Federální USA soud odmítl zamítnout soudní spor proti samozvanému vynálezci bitcoinů Craigovi Wrightovi, Ira Kleiman jménem svého bratra Davea Kleimana, který zemřel v roce 2013.

Soud tvrdí že Wright zpronevěřil finanční prostředky patřící k Kleimanskému panství. Dave a Wright se zjevně podíleli na vývoji bitcoinů a v jeho počátcích nahromadili obrovské množství digitální měny.

Z neznámého důvodu se oba muži rozhodli tajit svůj kryptografický podnik a skrýt ho před blízkými vztahy. Soudní proces tvrdí, že Wright to využil k převzetí kontroly nad Kleimanovým podílem na jejich akumulovaných držbách digitální měny bez vědomí jeho rodiny. Kleimanova nemovitost požaduje náhradu škody přes 5 miliard dolarů před represivní škodou.

Vztah Wrighta a Kleimana se zjevně točil kolem kybernetické bezpečnosti, forenzní analýzy a digitální měny. Jejich partnerství pro vytváření bitcoinů bylo zjevně vyvozeno z potřeby mít systém sdílení souborů peer-to-peer, který by byl založen na kryptografii, aby se odstranily problémy důvěry. Oba muži údajně těžili miliony bitcoinů, které byly uloženy v popisných peněženkách.

Nakonec je ovládl Wright. Dokumenty soudu tvrdí, že 31. října 2008 zveřejnila bílá kniha o bitcoinech zveřejněná pseudonymním Satoshi Nakamotem podrobnosti o tom, jak mohou transakční strany využívat síť. Podle podání Wright až v roce 2016 veřejně prohlásil, že je Satoshi Nakamoto a že on a Dave byli tvůrci bitcoinů.

Rozhodnutí přichází v době, kdy je Dr. Craig Wright, hlavní vědecký pracovník Nchain, zapleten do sporu s příznivci Bitcoin Cash po zahájení tvrdé vidličky, která vedla k vytvoření dvou táborů – Bitcoin ABC (Adjustable Blocksize Cap) a Bitcoin SV (Satoshi’s Vision).

Stalo se tak po spadu založeném na základech bitcoinové hotovosti, který podle Wrighta hlavní problémy nevyřešil. Wright a jeho oddaní v oboru SV, včetně zpravodajství, CoinGeek a kanadsko-antiguanského obchodníka, Calvin Ayre, se snažili překonat problémy se škálovatelností BCH zvýšením velikosti bloku z 32 MB na kapacitu sítě 128 MB.

Skupina také chtěla z bitcoinu udělat transakční měnu, na rozdíl od investičního aktiva. Její návrhy však čelily velkému odporu ze strany komunity BCH, což ztěžovalo vidění mezi jedinými životaschopnými možnostmi, které by umožnily implementaci požadovaných protokolů.

Naplánovaná síťová vidlice BCH z 15. listopadu poskytla perfektní příležitost k rozdělení blockchainu. Konkurenční hash války podporující nekompatibilní protokoly vedly k rozdělení původního blockchainu, což vedlo ke vzniku dvou hlavních frakcí.

Byl tu tým Bitcoin SV, který vedl Craig Wright. Skupinu Bitcoin ABC vedl na druhé straně raný investor do bitcoinů Roger Keith Ver. Mezi jeho spojence patřil spoluzakladatel Bitmainu Jihan Wu a kryptoburzy Binance a Coinbase.

Roger Ver a Craig Wright bojují o kontrolu nad BCH.

Těžařská skupina společnosti Roger Ver Bitcoin.com oznámila, že věnuje své zdroje na těžbu BCH 15. listopadu v případě hašovací války. (Image Credit: Denní pošta)

Hrozba Craiga Wrighta prodat bitcoinové podíly ve válce Hash

Dne 14. listopadu Craig Wright pohrozil, že použije svůj značný bitcoinový majetek k financování své války proti týmu ABC. Prodejem jeho značné části by cena BTC nevyhnutelně poklesla o velkou marži.


Oznámil to prostřednictvím tweetu, který zněl: „Všem těžařům BTC … Pokud přejdete na těžbu BCH, možná to budeme muset financovat pomocí BTC, pokud tak učiníme, prodáváme za USD a, no … myslíme si, že trh BTC nemá prostor … Tančí. Přemýšlejte o tom. Prodáme hodně! Zvažte, že…. A mějte hezký den”.

Také zveřejnil tweet zaměřený na skupinu Bitcoin ABC a varoval je, že možná budou muset prodat své podíly BTC, aby udrželi hašovací válku, která měla jít dál.

Varování přišlo v důsledku obrovského propadu trhu, který způsobil pokles cen kryptoměny o více než 50 procent. Hluboký dominový efekt vedl v následujících měsících k masivním omezením průmyslu a bankrotům. Bitmain, který dříve čelil hrozbám bankrotu ze strany Wrighta, byl také nucen propustit zaměstnance v pobočce Ra’anana v Izraeli.

Předpokládá se, že bitcoinová ABC vs SV hash válka významně přispěla k současné medvědí situaci na trhu, což ztěžovalo bitcoinům překročení cenové hranice 4 000 $.

Před hašovací válkou a poklesem trhu oznámil Bitmainův Jihan Wu, že jeho tábor přesune svoji hashovací sílu z BTC na BCH. Předpovídal, že to bude mít negativní dopad na ceny kryptoměn, ale přísahal, že bude bojovat Wright’s Bitcoin SV bez ohledu na důsledky.

To bylo prostřednictvím tweetu, který zněl následovně.

“Nemám v úmyslu zahájit hašovací válku s CSW, protože pokud ano (přemístěním hašovací síly z těžby BTC do těžby BCH), cena BTC klesne pod roční podporu; může dokonce porušit 5 000 $. Ale protože CSW je neúprosný, jsem připraven bojovat až do smrti! “.

Posun hashovací síly z BTC na Bitcoin Cash by vedl ke ztrátám na straně Bitmain a Bitcoin.com, protože je výhodnější těžit BTC než BCH. Předpokládá se, že společnost Bitmain má významné podíly v bitcoinech v hotovosti v hodnotě stovek milionů dolarů, a proto je v nejlepším zájmu společnosti udržet si kontrolu nad BCH.

Těžařská skupina společnosti Roger Ver Bitcoin.com oznámila, že věnuje své zdroje na těžbu BCH, aby zabránila 51 procentnímu útoku na jeden den 15. listopadu. Wright odmítl strategii jako neúčinnou a zdůraznil, že vyhraje pouze nejtrvalejší horník.

Válka hash byla považována mnoha odborníky na kryptografický trh za irelevantní. V době psaní tohoto článku měla společnost Bitcoin ABC tržní kapitalizaci ve výši přibližně 2,8 miliardy USD, zatímco hodnota Bitcoin SV je 1,5 miliardy USD. První z nich má hodnotu 162 USD a druhá 89 USD. To je podle Statistiky CoinMarketCap. Stále není jasné, kdo se chystá válku dlouhodobě vyhrát, ale úspěch obou silně závisí na jejich použití na větším trhu jako prostředku směny..

Právě teď se zdá, že účet Wrighta na Twitteru byl nastaven jako soukromý. Předpokládá se, že jeho boj s příznivci strany Bitcoin ABC je jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodl ponechat své tweety soukromé a viditelné pouze pro jeho následovníky. Funkce retweetů v jeho účtu byla také deaktivována.

Nevyhnutelná otázka: Je Craig Wright, Satoshi Nakamoto?

Díky kontrole nad zdánlivě značnými podíly bitcoinů a tomu, co se jeví jako kavernózní pochopení trhu s bitcoiny, vyvolalo tvrzení Craiga Wrighta, že je Satoshi Nakamoto, kontroverzi mezi průmyslovými nadšenci a pozorovateli.

Od kryptové komunity obdržel řadu žádostí o prokázání své žádosti Satoshi Nakamoto nade vší pochybnost. Jedním ze způsobů, jak to dokázat, je přesunutí jedné mince z jednoho z prvních bitcoinových bloků vázaných na pseudonymního zakladatele.

To však očividně odmítl učinit a trval na tom, že nemusí nic dokazovat. Je však jasné, že je rozhodný ve své snaze učinit z bitcoinu SV hlavní kryptoměnu.

Objevují se důkazy poukazující na jeho zapojení do bitcoinů v jeho raných létech. Jeho spojení s kryptografem Davem Kleimanem, který se údajně podílel na jeho tvorbě, činí jeho argument Satoshi Nakamoto přesvědčivějším. Nepotvrzení jeho tvrzení je tím, co dělá celý příběh kontroverznějším.

Doporučený obrázek: Engadget

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me