Cryptographer, engineer, designer, and metalworker chodí na norský deathmetalový koncert … a přichází CRYPTOTAG. Alespoň si to tak rádi představujeme.

CRYPTOTAG je společnost zabývající se zabezpečením kryptoměn se sídlem v Amsterdamu, která vyrábí titanové desky, které fungují jako trvalé úložiště pro záložní fráze spojené s hardwarovými kryptoměnovými peněženkami, jako jsou Ledger, Trezor a KeepKey.

Každé balení je dodáváno se dvěma 24řádkovými „prakticky nezničitelnými“ titanovými deskami, sadou kovových kolíků opatřených písmenem, příklepovou plošinou a samozřejmě kovovým kladivem o hmotnosti 2 libry.

Jak CRYPTOTAG funguje

CRYPTOTAG je určen k ochraně vašich záložních klíčů a není peněženkou kryptoměny jako takovou. Chcete-li skutečně bezpečně uložit svou kryptoměnu, budete potřebovat hardwarovou peněženku, například Ledger nebo Trezor. Jakmile nakonfigurujete svou hardwarovou peněženku, poskytne vám záložní frázi skládající se z 12 až 24 slov (medvěd, kočky, košile, mince atd.) Většina peněženek v kryptoměnách používá standard nazývaný BIP39, protokol, který používá tři až osm dopis záložní slova. První čtyřpísmenná komba stačí k obnovení celého slova. Každá CRYPTOTAG je dostatečná pro 2x Ledger Nano S / X, 2x Trezor, až 4x KeepKey nebo jakoukoli jinou hardwarovou peněženku založenou na BIP39.

Většina peněženek je dodávána s listem papíru nebo lepenky určeným pro přepis, ale tento papír je stále zranitelný vůči prvkům. CRYPTOTAG chce, abyste svá slova zkompletovali do kovu, aby uživatelé mohli i nadále číst jejich zálohovací klíče.

CRYPTOTAG Origins

CRYPTOTAG se vynořil ze zakladatele Adrijan ScekicZvědavost se základy peněz místo finanční krize v roce 2008. “Zjistil jsem, že vím velmi málo o něčem, co je v našem každodenním životě tak důležité,” komentuje Adrijan. “Po letech samostudia jsem zjistil, že současný peněžní systém je centralizovaný a nespravedlivý.” Věřím, že tento systém dlouho nevydrží. “

CryptoTag

“Když jsem poprvé v roce 2011 přišel do styku s bitcoiny, otevřel se mi nový svět.” O několik let později jsem začal těžit a nakonec jsem začal aktivně investovat do různých projektů kryptoměny. Ti, kdo ovládají naše peníze, jsou u moci. Centralizace vede ke zneužití moci a já to chci změnit. Věnuji svůj čas, zdroje a energii projektům, které jsou v rozporu se současným stavem a jsou alternativou současného peněžního systému. “

Profesionálové:

  • Zdá se, že je poměrně efektivní způsob ukládání záložních frází. Někteří by mohli říci, že je to trochu přehnané, ale pak zase nikdo nechce být tou osobou, která tragicky přišla o majetek kvůli nedbalosti nebo požáru. CRYPTOTAG testovací zařízení je část webu věnovaná týmu, který se snaží spálit, střílet a zničit talíře… pro vědu.
  • Další vrstva pojištění. Protipožární produkt poráží produkt, který není. Čtenáři, kteří jsou silně nakloněni bezchybnému zabezpečení, najdou útěchu v jakékoli další ochraně. Existuje kus mysli, který pochází z vědomí, že vaše kryptoměna je v bezpečí, i když váš dům, trezor, banka, matrace a pro některé z našich čtenářů investorů shitcoinů lepenková krabice pod mostem nabízí pěkné pojištění.
  • Prezentace produktu. Balíček CRYPTOTAG je velmi dobře sestaven pro produkt ve vesmíru. Zdá se, že společnost přijala přes vrchol koncept ochrany vašich digitálních aktiv v titanu pomocí kladiva o hmotnosti 2 libry a obal přidává další hodnotu novinky. Krabice je dodávána se vším výše uvedeným, stejně jako s ucpávkami do uší a značkovými zápalkami.
  • Kladivo je pravděpodobně slušná zbraň použít k obraně a vaše kryptoměna, pokud k tomu došlo. Vzácný luxus, který tato sada nabízí, že mnoho jiných produktů kryptoměny není, je to, že nabízí kladnou odpověď na otázku „mohu ji použít jako zbraň, abych se ochránil? Jistě, pravděpodobně na to nikdy nedojde, ale v situaci na život nebo na smrt bych měl v ruce raději kladivo CRYPTOTAG, místo toho, aby to byl pitomý Ledger Nano S (promiň, tým Ledger).

Nevýhody:

  • Papírová peněženka může dělat stejnou práci zdarma. 169,99 EUR (~ 194 USD) za startovací balíček je poměrně vysoká částka za bezpečnostní produkt, který zajišťuje pouze vaše záložní fráze. S Ledgerem nebo Trezorem vás celý shebang přiblíží k 300 $. Jak již bylo řečeno, papírové peněženky se extrémně snadno ztrácejí, pálí nebo jinak ničí, což CRYPTOTAG chrání před dvěma posledními ranami. Pamatujte, že pokud ztratíte hardwarovou peněženku, můžete svou kryptoměnu obnovit pomocí záložních klíčů. Pokud ale ztratíte záložní klíče A hardwarovou peněženku, vaše kryptoměna je stejně dobrá jako pryč.
  • Zabezpečení pro zabezpečení. Odpůrce hardwarových peněženek (a jejich produktů odvozených ze záložních klíčů) upozorní, že zařízení chrání pouze před online hackery a fyzický produkt je třeba stále udržovat v bezpečí. Určitě tedy budete moci chránit svou kryptoměnu, pokud vám dojde ke krádeži Ledgeru nebo Trezoru, ale pokud vám bude odebrána titanová CRYPTOTAG, hackeři stále mohou najít způsob, jak vám ukrást prostředky. Zabezpečení fyzického produktu spadá na uživatele, nikoli na společnost. Zakladatel Adrijan navrhuje použít další přístupovou frázi a více než jednu kopii CRYPTOTAG. Takže pro případ někdo získá přístup, nemůže přesunout prostředky bez zvláštní přístupové fráze a vy máte vždy další kopii zálohy.
  • Možná drahé pitomci. Pokud omylem klepnete špatným písmenem, vaše chyba vypadá jako trvalá a pravděpodobně budete potřebovat novou titanovou desku (za předpokladu, že potřebujete maximálně obě strany) za 99 EUR. “Pokud uděláte chybu, existují dvě možnosti,” poznamenává Adrijan. “Špatné písmeno můžete dupnout několikrát.” Tímto způsobem bude nové písmeno opatřeno razítkem tak hluboko, že je jasné, že hluboké písmeno je správné. Zbytek písmen ze slova by vám měl také pomoci uhodnout správné písmeno. “

Závěrečné myšlenky

Ano CRYPTOTAG práce? Pokud zadáte své záložní fráze správně a budete mít kovové desky na bezpečném místě, ano. Jelikož ve skutečnosti neexistuje žádný elektronický hardware, je vše celkem jednoduché. I když na trhu existuje mnoho ocelářských a kovových konkurentů, kteří dělají totéž, CRYPTOTAG se díky své schopnosti ukládat více slov než konkurenti umístil jako nejšikovnější a jednu z nákladově efektivnějších možností. To pravděpodobně vyhraje několik bodů za novinky u zákazníků, kteří chtějí přidat další vrstvu zabezpečení v hrubém stylu.

Stojí CRYPTOTAG za to? To záleží na vašich bezpečnostních a rizikových preferencích. Pokud jste jedním z těch vzácných investorů, kteří v knize uchovávají hromadu papírových peněženek v hodnotě milionů, stojí za to upgradovat na něco odolnějšího. Pokud jste průměrným investorem do kryptoměny, je ochrana zálohy jako CRYPTOTAG dobrou další vrstvou vašeho bezpečnostního arzenálu. Pokud máte v kryptoměně několik stovek dolarů, mohlo by vám být lépe počkat, až si za tento produkt vyděláte ~ 200 $, dokud nenakumulujete dostatek kryptoměny v hodnotě ochrany.

“Naši konkurenti nedělají totéž jako my,” poznamenává Adrijan. “Většina z nich jen prodává kov.” Vybrali jsme metodu lisování, která se osvědčila jako nejlepší (také Jameson Lopp) a kolem ní jsme postavili plný pracovní systém. To je něco úplně jiného, ​​než rozřezat dva plechy z kovu a dát je do plastového sáčku. Používáme také prémiový titan a důkladně testujeme náš produkt. “

Nejlepší způsob, jak CRYPTOTAG použít, je zkombinovat ho s několika řešeními ochrany kryptoměny. Samozřejmě budete potřebovat Ledger, Trezor nebo jinou hardwarovou peněženku ke skutečnému uložení vaší kryptoměny, abyste mohli využívat CRYPTOTAG. Pokud to však uděláte, vyhněte se spojování záložních frází a peněženek na stejném místě, abyste neukládali všechna vejce do jednoho košíku.

Zeptali jsme se zakladatele CRYPTOTAG, co bude dále v sestavě CRYPTOTAG? Ninja hvězdy?

“Více přemýšlíme o ještě větších kladivech a obřích laserech,” směje se Adrijan. “Ne, ve skutečnosti se díváme na jiné části bezpečnostního spektra.” Chceme umožnit lidem z celého světa, aby se stali vlastní bankou s řadou produktů a služeb. Chceme se stát přední důvěryhodnou společností zabývající se zabezpečením kryptoměn. V našich očích to zahrnuje produkty, služby a vzdělávání. Příští rok se tedy v těchto oblastech budeme rozšiřovat. “

“Naši zákazníci se spoléhají na to, že tam budeme, když selžou všechny ostatní vrstvy zabezpečení, jako jsou vrstvy hardwaru a softwaru.” Jsme poslední obrannou linií, proto bereme dědictví našich zákazníků velmi vážně. Někteří lidé by si mohli myslet, že jdeme někdy přes palubu, ale chceme pro naše zákazníky ty nejlepší a vyzkoušené produkty. Nestříháme rohy. Lidé stále nevědí, jak důležité je být jejich vlastní bankou. A jak křehké jsou jejich soukromé klíče. Proto jdeme tak daleko, abychom tyto klíče chránili. Je to nejdůležitější informace, která existuje. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me