Trh právě teď krvácí, ale nepanikařte – už jsme to viděli

Citovat Ralphieho Parkera z Vánoční příběh:

“Ach, život je takový.” Někdy, na vrcholu našich veselí, když je naše radost za zenitem, když je se světem vše v pořádku, na nás sestoupí nejnepřijatelné katastrofy. “

Nemohla by existovat výstižnější nabídka, která by kontextualizovala současné obrácení štěstí na trhu kryptoměn. Bonusové body pro vánoční prostředí filmu, protože nedávný vrchol trhu se shodoval s vánoční sezónou.

Prázdninová sezóna skutečně přišla s euforickým vzestupem důvěry na trhu. Témata související s kryptoměnou přinesla vánoční shromáždění rozhovorů, Rok 2017 v hodnoceních se podíval na vzestup kryptoměny a trh 7. ledna zasáhl historicky vysokou kapitalizaci ve výši 830 miliard dolarů.

Podnikání vzkvétalo a zdálo se, že každý vydělává peníze. Ale podle Ralphieho pozorování „na vrcholu našich veselí, když naše radost [byla] za zenitem,“ štěstí zmizelo tak rychle, jak bylo vyrobeno, a „katastrofa [sestoupila] na nás“.

A věci doslova sestoupily. Jsme dva týdny do roku 2018 a ceny jsou na spadnutí, protože dříve zelená čísla se koupala v červené barvě – méně než veselý projev sezónní barvy.

V době psaní tohoto článku činil celkový tržní strop kryptoměny 430 miliard USD, což je 48% ztráta z historického maxima před dvěma týdny. Tether vyloučen, ani jedna mince v top 100 není zelená a průměrná ztráta 24 / h v top 10 je zhruba 30%.

krvácet

Takže pokud jste na pochybách, že jste právě teď jediní s krvácejícím portfoliem, buďte potěšeni – utrpení miluje společnost a nejste zdaleka sami. Možná vás můžeme utěšit dále. Opravy jako toto se staly dříve. Čtyřikrát, ve skutečnosti, a všechny se vyskytly přibližně ve stejnou dobu, hned na začátku nového roku.

Historie se opakujetrendy

Od roku 2014 prošel trh s kryptoměnami s příchodem nového roku podstatnými korekcemi. A co víc, s každým následujícím rokem byly opravy mnohem přísnější než v minulých letech.

Zatímco se trh dostával na nejvyšší úroveň všech dob, vytvořil se u / troller příspěvek Reddit r / kryptoměna naznačující tento trend, varující uživatele, že se bude muset opakovat brzy po nedávném býčím trhu.

Při pohledu na graf spojené s příspěvkem, paralela je tajemná. Pokles, jak jsme vstoupili do roku 2017, a to 36%, nejlépe odráží trajektorii aktuální korekce na 48%.

V příspěvku u / troller kontroluje tento trvalý trend investorům, kteří inkasují za daňovou sezónu. To velmi dobře může být přispívajícím faktorem, ale jiná analýza navrhuje další / alternativní vysvětlení.

Jeden příspěvek kryptoměny koreluje tyto cyklické opravy s lunárním novým rokem, také známým jako čínský nový rok. Podle k příspěvku od u / eclipsegum-a ilustrační graf připsáno na u / Secruoser – trh vždy tančí téměř tři týdny po lunárním novém roce. Asijská populace, tvrdí u / eclipsegum, stahuje své peníze z kryptoměny, aby je utratila za cestování a dary, a když vidíme, že asijské trhy tvoří významnou část kupní síly kryptoměny, je to na celkovém ocenění trhu..

Nepanikařte, počkejte a hrajte chytře

Vzhledem k historickým trendům nemáme důvod se obávat. Abychom situaci zvrátili, musíme být vděční. Trh se na svém vrcholu neustále blížil k 900 miliardám dolarů, což je téměř trojnásobné zvýšení oproti jeho hodnotě 300 miliard dolarů v prosinci roku 2017. Tato korekce je zdravá a obnoví trh na stabilnější pozici, která umožní růst vpřed.

Pokud jste v této oblasti nováčkem a koupili jste si ho během dovolené, pravděpodobně to otřáslo vaší důvěrou spolu s vaší peněženkou. Nebudu bagatelizovat vaši situaci, protože jste pravděpodobně výrazně na dně a to je obrovská fuška.

Ale nebojte se a nepropadejte panice. Pokud se historie bude i nadále opakovat, věci se brzy objeví a trh se uklidní směrem k stabilnímu oživení. Například, pokud se podíváte na opravu z minulého roku, je to jen nepatrný výkyv v grafu na jeden rok, nyní nevýznamný náraz na cestě k většímu růstu.

Odcházejte tedy na chvíli ze svého portfolia, kupte si dip, pokud se cítíte odvážně, a – ano, to je pravda – hodl na těsno. V kryptoměně zbývá nějaký boj a přijdou další veselí a zenity.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me