Digitální měny a jejich základní technologie blockchainu vytvořily nové možnosti ve světě, kde se téměř všechny online trendy staly potenciálními monetizačními podniky. A nyní kryptoměna umožnila hráčům účastnit se trhů, které dosud nebyly realizovány, jako například sázení na atentáty na celebrity a politické kandidáty.

Taková je úroveň potenciálu a demokratizace, kterou nabízí Augur, platforma pro predikci trhu, která využívá kryptoměny a běží na blockchainu. Umožňuje uživatelům podávat sázky na neomezenou škálu výsledků sázení omezených pouze představivostí jedné osoby. Rovněž neklade žádná geografická omezení a poskytuje přidanou hodnotu anonymity. Právě teď jsou Jeff Bezos, Donald Trump a Warren Buffett tři jednotlivci, kteří na ně již mají sázky na atentáty umístěné na platformě Augur.

Sázka na vraždu Trumpa například zní: „Bude Donald Trump (prezident USA) zabit někdy v průběhu roku 2018?“

Augur, který vyvinula nadace Forecast Foundation, vám umožňuje vytvořit událost pro předvídání, vybudovat pro ni trh a poté obchodovat s akciemi na základě výsledku. Události sahají od volebních předpovědí přes přírodní katastrofy až po krachy trhu.

Jakmile uživatel vyhraje výsledek, může na základě sázky vytvořit zprávu a ostatní uživatelé s ní mohou souhlasit nebo nesouhlasit. Vítězné sázky jsou vypláceny po vyřešení trhu. Platforma hazardních her používá k obchodování kryptoměnu Ethereum.

Samozřejmě existuje skutečná obava, že sázky na výsledky, jako jsou atentáty, mohou ve skutečnosti spustit související události. Tyto typy sázek však získaly nevýznamné financování a nabízejí pro někoho malou pobídku, aby se inspiroval sázkami.

augur rozhraní

Augur rozhraní

Legislativní problémy

To znamená, že predikční platforma způsobuje další problém. Rozmazává rozdíl mezi online hazardními hrami a trhy s predikcemi. První z nich je obzvláště populární na Auguru a na základě předpovědí událostí, ale je zakázán řadou zemí, jako je Čína, Spojené arabské emiráty, Brunej, Japonsko, Kypr a další.

Problém spočívá ve skutečnosti, že i když se zjistí, že Augur porušil zákon tím, že usnadnil hazardní hry nebo jiné nezákonné činnosti, existuje jen málo způsobů, jak to vymáhat.

Existují také obavy založené na vysoce neregulované povaze platformy, vzhledem k tomu, že Forecast Foundation, její vývojář, ve skutečnosti má distancoval se z vlastnictví protokolu, který popisuje jako open-source software. Jeho vývojáři také zdůrazňují, že nemají žádnou kontrolu nad platformou peer to peer a nemají přístup k soukromým klíčům uživatelů ani k osobním identifikačním informacím. To zahrnuje oficiální jména, národní identifikační čísla, e-mailové adresy a zůstatky v peněžence.

Situace zdůrazňuje jurisdikční bezmoc, kterou může taková platforma přinést tváří v tvář narůstajícímu trhu s hazardními hrami, katalyzovaného populárními událostmi, jako je mistrovství světa..

Co se týče Spojených států, Commodity Futures Trading Commission zkoumá, zda aktivity Auguru spadají pod jeho jurisdikci.


Svět kryptoměn

Svět kryptoměn se v průběhu let stabilně rozrůstal, jak se s kryptoměnami seznamuje stále více lidí. V roce 2013 se 50 procent všech bitcoinových transakcí týkalo hazardních her a od roku 2014 bylo na sázkových platformách použito více než 3,7 milionu BTC v hodnotě 26 miliard dolarů.

A v měsících červen a červenec tohoto roku došlo k výraznému nárůstu aktivity v oblasti kryptoměn. To platilo zejména v zemích, kde jsou online hazardní hry nezákonné, což podněcuje Světový pohár. Tento trend však také odhalil potenciál zneužití daných neregulovanou povahou kryptoměn a jejich blockchainové technologie.

V Číně úřady zatkly šest podezřelých podezřelých z provozování hazardního kruhu pro mistrovství světa se sídlem v provincii Kuang-tung, který měl sázky na kryptoměnu přibližně 1,5 miliardy dolarů. To je podle a prohlášení zveřejněno čínskými úřady.

Schéma, založený na temném webu přijímal ethereum, bitcoin a litecoin po dobu 8 měsíců, než byli jeho operátoři nabráni. Přilákal více než 300 000 hráčů z různých zemí a na podporu sítě měl přibližně 8 000 přidružených obchodníků.

Růst takové operace je ukazatelem toho, jak obrovská se může stát platforma, jako je Augur, na základě marginalizovaného trhu, na který cílí. Například v zemích, jako je Čína, je obchodování s kryptoměnou i hazardní hry nezákonné. Decentralizovaná sázková platforma, jako je Augur, proto vyžaduje regulační orgán. Uvádí se však jako „predikční trh“, což je šedá oblast pro mnoho zemí, kde jsou hazardní hry považovány za nezákonné, a proto se musí objevit několik souvisejících legislativních otázek..

Kromě toho umožňuje uživateli vytvořit událost, vsadit na ni a vytvořit pro ni trh. Jako takový může být uživatel tvůrcem, obchodníkem a potenciálním příjemcem jako hráč, a to současně. To vyžaduje zcela novou sadu složitých právních předpisů.

Například v Británii klasifikuje UK Gambling Commission (UKGC) protokol peer-to-peer, jako je Augur, jako zprostředkovatele vzdáleného sázení. Klasifikace však není dostatečně komplexní, aby ji jako takovou mohla jednoznačně kategorizovat. Uvažuje se o rozvinuté povaze účasti uživatelů, její podpůrné technologii a při prvním stanovení předpisů, což bylo v roce 2013.

Potenciál davu moudrosti

Podle Nolana Bauerleho, Ředitel výzkumu ve společnosti Coindesk, trhy s predikcemi mají potenciál využít moudrosti davu způsobem, jakým jen málo platforem může a bylo do značné míry nepochopeno.

Podle výkonného ředitele by byli neocenitelným zdrojem, pokud by jim bylo umožněno růst v globálním měřítku, a mohli by potenciálně poskytnout vzácný pohled na průmyslové trendy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me