Rostoucí počet hackerů na krypto platformě je zkamenělý a společnosti virtuální peněženky investují do pokročilých bezpečnostních řešení a pojistných produktů, aby uklidnily investory.

SFOX, prodejce digitálních aktiv, je jednou z nejnovějších agentur, které se připojily k tomuto trendu. Podle oznámení, uzavřela partnerství s M.Y. Safra Bank nabízí obchodníkům jedinečné vkladové účty, které jsou pojištěny Federální společností pro pojištění vkladů (FDIC). Vkladatelé mají pojistné krytí 250 000 $.

FDIC byl vytvořen za účelem podpory důvěry veřejnosti v americký bankovní systém. Jedná se o federální agenturu, která využívá sdružené finanční prostředky od finančních institucí v zemi. FDIC dohlíží na více než 4 000 bank.

Kromě pojistné výhody aliance umožní obchodníkům mít větší likviditu při obchodování s fiatovými měnovými páry. SFOX říká o uspořádání následující.

“Kromě bezpečnějšího financování je toto nové zařízení s M.Y. Safra Bank výrazně zkracuje čas potřebný k uvolnění finančních prostředků pro obchodování, což zefektivňuje obchodování.

Tyto vlastnosti produktů jsou zvláště transformativní pro fondy a institucionální investory, kteří budou lépe vybaveni pro plnění svých závazků ve vězení a zároveň budou mít snadný přístup ke svým fondům, když potřebují rychle obchodovat. “

Více krypto společností ohlašuje pojišťovací partnerství

Curv, společnost zabývající se peněženkami v oblasti kryptoměn, také naskočila na pojišťovací pásmo. Agentura, která poskytuje vazební služby institucím, nedávno zveřejnila své spojení s německou pojišťovací společností Munich Re.

Podle tisková zpráva, smlouva ve výši 50 milionů USD poskytne klientům náhradu v případě narušení bezpečnosti, které vede ke ztrátě finančních prostředků.

Společnost Curv v současné době spoléhá na ověřování transakcí pomocí technologie výpočtu více stran (MPC), čímž eliminuje potřebu soukromých klíčů, které obvykle vyžadují další bezpečnostní opatření.

Řešení umožňuje kryptograficky ověřit transakce v paralelním, nezávislém nastavení, které zabraňuje ovlivnění datového kompromisu v jednom uzlu na jakékoli jiné.

Společnost zdůrazňuje, že v případě narušení jednoho z jejích zákazníků nemůže být ovlivněna žádná jiná peněženka. Zdůrazňuje, že pojistné krytí nastartuje pouze v případě, že k transakci dojde mimo stanovené zásady společnosti.

Neexistuje žádné pokrytí krádeží soukromého klíče, protože na prvním místě není žádný. Klienti mohou určit, kdo může v systému provádět transakce, omezit množství finančních prostředků, které lze v daném případě převést, a kdy je lze provést.

Pojistná smlouva Munich Re však nepokrývá ztráty způsobené klientem nebo jeho zaměstnanci v důsledku nedbalosti nebo krádeže zaměstnanců. Od zákazníků se proto očekává, že před stanovením kritéria využití fondu a peněženky provedou vlastní interní posouzení rizikového profilu.

Hlavní krypto společnosti, které již zajišťují aktiva

Coinbase má již dlouhou dobu pojištění aktiv a její plán pokrývá hlavně ztráty způsobené kompromisem v systémech horkých peněženek. Jeho kompenzační schéma zjevně fungovalo od listopadu 2013 a má limit 255 milionů dolarů. Její politiku společně kryje kolektiv pojišťovacích společností v rámci makléřské společnosti Aon.

V únoru jiná společnost poskytující služby kryptoměny BitGo oznámila pojistný plán pro své klienty, který poskytuje odškodnění v případě krádeže aktiv a ztráty soukromého klíče. Plán BitGo poskytuje společnost Lloyd’s a kryje digitální aktiva až do výše 100 milionů dolarů.

Rozvíjející se trh

Kryptoměna je divoký západ finančního sektoru. Toto odvětví je stále do značné míry neregulované a má pestrou historii hackerů, které vedly k obrovským ztrátám. Nicméně je pravděpodobné, že trend v pojistné bezpečnostní síti z dlouhodobého hlediska zvýší důvěru investorů, zejména nyní, když se situace znovu dívá nahoru.

V současné době se líbí více pojišťovacích agentur loweredrates.com se snaží rozšířit svou nabídku o digitální aktiva. Marsh a Aon údajně dominují segmentu pojištění kryptoměn, přičemž druhý z nich požaduje krytí více než 50 procent sektoru.

Právě teď se říká, že pojišťovací průmysl je ochoten kryptovými aktivy pokrýt pouze asi 6 miliard dolarů. To je neuvěřitelná částka vzhledem k tomu, že současná tržní kapitalizace je přibližně 230 miliard dolarů. Oba sektory budou muset usilovat o větší spolupráci, aby zajistily trvalou důvěru investorů v novou revoluční třídu aktiv.

(Doporučený obrázek: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me