Co je Ether Delta Exchange a mohu jí důvěřovat??

Ether Delta je směnárna kryptoměn postavená speciálně pro obchodní páry ERC20 a Ethereum. Burza běží na inteligentních kontraktech využívajících Ethereum, které jsou odpovědné za správu obchodování, vkladů, výběrů a integrace peněženek.

Pokud jste v Ether Delta noví, může obecné rozložení vypadat ve srovnání s Bittrexem a Binance nekomplikovaně a jeho uživatelské rozhraní může být zpočátku nepříjemné a náročné na použití. Nenechte se dostat k vám. Jakmile se naučíte jeho vstupy a výstupy, uvidíte, že Ether Delta nabízí jeden z nejbezpečnějších a nejjednodušších obchodních zážitků.

Tato recenze se bude zabývat:

Klíčové vlastnosti Ether Delta

Jak to funguje

Ethere Delta funguje jako jedna velká chytrá smlouva. Chytré smlouvy dohlížejí na většinu funkcí webu, včetně integrace peněženek, vkladů, výběrů a obchodních objednávek. Jedná se o charakteristický rys Ether Delta, který je skutečně decentralizovaný a nabízí uživatelům větší kontrolu než jiné běžné burzy.

Po otevření Ether Delta si všimnete, jak kompaktní je celé rozhraní. Peněženka, kniha objednávek a cenový graf jsou na stejném místě a pro zahájení obchodování nemusíte ani vytvářet účet..

ED

Namísto otevření účtu, jako byste to udělali na starší burze, vám chytré smlouvy Ether Delta umožňují spravovat vaše prostředky přímo pomocí vašeho vlastního účtu peněženky Ethereum. MůžešEDdropdownimportujte již existující účet Ethereum nebo vytvořte nový s výměnou. Alternativně můžete na burzu také synchronizovat účet Ledger Nano S nebo Meta mask. Níže projdeme každou z těchto možností účtu podrobněji, ale nejdříve se podíváme na to, jak začít obchodovat na Ether Delta. Chcete-li spravovat své účty, klikněte na rozevírací nabídku v pravém horním rohu burzy. Odtud můžete importovat / integrovat peněženky a klíče a otevřít stránku účtu Etherscan.

Je důležité si uvědomit, že nemůžete obchodovat přímo ze svých účtů Ethereum. Chcete-li použít směnárnu, musíte převést prostředky ze své osobní peněženky do peněženky směnárny. Chcete-li to provést, přesuňte se do pole Zůstatek na pravé straně stránky a vyberte Vklad. Všechny prostředky, které jsou ve vaší osobní peněžence, budou uvedeny v části „Peněženka“, zatímco všechny prostředky, které jsou v inteligentní smlouvě burzy, budou uvedeny v části „Ether Delta“. Chcete-li zahájit převod, musíte zadat částku tokenu Ethereum nebo ERC20, kterou chcete přesunout z peněženky na burzu, a kliknout na modré tlačítko Deposit.

ED záloha

ED výběr

Jakmile to uděláte, vyskakovací okno vám dá adresu Etherscan pro sledování vaší transakce. Prostředky se dostanou do vaší peněženky na burze, jakmile horníci ověří transakci. Tento proces funguje přesně stejně pro výběry. Stačí kliknout na sekci Výběry v Balance Boxu, zadat částku, kterou chcete přesunout z Ether Delta do vaší peněženky, a kliknout na „Vybírat“. K dispozici je také možnost převodu poslat směnné prostředky nebo peněžní prostředky přímo na jinou adresu peněženky Ethereum.

A to je vše. Proces přenosu se zpočátku může zdát nadměrný a zdlouhavý, ale není to nic, co již nemusíte dělat s mainstreamovými výměnami. Navíc vám poskytuje další kontrolu nad vašimi prostředky, protože chytré smlouvy odpovídají mnoha peněženkám a možnostem úložiště.

Zde jsou některé z možností, které máte k synchronizaci externího účtu Ethereum s Ether Delta.

Ledger Nano S

Toto je možná nejbezpečnější a nejjednodušší volba pro správu vašich soukromých klíčů s inteligentními smlouvami Ether Delta.

Chcete-li začít, stačí připojit Ledger Nano S k počítači, odemknout ho a otevřít aplikaci Ethereum. Dále musíte povolit data smlouvy a zapnout podporu prohlížeče. Jakmile to uděláte, Ether Delta rozpozná vaši hlavní knihu a jakékoli prostředky, které máte, se zobrazí v sekci osobní peněženky v poli Zůstatek. Kdykoli provádíte nebo převádíte coiny, stačí potvrdit transakci vaší Ledger – Ledger Nano S ukládá vaše soukromé klíče a adresu účtu, takže se postará o zbytek.

edlsn

Meta maska

metamaskMaska Meta není tak bezpečná jako Ledger Nano S, ale je to těsná sekunda. Je to DAPP (decentralizovaná aplikace), která běží jako plugin pro Chrome, a můžete si jej zdarma stáhnout ve webovém obchodě Chrome. Jakmile si jej stáhnete, vytvoříte si heslo, které vám umožní přístup k vaší adrese Meta Mask a soukromému klíči.

Váš účet Meta Mask by měl být viditelný z rozbalovací nabídky v pravém horním rohu Ether Delta. Stejně jako u Ledger Nano S, dokud je Meta Mask odemčena a spuštěna, můžete spravovat její prostředky pomocí inteligentních smluv Ether Delta.

Import nebo vytvoření nového účtu

Máte také možnost importovat jakýkoli existující účet Ethereum do Ether Delta. Provedete to tak, že kliknete na rozevírací nabídku pro výběr účtu v pravém horním rohu, vyberete možnost „Importovat účet“ a zadáte adresu a soukromý klíč účtu.

Ether Delta vám také umožňuje vytvořit nový účet pomocí inteligentních kontraktů burzy. Jednoduše klikněte na „Nový účet“ v rozbalovací nabídce a poskytne vám nové ID peněženky a soukromý klíč. Nezapomeňte zaznamenat obě tato ID, zejména soukromý klíč. Pokud ztratíte soukromý klíč nového účtu, nebudete mít přístup ke svým prostředkům.

nový klíč

Zabezpečení účtu

Díky decentralizované povaze Ether Delta, inteligentním smlouvám a integraci osobních peněženek se jedná o jednu z nejbezpečnějších burz.

Tradiční burzy vyžadují, abyste si založili účet pro obchodování a držení finančních prostředků. Tento účet je umístěn v síti burzy a všechny vaše prostředky jsou drženy na tomto účtu. Váš účet chrání hesla, uživatelská jména a (někdy) vícefaktorové ověřování.

Ve službě Ether Delta se ke správě vašeho fondu používají všechny vaše účty existují venku výměny. Aby mohli uživatelé přístup k těmto účtům, inteligentní smlouvy Ether Delta fungují společně s jednotlivými adresami peněženek a soukromými klíči.

Pokud tedy nemáte soukromé klíče adresy, nemůžete získat přístup k finančním prostředkům této adresy, ať už jsou v původním účtu nebo v rámci inteligentních smluv Ether Delta. Díky tomu je Ether Delta bezpečnější než tradiční burzy, které pro vás drží vaše soukromé klíče. Pokud někdo získá přístup k účtu vaší burzy například na Bittrex nebo Binance, znamená to, že si s vašimi prostředky může dělat, co chce. S Ether Delta si prohlížejí adresu vaší peněženky, ale bez soukromého klíče tohoto účtu se v ní nemohou ničeho dotknout.

To je důvod, proč nedávné hackerství Zkušenost Ether Delta nebyla pro burzu tak škodlivá, jak jsme viděli u minulých burz Youbit. Hacker se do samotné výměny nedostal – hackl pouze doménové jméno Ether Delta, takže to byl spíše phishingový podvod než skutečný hacker. Pokud by se jednalo o typickou směnárnu, mohl by hacker proniknout do centralizovaného serveru burzy, získat přístup k jeho horké peněžence, vzít peníze a utéct. Ether Delta však nemá horkou peněženku, protože nedrží prostředky pro své uživatele. Všichni uživatelé drží své vlastní prostředky v rámci inteligentních kontraktů burzy, takže hacker k nim mohl přistupovat jedině tak, že přiměl uživatele odhalit jejich soukromé klíče na falešném webu Ether Delta, který použil k nahrazení skutečné domény.

Tento phishingový útok dokázal, jak silné jsou decentralizované výměny. Bez centralizovaného zdroje pro držení finančních prostředků je burza zabezpečena proti přímým útokům na burzu a uživatelské prostředky.

Obchodní páry

Ether Delta je exkluzivní pro tokeny Ethereum a ERC20, takže jediné obchodní páry, které existují, jsou páry mezi Ethereem a coiny postavenými na jeho blockchainu.

Díky tomu je výměna hotspotem za mince, které právě vyšly z jejich ICO. Libovolný token ERC20 může uvést svoji měnu na burze, pokud zaregistrují svůj token na platformě.

Nejoblíbenější měny mezi ně patří Populous, OmiseGo, Veritaseum a EOS.

Poplatky a limity obchodování

Na Ether Delta můžete vkládat, vybírat a zadávat objednávky zdarma. Když provádíte objednávku (tj. Nakupujete nebo prodáváte s existující objednávkou někoho jiného), stačí zaplatit poplatek 0,03%.

Tento poplatek se vztahuje konkrétně na výměnu, ale za každou transakci musíte zaplatit také poplatek za plyn. Plyn je poplatek, který platí horníkům za zpracování každé transakce. Uživatelé mohou nastavit vlastní cenu plynu v rozevírací nabídce vpravo nahoře v sekci „Cena plynu“. Vyšší cena plynu pravděpodobně povede k rychlejší transakci, zatímco nižší cena plynu znamená pomalejší.

Výchozí cena plynu je stanovena na 4 gwei pro každou transakci, což koreluje s následujícími poplatky:

Transakce

Poplatek

Vložte ETH ~ 0,0003 ETH
Vyberte ETH ~ 0,0001 ETH
Vkladový žeton ~ 0,0001 ETH
Výběr tokenu ~ 0,0002 ETH
Obchod ~ 0,0003 ETH
Zrušit objednávku ~ 0,0002 ETH

V současné době neexistují na Ether Delta žádné limity pro výběr nebo vklad. Existuje pouze minimální velikost transakce 0,001 a omezení počtu objednávek, které může mít účet najednou aktivní (maximálně 5 objednávek na nákup a 5 na prodej).

Zákaznická podporaedhelp

Ether Delta neposkytuje sekci FAQ jako většina burz, ale nabízí rozbalovací nabídku „Nápověda“ s užitečnými prostředky.

Jeden z těchto zdrojů zahrnuje podpůrný chat. Tento chat umožňuje uživatelům klást otázky zástupcům společnosti a členům komunity Ether Delta. Nevýhodou tohoto chatu je, že se jedná o veřejnou chatovací místnost, takže otázky se mohou utopit zveřejněním příspěvků od jiných uživatelů. Zástupci však mají možnost nasměrovat členy zpráv, aby lépe odpovídali na otázky.

Rozbalovací nabídka obsahuje také odkazy na řadu průvodců, jak používat Ether Delta. Tito průvodci obvykle přesměrovávají uživatele na příspěvky Reddit, které obsahují odkazy na užitečné zdroje.

Důvěra komunity

Komunita Ether Delta je malá, ale ti, kteří se rozhodnou pro výměnu, na ni přísahají. Obecně platí, že jeho konzistentní uživatelé jsou loajální k platformě a upřednostňují ji před staršími burzami kvůli jejímu zvýšenému zabezpečení a úctě k uživatelem řízeným fondům.

Jeho zakladatel, Zack Coburn, udržuje docela nízký profil. Má působivý podnikatelský životopis, ale nedostává se mu příliš pozornosti médií ani zpravodajských webů.

Závěrečné shrnutí

Jsem velkým zastáncem Ether Delta pouze pro jeho přidanou bezpečnost a univerzálnost ve srovnání se staršími burzami. Velkou výhodou je mít kontrolu nad svými soukromými klíči a schopnost integrovat více peněženek do inteligentních smluv Ether Delta zjednodušuje převody fondů.

Stejné věci, díky nimž je Ether Delta tak atraktivní, mohou uživatele také učinit neatraktivní. Mezi navigací v inteligentních kontraktech a učením se, jak převádět finanční prostředky, může být křivka učení obtížná ve srovnání s jinými burzami. Jeho obchodní páry jsou také omezeny na tokeny ERC20, což z něj činí jednu z mála burz, která nepodporuje bitcoiny.

Celkově je Ether Delta skvělou výměnou, která stojí za vzdělávací bolest hlavy potřebnou k jejímu použití, zvláště pokud držíte své mince na Ledger Nano S nebo Meta Mark. Jeho decentralizovaná povaha a inteligentní smlouvy vám dávají nad vaší měnou větší moc než jakákoli jiná burza, a jakmile se naučíte její rozhraní, je z obchodování s prostředky do a z vaší osobní peněženky hračka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me