Poznámka editora: toto je příspěvek od hostů odeslaný ZenLedger.

Účetnictví je základním kamenem každého podnikání. Než budete rozumět peněžním tokům ve vašem podnikání, potřebujete organizovaný záznam všech transakcí, ke kterým v organizaci dochází. Proto každý, od samostatných praktiků přes neziskové organizace až po nadnárodní konglomeráty, svěřuje profesionálním CPA zásadní úkol vyvážit knihy.

Tolik účetnictví je o klasifikaci a záznamu transakcí. Klienti se při demystifikaci exotických tříd aktiv spoléhají na CPA a zajišťují, že zůstanou v souladu s daňovými zákony, zákony a předpisy. S nárůstem poptávky po kryptoměnách se vyplatí být informován.

Pokud jste CPA, je jen otázkou času, kdy se vás klient zeptá na jednání s kryptoměnou.

Co se stane, když obdržíte platby v kryptoměně? Jak klasifikujete nákup, prodej a obchodování kryptoměn? V tomto příspěvku zodpovíme tyto a další otázky. Zde je 8 tipů na vedení účetnictví pro krypto CPA.

Co je kryptoměna vůči CPA?

Pro zbytek světa je kryptoměna digitální měna, která pomocí šifrování reguluje svůj „tisk“, ověřuje transakce a udržuje transparentní, distribuovanou hlavní knihu zvanou blockchain.

Pro CPA není kryptoměna měnou, je majetkem. IRS spolu s daňovými organizacemi většiny rozvinutých zemí klasifikuje kryptoměnu jako majetek podléhající dani z kapitálových výnosů.

To znamená, že i když váš klient zachází s kryptoměnou jako s měnou a řekněme, že si koupí Bugatti Veyron s bitcoiny, mohl by z transakce stále dlužit mastnou daň z kapitálových výnosů. Nákup se považuje za prodej majetku. Pokud se bitcoiny zhodnotily od doby, kdy je klient koupil, dluží daně z kapitálových výnosů na základě hodnoty bitcoinů v době prodeje.

A i když v minulosti existovaly určité nejasnosti ohledně „výměn podobného druhu“ jedné kryptoměny za druhou, nový americký daňový zákon pozměňuje oddíl 1031 (a) (1) IRC, uzavírá tuto právní mezeru a ze všech obchodů s kryptoměnou dělá zdanitelnou událost.

Tipy pro vedení účetnictví pro krypto CPA

Víme tedy, že dlužíme daně ze všech kryptoměnových transakcí, včetně nákupů zboží a služeb a podobných burz. Jelikož zbytek světa zachází s kryptoměnou jako s měnou, ale daňové organizace s ní zacházejí jako s majetkem, může být vaše účetnictví docela složité. Zde je několik tipů, které vám pomohou udržovat knihy v pravém slova smyslu.

Tip 1 – Každá krypto transakce je zdanitelnou událostí. Stojí za to opakovat, že nákup, prodej nebo obchodování s kryptoměnou má za následek kapitálové zisky nebo ztráty. To platí i v případě, že kupujete zboží a služby pomocí kryptoměny (počítá se to jako prodej aktiva) nebo obchodujete s jednou kryptoměnou za jinou (např. Bitcoin za ethereum).

Tip 2 – Držte kryptoměnu déle než rok.

Jako zdanitelná událost, která generuje kapitálové zisky nebo ztráty, je možné využít nižší dlouhodobou sazbu daně z kapitálových výnosů u transakcí s kryptoměnou.

Tip 3 – Platby v kryptoměně se považují za běžný příjem.

Pokud jste na přijímací straně kryptoměny výměnou za zboží, služby nebo jako plat, můžete ji považovat za běžný příjem v reálné tržní hodnotě kryptoměny v době přijetí.

Tip 4 – Žádné daně z kapitálových výnosů z darování kryptoměn charitativním organizacím osvobozeným od daně v USA.

Nemusíte platit daně z kapitálových výnosů z darů kryptoměny charitativním organizacím osvobozeným od daně IRS (např. Status 501 (c) (3)). Můžete si dokonce odečíst dar ze svých daní na základě reálné tržní hodnoty kryptoměny v den transakce.

Tip 5 – Zacházejte se vzduchovými kapkami, vidlemi a těžbou jako se zdanitelným příjmem.

Zdá se, že airdrops, forks a crypto mining generují peníze ze vzduchu, ale stále podléhají daním. Zásadou IRS je zacházet s novou kryptoměnou jako zdanitelným příjmem na základě reálné tržní hodnoty v době transakce. Zařízení na těžbu kryptoměny lze odečíst jako obchodní náklady.

Tip 6 – Zvažte okamžitou změnu kryptoměny v hotovost.

Pokud klientům umožníte, aby vám platili v kryptoměně, je k dispozici mnoho služeb, které vám okamžitě umožní proměnit hotovost. To snižuje riziko volatility při obchodování s kryptoměnami a může vám zjednodušit vedení účetnictví a zároveň vám umožní vyhovět preferovanému zákonnému platidlu zákazníků.

Tip 7 – Věnujte pozornost regionálním zákonům a předpisům.

Kryptoměna je nová třída aktiv. Zákony a předpisy se v jednotlivých zemích liší. Státy mohou mít své vlastní další daňové předpisy týkající se kryptoměny. Je důležité, abyste rozuměli místním daňovým předpisům týkajícím se kryptoměn, které byste měli vypočítat z kryptoměn.

Tip 8 – Použijte software pro účtování krypto daní.

Při jednání s IRS je důležité být proaktivní a ne reakční. Nejlepší možností, jak se dostat vpřed a vyhnout se právním pokutám a poplatkům, je přesné automatické hlášení. ZenLedger služba krypto daně vám umožňuje importovat transakce kryptoměny, počítat zisky a příjmy a automaticky vyplňovat daňové formuláře jako 8949, plán D, FinCen114 & FBAR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me