Austrálie. Spousta obrázků nám přijde na mysl, když pomyslíme na zemi pod zemí. Sluncem vybledlí surfaři, klokani, opera v Sydney. Austrálie je však navzdory své skromné ​​populaci 23 milionů více než jen vzdálenou turistickou destinací. Domov klokanů, koal, AC / DC a vegemitu je na dobré cestě k tomu, aby se stal světovým lídrem v blockchainovém prostoru. Zde je v Austrálii alespoň pět známek inovace blockchainu.

1. Austrálie je světové inovační centrum

Možná to nevíte, ale Austrálie je ve skutečnosti 11. největší ekonomika ve světě. A je ve stavu rychlého přechodu. S ekonomikou tradičně založenou na výrobě je zaměření vlády na budoucnost pevně fixováno na technologii. A konkrétněji o blockchainových inovacích v Austrálii.

Už nějakou dobu pro to dláždí cesty. V roce 2016 přidělila vláda jižní Austrálie 80 milionů $ k vytváření pracovních míst budoucnosti a modernizaci ekonomiky. V témže roce tři z největších na světě rušivé startupy na seznamu Disrupt 100 (sestaveném jako Microsoft Ventures, kurátor IBM a Sky News) pocházel z Austrálie a byl uznán jako moc „ovlivňovat, měnit nebo vytvářet nové globální trhy“.

Existuje také spousta mezinárodních společností s oporou. Má rád HP a Microsoft, oba zde mají inovační centra. Austrálie se svou domácí telekomunikační společností už na světové scéně udělala šplouchnutí Myriota. Společnost získala nejlepší průmyslové spuštění na summitu internetu věcí v Silicon Valley za svůj nízkonákladový vysílač a přijímač IoT.

A pokud jde o blockchainovou inovaci v Austrálii, jejich talentová základna se rychle prohlubuje s celou inovační čtvrtí Tonsley již kvete v jižní Austrálii. Díky autobusům bez řidiče, otevřeným prostorům, restauracím a konferenčním centrům je Tonsley odpovědí Austrálie na Silicon Valley. Místo pro podporu kreativního myšlení, inovací, inkubace, dovedností, kontaktů a podmínek potřebných k tomu, aby se nové technologii, jako je blockchain, dařilo.

První akcelerační program TechStars v asijsko-pacifickém regionu sídlí v Adelaide a podnikatelské scéně se v tomto australském městě daří. Vzhledem k tomu, že USA pokračují na cestě k regulaci kryptoměn, zdá se, že se menší země napařují. No, země s menší populací.

2. Průkopnická burza

Navzdory nedávným oznámením mateřské společnosti NYSE ICE a švýcarského SIXu je největší australská burza již o světelné roky napřed. Nejen, že Australská burza cenných papírů (ASX) již od roku 2014 uvádí burzy kryptoměn a blockchainové společnosti, ale ve skutečnosti migruje celou svoji infrastrukturu na blockchain 2020.

Australská burza cenných papírů

Australská burza cenných papírů / https://www.asx.com.au/

Nemluvíme zde jen o tom, že zde uvedeme bitcoiny nebo jiná digitální aktiva. Hlavní burza v zemi zcela přijme technologii blockchainu. V plánu je implementovat postobchodní systém založený na blockchainu. Tím se nahradí jejich stávající elektronický subregisterový systém Clearing House.

ASX odhaduje, že přechodem na blockchainovou technologii pro správu australského finančního trhu mohou obchodníkům přidat až 50 nových funkcí a současně významně ušetřit na nákladech. Plán již probíhá a z ASX se stane první hlavní burza na světě, která migruje na blockchainovou technologii.

3. Vládní financování výzkumu a vývoje blockchainu

V květnu australská vláda oznámila, že přidělí 700 000 $ AUD (500 000 USD) na „blockchainový výzkum“ a jak jej používat k poskytování spolehlivějších a bezpečnějších vládních služeb. Část peněz půjde také na financování Agentury pro digitální transformaci (DTA), která vyhodnotí použití blockchainu pro vládní platby.

Cílem je pochopit, jak mohou blockchainové inovace v Austrálii pomoci zlepšit efektivitu a modernizovat ekonomiku země. Jejich cílem je také posoudit úroveň vyspělosti technologie a problémy, které může vyřešit. Zdá se, že to vychází z maltské knihy se zřízením orgánu pro digitální inovace, který bude regulovat a hodnotit iniciativy blockchain.

I když to nemusí být nutně obrovská částka, není to jediné financování přidělené na blockchainové projekty. Australské ministerstvo vnitra (DHA) rovněž oznámilo předběžné plány a návrh využívat blockchain vedle AI a IoT k řídit mezinárodní obchod a dodavatelský řetězec.

Pak minulý měsíc australská vláda oceněn IBM skvělá 1 miliarda AUD (750 milionů USD v USA) na rozvoj blockchainových inovací v Austrálii v příštích pěti letech. To bude konkrétně zaměřeno na vývoj řešení AI, blockchainu a kvantové technologie pro kybernetickou bezpečnost, výzkum a správu dat.

Někteří kritici zpochybnili zdánlivě slepou víru australské vlády v IBM po jejich katastrofálních pokusech o správu sčítání lidu z roku 2016 (které utrpělo neustálé útoky DDoS). Jiní naznačují, že dlouhodobý závazek pouze s jedním poskytovatelem nemusí být dobrý krok. To by mohlo znamenat opakování chyb, kterých se dopustil boom dotcomů na přelomu století.

Ať tak či onak, pětiletá dohoda IBM je indikátorem toho, že ani technologický gigant, ani australská vláda nevěří, že technologie blockchain v nejbližší době zanikne.

4. Akademická centra excelence

Austrálie si také získává pověst předních akademických center excelence v technologii blockchain. The Univerzita RMIT, například má dlouho zavedené inovační centrum blockchainu a již se zavázalo, že se bude v Austrálii stydět s financováním blockchainových inovací ve výši 3 milionů dolarů. Instituce tvrdí, že je „předním světovým institutem pro výzkum společenských věd v blockchainu“.

RMIT Blockchain Innovation Hub

RMIT Blockchain Innovation Hub / https://sites.rmit.edu.au/blockchain-innovation-hub/

Neexistuje také nedostatek center pro setkávání blockchainů po celé zemi, včetně Blockchain Center v Melbourne, pravidelná setkání v Sydney a samozřejmě v jižní Austrálii Tonsley.

5. Hlavní blockchainové společnosti

Konečně také z Austrálie vycházejí některé významné blockchainové projekty, včetně blockchainové technologické společnosti založené na Perthu DigitalX která byla uvedena na australské burze cenných papírů (ASX) v červnu 2014. Jako inovativní blockchainová společnost nabízí ICO poradenství, vývoj softwaru blockchain a další poradenské služby.

Power Ledger from Western Australia is a energy blockchain startup that enables peer-to-peer (P2P) sdílení elektřiny. Power Ledger, který ve svém ICO získal obrovských 34 milionů dolarů, získal dalších 8 milionů dolarů od australské vlády. To má pomoci rozvíjet jeho pobídkový trh s obnovitelnou energií.

Block8 je australský blockchainový inkubátor, jehož cílem je pomoci dalším společnostem urychlit jejich projekty tím, že jim umožní přístup k jejich síti, odborným znalostem a možnostem financování. A startupy Havven a CanYa také začínají hledat úspěch a získávají miliony dolarů Financování ICO a vývoj řešení volatility a online pracovního trhu.

Blockchain Innovation in Australia is boom

Vláda, která se zavázala podporovat inovace a technologie, a podmínky, které jsou pro ně zralé, bude zajímavé sledovat vývoj v Austrálii. Uvidíme, jestli to IBM tentokrát dokáže napravit a jak funguje systém založený na blockchainu ASX. Namísto hledání inovativních společností se tedy příště vyplatí podívat se dolů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me