Recenze Poloniex: Je Poloniex bezpečný?

Poloniex sídlící ve Wilmingtonu v Delaware v USA má trvale nejvyšší objem obchodu ze všech burz kryptoměny. Navzdory širokému používání burzy existuje celá řada červené vlajky měli byste si být vědomi před použitím tohoto webu k obchodování kryptoměn.

Protože tohle Recenze Poloniex je varovný příběh, bude mít jiný formát než některé další recenze výměn na tomto webu. Kromě toho, že vám poskytnu „klíčové informace“ o Poloniexu, chtěl bych se také zabývat řadou obav. Pro ty z vás, kteří nemají čas a hledají důvěryhodnou možnost nákupu a prodeje kryptoměn, si můžete prohlédnout některé z našich doporučených možností zde.

Zahrnuto v této recenzi:

 • přehled
 • Recenze Poloniex: Klíčové informace

  Zákaznická podpora Poloniex

  I když problémy Poloniexu potenciálně nedosahují jen špatné zákaznické podpory, stačilo to samo na to, abych osobně přestal používat výměnu.

  Špatná zákaznická podpora je velkým problémem pro odvětví kryptoměn jako celek. Pokud jste si přečetli další recenze na CoinCentral, je pravděpodobné, že jste to již mnohokrát slyšeli. S tím, co bylo řečeno, je pro mě důležité sdělit, že problémy zákaznické podpory Poloniex jdou mnohem hlouběji než většina ostatních.

  Uživatelé Poloniexu zažili problémy se zákaznickou podporou, jejichž vyřešení trvalo týdny nebo dokonce měsíce.

  • Ostatní uživatelé redditu komentují ve vlákně podobné problémy:
 • Uživatel Reddit PuffinFluff tvrdí, že představitelé Poloniexu dokonce tvrdili „Může to trvat 10 dní až 3 měsíce, než se to vyřeší.“
 • Uživatel Reddit kailuakona11, který déle než 3 týdny nehlásí žádnou odpověď.
 • Uživatel Reddit nervotrep4ik „52 dní a žádné řešení“
 • Uživatel Reddit ugtarmas „Můj účet Poloniex byl„ hacknut “před měsícem. Drží mých 70 000 $ a neodpoví na ŽÁDNÉ žádosti o podporu “.
 • Je zřejmé, že tato úroveň zákaznické podpory je nepřijatelná od společnosti, která má kryptoměnu uživatelů v hodnotě milionů nebo možná miliard dolarů.

  Problémy s výběrem

  V mnoha výše uvedených problémech zákaznické podpory se uživatelé Poloniex ptali na problémy s výběrem, které měli na burze.

  Někteří uživatelé mají zkušené výběry „čekající na schválení“ po delší dobu, i přes to, že se jejich účty zdají být v dobrém stavu.

  I když je nový účet schopen vybírat finanční prostředky, může být těžké zvýšit limity pro výběr nad 2 000 $ za den.


  Pokud používáte Poloniex, můžete skončit s nezpracovaným výběrem a měsíčními čekacími dobami ze zákaznické podpory.

  Podmínky použití Změny

  1. srpna 2017 Poloniex provedl změny jejich „Podmínky použití“ že strach mnoho uživatelů. Zatímco obavy některých uživatelů byly zmírněny poté Oficiální prohlášení Poloniex k bitcoinové hotovosti, stále existuje řada zajímavých změn. Jak již bylo řečeno, myslím, že většina těchto změn byla tolik potřebnými aktualizacemi, které by každá společnost v oboru měla mít.

  Zřeknutí se odpovědnosti: Nejsem právník a jakýkoli výklad následujících „podmínek použití“ by neměl být považován za právní radu.

  Chybějící aktualizace podmínek používání

  Při zkoumání jejich minulých „Podmínek používání“ mě něco velmi rychle upoutalo. Za použití „Wayback Machine“ poskytovaný archive.org, poslední úprava, kterou jsem našel v Podmínkách používání Poloniexu, byla datována 8. srpna 2015. Stroj Wayback Machine ukázal, že tomu tak je ve snímku k 19. červnu 2017.

  I když to NENÍ nutně důvodem k obavám, připadalo mi to zvláštní. Poloniex, společnost v rychle se rozvíjejícím odvětví s neustále se měnícím právním prostředím, neaktualizovala své podmínky používání téměř 2 roky. Pro srovnání, konkurenti Coinbase a Gemini v této době provedli řadu aktualizací na svých právních stránkách.

  1. srpna 2017 Poloniex „Podmínky používání“ – hlavní body

  Uživatel Reddit NLNico se pokusil shrnout mnoho změn z 1. srpna na bitcoinových trzích SubReddit:

  • “Žádné služby lidem z New Hampshire, New York, Washington.”
  • Váš komentář na sociálních médiích o Poloniexu je nyní výhradním vlastnictvím Poloniexu. [Část 13]
  • Nebudete: K přístupu k našim službám nebo k extrakci dat použijte webový prohledávač nebo podobnou techniku„[Oddíl 14]
  • .. nebudete tento web používat k žádné nezákonné činnosti, mimo jiné včetně nelegálního hazardu, praní peněz, podvodů, vydírání, vydírání, výkupných údajů nebo financování terorismu nebo jiných násilných aktivit.„[Sekce 1]
  • Stop příkazy se nemusí provést. [Oddíl 6]
  • Zdůrazňuje, že obchodování je riskantní a že jste odpovědní za dodržování platných zákonů. [Část 5]
  • Poloniex neumožňuje uživatelům vyměňovat žetony za peníze„[Sekce 2]
  • Přidána část „nevyzvednutá vlastnost“ [Oddíl 29]
  • Více informací o „arbitráži“ [Část 23 a další oblasti podmínek použití]
  • Změna adresy [Část 8. Zdá se, že jde pouze o změnu toho, kam podat oznámení o porušení autorských práv.]
  • Opravy překlepů
  • „Sněhová bouře“ se přidává jako záminka přerušení [Část 27]
  • atd. atd.
  • Pro úplné srovnání použijte archive.org a text-compare.com.
  • Nečetl jsem celý nový text, takže si vytvořte vlastní srovnání. “

  Shrnutí komentáře NLNico

  Většina z výše uvedených změn se zdá být na burze kryptoměn poměrně přímočará a rozumná. Mnoho konkurentů Poloniexu má podobné znění ve svých podmínkách používání / podmínkách služby / dohodě s uživatelem. S ohledem na špatnou zákaznickou podporu a důvěru komunity Poloniex, Myslím, že byste si měli být vědomi alespoň několika částí jejich Podmínek použití:

  • Vzdáváte se práva obrátit se na Poloniex k soudu pro mnoho problémů, které mohou nastat při používání jejich služeb. Tyto problémy budou místo toho řešeny arbitráží. [Oddíl 23]
  • Vzdáváte se svého práva účastnit se hromadných soudních sporů nebo celoplošného arbitráže. [Oddíl 23]
  • Poloniex může deaktivovat váš účet, pokud má podezření, že vy nebo ostatní používáte váš účet k nezákonné činnosti. Budete však moci povolit převod svých „Tokenů“ po dobu 90 dnů po deaktivaci nebo zrušení účtu, pokud to nezakazuje zákon nebo platný předvolání nebo soudní příkaz. [Část 17]
  • Vzhledem k tomu, že někteří uživatelé nejsou schopni kontaktovat zákaznickou podporu po dobu 90 dnů, může to být problém, pokud jste neoprávněně obviněni z používání vašeho účtu k nelegální činnosti.
 • „Zadávání podmíněných pokynů, jako jsou„ stop-loss “nebo„ stop-limit “příkazy, nemusí nutně omezit vaše ztráty na zamýšlenou částku, protože tržní podmínky mohou znemožnit provedení těchto příkazů.“ [Oddíl 6]
 • “Pokud Poloniex po určité době nečinnosti nebude schopen vrátit vaše Tokeny na účet třetí strany, může Poloniex nahlásit a poukázat Tokeny příslušným vládním agenturám v souladu s příslušnými zákonnými předpisy nebo zákony o nevyzvednutém vlastnictví.” [Oddíl 29]
 • Další uživatel Reddit, BehindTheGreenDoor, komentoval:

  “Překontrolovat oddíl 16.

  „Poloniex nevlastní ani nekontroluje žádný základní software, jehož prostřednictvím se vytvářejí blockchainové sítě a vytvářejí a provádějí se tokeny. Obecně platí, že základní software pro blockchainové sítě má tendenci být open source, takže jej může kdokoli používat, kopírovat, upravovat a distribuovat. Používáním Služeb berete na vědomí a souhlasíte (i) s tím, že Poloniex není odpovědný za provoz podkladového softwaru a sítí podporujících Tokeny a že Poloniex nezaručuje funkčnost, bezpečnost ani dostupnost takového softwaru a sítí; a (ii) že podkladové protokoly podléhají náhlým změnám v provozních pravidlech (a / k / a „Forks“) a že tyto Forks mohou významně ovlivnit hodnotu, funkci a / nebo dokonce název tokenů, které ukládáte ve vašem účtu. V případě Vidlice souhlasíte s tím, že Poloniex může dočasně pozastavit Služby (s předchozím oznámením nebo bez něj) a že Poloniex může podle svého výhradního uvážení (a) konfigurovat nebo překonfigurovat své systémy nebo (b) rozhodnout se plně podporovat (nebo přestat podporovat) síť Forked, ovšem za předpokladu, že budete mít příležitost vybrat žetony alespoň na jedné ze stále existujících základních sítí. Berete na vědomí a souhlasíte s tím, že Poloniex nepřebírá absolutně žádnou odpovědnost, pokud jde o jakékoli základní softwarové protokoly, ať už Forked, nebo ne. “

  Skutečnost, že to museli přidat před vidlicí BCH, způsobila, že možnost, že jim připsali zůstatky BCH, vypadala docela bezútěšně. “

  Shrnutí komentáře BeHindTheGreenDoor

  Jak již bylo zmíněno výše, zpočátku to vedlo k obavám uživatelů, že po rozvětvení nedostanou bitcoinovou hotovost, což byla většina burz oceněna. Tyto obavy byly zmírněny poté Poloniex provedl oficiální bitcoinovou hotovostní aktualizaci, s oznámením, že budou uživatelům připisovat kredity Bitcoin Cash.

  I když bude připsána bitcoinová hotovost, zdá se, že tento dodatek k „Podmínkám používání“ Poloniexu jim umožní nepodporovat budoucí kryptoměny, pokud se tak rozhodnou.

  Poloniex FAQ

  Pokud po přečtení výše uvedeného varování přesto chcete vědět jak používat Poloniex, Zde je několik odpovědí na časté dotazy týkající se výměny.

  Jak vložit USD nebo jiné nekryté měny na Poloniex?

  Poloniex nepodporuje vklady, výběry ani obchodování v žádných nekrytých měnách (USD, EUR, GBP atd.). Jsou to kryptoměna pouze směnárna. Pokud doufáte, že si koupíte kryptoměnu s fiat měnou, podívejte se na náš seznam nejlepších možností.

  Jak nakupovat na Poloniex?

  Abyste mohli koupit kryptoměnu na Poloniexu, musíte již mít jinou kryptoměnu, kterou podporují.

  Vložte svoji kryptoměnu kliknutím na Zůstatky > Vklady & Výběry. Vyhledejte peněženku, do které chcete vložit, a odešlete svou kryptoměnu na tuto adresu.

  vklad na poloniex

  Jakmile váš vklad narazí na váš účet, přejděte na stránku výměny. Zde můžete obchodovat s různými kryptoměnami za bitcoiny, ethereum, monero nebo USDT.

  Vyhledejte pár, se kterým chcete obchodovat, na pravé straně směnné stránky. Poté můžete nastavit kupní cenu, částku, kterou chcete zakoupit, a poté zadat objednávku. Vaše objednávka se vyplní, pouze pokud jsou ostatní uživatelé Poloniex ochotni prodat svou kryptoměnu za cenu, kterou jste zadali.

  jak nakupovat na poloniex

  Co jsou poplatky za Poloniex??

  Poplatky za obchodování jsou obvykle nižší než 0,25%. Více informací naleznete na jejich stránkách tady.

  Neexistují žádné poplatky za vklad, i když poplatky za výběr se budou lišit v závislosti na vybrané kryptoměně. Tyto poplatky za výběr účtuje síť kryptoměny, nikoli Poloniex.

  Souhrn recenzí Poloniex

  V době, kdy jsem používal Poloniex, jsem osobně s výměnou nikdy neměl žádné problémy. Stále rozšířené problémy, které se objevily na fórech a od přátel, stačily k tomu, abych přiměl vybrat své prostředky a používat různé weby.

  Pokud hledáte web velmi podobný Poloniexu, doporučil bych místo toho použít Bittrex. Pokud hledáte pouze jednoduchý způsob nákupu své první kryptoměny, doporučil bych Coinbase nebo jinou možnost z tohoto seznamu.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me