Rostoucí popularita blockchainu a kryptoměny přináší světu podnikání mnoho příležitostí. Ne každý může vytvořit pět nejlepších kryptoměnových projektů nebo výměnných platforem. Stále však existují nejrůznější další obchodní výhody blockchainu a průmyslu, který jej obklopuje. Sociální média, inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace – to vše představuje možnosti zcela nových obchodních modelů. V tomto článku se podíváme na to, jak tyto inovace změní budoucí ekonomiku, a na některé společnosti, které se již v těchto oblastech objevují.

Platformy sociálních médií

Zatímco mnoho lidí v kryptoměně může vidět zákazy reklam na webech jako Facebook, Google a Twitter jako překážku pro trh s kryptoměnou, lze to také považovat za dlouhodobou tržní příležitost. Jak ví kdokoli, kdo je obeznámen s ICO a projekty kryptoměny, existuje již celá řada nově vznikajících platforem sociálních médií, které těží z rostoucí popularity kryptoměny. Zde je několik příkladů.

Telegram, který byl spuštěn teprve 14. srpna 2013, již nashromáždil více než 200 milionů aktivních uživatelů měsíčně a stal se základní platformou pro úspěšné krypto projekty. Zatímco Telegram se samozřejmě nezaměřuje pouze na kryptoměnu, mnoho jeho uživatelů využívá tuto aplikaci jako formu komunikace mezi sebou a kryptoměnovými týmy.

Steemit je příkladem platformy, která se točí kolem kryptoměny. Tokenizací tvůrců a kurátorů obsahu Steemit nadále přitahuje další tvůrce obsahu a spotřebitele, aby využívali jeho platformu. Více podrobností o tomto projektu najdete v této podrobné příručce.

Je velmi pravděpodobné, že více společností v oblasti sociálních médií bude stavět zcela nové platformy kolem technologie blockchain a kryptoměny. Některé z těchto nových podniků by mohly velmi dobře konkurovat a dokonce překonat popularitu dnešních špičkových platforem sociálních médií.

Chytré smlouvy

Inteligentní smlouvy jsou pravděpodobně největšími obchodními výhodami blockchainových a kryptografických projektů. Mění hru jak pro projektové týmy, které je vytvářejí, tak pro podniky, které je používají. Chytré smlouvy v zásadě vylučují potřebu zprostředkovatelů třetích stran v procesu schvalování / nesouhlasu důležitých veřejných dokumentů.

Například tradiční smlouva musí projít schvalovacím procesem právního experta a je obvykle zasílána tam a zpět mezi oběma podepisujícími stranami, dokud není dosaženo konsensu. Inteligentní smlouvy však používají kód k rychlému ověření legitimity smluv. Existuje spousta krypto projektů, které pracují na využívání inteligentních smluv jako způsobu vytváření oficiálních dokumentů v široké škále průmyslových odvětví (právní, zdravotní péče, nemovitosti, finance světový obchod).

Týmy, které mohou tuto technologii nejlépe vyvíjet a prodávat, ji mohou prodávat jako službu B2B. Hodnota vzhůru je enormní, protože společnosti mohou pomocí inteligentních smluv ušetřit peníze na poplatcích za právní služby a eliminovat potřebu neustálého vyjednávání smluv tam a zpět. Projekty jako Propy pro nemovitosti nebo IBM / Maersk pro globální obchod jsou dobrým příkladem toho, jak lze technologii inteligentních kontraktů implementovat k řešení konkrétních obchodních problémů v reálném světě.

Decentralizované aplikace (DApps)

Vzestup mobilních aplikací změnil způsob každodenní interakce lidí po celém světě. Na současném trhu s aplikacemi však existuje jeden velký problém: centralizace moci. Apple a Google v zásadě určují, které aplikace jsou k dispozici světu k použití. Mnoho aplikací je dokonce cenzurováno národními vládami po celém světě. Decentralizované aplikace však nemají jediný orgán, který by určoval, kteří uživatelé k nim mají nebo nemají přístup. Tato decentralizace je jednou z obrovských obchodních výhod blockchainu pro širší ekonomiku.

Weifund je jedním příkladem dapp, který využívá inteligentní smlouvy k vytvoření robustní platformy kampaně crowdfunding. Tento projekt je přirovnáván k Kickstarteru nové generace, který poskytuje investorům i společnostem více svobody. Řetěz KYC je příkladem dapp, který předchází podvodům a dokončí kontroly ověření identity pomocí technologie distribuované účetní knihy.

Dapps mají potenciál nahradit a vylepšit mnoho dnešních mobilních aplikací. Společnosti, které jsou úspěšné v jejich rozvoji, mohou mít významný dopad na budoucnost ekonomiky sdílení P2P.

Podnikání v době kryptoměny

Ano, existuje spousta projektů pracujících na podobných myšlenkách a ne každý podnik může uspět, ale dobrá věc na obchodních výhodách blockchainu a dopadu kryptoměny spočívá v tom, že se jedná o stále se vyvíjející prostor bez jediného jednoznačného vítěze.

Protože se tato technologie stále zdokonaluje, každý den existují nové tržní příležitosti. Tyto příležitosti existují pro každého, od vývojových společností dapp po průmysloví výrobci čipů ASIC. Podniky, které si udělají čas na to, aby pochopily, jak mohou technologie blockchain / kryptoměna prospět potenciálním zákazníkům, by se navíc mohly velmi dobře stát jedním z největších technologických gigantů blízké budoucnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me