chytrá ekonomika

Da Hongfei ale po celou dobu dodržoval vizi společnosti NEO a naplnil svůj projev stejným neúnavným úsilím, díky němuž je budoucnost pro jeho projekt slibnou. Tato vize, iterace Da Hongfei, je jednou z nové ekonomiky založené na technologii: inteligentní ekonomika NEO. Je to ekonomika, která slibuje účinnost, bezpečnost a pohodlí, ten, ke kterému komunita NEO – se všemi svými pracovními částmi od vývoje technologií, přes média až po investice – pracuje každý den.

Jeho přednáška jako taková skončila optimismem schopnosti NEO udržet tuto vizi v centru pozornosti, dokud nebude plně realizována, a zdůraznil důležitost rozšířené a talentově rozmanité komunity NEO pro dosažení tohoto cíle.

Nakonec poděkoval těm, kteří jsou zodpovědní za pomoc při pohánění NEO tam, kde je dnes, a požádal ty na okraji, aby se připojili k hnutí: „Jsem tak poctěn, že NEO se může stát takovým projektem světové úrovně – vše, co mohu říci, je děkuji, děkuji komunitě NEO a připojte se k nám. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me