Recenze Bitfinex

Bitfinex má trvale nejvyšší nebo druhý nejvyšší denní objem obchodování z jakékoli burzy kryptoměn a je na to dobrý důvod. Platforma nabízí široký výběr mincí s četnými obchodními páry, nízkými poplatky a robustním rozhraním.

Bohužel, pokud žijete v USA, můžete mít smůlu. Bitfinex se nedávno rozhodl ukončit poskytování služeb obyvatelům USA a neučinil žádné prohlášení, zda bude toto rozhodnutí zrušeno či nikoli.

V tomhle Bitfinex recenze, Budu pokrývat:

Recenze Bitfinex: Klíčové informace

Jak to funguje

The Bitfinex rozhraní může být trochu ohromující. Na hlavním řídicím panelu je několik možností a karet, které by vás mohly zmást, pokud s investováním začínáte. Platforma je nejvhodnější pro obchodníky, kteří mají nějaké zkušenosti.

Chcete-li začít, musíte nejprve financovat svůj účet. Klepnutím na tlačítko „Vložit“ v pravém horním rohu se dostanete na stránku vkladu. Odtud si můžete vybrat ze seznamu kryptoměn k uložení.

Stránka vkladu Bitfinex

S prostředky na vašem účtu můžete nyní začít obchodovat. Umístěním kurzoru nad tlačítkem „Obchodování“ vyberte, mezi kterým párováním si chcete vyměnit.

Možnosti obchodování Bitfinex

Obchodní rozhraní zobrazuje několik analytických informací, jako je svíčkový graf, kniha grafických objednávek a nejnovější obchodní údaje. Můžete provádět jednoduché limitní, tržní a zastavovací příkazy i pokročilejší stop-limit, koncový stop a vyplňovat nebo zabíjet příkazy. Můžete také obchodovat na marži, i když velmi nedoporučuji, pokud nejste zkušený obchodník. Marginové obchodování přináší další úroveň rizika již tak riskantní povaze investování do kryptoměny.

Řídicí panel Bitfinex


Poplatky za obchodování

Stejně jako většina burz, poplatky za obchodování na Bitfinexu se u každého obchodu liší a jsou určeny a harmonogram poplatků. K výpočtu poplatku se používají dva faktory:

 1. Objem obchodování za posledních 30 dní
 2. Stav tvůrce / příjemce

Chcete-li být tvůrcem, musíte do knihy objednávek přidat likviditu zadáním objednávky nad cenu tickeru v případě prodeje nebo pod cenu tickeru v případě nákupu. Zákazníci postupují opačně – vyplnění objednávky, která je již v knize objednávek.

Bitfinex poplatky pro tvůrce se pohybují od 0,0% do 0,1% zatímco poplatky příjemci se pohybují od 0,1% do 0,2%.

Všechny vklady kryptoměny jsou zdarma, ale vklady přes bankovním převodem je účtován poplatek 0,1%. Poplatky za výběr (uvedené tady) se liší od měny k měně.

Dostupné kryptoměny

Bitfinex má k dispozici několik mincí spárovaných s Americké dolary, bitcoiny a ethereum pro obchodování. Dostupné mince jsou:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Zcash
 • Monero
 • Pomlčka
 • Vlnění
 • IOTA (Bitfinex je jednou ze dvou hlavních burz, které vám umožňují koupit IOTA)
 • EOS
 • Santiment
 • OmiseGo
 • Bcash
 • NEO
 • ETP
 • QTUM
 • Aventus
 • Eidoo
 • Bitcoinové zlato

Bitfinex poskytuje nezkušeným obchodníkům pomoc přehled každé mince, která je na burze k dispozici. Společnost je neustále přezkoumávání a prověřování coiny, které chcete přidat na burzu, takže pokud dnes nemůžete najít minci, kterou hledáte, zkuste to za pár týdnů a zjistěte, zda byla přidána.

Limity převodu

Na Bitfinexu nejsou uvedeny žádné limity pro vklad ani výběr a několik investorů na různých fórech uvedlo, že nemají problémy s limity.

Kryptoměna výběry mohou trvat až 12 hodin ale mít určité bezpečnostní prvky Nastavení vašeho účtu může tento proces urychlit. Pokud nemáte povoleno dvoufaktorové ověřování, každý výběr, který provedete, je ručně zkontrolován a může trvat ještě déle.

Důvěra společnosti

Bitfinex, vlastněný a provozovaný společností iFinex, Inc., je jedním z největší platformy pro obchodování s kryptoměnami. Burza byla založena v roce 2012 a v současné době má sídlo v Hongkongu.

V roce 2016 narušení bezpečnosti způsobil odcizení bitcoinů v hodnotě 72 milionů dolarů z účtů na burze. Za účelem splacení finančních prostředků společnost vydala postiženým zákazníkům tokeny BFX v hodnotě 1 $ každý a představující částku, kterou každý investor ztratil. Postupem času tyto tokeny zakoupili zpět a v dubnu 2017 je dokončili.

Celkově má ​​Bitfinex důvěru komunity, ale jejich rozhodnutí ano přerušit provoz svým zákazníkům v USA způsobil, že mnoho obchodníků začalo hledat alternativy.

Zabezpečení fondu

Bitfinex dělá úžasnou práci vysvětlující bezpečnostní politiky na místě k ochraně vašeho účtu i vašich finančních prostředků.

Chcete-li svůj účet dále zabezpečit, můžete povolit dvoufaktorové ověřování posílena univerzální 2. faktor otevřený ověřovací standard. Burza také využívá ověřovací nástroje jako Detekce IP adresy a upozornění na škodlivou činnost abyste se ujistili, že „jste ve skutečnosti vy“ při přihlášení.

Pouze 0,5% kryptoaktiv je drženo online udržovat každodenní provoz. Zbývající většina je držena offline ve studených peněženkách mimo dosah hackerů. Ještě lepší je, že studené peněženky vyžadují ruční ověření několika členy manažerského týmu, aby byly peněženky přístupné.

Zákaznická podpora

Oblast zákaznické podpory na Bitfinexu je působivá. Společnost má jeden celek Centrum nápovědy věnovaný zodpovězení všech běžných otázek, které byste mohli mít. Sekce v centru nápovědy zahrnují vše od „Začínáme“ a „Zabezpečení“ až po „Přehledy měn“ a „Typy objednávek“.

Pokud máte potíže s účtem nebo nemůžete najít odpověď na svou otázku v centru nápovědy, můžete odeslat tiket podpory prostřednictvím e-mailu. Stejně jako mnoho jiných burz je však Bitfinex běžně kritizován za pomalou dobu odezvy na tyto tikety.

Závěr

Pokud jste zkušený obchodník, kterému vyhovuje svícenové grafy, knihy objednávek a obchodování s maržemi, Bitfinex by pro vás mohla být skvělá volba. Platforma nabízí širokou škálu mincí (dokonce i některé jako IOTA, které nejsou uvedeny na mnoha jiných burzách) s nízkými obchodními poplatky.

Bohužel tato výměna je omezeno na nerezidenty prozatím.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me