Poznámka redakce: Cena bitcoinu se od té doby prolomila na nové historické maximum 22,3 tis. $. Tento článek je stále prostředkem k pochopení psychologie cen bitcoinů, zejména v úžinách medvědího trhu v roce 2019, kdy byl původně publikován.

Bitcoinu se již druhý týden nepodařilo prorazit na území 10 000 $, protože dosáhly hodnot 8 000 $.

Kolektiv analytiků kryptotrhu pevně věří, že rally kolem hranice 10 000 $ vyvolá značné FOMO a posune hlavní minci do nových výšin.

Analytik kryptoměnového trhu ThinkMarkets, Naeem Aslam, je jedním z hlavních zastánců této teorie. Podle zpravodaje zaslaného předplatitelům minulý týden předpovídá, že skutečné FOMO začne poté, co hodnota bitcoinu zasáhne zásadní cenový bod. Podle výkonného ředitele „Cena bitcoinu se brzy vyšplhá nad úroveň 10 000 $ a polovinu ztrát získá zpět ze svého historického maxima.“

Předpovídal, že milníku bude s největší pravděpodobností dosaženo za týden nebo dva.

Spoluzakladatel Fundstrat Global Advisors, Thomas Lee, také podporuje argument FOMO ve výši 10 000 $. Podle jeho vysvětlení byla stěžejní tržní cena udržována pouze celkem 3 procenta všech dnů, což znamená, že jde o přechodný bod k zásadní změně trhu, v tomto případě pravděpodobné spouštěcí události FOMO.

Ve skutečnosti jde o to, že graf říká „skutečné FOMO“, pravděpodobně začíná, když #bitcoin přesahuje 10 000 $, což je cenová úroveň, která je vidět pouze 3% všech dnů…

… Matematicky ekvivalentní překročení $ BTC 4 500 $ v roce 2017

Při pohledu zpět byla tato cena úrovní, která skutečně spustila FOMO

– Thomas Lee (@fundstrat) 29. května 2019

Vypracoval, že hodnota 10 000 $ je srovnatelná s cenou BTC 4 500 $ v roce 2017, což vyvolalo trvalou vzestupnou trajektorii. Hybnost poháněla bitcoiny na svůj historický vrchol 19 500 $.

Hodnota bitcoinu činí v době tisku 8 499 $. To je ztráta asi 5 procent z jejího 12měsíčního maxima dosaženého 30. května. I přes krátký pokles pro-bitcoinových křižáků zůstává neoblomný, že cena 10 000 $ je blízko.

Samozřejmě existuje pravděpodobnost, že se bitcoiny na chvíli budou obchodovat mezi 7 000 až 9 000 USD a může to trvat událost bílé labutě, aby se BTC v příštích několika týdnech pohybovalo kolem 10 000 $.


Bitcoin zůstane v rozmezí cenové hranice 7 000 a 10 000 $

Miliardář Mike Novogratz předpovídá, že BTC nějakou dobu zůstane na hranici 7 000 USD a 10 000 USD, ale pouhé vzrušení kolem nedávného vzestupného trendu může ceny posunout výše.

V rozhovoru pro Bloomberg, zdůraznil, že hlavními katalyzátory současného pozitivního trendu na trhu jsou široké přijetí nové třídy aktiv významnými společnostmi z Wall Street a zvýšení případů použití blockchainu.

Miliardář Mike Novogratz předpovídá, že BTC nějakou dobu zůstane v prahu 7 000 a 10 000 $. (Obrázek Credit: Bloomberg)

Jako pozoruhodné programy, které průmyslu přinášejí velkou důvěryhodnost, uvedl kryptoměnový projekt Facebooku a program uživatelské identity založené na blockchainu společnosti Microsoft..

Síly, které přímo určují ceny

Velryby určují krátkodobé cenové pozice

Vznikající trh bitcoinů je stále velmi volatilní a citlivý na cenové pohyby způsobené velrybami a institucionalizovanými hráči, kteří jsou schopni vydělat desítky milionů dolarů na nákupech a prodejích objednávek.

Poslední zvýšení cen, ke kterému došlo 2. dubna, vedlo ke změně z přibližně 4 100 USD na 5 078,52 USD během 48 hodin. Předpokládá se, že to vycházelo z jediné objednávky nákupu ve výši 100 milionů dolarů zaslané na několik hlavních burz, což následně zvýšilo ceny.

Jak vysvětlil výzkumný pracovník v oboru kryptoměn Willy Woo, nejnovější cenovou rally na 8 000 $ z velké části zorganizovali profesionální obchodníci na trhu. To bylo prostřednictvím tweetu označujícího následující.

“Tento poslední exponenciální vzestup.” & pád NENÍ organický. Máme blockchain, který ukazuje pohyby kapitálu. Žádné nebyly. Bylo to zorganizované krátké stisknutí, aby se zisky mléka. To vyžaduje nesmírný kapitál koupit bitcoin všechny šortky. Dělají to profesionálové. “

Tento poslední exponenciální vzestup & pád NENÍ organický. Máme blockchain, který ukazuje pohyby kapitálu. Žádné nebyly. Bylo to zorganizované krátké stisknutí, aby se zisky mléka. To vyžaduje nesmírný kapitál na vykoupení všech trenýrek. Dělají to profesionálové. https://t.co/58cpr00Ij

– Willy Woo (@woonomic) 17. května 2019

Manipulační strategie používané k krátkodobému posunu trhů

Existují obavy, že k zneužití mezer na trhu budou použity algoritmické obchodní nástroje. Je to proto, že mají kapacitu k velkému provádění falešných objednávek. Technika, široce známá jako bleskové obchodování, je na regulovaných trzích nezákonná, protože poskytuje mylnou představu o hodnotě podkladového aktiva.

Hlavním problémem, kterému tento sektor v současnosti čelí, je to, že existuje jen málo kontrol a vyvážení, a tak budou tyto režimy pokračovat v nezmenšené míře.

Na denním pořádku jsou také strategie čerpání a odkládání. Jsou navrženy tak, aby uvedly investory v omyl při nákupu konkrétních aktiv s navrhovanou vyhlídkou na obrovské zvýšení ceny.

Ovladače dlouhodobých cen

Epizoda půlení

Odborníci z oboru poukazují na poloviční epizodu jako na zásadní událost, která by mohla cenu bitcoinů posunout kolem 20 000 $. Tento jev omezuje nabídku bitcoinů na trhu dvojnásobným zvýšením matematické složitosti zpracování BTC. To způsobí, že poptávka po zbývajících mincích v oběhu se následně zvýší.

K další půlení události má dojít v květnu 2020 a způsobí pokles odměn z 12,5 coinů na blok na 6,25. Epizoda se automaticky objevuje po každých 210 000 vytěžených blocích a právě teď jich zbývá asi 51 300.

Síťový protokol BTC byl naprogramován tak, aby začínal rychlostí odměny 50 bitcoinů na blok. To byla rychlost, kdy byla síť vytvořena v roce 2009. K halveningu dochází po nastaveném počtu zpracovaných bloků. Dnes bylo vytěženo asi 17 733 563 mincí.

Těžba se zastaví na 21 milionech podle napevno zakódovaných parametrů sítě. Očekává se, že cena bitcoinů se poté bude stabilně zvyšovat kvůli omezené nabídce.

Zbývají pouze asi 3 miliony bitcoinů a nelze říci, jaká bude BTC sazba, zejména za několik let, kdy se nedostatek podstatně zvýší a bude pohánět poptávku i ceny.

(Doporučený obrázek: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me