Venezuelci nyní více než kdy dříve vyměňují Bolívary za bitcoiny kvůli politické nejistotě, která se zmocnila jihoamerického národa. Velmi sporné znovuzvolení, ke kterému došlo v loňském roce, a následný obřad přísahy, ke kterému došlo 10. ledna, posunul napětí k bodu varu.

Po znovuzvolení si prezident Nicolás Maduro ponechal své prezidentské funkce i po tom, co se obecně označovalo jako výstavní volby. Zapojený prezident ignoroval výzvy Evropské unie a mezinárodního společenství k odstoupení. Protesty proti jeho vedení také otřásly zemí.

Politický standoff

Současná politická situace podporuje podněcování k získání bitcoinů. Více venezuelských občanů se rozhodlo používat digitální měnu, protože si uchovává vyšší hodnotu než Bolívar. V zemi došlo v roce 2018 k inflaci o 1 000 000 procent, a proto došlo k přechodu k kryptoměnám.

Crypto P2P obchodní platforma, LocalBitcoins údajně zpracoval více než 15 milionů dolarů v Bolívaru na BTC obchody za posledních sedm dní. Tyto údaje byly potvrzeny statistiky odvozené z CoinDance.

Venezuela v současné době čelí komplikovaným ekonomickým sankcím uvaleným vládou Spojených států. Důvodem je spousta případů porušování lidských práv a zjevné korupce spáchané současnou správou na úkor jejích občanů. Mnoho sankcí se zaměřuje na vnitřní okruh prezidenta Madura a na řadu vládních agentur.

Poslední vládní institucí, na kterou se americké sankce zaměřují, je státní ropná společnost PDVSA. USA udeřily PDVSA rozsáhlými sankcemi, které jim brání ve vývozu ropy do Spojených států. PDVSA to může provést pouze v případě, že souhlasí s přijímáním plateb prostřednictvím blokovaných vázaných účtů, které nejsou pod kontrolou vedení země.

Prezident pro-bitcoinu

Samozvaný prozatímní prezident Venezuely Juan Guaido je aktivním zastáncem bitcoinů a veřejně se shromáždil proti Madurově kryptoměně, petru. Venezuelská administrativa se pokusila prosadit její využití mezi obyvatelstvem tím, že donutila některé vládní platby, jako jsou důchody, provádět v petro. (Zdrojový článek: hvordan kjøpe bitcoin)

To málo učinilo, aby se vytvořila všeobecná přijatelnost. Cizinci, kteří chtějí získat pas, jsou také povinni platit v petro kryptoměně.

To znamená, že venezuelští občané obecně nedůvěřují vládě kontrolované ropné kryptoměně. Je to proto, že její bohatství do značné míry určuje vedení země. Je pravděpodobné, že Guaido se zbaví benzinu, pokud převezme moc.

Současná správa vyvinula petro, aby obešla mezinárodní sankce. Guaido je podporováno mnoha E.U. národy a Spojené státy a je nepravděpodobné, že by k překonání sankcí, které se mají zrušit, pokud si uzurpuje Madura, nepotřeboval státní kryptoměnu.

Dobrou zprávou pro krypto komunitu BTC je, že od roku 2014 projevuje bitcoinu velkou podporu. Jeho nadšení pro digitální měnu v jejích formativních letech ilustrují četné tweety..

V prosinci 2017, kdy bitcoin zažíval boom, zlevnil Madurova petro kryptoměna, která ji odmítá jako digitální podvod. Podle jeho prohlášení nikdo nemohl zjistit, zda je skutečně podpořen ropnými rezervami země.

Guaido také podporuje úsilí o přizpůsobení bitcoinů v zemi a rychle oznámil spuštění platformy pro výměnu kryptoměn Plataforma Sur Bitcoin, která umožňuje Venezuelanům obchodovat s jejich bolivary za BTC.

Politické nepokoje zdržují instalaci prvního bitcoinového bankomatu

Venezuela je nastavena na získání svého prvního bitcoinového bankomatu v nadcházejících týdnech. Tvrdí to Jorge Farias, generální ředitel společnosti Cryptobuyer, panamského podniku zaměřeného na kryptoměny ATM. Prohlásil to během nedávného rozhovoru s Union Radio.

Farias odhalil, že bankomat byl v zemi již před instalací. Mluvení s Coindeskem, jako jeden z hlavních důvodů, proč jeho tým váhal s okamžitou instalací, uvedl politické nepokoje.

Nový vývoj bitcoinových bankomatů přichází v návaznosti na zprávy, že venezuelská vláda přerušovaně blokuje přístup na web kryptoměnového obchodu LocalBitcoins P2P. To je uprostřed vládních obav, že únik kapitálu v tomto rozhodujícím okamžiku by mohl ještě více ochromit ekonomiku země.

LocalBitcoins údajně za poslední měsíc zpracoval více než 15 milionů dolarů bitcoin-bolívarských transakcí. Zprávy o bloku jsou nepotvrzené, protože CoinDance stále naznačuje, že bolivarské bitcoinové obchody na platformě jsou na vzestupu.

Venezuelans Propagate Cryptocurrency Use Across Latin America

Občané Venezuely mají dlouhou historii s kryptoměnami, které po mnoho let nabízejí oddech od bolívarské vysoké míry inflace. Považují se také za vhodný prostředek převodu peněz.

Podle Matiase Goldenhörna, ředitele společnosti Athena Bitcoin, jihoamerický trh s krypto bankomaty rostl exponenciálním tempem. Je to z velké části kvůli rozšířenému povědomí propagovanému venezuelskou komunitou diaspor.

Kvůli ekonomickým sankcím, které ochromily mezinárodní systém převodu peněz v zemi, se mnoho lidí rozhodlo poslat finanční prostředky svým příbuzným zpět doma prostřednictvím sítí kryptoměn. Komunita venezuelských diaspor také pomáhá šířit povědomí o kryptoměnách po celém kontinentu.

Podle Goldenhörn a Welche Aktien Kaufen 2020, Athena Bitcoin dokázala dosáhnout zisku asi 3 milionů dolarů z 25 krypto bankomatů nainstalovaných v Latinské Americe, a to především kvůli tomuto sociálnímu prvku.

(Doporučený obrázek: Aljazeera)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me