Proč tolik ICO selhává?

Růst cen kryptoměny na konci roku 2017 nejen přinesl velkou pozornost některým z nejlepších a dobře zavedených projektů kryptoměny, jako jsou bitcoiny a ethereum, ale také pozornost mnoha nových projektů spouštějících ICO.

Celkově se ICO zlepšily, pokud jde o počet investorů a objem investic. Podle některých odhadů činila celková částka získaná ICO přes 5,6 miliardy USD minulý rok. Navzdory tomuto úspěchu několik projektů buď přestalo reagovat na otázky veřejnosti, nebo se úplně zhroutilo. Je důležité důkladně se podívat na současný stav investování ICO a určit, zda nejnovější trendy selhání ICO zůstanou prominentní po celý rok 2018 i po něm.

Kvalita dokumentu ICO je klíčová při rozhodování, zda bude mít projekt dlouhodobý potenciál. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak si přečíst dokument ICO, zde je náš průvodce, který vám pomůže začít.

Při pohledu na Data

Podle a nedávná studie, 418 z 902 nových crowdsalesů (46%) uvedených na Tokendata pro rok 2017 již selhalo. 142 selhalo během fáze ICO. Po ICO selhalo 276 projektů.

Alarmující na této statistice je, že jde pouze o projekty, které již selhaly. Dalších 113 ICO se v současné době považuje za „nereagující“ na otázky veřejnosti na sociálních médiích. To by se v blízké budoucnosti mohlo rovnat spoustě dalších selhání z kohorty ICO z roku 2017.

Při pohledu na tato data z obecné obchodní perspektivy to není překvapující. Mnoho startupů selže. ICO však selhávají mnohem rychleji než většina ostatních tradičních podniků nebo dokonce podniků v jiných technologicky vyspělých odvětvích.

Než se vydáme k závěrům a uvedeme, že éra ICO skončila, měli bychom zvážit, abychom se podívali na přesné důvody, proč se mnoho novějších projektů zhroutilo. Při hodnocení potenciálu projektu kryptoměny získávat prostředky během ICO a udržovat úspěch po ICO je třeba dávat pozor na určité vzorce.

ICO

Trendy selhání ICO

1. Špatné nápady na projekt / případy použití

Jednou z nejdůležitějších věcí, na které by investoři měli při investování do ICO dávat pozor, je to, zda token bude či nebude schopen získat přijetí uživatelem a bude užitečný pro řešení problémů s jeho aplikací v reálném světě. Bohužel mnoho projektů je od samého začátku prostě špatný nápad.

Jedním z příkladů je situace, kdy Silber Pfeil Energy Drink a Mercedes uzavřely v roce 2017 partnerství s ICO. Tento případ prokázal, že uznání značky nestačí k získání finančních prostředků. Podle tiskové zprávy z loňského roku „probíhá aktuální program, kde se jeden AMG Token počítá jako počáteční nabídka mincí (ICO). Prodejci obdrží jeden token ICO za každou plechovku Silberpfeil, kterou prodají. “

Koncept vydělávání žetonů jako odměny je dobrý nápad. Pokud však tokeny nejsou skutečně považovány za užitečné dostatečným počtem lidí, je těžké úspěšně propagovat jejich použití. Celý koncept nutnosti používat konkrétní kryptoměnu k nákupu konkrétního energetického nápoje není pro většinu lidí příliš praktický. Tento projekt tedy nepředvedl svou potenciální dlouhodobou hodnotu pro investory. Na druhé straně se nepodařilo získat dostatek finančních prostředků, aby se dostal přes fázi ICO.

SilberPfeil ICO

2. Technologické problémy

Mnoho projektů v kohortě ICO z roku 2017 čelilo technologickým problémům od samého začátku (tj. Škálovatelnost a bezpečnost), které jim bránily získat na trhu trakci. Dao, projekt zahájený v roce 2016, je dosud největším selháním kryptoměny, pokud jde o získanou částku. Hlavním důvodem selhání tohoto projektu byla jeho nedostatečná bezpečnost.

Tento projekt v dubnu / květnu 2016 zvýšil aktiva neuvěřitelných 11,5 milionu ETH. Rychle však selhal po útoku ze dne 16. června 2016, který měl za následek ztrátu 3,6 milionu ETH. DAO slíbil decentralizaci a transparentnost, ale nedokázal získat trvalý úspěch kvůli mnoha bezpečnostním exploitům. Navzdory neúspěchu tohoto projektu představoval tolik potřebný posun směrem k větší decentralizaci. Od pádu Dao začalo více projektů nabízet lepší řešení pro decentralizaci a budoucnost kryptoměny.

Toto je dobrý příklad toho, jak slibný projekt může také rychle selhat. Pochopení všech technických aspektů technologie blockchain za projektem je dobré, ale nemusí být vždy praktické. Před investováním do ICO je však nezbytné alespoň minimálně porozumět technickým specifikacím projektu.

3. Regionální rozdíly

Zatímco kryptoměna je navržena tak, aby vytvořila globální peněžní systém, ne všechny regiony jsou si z hlediska úspěšnosti ICO rovny. Například projekty založené v rozvojových zemích mají a úměrně nižší úspěšnost než ve vyspělých zemích.

Podle informací poskytnutých Tokendata, Pokud jde o selhání ICO, je Afrika nadměrně zastoupena. Tingo mince je jeden příklad. I když tento projekt měl několik problémů (tj. Nedostatečné ověření členů týmu, malá velikost týmu atd.), Jeho hlavním problémem od samého začátku bylo pravděpodobně jeho vysoce specifické zaměření na to, aby se stal „první africkou možností blockchainu podporovaného VAS v Africe“.

I když v Africe existují někteří investoři ICO, žádná z deseti nejlepších světových investičních zemí ICO se nenachází v Africe (stav k březnu 2018). Je velmi obtížné dosáhnout širokého přijetí kryptoměny zaměřené na zemědělství v Africe, aniž bychom na tomto kontinentu museli začít s velkým počtem investorů. Počet potenciálních investorů ze zemí mimo kontinent, kteří budou investovat do zemědělství, je také poměrně nízký.

Vytvořením ultra-specifických zvyklostí pro novou kryptoměnu a omezením jejího geografického využití je mnoho projektů podobných tomuto odsouzeno k selhání před zahájením. I když by také mohl být špatný nápad investovat do ICO se strategií adopce, která je příliš obecná, ICO, které navrhují kryptoměny, které mají na začátku omezený / specifický trh, vypadají ještě pravděpodobněji.

tingo

Stánek s jídlem

Investice do jakéhokoli ICO mohou být riskantní, proto je důležité podívat se na projekty, které proaktivně pracují, aby se vyhnuly výše uvedeným chybám. Samozřejmě, že některé (ne-li většina) i těch nejslibnějších projektů mohou selhat. Pokud plánujete HODL investovat do ICO, měli byste vždy posoudit dlouhodobou strategii projektu.

Stručně řečeno, ICO není mrtvý. Faktem je, že existuje mnoho ICO, které se objevily v roce 2017 a na začátku roku 2018 kvůli celkovému humbuku na trhu. Mnoho lidí nemá strategii, která vydrží.

Měli by investoři být tímto trendem znepokojeni po zbytek roku 2018? S největší pravděpodobností, ale to by nemělo odradit investory. Selhání pro začínající podniky je považováno za normu pro každý trh.

Budou i nadále selhat další ICO? Ano, ale to neznamená, že by lidé měli přestat investovat. Principy investování jsou ve skutečnosti stejné jako vždy.

Nárůst počtu ICO jen znamená, že investoři musí udělat trochu více výzkumu, aby učinili nejlepší možná investiční rozhodnutí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me