Freelancing je vynikajícím výchozím bodem pro diskusi o dopadu technologie na vývoj vysoce aktivního a podnikatelského mikrokosmu v rámci velké profesionální pracovní síly..

Před deseti lety se na volné noze pohlíželo jako na ostrov ztracených hraček – lidé, kteří byli jinak vyloučeni z větších firemních pracovních sil buď podle kvalifikace práce, geografického umístění nebo diskriminace, jako jsou tetovací rukávy, nebo těch šílených párů, kteří se rozhodli zahájit svou vlastní podnikání.

Dnes rozkvetlý ekosystém na volné noze otřásl tradičním profesionálním itinerářem.

Místo práce v místní restauraci nebo baru se vysokoškoláci rozhodli zpeněžit své rodící se profesionální dovednosti programováním nebo psaním webového obsahu za 20–45 $ za hodinu. Není žádným šokem, že mnoho lidí v jejich raných 20. letech skočí na digitální nomádská raketová loď a cestovat po světě a vydělávat celoroční plat svým vlastním tempem a hodinami.

Studie z roku 2017 Upwork a Unie nezávislých pracovníků odhaduje, že 57,3 milionu Američanů (zhruba 36% pracovní síly v USA) má určitou kapacitu na volné noze a každý rok přidává do ekonomiky 1,4 bilionu dolarů, což je skok o téměř 30% od roku 2016.

Extrapolací tohoto současného tempa růstu se do roku 2027 dostane většina USA do spektra na volné noze.

Zkušení profesionálové vstupují do ekonomiky na volné noze, aby zmírnili rány post-gentrifikovaného nájemného v San Francisku a New Yorku, ne-li přinejmenším vydělat pár dolarů navíc za $ 65 – $ 150 + / hod..

Internetově zdatní uchazeči o práci po celém světě jsou také schopni vydělat mnohem vyšší mzdu ve srovnání s jejich původními mzdami. Vezměte si vlasti tohoto spisovatele v Bulharsku, kde je minimální měsíční mzda přibližně 290 USD (235,20 EUR). Jednoduchý koncert s webovým obsahem, jehož průměrná hodnota je přibližně 15 USD za hodinu v běžném 8hodinovém pracovním dni, činí tohoto zaměstnance na dvojnásobku hranice minimální mzdy ve výši 3600 USD / měsíc (2900 EUR). To je hodně shkembe chorba a pivo Kamenitza.

63% nezávislých pracovníků uvedlo, že na volné noze podle volby, což je 18% skok od roku 2014 do roku 2017. Navíc 63% nezávislých pracovníků uvedlo, že upřednostňují bezpečnost diverzifikovaného portfolia klientů před jediným zaměstnavatelem.

Přepracovaná infografika

Obrázek z Upwork

Z růstu ekonomiky na volné noze a seismického posunu talentů se zrodili zprostředkovatelé, kteří jsou schopni absolutně zabíjet spojením nezávislých pracovníků a klientů.

Zprostředkovatelé, jako jsou Upwork, Toptal a Fiverr, působí jako tržiště talentů, agenti úschovy, kteří uvolňují platby, když se nezávislí pracovníci a klienti vzájemně dohodnou na dokončení práce, a jako druh vyhledávače umisťují „nejlépe hodnocené“ nezávislé pracovníky na vrchol nových návrhů na seznam pracovních míst.

Upwork: Target Practice for Blockchain Startups

Abychom uvedli tuto příležitost v perspektivu, podívejme se na Upwork, jednu z nejpopulárnějších platforem na volné noze na světě.

Upwork domovská stránka

Domovská stránka Upwork.

Upwork, jak jej známe dnes, se zrodil v roce 2015 jako rebranding sloučením společností Elance (založena 1999) a Odesk (založena 2003). S odhadovaným nad 9 milionů registrovaných uživatelů (mnohem méně aktivních) ve 180 zemích s ročními fakturacemi na volné noze přes 1 miliardu USD je Upwork do značné míry považován za průkopníka ekonomiky na volné noze.

Upwork je pro začínající blockchainy skvělou cílovou praxí, protože dokázal dosáhnout toho, co se nepodařilo několika platformám na volné noze: vytvořit důvěryhodnou platformu s rušným ekosystémem aktivních a spokojených uživatelů. Pro každý Upwork existují desítky strašlivých a strašidelných platforem, které účtují vyšší poplatky, aniž by nabízely téměř stejný zážitek jako Upwork.

Upwork funguje jako zprostředkovatel a agent úschovy a účtuje nezávislým pracovníkům poplatek za každou transakci (20% až 500 $, 10% od 500 $ do 10 000 $, 5% $ 10 000+ a klientům poplatek za zpracování plateb 2,75%.) Upwork vydělává odhadované tržby kolem 68 826 417 $ ročně, většina z nich pochází z těchto poplatků.

Jeden uživatel, který vydělává 65 000 $ ročně z více klientů na Upwork, dělá Upwork kdekoli od 3 250 $ do 13 000 $ každý rok s velmi malou údržbou – pro algoritmus to není příliš ošuntělé!

Jakákoli lidská údržba vyžadovaná pro zprostředkování a zákaznickou podporu se děje prostřednictvím chatu prostřednictvím podpůrného personálu společnosti Upwork, což je pravděpodobně síť levných skriptovaných virtuálních asistentů z celého světa.

Tisíce nezávislých pracovníků na plný úvazek s aktivními seznamy klientů a stálým proudem práce šťastně vyjádří vděčnost společnosti Upwork za to, že se dostali na cestu. Platforma představuje utopii pro ambiciózní kvalifikované talenty se zálibou v tom, že plně využijí možnosti živobytí, stanoví si vlastní pracovní dobu a smluvní podmínky a budou pracovat, ať se rozhodnou kdekoli – ať už na pláži v Thajsku nebo v kavárně na ulici od Mom’s Dům.

Všechno, co se třpytí, bohužel není zlato. Tisíce nezávislých pracovníků, kteří na platformě přikládají plnou váhu svého živobytí, si stěžovali, že mají podlahu staženou z pod ně kvůli nečestnému zmrazení účtu, negativní pověsti otřásající negativní zpětné vazby od špatných klientů Apple, stejně jako notoricky špatný zákaznická podpora.

Ani příjemná zkušenost s Upworkem nezaručuje loajalitu. Freelancing není bez nákladů. Nájemné, jídlo, zdravotní pojištění, coworkingové prostory, letenky a zlozvyky, které přicházejí s v podstatě sebestarující kariérou, se sčítají.

S freelancingem také přichází bezprostřední hrozba, že některý z vašich hlavních klientů propadne, takže se budete dívat dolů na zvyšování fixních výdajů a míchání, abyste tento rozdíl vyřešili.

V určitém okamžiku musí nezávislí pracovníci učinit obchodní rozhodnutí, zda mít 10% až 20% z jejich výplat za zprostředkování stojí za to. Těch 10% až 20% může představovat rozdíl mezi novým vozem, akontací na dům nebo zdravotním pojištěním.

Vysoké poplatky jsou obrovským důvodem, proč freelancingové platformy jako Upwork vidí exodus jejich jinak věrných uživatelů do smluv mimo podnik, kde důvěra sotva hraje roli u dlouhodobých klientů, s nimiž se seznámili a od nichž mohou spolehlivě očekávat práci.

Bez nutnosti upgradu klíčových hodnot důvěryhodnosti mohou pracovníci na volné noze přesunout celé své podnikání na Gmail / Skype a Paypal nebo krypto. Klientům také nevadí použít jejich vlastní preferované způsoby komunikace a ušetřit na poplatku za zpracování platby 2,75%.

To, co přitahuje miliony nezávislých pracovníků a klientů na platformu, je koncept důvěry a jeho prosazování, hodnotová nabídka, která byla existenčně ohrožena „důvěryhodným“ blockchainem.

Zatímco platformy na volné noze jsou již chyceny ve svěráku s jejich dilematem zadržování uživatelů, desítky konkurentů založených na blockchainu nabízejících řešení smart-contract vyšly ze zbraní.

Přetrvávající hrozba narušení se objevuje nad jakýmkoli prostředníkem ve světě po blockchainu a vysoký provoz a snadno monetizovatelná ekonomika na volné noze je zralá k převzetí.

CanYa

Canya.io je nejbližší připravovaná platforma pro Upwork. Toto tržiště služeb založené na blockchainu ve svém ICO z listopadu 2017 získalo více než 12 milionů AUD a tvrdí, že má více 7 700 uživatelů a 3 400 poskytovatelů služeb.

Domovská stránka CanYa.

Domovská stránka CanYa.

CanYa nabídne v podstatě stejné služby jako tradiční platformy na volné noze s poplatky stanovenými kolem 1% prováděnými v nativním nástrojovém tokenu CanYaCoin. CanYaCoin se používá k napájení sítě transakcí a také k stimulaci růstu platformy a chování uživatelů.

To, co odlišuje CanYa od online platforem nezávislých (kromě výhod blockchainu a decentralizované sítě), je to, že si klade za cíl také poskytovat domácí služby, jako je pronájem instalatéra.

Další informace najdete na webu Web CanYa a bílý papír.

Steemit

Ačkoli Steemit nemusí být nutně platformou pro spojení nezávislých pracovníků s klienty, přeskočí kolem potřeby klientů tím, že producentům obsahu nabízí prostředky ke zpeněžení jejich obsahu.

Typická spolupráce mezi nezávislými pracovníky webového obsahu a je následující:

Tradiční model zpeněžení obsahu zahrnuje využití obsahu pro provoz v naději, že vytvoří příjmy z reklamy nebo provizi za přidružení. Zdatní podnikatelé v oblasti digitálního marketingu s porozuměním, jaký druh obsahu funguje dobře, jak by měl být psán, jak by měl být optimalizován pro vyhledávače atd., Najímejte si na vytvoření obsahu nezávislé pracovníky.

Nezávislí pracovníci obdrží smlouvu na něco jako „24 výhod CBD oleje na vyléčení kocoviny“ a odešlou článek klientovi ke schválení. Pokud bude článek schválen, bude zveřejněn a klienti využijí své dovednosti k tomu, aby přivedli provoz k obsahu (nebo si najmou někoho, kdo to dokáže). Stovky nebo tisíce uživatelů se zájmem o čtení. Majitel webu dostává výplaty z příjmů z reklamy ze služby AdWords, provize z odkazů přidružených na webu nebo z jiných druhů partnerských dohod.

Domovská stránka Steemit

Domovská stránka Steemit

Steemit v podstatě omezuje potřebu zprostředkujícího klienta a umožňuje nezávislým pracovníkům zveřejňovat jejich obsah https://steemit.com/, kde uživatelé budou číst, komentovat a pracovat s obsahem.

Tvůrci obsahu jsou pak odměněni ve Steemu v poměru k počtu lidí, kteří si jej přečtou a zapojí se do něj na základě množství „Steem Power Units“ konkrétního uživatele.

Platforma Steemit je navržena tak, aby generovala nové jednotky „Steem“ za účelem udržení chodu sítě, takže nikdy nebude potřeba, aby reklama nebo přidružený marketing udržovaly světla.

Etearnal

Ethearnal je nezávislá platforma založená na blockchainu, která se primárně zaměřuje na tokenizaci pověsti jako svého hlavního derivátoru. Poskytuje také stejné služby úschovy a moderování peněz.

Domovská stránka společnosti Ethearnal

Domovská stránka společnosti Ethearnal

Reputace nezávislých pracovníků se počítá na základě toho, kolik mají ERT. Nezávislí pracovníci poté „vsadí“ částku ERT nastavenou klientem za účelem uzavření konkrétní chytré smlouvy.

Zaměstnavatelé musí sázet ERT, aby najímali nezávislé pracovníky, a moderátoři musí sázet ERT, aby mohli řešit spory.

Kdykoli smlouva skončí bez nutnosti arbitráže, platforma Ethearnal použije $ smlouvy na nákup tokenů ERT na otevřeném trhu, aby odměnila zaměstnavatele i nezávislého pracovníka 0,5%, což jim umožní získat tokeny zvyšující reputaci v poměru k hodnotě kontraktu.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na Etearnal stránky a bílý papír.

Původní protokol:

Protokol o původu se snaží decentralizovat celou ekonomiku sdílení a má v záběru nitky jako Uber, Airbnb, Fiverr a Getaround. Přestože je rozsah jeho mise širší než model nezávislých zaměřený na laser, hraje ve spiknutí pravděpodobně větší roli s cílem podkopat celou sdílenou ekonomiku, která podle odhadů poroste na 335 miliard $ do roku 2025.

Domovská stránka protokolu Origin.

Domovská stránka protokolu Origin.

Pomocí protokolu o původu mohou podniky nebo jednotlivci provádět své operace na decentralizovaném webu. Například CanYa staví své tržiště služeb pro gigovou ekonomiku na Origin Protocol.

Původní protokol

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na Původní protokol stránky a bílý papír.

OpenBazaar:

OpenBazaar je největší decentralizovaný trh na světě a neúčtuje žádné poplatky za platformu.

Otevřený z vítězného nápadu darknetového trhu torontského hackathonu v roce 2014, byl OpenBazaar vytvořen tak, aby byl zcela rovnocenný bez centrální kontrolní organizace.

Domovská stránka OpenBazaar.

Domovská stránka OpenBazaar.

Zakladatelé poté založili společnost s názvem OB1 s investicemi rizikového kapitálu ve výši 1 milion dolarů od společností Union Square Ventures a Andreessen Horowitz. OB1 obdržela druhé kolo investic za 3 miliony dolarů na podzim roku 2016.

OpenBazaar funguje jako jakýsi globální Craigslist, který také umožňuje nezávislým pracovníkům spojit se s novými klienty.

Uživatelé mohou platit více než 50 kryptoměnami, jako jsou Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Zcash a Fash, a prodejci mohou přijímat platby v bitcoinech, bitcoinech v hotovosti nebo v Zcash.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na OpenBazaar stránky.

Moneo:

Moneo je platforma nezávislých freelancerů založená na blockchainu, která prověřuje a ověřuje své freelancery s primárním cílem poskytovat řadu blockchainových expertů k pronájmu.

Domovská stránka Moneo.

Domovská stránka Moneo.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na Moneo stránky a bílý papír.

Blockchain Out the Woodwork

Brzy po popularizaci povědomí o potenciálu blockchainu přišla téměř komoditizace blockchainových platforem.

Iterace při iteracích na konceptu „blockchain-based smart contract freelance platform“ se začaly hromadně šířit se jmény, která se nemusí nutně snažit konkurovat na olympiádě kreativity.

Blokátor nabízí distribuovaný autonomní trh práce (DAJ) provozovaný na blockchainu Ethereum. Tato platforma si klade za cíl být zcela samoregulační s minimálními poplatky a decentralizovaným soudním systémem, který zaručuje spravedlivé řešení sporů a minimalizuje podvody.

Coinlancer dělá totéž a je stěží něčím víc než inteligentní kontraktní platformou zahalenou uživatelsky přívětivým zážitkem.

Stejně jako v tradičním technologickém světě podnikatelů v Silicon Valley začne bezpočet společností hledat produktový trh vhodný do monetizovatelného výklenku, ale tentokrát s blockchainem jako konkurenční výhodou oproti starému strážci.

Závěrečné myšlenky – jsou freelancingové platformy založené na blockchainu budoucností?

Teoreticky se zdá, že důvěryhodný blockchain drží klíče k osvobození na volné noze, nebo přinejmenším potenciálně podnět k podstatné restrukturalizaci struktury vysokých poplatků současného krále, kterou ukládají zprostředkovatelé.

Klíčové slovo však je teoreticky.

Platformy jako Upwork utratily miliony za zjednodušení uživatelského rozhraní a uživatelské zkušenosti pro všechny strany, stejně jako za vzdělávání obecné populace v oblasti snadného používání a výhod ekonomiky nezávislých..

Jistě, startup může zpětně analyzovat UI / UX vládnoucích platforem, ale výzva značky je skutečná.

Nejméně zavěšeným ovocem pro nové platformy jsou uživatelé, kteří mají čas, flexibilitu a trpělivost testovat nové možnosti, což nemusí nutně představovat velkou demografickou skupinu.

Blockchainové začínající podniky určitě mají svou práci na frontě akvizice uživatelů, zejména nyní od té doby Facebook a Google oba zaujali tvrdé postoje proti reklamě na kryptoměny. A dokonce i tehdy musí tyto startupy přeskočit další překážku budování oboustranné komunity, která konkuruje aktivitě digitálních metropolí, jako je Upwork.

Na druhé straně jsou zavedené platformy na volné noze utápěny ve svých vlastních problémech. Vedoucí řešení problému vysokých poplatků, blockchain, vyžaduje odevzdání hlavní hodnotové nabídky zprostředkovatele a odevzdání jeho hlavního zdroje příjmů.

Pokud by platforma, jako je Upwork, otočila blockchain za účelem snížení poplatků, vyděsila by jejich téměř (odhadovaných) 70 milionů dolarů ročních příjmů. To by mohlo vést k tomu, že se jejich schůzka vyplatí 250+ zaměstnanci trochu obtížné.

Takže příběhy se odhalovaly.

Budou malé, svižné a adekvátně financované startupy založené na blockchainu založené na blockchainu schopné úspěšně integrovat obrovské množství nezávislých pracovníků a klientů a vytvořit soběstačný ekosystém nebo se předčasně vyčerpají a odsoudí k malému esoterickému kruhu fanoušků kryptoměny?

Budou nemocní starodávní plošiny schopni zastavit jejich odliv nejcennější krávy talentovaní nezávislí pracovníci, nebo se stanou další sadou pozůstatků zastaralých zuřivým přílivem technologických inovací?

Pouze čas ukáže.

Začala se však projevovat jedna jistota: vzkvétající ekonomika na volné noze má ještě další cestu k volitelnosti, pokud jde o monetizaci zkušeností, dovedností a práce, stejně jako propojení ambiciózních talentů s potenciálně civilizujícími projekty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me