Coinbase se rychle stala defacto aplikací, která začala investovat do kryptoměny. Chvástat se 30 milionů uživatelů a více než 150 miliard dolarů v obchodech, není žádným překvapením, že burza má obrovskou viditelnost. Protože někdo, kdo chce začít investovat do kryptoměny, může se zdát, že pro to není k dispozici žádná jiná platforma

No, mám pro vás novinky. Nejen, že jsou k dispozici další platformy, ale mnoho z těchto burz má výhody, které jsou výhodnější než vysoké poplatky a omezené možnosti obchodování nalezené na Coinbase, nezapomeňte pokračovat ve čtení a najít coinbase alternativa který pracuje pro vás!

V tomto článku uvedu přehled čtyř alternativ k Coinbase a jejich výhod. Alternativy jsou:

  • Blíženci – Pokročilejší obchodování za nižší cenu
  • Coinbase Pro (dříve známý jako GDAX) – Hladký přechod z Coinbase
  • Kraken – Způsob, jak rozšířit své portfolio altcoinů
  • Bitcoinové bankomaty – Možnost pro nebankovky

Klíčové informace Coinbase

Blíženci – Pokročilejší obchodování za nižší cenu

Možná vám obchodování na Coinbase vyhovuje a chcete do své investiční strategie přidat pokročilé taktiky. Nebo možná už máte tradiční investiční zkušenosti, takže zjednodušená platforma Coinbase vás neláká. Ať tak či onak, Gemini stojí za vaši pozornost.

Gemini je burza kryptoměn, kde můžete nakupovat a obchodovat Bitcoin a Ethereum. Platforma má složitější rozhraní než jednoduchý design Coinbase, ale je stále dostatečně intuitivní, aby na to mohli přijít noví investoři.

Stejně jako u většiny burz nakupujete / prodáváte mince prostřednictvím knihy objednávek – jiný proces, než jaký najdete v Coinbase. Pokud jste se svou objednávkou strategičtí, můžete své mince často dostat na lepší cena než cena stanovená na Coinbase. Můžete umístit tržní a limitované objednávky stejně jako nastavit objednávky Maker-or-Cancel (MOC) a okamžité-or-Cancel (IOC) na Gemini.

Objednávkový formulář Gemini

Další výhodou Gemini je schopnost provádět analytiku v grafu knihy objednávek při zadávání objednávky. Naučit se rozpoznávat obecné vzorce v tomto grafu je dobrý způsob, jak mohou noví investoři začít studovat technickou analýzu (TA).

Tabulka objednávek Gemini

The obchodní poplatky na řadě Gemini od -0,10% (sleva s dostatečným objemem) na 0,25% – podstatně méně než Coinbase 1,49% až 3,99% rozsah poplatků.

Klíčové informace o Blížencích

Coinbase Pro (GDAX): Hladký přechod z Coinbase

Coinbase Pro, dříve známá jako GDAX, je online burza, kterou vlastní stejná společnost jako Coinbase. Podobně jako u Coinbase můžete nakupovat / prodávat Bitcoin, ethereum a litecoin s fiat měnou. Tato burza je skvělou volbou pro investory, kteří rádi používali Coinbase, ale nejsou spokojeni s vysokými poplatky za vklad a výběr.

Investoři, kteří používají Coinbase, mohou okamžitě převést své prostředky do GDAX zdarma. Jakmile jste na burze, můžete volně obchodovat se svými mincemi a platit a maximální obchodní poplatek 0,25%.

Při pohledu na elegantní rozhraní na GDAX je zřejmé, že burza sdílí mateřskou společnost s Coinbase. Návrh čistě umístí několik důležitých informací (historie obchodu, kniha objednávek, cenový graf) na jednu stránku vedle objednávkového formuláře. To je důležité pro investory, kteří chtějí dále zlepšovat své dovednosti v oblasti TA.

Graf GDAX

Na GDAX můžete zadávat tržní, limitní a stop-loss objednávky a obchodovat na marži. I když, pokud nejste zkušeným investorem, doporučuji vám vyhněte se obchodování s marží kvůli vysoce rizikové povaze a volatilitě investic do kryptoměny.

Objednávkový formulář GDAX

Klíčové informace GDAX

Kraken – rozšiřte své portfolio altcoinů

Coinbase je ideální pro první ochutnávku kryptoměny, ale po nějaké době vám tři mince nemusí stačit. Pokud chcete rozšířit své portfolio o nové mince, měli byste se podívat na Kraken.

Je důležité si uvědomit, že Kraken může být pro nové investory ohromující. Platforma má více než 15 mincí že můžete obchodovat prostřednictvím mnoha párování, a existuje řada karet obsahujících informace o obchodu, trhu a účtu. Na rozdíl od Gemini a GDAX jsou grafy cen a objednávek na samostatné stránce, odkud zadáváte objednávku, což občas znevýhodňuje analýzu dat.

Graf XBT / USD Kraken

Na podporu nových investorů poskytuje Kraken komplexní centrum podpory s velkým seznamem často kladených otázek. Společnost také vytvořila obchodní průvodce dále vám pomůže stát se lepším investorem.

Kraken vám pohodlně poskytuje tři rozhraní pro provádění obchodů: jednoduchá, střední a pokročilá. The Jednoduchá karta má více než dost funkcí pro příležitostného investora, který se zajímá pouze o přidání několika různých mincí do svého portfolia.

Bitcoinový panel Kraken s vybranou jednoduchou kartouAčkoli existuje několik dalších burz, kde si můžete koupit altcoiny, Kraken je jednou z mála a nejdůvěryhodnějších, která vám umožňuje nakupovat mince s fiatem.

Kraken Klíčové informace

Bitcoinové bankomaty – možnost pro nebankové

Bitcoinové bankomaty v poslední době rostou v popularitě a budou se i nadále běžně používat, protože kryptoměna dosáhne přijetí na trhu. Lidé bez přístupu ke spolehlivému bankovnímu systému nebo ti, kteří se snaží přerušit vztahy s tradičním bankovním průmyslem, je považují za zdroje financování svých kryptoměn.

Bitcoinové bankomaty vypadají a fungují podobně jako typické bankomaty, ale přijímají hotovost pouze výměnou za bitcoiny (nebo jiné altcoiny v některých bankomatech). Tyto bankomaty jsou jedním z mála způsobů, jak si můžete koupit kryptoměnu bez kreditní nebo debetní karty.

Existují některé významné nevýhody používání bankomatu k nákupu do kryptoměny. U většiny bankomatů musíte při nákupu předložit průkaz totožnosti s fotografií a pořídit si selfie. To by mohlo odrazovat, pokud je jedním z vašich zájmů soukromí.

Největší nevýhodou jsou však šíleně vysoké poplatky a sazby spojené s vaší transakcí. Poplatky se mohou pohybovat kdekoli od 3-5% a směnné kurzy jsou téměř vždy horší než tržní kurz.

V době psaní tohoto článku měl bitcoin cenu přibližně 5 970 $ coinmarketcap.com.

Bitcoin na Coinmarketcap

Směnný kurz v nejbližším bankomatu, který mi byl uveden, uváděl bitcoiny za cenu 6818,92 USD. To je přirážka přes 14%.

Bitcoinový bankomat

Tyto poplatky a špatné směnné kurzy pravděpodobně neklesnou, dokud nebude na trhu více bankomatů a kryptoměna nebude mít širší přijetí. Prozatím jsou ale stále dobrou volbou pro lidi mimo bankovní systém nebo cestovatele, kteří často platí podobné poplatky za směnu měny mimo svou zemi.

Najdete mapu bankomatů z celého světa tady.

Závěr

Existuje mnoho důvodů proč Coinbase je mezi novými investory tak populární, ale jak vidíte, existují alternativy, které mohou lépe vyhovovat vašim potřebám.

Blíženci má pokročilejší možnosti obchodování a nižší poplatky než Coinbase, aniž by byl příliš složitý pro nové investory.

GDAX je jasným dalším krokem nad rámec Coinbase a poskytuje okamžité bezplatné převody prostředků pro uživatele Coinbase. Stejně jako Gemini má GDAX nízké obchodní poplatky a zobrazuje řadu grafů, které pomáhají s analýzou.

Kraken by měla být vaše směnárna, pokud chcete nakupovat více než jen bitcoiny, ethereum a litecoiny. Platforma má poměrně nízké poplatky a zahrnuje různá rozhraní vhodná pro každý typ obchodníka.

Bitcoinové bankomaty mají směšně vysoké poplatky, ale dávají tu výhodu, že si budou moci snadno koupit kryptoměnu bez bankovního účtu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me