Social Media Giants Facebook a Telegram zahájí vlastní digitální měny

Facebook údajně vedl diskuse s významnými kryptoburzami, aby měl svou kryptoměnu v seznamu. Zvěsti začaly loni loni po odhalení Zpráva Bloomberg.

Prozradil, že gigant v sociálních médiích pracoval na stablecoinu zaměřeném na indické uživatele WhatsApp. Jako hlavní důvod tohoto kroku byla uvedena touha vstoupit na rostoucí trh remitencí v zemi.

Reportéři New York Times Nathaniel Popper a Mike Isaac novinky nejnovějšího vývoje ve čtvrtek. Podle jejich příspěvku Facebook pracuje na kryptoměně, kterou plánují začlenit do WhatsApp. Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp se může pochlubit více než 1,5 miliardami uživatelů, zatímco uživatelská základna Facebooku přesahuje 2 miliardy. To je podle statistik od Statisty.

To dává těmto dvěma platformám bezkonkurenční výhodu oproti běžným konkurentům v přenosu kryptoměn. Pokud by společnost oficiálně zahájila svůj krypto projekt, nepochybně budou vybrány nové demografické údaje a otevřeny nezmapované trhy.

Zpráva New York Times uvádí, že Facebook má v současné době více než 50 techniků pracujících na „Basketcoinu“. Zaměstnanci pracující na projektu jsou zřejmě umístěni v oddělené části společnosti, kam mají přístup pouze členové s klíčovou kartou.

Toto odhalení zdůrazňuje úroveň důležitosti a utajení kolem projektu. Na rozdíl od stablecoinu není hodnota basketcoinu vázána pouze na jednu fiatovou měnu, ale současně je spojena se sortimentem dalších souvisejících aktiv. V tomto případě se spekuluje, že mince Facebooku bude mít svou hodnotu spojenou s japonským jenem, americkým dolarem a eurem.

Hlavní výhodou, kterou mají stablecoiny a basketcoiny oproti běžným kryptoměnám, jako je bitcoin, je to, že jejich hodnota nekolísá tak divoce. Jedná se o důležitý prvek, který pomáhá zmírnit obavy z pohybu cen mezi spotřebiteli.

V tuto chvíli se zdá, že Facebook cílí na spotřebitelský trh, který je povinen používat kryptoměny jako prostředek směny, a nikoli jako uchovávač hodnoty. Kromě vývoje kryptoměny společnost hledala způsoby, jak integrovat blockchain do svých aplikací.

V nedávné době video zveřejněný zhruba před týdnem generálním ředitelem Markem Zuckerbergem, zmínil, že technologie blockchain by mohla společnosti a jejím uživatelům poskytnout větší pohodlí. To tím, že mu umožníte ukládat přihlašovací údaje do blockchainu. Taková funkce by uživatelům umožnila bezpečně se přihlásit z různých míst, aniž by museli poskytovat své informace třetí straně.

Hovořil o některých hlavních výzvách, kterým vývojáři aplikací právě čelí, a jeden z nich byl nucen využívat prostředníky, jako je Google Play nebo Apple Store. Z jeho pohledu se blockchain jeví jako životaschopné řešení.

Další sítě sociálních médií vyvíjející vlastní kryptoměny


Kromě Facebooku nedávno vyjádřily touhu přesunout se do krypto segmentu i další významné platformy sociálních sítí a Telegram je jednou z nich.

Telegram, založený dvěma ruskými bratry, Nikolajem a Pavlem Durovem, má uživatelskou základnu přibližně 300 milionů. Má nápadné podobnosti s WhatsApp, ale má robustnější šifrovací systém. Podle minulé studie publikoval Global Web Index, Členové BBM, Telegram a WeChat s větší pravděpodobností ocení funkci převodu peněz než v sítích jako Snapchat a Facebook.

Podle zprávy by asi 89 procent uživatelů Telegramu uvítalo integraci převodu peněz. Na druhou stranu je pravděpodobné, že takovou službu preferuje pouze 46 procent všech uživatelů Facebooku.

To znamená, že očekávaný projekt krypto Telegram Open Network (TON) je údajně dokončen na 90 procent. To je podle nedávno unikly dokumenty. Tento vysoce tajný projekt v loňském roce získal prostřednictvím ICO ohromujících 1,7 miliardy dolarů.

Dokumenty zdůrazňují, že vývojáři projektů již kontaktovali hlavní asijské burzy za výpis, jakmile bude testnet spuštěn. Mezi další společnosti na zasílání zpráv a vytváření sítí, které údajně pracují na svých vlastních mincích, patří jihokorejský Kakao a Japan’s Line.

Před námi velké výzvy

Vzhledem k decentralizované povaze kryptoměn budou společnosti, které se jich chystají zavést, s největší pravděpodobností čelit významným protivětrům, zejména pokud jde o národní předpisy. Některé jurisdikce, například Saúdská Arábie, již kryptoměnu zakázaly. Existuje také otázka zneužívání.

Většina hlavních platforem pro kryptoměnu se musela vypořádat s řadou bezpečnostních problémů a hackeři se neúprosně snažili podkopat nejhvězdnější protiopatření. Jak společnosti jako Facebook plánují tyto problémy řešit, stále není známo.

Bude zajímavé sledovat, jak ve skutečnosti duel sociálních platforem skončí. Zatímco hlavní platformy sociálních médií, jako je Facebook, mají značný dosah, pojem kryptoměny je stále relativně nový, zejména pro ty v rozvojových zemích. A přesvědčit tuto demografickou skupinu, aby se připojila, bude pravděpodobně významnou překážkou.

(Doporučený obrázek přes CNBC)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map