LocalBitcoins existuje od roku 2012 a spojuje kupce a prodejce bitcoinů na otevřeném trhu peer-to-peer. Existuje spousta důvodů, proč doporučit místní bitcoiny jako bezpečnou a snadno použitelnou obchodní platformu. V této recenzi místních bitcoinů vysvětlím, co se mi na místních bitcoinech líbí a jak můžete využívat platformu.

Klíčové informace o místních bitcoinech

Než se ponoříme do recenze, nejdůležitějším bodem používání místních bitcoinů je dobrý úsudek. Místní bitcoiny nejsou výměnou v tradičním smyslu. Nezadáváte informace o svém bankovním účtu a nekupujete bitcoiny. Místo toho jsou místní bitcoiny místem, kde můžete potkat další lidi se zájmem o nákup a prodej bitcoinů. Při výběru obchodníků, s nimiž chcete provést transakci, byste měli být opatrní. Zatímco místní bitcoiny mají zavedena opatření, která vám zajistí, že nebudete ošizeni, podání stížnosti může být frustrující a časově náročné.

V čem se místní bitcoiny liší od ostatních burz

Jak jsem naznačil výše, místní bitcoiny se liší od ostatních burz, protože to není obchodní burza. Když si založíte účet na hlavních burzách, jako jsou Coinbase, Kraken nebo Bitstamp, propojíte svůj bankovní účet přímo s jejich obchodní platformou, abyste mohli financovat vaše příkazy k nákupu a prodeji. Výměnou za usnadnění vašich obchodů si tyto burzy účtují transakční poplatky.

Místní bitcoiny se liší. Řekněme, že chcete koupit nějaké bitcoiny v místních bitcoinech. Nejprve vytvoříte účet a peněženku v místních bitcoinech, ale nepřipojíte informace o svém bankovním účtu přímo k místním bitcoinům. Místo toho hledáte další uživatele, kteří mají bitcoiny a chtějí vám je prodat.

nákupní možnosti

Když najdete uživatele, který nabízí prodej bitcoinů za směnný kurz a za podmínek, které se vám líbí, pošlete mu zprávu, aby transakci sjednala. Poté najdete způsob, jak dané osobě zaplatit. U online obchodů můžete použít hotovostní vklad prostřednictvím banky, PayPalu (za poplatek) nebo jiným způsobem převodu hotovosti. Nebo se v některých případech můžete setkat osobně a dát této osobě hotovost výměnou za bitcoin, odtud název Místní bitcoiny.

Poté, co zaplatíte, jsou bitcoiny uvolněny do vaší místní bitcoinové peněženky a odtud je můžete přesunout do své vlastní osobní peněženky.

Jak se vyhnout podvodům v místních bitcoinech

Od té doby Místní bitcoiny je výměna typu peer-to-peer, jsou vaše transakce stejně důvěryhodné jako osoba na druhé straně obchodu. Místní bitcoiny drží všechny bitcoiny v úschově, když platíte online, takže pokud můžete prokázat, že jste za ně zaplatili, bitcoiny vám budou uvolněny. Je však poměrně snadné se vyhnout nutnosti podávat stížnosti, pokud při prověřování obchodníků, se kterými obchodujete, postupujete podle několika jednoduchých opatření.

Pokud uvažujete o provedení obchodu, kliknutím na uživatelské jméno obchodníka zobrazíte další informace o jeho historii obchodování …

příklad obchodníka

Při hodnocení obchodníka ráda hledám následující kritéria:


  1. Obchodovali více než 50 BTC?
  2. Dokončili více než 100 obchodů?
  3. Mají skóre zpětné vazby 97% nebo vyšší?
  4. Byli na místních bitcoinech déle než rok?
  5. Požádali o ověření svých informací pomocí místních bitcoinů?
  6. Důvěřuje tomuto obchodníkovi 20 nebo více uživatelů?

Pokud jsou odpovědi na těchto šest otázek „ano“, pravděpodobně máte dobrý obchod. Jak můžete vidět na ukázkovém snímku obrazovky výše, uživatel CeruleanShine splňuje všechna moje kritéria pro důvěryhodného obchodníka. Bylo by mi příjemné provádět transakce s touto osobou.

Jako nový uživatel místních bitcoinů si samozřejmě musíte budovat reputaci. Někdy to může znamenat provádění menších transakcí s méně renomovanými obchodníky, aby se zvýšil počet obchodů a skóre zpětné vazby. Doporučuji tyto první obchody udržovat pod 200 USD, takže pokud se něco pokazí, nejste na háku za příliš mnoho peněz.

Pro všechny online obchody poskytuje místní bitcoiny ochranu úschovy. Prodejce umístí bitcoiny na účet úschovy Local Bitcoins (plus prodejce musí přidat 1% jako poplatek za transakci Local Bitcoins). Poté odešlete platbu prodejci a transakci označíte jako „zaplaceno“. Jakmile prodejce obdrží platbu, uvolní vázanou částku. Pokud se prodejce pokusí utéct s vašimi penězi, můžete podat stížnost na místní bitcoiny spolu s dokladem o platbě a on vám uvolní úschovu.

Kde můžete použít místní bitcoiny?

Jako výměna peer-to-peer jsou místní bitcoiny navrženy tak, aby byly decentralizované a použitelné odkudkoli. Jelikož můžete platit v hotovosti a nemusíte používat banky, pokud jsou ve vaší oblasti další uživatelé, můžete nakupovat a prodávat pomocí místních bitcoinů téměř kdekoli na světě. Existují dvě hlavní výjimky; Místní bitcoiny nejsou kvůli předpisům k dispozici v Německu ani ve státě New York.

Kolik si můžete koupit a kolik zaplatíte?

Místní bitcoiny neomezuje transakce. Můžete se svobodně rozhodnout, kolik jste ochotni obchodovat. Pokud prodáváte, můžete si také nastavit své vlastní ceny. Obecně platí, že renomovaní prodejci budou schopni směnit směnný kurz o několik dolarů více než ti méně zkušení.

Místní bitcoiny svým obchodníkům nabízejí více než 50 způsobů možných plateb. Uživatelé mohou souhlasit s nákupem bitcoinů pomocí čehokoli, od dárkových karet iTunes až po hotovost zasílanou poštou. Pokud se s obchodníkem dohodnete na metodě převodu hotovosti, můžete platit, jak chcete.

Platební metody Localbitcoins

Pokud prodáváte bitcoiny za hotovost v místních bitcoinech, má smysl požadovat typ transakce, který je obtížné zvrátit. Z tohoto důvodu jsou oblíbené vklady v hotovosti, peněžní příkazy a bankovní převody. Pokud někomu umožníte platit pomocí kreditní karty přes Paypal, může od vás tato osoba koupit bitcoiny a poté transakci zpochybnit u své společnosti vydávající kreditní karty, takže vám nezůstanou žádné peníze. Vzhledem k tomu, že mnoho uživatelů místních bitcoinů je anonymních, může být obtížné nebo dokonce nemožné vypátrat někoho, kdo takové schéma zavede.

Poplatky za obchodování s místními bitcoiny

Místní bitcoiny neúčtují kupujícím na platformě žádné poplatky. Místní bitcoiny ve skutečnosti nezpracovávají žádnou z hotovostních transakcí, protože všechny obchody jsou směrovány přímo peer to peer. Prodejci si místní bitcoiny účtují poplatek 1% za každou transakci. Tento poplatek se připočítává k částce, kterou prodejce umístí do úschovy s místními bitcoiny v rámci procesu uzavírání obchodů. Někteří prodejci předají tento 1% poplatek kupujícímu ve formě přirážky k kurzu bitcoinu.

Zabezpečení a soukromí místních bitcoinů

Mnoho obchodníků ve Spojených státech a dalších zemích se zákony proti praní peněz bude vyžadovat, abyste jim před tím, než s dohodou uzavřou dohodu, zaslali doklad totožnosti. Toto je součást praxe zvané Know Your Customer (KYC) a je vyžadována zákonem ve Spojených státech pro obchodníky prodávající cenné papíry. Chcete-li zachovat svou anonymitu, obvykle najdete další obchodníky, kteří jsou ochotni provádět obchody bez ověření identity.

Celkový přehled místní obchodní platformy pro bitcoiny

Doufám, že se vám to líbilo Místní bitcoiny zkontrolovat a shledal to užitečným. Celkově jsou místní bitcoiny zavedenou platformou a z větší části je to bezpečný a nízký poplatek za způsob obchodování s bitcoiny. Dokud budete při výběru, s kým obchodovat, postupovat dobře, mohou být místní bitcoiny skvělou platformou pro všechny vaše obchodní potřeby. Doporučuji to jako snadný způsob, jak začít investovat do bitcoinů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me