Mince na ochranu osobních údajů Zcash získala v posledních několika měsících mezi horníky obrovskou důležitost, protože mnoho rozčarovaných nadšenců hledá digitální měny s většími odměnami a menšími kapitálovými investicemi.

Podle nejnovějších statistik hash rate mince má vzrostl o více než 400 procent od července loňského roku a zůstal nezměnitelný i po vrtošivém listopadovém propadu cen. Bitcoin a hashovací rychlost Etherea klesla v důsledku měnící se krajiny, když se horníci snažili překonat.

Ziskovost těžby je hlavním důvodem, proč více těžařů skáče na rozjetém ​​vlaku Zcash. Těžba Zcash je stále zisková ve srovnání s jinými kryptoměnami. Podle CryptoCompare statistik, mnoho těžařů Zcash je stále schopno dosáhnout téměř 100% ziskovosti při těžbě Zcash.

Při spotřebě energie 1 000 wattů a ceně 0,12 kilowattů za hodinu mohou zisky z těžby Zcash dosáhnout zhruba 85 $ za měsíc. To znamená něco přes 1 000 $ ročně. Při správném měřítku mohou těžaři dosáhnout podstatných zisků.

Ti, kteří mají efektivnější těžaře a přístup k levné kryptoměně, mají obrovskou návratnost v metrice ziskovosti. Na druhou stranu, mnoho těžařů bitcoinů má utrpět ztráty dosahující až 81 procent, zatímco těžba probíhá hashovací rychlostí 4730 GH / s a ​​při spotřebě energie 1293 wattů. Spotřeba energie uvedených čísel stojí 0,12 $ KWh. Těžba etherea také nedopadne moc dobře. Ziskovost těžby je v červených číslech se ztrátou 41 procent.

Je důležité si uvědomit, že ilustrovaná data jsou obecným průměrem a nezohledňují účinnost těžebního zařízení.

Problém míry inflace Zcash

To znamená, že pozitivní výnosy a následný růst sítě Zcash způsobily některé nepředvídané následky. Mezi nimi je stoupající míra inflace. Právě teď má síť údajně 0,1% denní míru inflace.

Denní vydávání digitální měny dosáhlo ekvivalentu přibližně 400 000 USD. I když se tato čísla zdají být propastná, při výpočtu roční míry inflace se významně zvyšují a v budoucnu se mohou stát velkým problémem. Vysoká míra inflace znamená, že se mince v průběhu času znehodnocují, což bude mít negativní dopad na ekosystém.

Právě teď je probíhající debata zda Harmony Mining dokáže vyřešit problém, pokud bude zahrnut do upgradu Blossom, který je naplánován na říjen. Upgrade je nastaven tak, aby zahrnoval duální funkce proof-of-work, u nichž se očekává, že pomohou redistribuovat tokeny využitím dvou těžebních algoritmů.

Více než jeden algoritmus znamená více možností těžby. Horníci budou moci využívat jak horníky GPU, tak ASIC, což následně rozšíří politický vliv.

Bitcoin, nejvíce dominující kryptoměna podle tržní kapitalizace, má míru inflace asi 4 procenta ročně, což je mnohem méně než Zcash.

Jak ostatní sítě bojují proti inflaci

Mechanismus protiinflace bitcoinů

Stojí za zmínku, že bitcoin, matka všech kryptoměn, byl vytvořen jako decentralizovaná měnová alternativa pro případ, že by globální ekonomiky byly zvýšeny hyperinflací. Jako takový má ve svém protokolu zabudovaný mechanismus regulace inflace.

Kryptoměna lodestar byla vynalezena během světové finanční krize v roce 2008 a podle bílé knihy Satoshi Nakamota byl algoritmus navržen tak, aby reguloval přísun bitcoinů úpravou obtížnosti. Obtíž by se zvýšila, kdyby síť zaznamenala nárůst těžební činnosti, a naopak by klesla, kdyby došlo k poklesu počtu horníků. Síť je také naprogramována tak, aby zastavila těžbu nových mincí na 21 milionů.

To by nevyhnutelně vedlo k nedostatku a rostoucí poptávce, která by následně působila proti inflaci, což by vedlo ke zvýšení hodnoty. S možností těžby nyní mimo rovnici by bitcoinové transakce vzrostly a inflace by poklesla. Právě teď bylo vytěženo přes 17,4 milionu bitcoinů.

Algoritmus bitcoinu je nastaven tak, aby v roce 2020 snížil odměny minerů na polovinu prostřednictvím procesu označovaného jako poloviční. Tento proces byl v průběhu let hlavním katalyzátorem zvyšování cen bitcoinů. Historicky to vedlo k cenovému růstu v měsících předcházejících události.

Následný nedostatek, který pravděpodobně nastane, povede ke zvýšení hodnoty, což je trend, který se kryptoměnovým investorům doporučuje sledovat. Cenová rally v očekávání poloviny historicky začíná zhruba rok před událostí a v tomto případě se očekává, že bude zahájena v květnu 2019. Očekávání blokové odměny na polovinu se očekává 25. května 2020. Očekává se, že ceny budou opět rally a usadit se v bodě rovnováhy.

Poslední dvě události na polovinu vyvolaly obrovskou eskalaci cen. Událost na polovinu roku 2012, ke které došlo v listopadu, způsobila, že cena bitcoinů během šesti měsíců vyskočila z $ 12 na $ 240. A poslední událost o polovinu, ke které došlo 9. července 2016, vedla během několika měsíců k nebývalému nárůstu cen z 580 na 900 USD.

Proti míře inflace etherea

Po upgradu Konstantinopole, který je aktuálně naplánován na únor, se míra inflace v Etherea bezpochyby sníží. Očekává se, že sníží nabídku digitální měny o 33 procent. Odborníci předpokládají, že to způsobí zvýšení hodnoty etherea. Celkově se očekává, že hard fork vytvoří větší cenovou stabilitu.

(Kredit na hlavní obrázek: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me