[Poznámka redakce: Tento článek byl aktualizován 6.29.2018, aby odrážel aktualizované statistiky pro každý fond těžby a další informace pro fond těžby Nanopool Ethereum.]

Výběr nejlepšího fondu těžby etherea

Slyšeli jste tedy, že těžba Ethereum může být výnosným obchodem a možná jste si koupili těžařskou soupravu.

Dalším krokem by mělo být připojení se k těžařskému fondu Ethereum.

Těžařské bazény jsou jednoduše skupiny těžařů, kteří společně těží Ethereum. Připojení do fondu pomáhá snížit volatilitu vašich výplat tím, že poskytuje menší a častější platby než jednorázovou částku, kterou obdržíte pouze při vyřešení bloku.

Při výběru těžební skupiny je důležité připojit se k jedné s nízkými poplatky, která přináší spolehlivé výnosy. Při rozhodování, které je pro vás nejlepší, byste měli zvážit také umístění serveru fondu. Čím blíže je vaše těžební souprava k serveru, tím efektivněji může těžit.

V tomto článku zdůrazňujeme tři z nejlepších těžebních fondů Ethereum, abyste se mohli s jistotou rozhodnout, ke kterému se připojit:

Distribuce bazénu těžby etherea

Distribuce fondu těžby etherea přes EtherChain

Ethpool / Ethermine

Ethpool a Ethermine jsou provozovány ze dvou různých webů, ale přispívají do stejné skupiny. S ~ 26,8% výkonu hašovací rychlosti sítě je tento fond největší v síti Ethereum. Ethermine má v současné době více než 125 000 těžařů, kteří používají bazénový software, zatímco Ethpool má něco pod 1100.

Ethpool i Ethermine účtují a 1% poplatek za každou odměnu který obdržíte – jeden z nejnižších poplatků ze zkoumaných fondů.

Statistika etherminu

Statistika etherminu (29. 6. 18)

Ethermine vám umožňuje nastavit minimální hranici platby potřebnou k získání vašich odměn. Pokud chcete dostávat platby zřídka, můžete nastavit hranici na maximálně 10 ETH. Chcete-li dostávat platby častěji, nastavte svou hranici na minimum 0,05 ETH.

Nanopool

Nanopool je třetí největší těžařská skupina Ethereum s ~14,4% z hodnoty hash sítě a znovu 80,000 horníků. Poplatek za bazén je také nižší než většina konkurentů s 1%.

Výchozí minimální hranice pro výplatu pomocí Nanopool je 0,2 ETH, ale ve svém nastavení můžete snížit a zvýšit minimum. Rozhraní je jednoduché a snadno použitelné, pokud právě začínáte.

Platforma má také rozsáhlou Pomoc a FAQ, které vám pomohou začít. Provede vás tím, jak nastavit miner, nakonfigurovat nastavení fondu a propojit vás s příslušnými těžebními klienty.

Kromě toho vás sekce nápovědy také provede tím, který typ hardwaru je nejvhodnější pro těžbu Ethereum. Společnost Nanopool doporučuje používat ovladač AMD GPU 15.12. Vy umět těží s CPU, ale vaše odměny budou málo a daleko, takže to nestojí za námahu.

Domovská stránka Nanopool

Domovská stránka Nanopool

Nanopool také podporuje těžbu pro Ethereum Classic, Siacoin, ZCash, Monero, Pascal a Electroneum.

Někteří těžaři uvedli, že jejich hash rate prostřednictvím Nanopoolu je podstatně nižší (někdy až 10% rozdíl) než těžba v jiných bazénech nebo samostatně. Tým Nanopool to řeší ve svých Sekce FAQ. Tyto rozdíly mají dva hlavní důvody:

  1. Hashrate, které Nanopool vykazuje, kolísá, protože je založeno na počtu odeslaných akcií. Místo toho byste měli zkontrolovat, jaký je průměr za 24 hodin.
  2. Pokud váš hashrate klesne na nulu, mohlo to být způsobeno poškozenými soubory DAG na vašem mineru. Pokud ano, zastavte horníka, odstraňte soubory DAG a restartujte.

Celkově se zdá, že komunita tomuto fondu důvěřuje a líbí se jí.

Trpaslík

Kdysi lídr na trhu, Trpaslík je nyní menší s pouze ~ 2,4% hašovací rychlosti sítě Ethereum. Stejně jako Ethpool / Ethermine a Nanopool účtuje Dwarfpool a 1% poplatek za blokové odměny.

Zůstatek na vašem účtu musí před výplatou dosáhnout 1,01 Ethereum a výplata fondu 6krát denně. Pokud neťažíte s výkonnou těžební soupravou nebo nepoužíváte více horníků, možná budete chtít vstoupit do fondu s nižším minimem výplat.

Dwarfpool také podporuje těžbu dalších mincí, jako jsou Monero, Zcash, Expanse a Groestlcoin.

Závěr

Opravdu se nemůžete pokazit, když se připojíte k některému z nejlepších těžebních fondů. Většina z těch největších je poměrně spolehlivá a má podobnou strukturu poplatků. Nakonec je důležité vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Jakmile začnete dosahovat stálého zisku, budete muset najít nejlepší způsob, jak prodat vytěžené Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me