Recenze burzy IDEX

IDEX je decentralizovaná burza založená na ethereu, která obsahuje obchodní páry tokenů ethereum a ERC20. Stejně jako EtherDelta využívá inteligentní smlouvy, které uživatelům umožňují spravovat jejich soukromé klíče a obchodovat v zabezpečeném prostředí typu peer-to-peer. Obsahuje také integrace Ledger Nano S a Meta Mask Wallet, bezpečnější alternativy pro správu fondu než ruční zadávání vašeho soukromého klíče.

Na rozdíl od EtherDelta (nebo jiných DEX) však IDEX využívá své inteligentní smlouvy ke správě transakcí pro své uživatele. Na transakci se i nadále odhlásíte pomocí svého soukromého klíče, ale samotná burza za vás transakci odešle do blockchainu Ethereum. To umožňuje burze aktualizovat zůstatky účtů a knihy objednávek v reálném čase a zároveň řídit tok síťových transakcí, aby se snížilo tření. To poskytuje IDEXu uživatelský zážitek z centralizované burzy, aniž by byla obětována bezpečnost a uživatelská kontrola decentralizované burzy.

Jak IDEX funguje

Stejně jako většina ostatních DEX využívajících technologii Ethereum jsou chytré smlouvy pro IDEX názvem hry. Všechny své prostředky budete spravovat prostřednictvím chytré smlouvy burzy a pokud váš soukromý klíč nemá nikdo jiný, vašich finančních prostředků se nebude možné dotknout, jakmile budou ve smlouvě uloženy, pokud se na nich neodhlásíte.

Jakmile jste na burze, všimnete si, že vše, co potřebujete k obchodování, je okamžitě před vámi. Zůstatky v peněžence, obchodní graf, kniha objednávek, obchodní páry a další nástroje jsou zobrazeny na jedné stránce. Zpočátku se to může zdát ohromující, mít všechny tyto věci dohromady, ale projdeme každou komponentu níže – a mít vše na jedné stránce ve skutečnosti dělá z výměny vánek.

Výměna IDEX

Nejprve musíte nejdříve vložit prostředky do chytré smlouvy burzy. V pravém horním rohu je schránka účtu, která vám umožní integrovat novou peněženku nebo ji vytvořit prostřednictvím burzy. Pokud se rozhodnete jej vytvořit, burza pro vás vytvoří soukromý klíč a soubor úložiště klíčů v peněžence. Ať už vytváříte novou peněženku nebo přistupujete ke staré, máte čtyři možnosti otevření peněženky na burze:

  1. Soubor úložiště klíčů: Svůj soukromý klíč můžete přímo nahrát pomocí souboru KeyStore na adresu Ethereum, kterou jste vytvořili na burze nebo jinak.
  2. Ručně zadaný soukromý klíč: Můžete se rozhodnout ručně zadat svůj soukromý klíč a odemknout prostředky z adresy Etherea.
  3. MetaMask: Svou peněženku MetaMask můžete odemknout a získat k ní přístup prostřednictvím burzy.
  4. Ledger Nano S: Svůj Ledger Nano S můžete integrovat do směnárny a vkládat z něj prostředky přímo.

Peněženky IDEX

Integrace hardwarové peněženky je jednou z největších přidaných výhod používání decentralizované burzy jako IDEX. Používání hlavní knihy k obchodování na IDEXu vás izoluje od rizik, jako je malware a phishingové útoky. Meta Mask vás ochrání před phishingovými útoky, ale ne malware a podobně EtherDelta DNS hack ukázal nám, že ruční zadávání soukromých klíčů ponechává vaše prostředky zralé pro phishing a je nejzranitelnější možností přístupu k fondům.

Jakmile na burze získáte své finanční prostředky, musíte je vložit do chytré smlouvy burzy. Vypadá to jako hloupý krok navíc, ale je to ve váš prospěch, protože tato chytrá smlouva udržuje vaše prostředky v bezpečí při obchodování a umožňuje burze vysílat transakce přímo do sítě. Můžete vložit ze své peněženky do burzy prostřednictvím karty Rychlé zůstatky v horní části stránky a upravit cenu plynu pro tuto transakci ve svém volném čase.

IDEX Quick Balance

Jakmile na burze získáte prostředky, můžete začít obchodovat. IDEX vám umožňuje vytvářet tržní / limitní objednávky a na rozdíl od jiných DEXů můžete zrušit obchody bez placení benzínu.

Tady se IDEX odděluje od decentralizovaného prostředí. Můžete zrušit obchody na IDEXu, aniž byste museli platit navíc, protože všechny obchody jsou prováděny samotnou burzou. Když se tedy odhlásíte z obchodu, souhlasíte s tím, že tento obchod provedete, ale inteligentní kontrakt burzy má na starosti jeho vysílání do sítě, takže dokud nebude transakce odeslána k těžbě, můžete požádat burzu, aby ji zrušila.

Pokud jste se někdy pokusili vyplnit objednávku na EtherDelta, vystavujete se riziku selhání této transakce. Někdy objednávky nárokuje více než jedna strana, a protože kniha objednávek se aktualizuje až po zpracování transakce v síti, může zastaralý seznam objednávek vést k tomu, že se uživatelé pokusí obchodovat s již vyplněnými objednávkami. Systém IDEXu tuto bolest hlavy vyléčí aktualizací knihy objednávek v reálném čase po vyplnění objednávky. Tento model nabízí uživatelům výhodu fondů kontrolovaných uživatelem s pohodlím čerstvě aktualizovaného systému objednávek, který najdou na centralizované burze.

Zabezpečení účtu IDEX

Obecně platí, že decentralizované burzy obsahují bezpečnostní nadšence, které centralizované burzy záměrně nemohou podporovat. IDEX není výjimkou. Samotná burza běží jako uzel v síti Ethereum, takže je plná veškerého zabezpečení, které pro své uživatele přináší blockchainová síť.

Inteligentní smlouvy burzy dále udržují prostředky uzamčené, dokud soukromý klíč nepodepíše transakci, která je přesune. Můžete si ponechat své prostředky na burze a nerozbít pot z toho, že by to bylo kompromitováno, jak jsme to už mnohokrát viděli u centralizovaných. Důvodem je to, že hacker nemůže získat prostředky z centrálního bodu selhání. Všechny fondy jsou drženy v chytrých kontraktech na blockchainu Ethereum, takže nehrozí, že by někdo hackl do rezervy peněženky, protože IDEX nedrží uživatelské prostředky v jednom.

Integrace Ledger Nano S je další z klíčových výhod IDEXu a vzhledem k celkové decentralizované struktuře burzy přispívá k jedné z nejbezpečnějších obchodních zkušeností.

Jediné, z čeho se budete muset starat o bezpečnost, je napadení poskytovatele služeb názvů domén IDEXu a hacker unese jeho URL. Viděli jsme, jak se to stalo Ether Delta, ale pokud by se něco takového mělo stát, budou vaše prostředky v bezpečí, pokud do falešného webu ručně nezadáte své soukromé klíče.Trhy IDEX

Obchodní páry IDEX

Jak jsme prošli dříve, burza se zabývá výhradně tokeny Etherum a ERC20. Jako takový nebudete mít přístup k ničemu mimo rodinu Etherea, ale to vám stále ponechává spoustu možností.

Navíc, stejně jako EtherDelta, IDEX často obsahuje tokeny hot-off svých ICO před tím, než zasáhnou centralizované burzy, což vám umožní dostat se dříve, než něco zasáhne burzu s větším objemem.

Poplatky a limity IDEX

IDEX účtuje poplatek 0,1% pro tvůrce trhu (ty, kteří vytvářejí likviditu vytvořením nové objednávky pro knihu objednávek) a 0,2% pro příjemce (ty, kteří berou likviditu vyplněním objednávky již v knize). Odběratelé jsou také zodpovědní za zaplacení poplatku za plyn za transakci, proces IDEX jde podrobněji Stránka s často kladenými dotazy:

“Účastníci trhu jsou odpovědní za pokrytí poplatků za plyn spojených s každým obchodem.” Vzhledem k našemu designu musí burza zaplatit tento poplatek za plyn, oceněný v etheru, při odeslání obchodu do sítě a poté jej odečíst od zůstatku účastníka trhu. Při výměně žetonů za ether se odečtené množství etheru rovná částce poplatku za plyn. Při výměně etheru za tokeny odečte IDEX ekvivalentní množství tokenů na základě ceny aktiva v ETH. Tato cena se počítá jako průměr z posledních 10 obchodů.

Ceny etherového plynu rostou a tento poplatek je často vyšší než poplatek za výměnu IDEX ve výši 0,2%. Tyto vysoké ceny plynu nás vedly k zavedení minimálních objednávek ve snaze snížit náklady pro naše uživatele. “

Poplatek příjemce tedy může být více než 0,2% v závislosti na provozu sítě. To také znamená, že všechny objednávky musí být alespoň 0,15 ETH pro tvůrce a 0,05 pro příjemce, aby burza mohla efektivně spravovat transakční poplatky. Kromě toho existuje minimální částka pro výběr 0,04 ETH pro Ethereum a podobně. IDEX nemá obchodní ani výběrové limity.

Zákaznická podpora IDEX

Výměna obsahuje chatovací pole, kde uživatelé i tým podpory mohou odpovídat na dotazy a obavy. Výměna Stránka s často kladenými dotazy je také docela důkladná a komplexní. Alex a Phil Wearn, zakladatelé IDEXu, jsou také aktivní v subreddit projektu a obvykle rychle reagujeme na dotazy a stížnosti zákazníků.

Stránka také obsahuje a Kontaktní formulář za kontaktování týmu a odkaz na Telegram IDEXu.

Komunitní sentiment IDEX

IDEX nebyl příliš dlouho, takže jeho komunita příznivců stále roste a zdaleka není tak velká jako centralizovaná konkurence.

To znamená, že burza nedávno dosáhla milníku 50 000 uživatelů, což je působivá známka pro DEX spuštěný před 5 měsíci. Většina uživatelů, kteří často navštěvují IDEX, má navíc pozitivní zkušenosti a někteří říkají, že se jedná o všestranně lepší alternativu k EtherDelta..

Závěr

Ve všech ohledech si IDEX udržuje svoji rostoucí reputaci atraktivnějšího malého bratra EtherDelty (zde se možná jen málo vztahuje pouze na věk, protože IDEX ve skutečnosti předčí EtherDelta o objem obchodování). Dvouvrstvý model vypořádání transakcí obchází stejná úskalí, která trápí systém EtherDelta, a umožňuje obecně jednodušší a méně frustrující obchodní zkušenost.

Přesto tento model má své nevýhody, a to, že výměna není zcela důvěryhodná. Stále máte pod kontrolou své soukromé klíče, ale spoléháte se na to, že pro vás obchody budou provádět na burze, takže poslední krok procesu bude poněkud centralizovaný. Naštěstí představil IDEX token AURA a jejich nový sázkový model k vyřešení tohoto problému, takže očekávejte, že se výměna bude v průběhu roku 2018 ještě více decentralizovat.

Stále je součástí blockchainu Ethereum jako jakýkoli DEX napájený z Etherea a v době síťových problémů se uživatelé mohou dostat do problémů. Po zvážení všech okolností však design IDEXu zmírňuje mnoho problémů, které může DEX způsobit přetížení sítě, a jeho uživatelské prostředí / rozhraní je čistší než jeho konkurence. IDEX je vycházející hvězda v decentralizovaném výměnném prostoru, a pokud máte rádi EtherDelta, ale cítíte se podrážděni z jejího používání, rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me