Recenze BitMEX (Bitcoin Mercantile Exchange)

BitMEX (Bitcoin Mercantile Exchange) nedávno získala určitou popularitu jako výměna pro pokročilé obchodníky s kryptoměnami. Nabízíte až 100násobek pákového efektu a shortingu, můžete zvýšit své potenciální zisky (nebo ztráty) na platformě převzetím dalšího rizika pro každý obchod.

Na rozdíl od jiných burz nabízí BitMEX pouze smlouvy s pákovým efektem, které kupujete a prodáváte v bitcoinech. To znamená, že i když obchodujete s altcoiny, váš zisk a ztráta bude v bitcoinech. Tato platforma je určena pro obchodníky, nikoli investory, kteří chtějí skutečně vlastnit mince.

Poznámka: BitMEX není pro obyvatele USA aktuálně k dispozici.

V recenzi BitMEX se budeme věnovat:

Klíčové informace BitMEX

Jak to funguje

Na první pohled může být rozhraní BitMEX ohromující. Platforma neustále udržuje knihy objednávek i provedené obchody aktuální. Okamžitě si všimnete, že platforma má všechny standardní analytické údaje: svícny a hloubkové grafy, technické ukazatele a objem obchodování.

Rozhraní Bitmex

BitMEX nabízí dva typy smluv: Futures smlouvy a Věčné smlouvy. Futures kontrakt je dohoda o koupi nebo prodeji podkladového aktiva za dohodnutou cenu v konkrétní čas v budoucnosti. Umožňuje vám obchodovat s mincemi, aniž byste je museli ve skutečnosti vlastnit.

Trvalá smlouva je podobná, ale nemá datum vypršení platnosti. Obchodování s nimi je podobné jako u běžného spotového obchodování.

obchodní možnosti bitmexu

Na BitMEXu můžete pomocí Perpetual Contracts provádět jednoduché tržní a limitní objednávky a také nastavit stop limity. Pokud vás tyto výrazy pletou, doporučujeme použít burzu více zaměřenou na začátečníky, jako je Coinbase.

Co však dělá BitMEX jedinečným, jsou pokročilé možnosti obchodování, které poskytuje. Nejpozoruhodnější je, že podporuje obchodování s pákovým efektem již od 2x až po 100násobek vaší pozice. Výše pákového efektu se u jednotlivých kontraktů liší, ale denní bitcoinové / JPY futures a perpetuální bitcoiny / USD mají nejvyšší dostupné možnosti pákového efektu.

Poplatky za obchodování

Poplatky za obchodování BitMEX se pohybují od -0,05% (sleva) do 0,075% podle toho, zda jste tvůrcem nebo příjemcem a s jakými smlouvami obchodujete. V komunitě došlo k určitému zmatku poplatky; zdá se však, že obchodování s pákovým efektem tyto poplatky podstatně zvyšuje.

Poplatky za vypořádání BitMEX jsou zdarma pro všechny futures obchody s výjimkou bitcoinů. Kromě toho nebudete muset platit žádné poplatky za vklad nebo výběr finančních prostředků. Při výběru bitcoinu však BitMEX automaticky stanoví minimální síťový poplatek, který může být vyšší, než jste zvyklí.

Dostupné kryptoměny

Jak již bylo zmíněno dříve, BitMEX je platforma pro obchodování s futures, nikoli burza kryptoměn. Proto budete vždy obchodovat pouze s bitcoiny. Smlouvy však můžete obchodovat za:

  • Bitcoin
  • Bitcoinová hotovost
  • Cardano
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Vlnění

Pokud máte zájem vlastnit různé mince, s nimiž obchodujete, může vás zajímat Binance.

Limity převodu

Množství bitcoinů, které můžete vložit a vybrat ze svého účtu, není nijak omezeno.

Minimální vklad pro obchodování se liší od kontraktu k kontraktu v závislosti na počáteční marži, ale obvykle je poměrně nízký.

Důvěra společnosti

Tým běh BitMEXu je neuvěřitelně transparentní a jeho jména, biografie LinkedIn a obrázky přímo na oficiálních webových stránkách. Tým burzu založil v roce 2014 a v současné době ji provozuje mimo Hongkong.

Členové komunity mají o platformě většinou co říct, i když někteří uvádějí, že poplatky jsou výrazně vyšší než u jiných možností obchodování s pákovým efektem. V poslední době zaznamenala společnost BitMEX určitou proslulost mezi aktivními obchodníky na Twitteru kvůli společnosti přidružený program. I když populární obchodníci pravděpodobně propagují platformu, aby získali další příjmy, je nepravděpodobné, že by si zničili reputaci propagací něčeho nedůvěryhodného.

Zabezpečení fondu

Tým BitMEX trvá zabezpečení fondu vážně. Ukládají všechny prostředky do multisignature peněženek, ke kterým lze přistupovat, pouze pokud to většina partnerů dovolí. Peněženky jsou offline (chladírenské úložiště) mimo dosah potenciálních hackerů.

Všechny výběry jsou navíc před odesláním ručně zkontrolovány alespoň dvěma zaměstnanci BitMEX. Z tohoto důvodu musíte svůj požadavek na výběr odeslat do 13:00 UTC, abyste získali své prostředky ve stejný den.

Zákaznická podpora

BitMEX řeší problémy s podporou prostřednictvím systému prodeje lístků e-mailů. Komunitní sentiment kolem zákaznické podpory se zdá být docela dobrý. Tým také aktivně komunikuje na Redditu a dalších fórech a pracuje na řešení vzniklých problémů.

Navíc BitMEX webová stránka má dostatek informací nejen o obchodní platformě, ale také o matoucí terminologii. Zahrnuje seznam často kladených otázek, informace o obchodování s maržemi a průvodce smlouvou.

Závěr

BitMEX je dobrou volbou pro zkušené obchodníky s kryptoměnami. Ačkoli jsou poplatky vyšší, možnosti pákového efektu platformy jsou nepřekonatelné. Komunita má o BitMEXu především pozitivní věci a tým udržuje vaše prostředky bezpečně v chladírnách.

Pokud jste však investor, který chce vlastnit coiny, nebo jste začátečník, doporučujeme použít jinou platformu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me