Hacker Ethereum Classic se nedávno dostal na titulní stránky poté, co hackeři úspěšně zahájili 51% útok na blockchain a zbavili se digitální měny v hodnotě více než 200 000 $.

Obzvláště zasažen byl Gate.io, ale hackeři zjevně vrátili část kořisti. Podle zpráva vydaná společností Gate.io, byla vrácena digitální měna Ethereum Classic v hodnotě přibližně 100 000 USD.

Společnost spekuluje, že pachatelem mohl být hacker bílý klobouk, který chtěl demonstrovat zranitelnost sítě Ethereum Classic.

Jak došlo k 51 procentům hackerských útoků

51% útok je podmíněn tím, že jedna entita ovládá více než polovinu převládající hash rychlosti v síti. Útočník může zastavit transakce, obrátit je nebo přepsat historii blockchainu.

V případě hackerství Ethereum Classic si hackeři pronajali dostatek hashovací síly, aby narušili ten převládající, a poté provedli loupež po zahájení útoku s dvojitým výdajem. K incidentu došlo 7. ledna a trval čtyři hodiny. Všechny transakce byly během útoku potvrzeny a prošly testem platnosti, ale po skončení hackingu se staly neplatnými.

Coinbase dokázala včas zmařit pokus o hackerství ve své síti pozastavením transakcí zahrnujících kryptoměnu Ethereum Classic. Stránka údajně objeven 12 instancí s dvojitým výdajem v síti v celkové hodnotě přibližně 219500 ETC v hodnotě něco málo přes 1 milion dolarů.

Kardinální chyba zabezpečení

To znamená, že 51% zranitelnost útoku je sine qua non pro sítě proof-of-work. Za normálních okolností je blockchain udržován poctivými horníky, kteří podporují poctivý řetězec. Uzly s ohromnou výpočetní silou však budou mít schopnost přepsat blockchain.

Podle nejnovější zprávy Gate.io implementovala detekci 51 procent jako další ochranné opatření. Platforma má také zvýšil potvrzovací čísla transakcí na 4 000.

Sedm vrácení zpět byly zjištěny transakce na platformě Gate.io a čtyři byly použity útočníkem k přenosu 54 200 ETC. Společnost oznámila další výměny adres používaných hackerem a oznámila, že uhradí dotčené klienty. V době incidentu měla společnost Ethereum Classic hodnotu asi pět dolarů.

Pokus o hacknutí Statcounter

V listopadu loňského roku Gate.io také utrpěl pokus o hackerství prostřednictvím Statcounter. Škodlivý kód byl vložen do skriptu Statcounter, který byl vložen na web. Kód byl navržen tak, aby zachytil transakce provedené na platformě, zejména výběry, a nahradil přijímací adresy těmi, které patří hackerovi.

Statcounter je analytický skript podobný Google Analytics, který sleduje aktivitu návštěvníků. V tomto případě jej hackeři upravili pro použití jako nástroj pro narušení. Gate.io byl zjevně schopen deaktivovat skript na své platformě včas, což efektivně omezilo pokus.

Na vině je medvědí krypto trh

Prudký pokles cen kryptoměny zdůraznil rizika 51 procent útoků na sítě kryptoměn. Mnoho rodících se kryptoměn je nyní zranitelných kvůli snížené ziskovosti těžby, která vytlačila značný počet těžařů. To vedlo k poklesu hašovacích sazeb, což usnadňuje získání dostatečné hašovací síly k obtěžování sítě.

Méně těžařů znamená klesající hashovací rychlost, což zase zlevňuje kyberzločince, kteří chtějí pronajmout výpočetní výkon zaměřený na síť kryptoměn. Právě teď teoreticky stojí zhruba 249 824 $ za hodinu zahájení 51% útoku na bitcoin s hashovací rychlostí 38 063 petahash za sekundu. Skutečné údaje budou určitě mnohem vyšší. To je podle statistik uvedeny v Crypto51.

To znamená, že je téměř nemožné zahájit takový útok na bitcoinovou síť. Za prvé, má značně vysokou hashovací rychlost, což vyžaduje obrovské množství horníků. Celkově má ​​více než jeden milion těžařů a je mnohem decentralizovanější díky růstu a diverzifikaci sítě v průběhu let. Existuje také nepřekonatelná překážka přesvědčit více než 500 000 horníků, aby nasměrovali svou hashovací sílu k zahájení 51 procentního útoku.

Takový plán by nebyl proveditelný. Mezi nejzranitelnější blockchainy 51% útoku patří Ethereum Classic, Bytecoin, MonaCoin, Litecoin Cash a Dash. To je podle aplikace Crypto51.

V roce 2018 došlo prostřednictvím tohoto režimu k hacknutí mincí jako Litecoin Cash, Monacoin, Zencash, Bitcoin Gold a Verge. Během útoku bylo ukradeno více než 1,8 milionu USD v bitcoinovém zlatě. Útok na Verge také přinesl útočníkům digitální měnu v hodnotě 2,7 milionu dolarů.

Hackeři cílili na síť Ethereum Classic prostřednictvím 51 procentního útoku.

Gate.io spekuluje, že pachatel mohl být hackerem bílého klobouku. (Obrazový kredit: Pixabay)

Hash Power for Rent je skvělým přispěvatelem

Vzestup trhů nabízejících hashovou energii k pronájmu také zvýšil pravděpodobnost 51 procent útoků. Takové platformy poskytují řadu rozsáhlých funkcí těžby, které mohou útočníkům pomoci zahájit útok, aniž by museli kupovat hardware.

Kryptoburzy mohou odvrátit takový útok například zvýšením počtu požadovaných potvrzení potřebných k ověření finančních prostředků. Starší vytěžené digitální mince jsou obvykle pohřbeny ve vrstvách potvrzených bloků. Díky tomu jsou bezpečnější při manipulaci.

Pokud jde o útok Ethereum Classic, tvůrce litecoinů (LTC), Charlie Lee, zdůraznil, že 51 procent útoků je součástí základních atributů decentralizované kryptoměny, přičemž tvrdí, že pokud mince není náchylná, není decentralizovaná.

Toto je podnětné pozorování. &# 129300;

Podle definice musí být decentralizovaná kryptoměna náchylná k 51% útokům, ať už hashrate, sázkou a / nebo jinými zdroji bez povolení bez povolení.

Pokud kryptoměnu nelze napadnout na 51%, je oprávněna a centralizována. https://t.co/LRCVj5F0O1

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 8. ledna 2019

Následovala debata o tom, zda měl být 51% útok skutečně jedním ze základních kamenů demokraticky vnímajícího krypto ekosystému. Někteří argumentovali, že takové vektorové útoky někdy vedly k investování do kryptoměny a jsou obecně na obtíž větší komunitě.

Další myšlenkový směr spočívá v tom, že platforma založená na konsensu by měla být schopna umožnit vládu většiny, v tomto případě těch, kteří ovládají největší hashovací moc. Několik také poukázalo na to, že decentralizace blockchainu je zbytečná, ne-li bezpečná.

Řešení proof-of-stake bylo vyhlášeno jako odpověď na 51% zranitelnost útoku, která ovlivňuje mince proof-of-work. Umožňuje subjektu, který vlastní více než 51 procent mincí v síti, ovládat blockchain.

Získání tak velkého množství mincí by vyžadovalo jejich nákup, což by následně způsobilo zvýšení cen. Bylo by neuvěřitelně těžké to zvládnout, zvláště pokud má kryptoměna obrovskou tržní kapitalizaci.

Očekává se, že v roce 2019 se zvýší 51 procent útoků na kryptoměny, protože současné podmínky na trhu posílí hackery přístupem k významné hashovací síle.

(Doporučený obrázek: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me