Contents

Interview: Aragon’s Luis Cuende on Blockchain Governance & Digitální jurisdikce

Luis Cuende Aragon

Bennett Garner z Coin Central měl nedávno příležitost promluvit si s Luisem Cuende, zakladatelem a vedoucím projektu Aragona. Projekt v ICO loni v květnu získal 25 milionů dolarů. Minulý týden Aragon vydal svůj první testnet, který je veřejnosti k dispozici na adrese app.aragon.one.

V tomto krátkém rozhovoru se věnujeme základům Aragona a motivacím při vytváření platformy. Chcete-li se o platformě dozvědět více, přečtěte si našeho úplného průvodce pro začátečníky v Aragonu.

Bez dalších okolků, tady je rozhovor …

Bennett Garner: Řekli jste „lidé prosazují smlouvy rozdáváním svobody“. Mohl byste vysvětlit, co tím myslíte v kontextu Aragona?

Luis Cuende: V zásadě, když uzavřete společenskou smlouvu, souhlasíte s tím, že rozdáte část své svobody, abyste byli propuštěni do společnosti a mohli těžit z dobrých věcí, které může nabídnout. Příkladem je, že za účelem života ve společnosti souhlasíte s penalizací, pokud budete dělat určité věci, například házet odpadky na zem. Výměnou za odmítnutí této svobody můžete komunikovat s trhem, mít nějaké fyzické zabezpečení, používat soudní systém atd.

Jaký je původ příběhu za Aragonem? Kdy a jak ten nápad začal?

Takže jsme s Jorge pracovali na něčem, co se jmenovalo Unpatent, což bylo něco jako patentový zabiják trolů. Patentoví trollové jsou ve světě obrovským problémem, protože americký patentový systém je naštvaný. Na konci jsme si trochu uvědomili, že základním problémem byla správa věcí veřejných: všichni souhlasili, že systém je naštvaný, ale oligopoly zajistily, že se nezmění k lepšímu. Díky těmto a dalším faktorům, jako je Trump, který vyhrál volby, jsme si uvědomili důležitost upevnění správy věcí veřejných ve světě.

Jaký největší problém se Aragon snaží vyřešit?

Nedostatečný vývoj správy věcí veřejných. Používáme stejné systémy řízení z doby před tisíciletími a nedává to smysl. To způsobuje účinky, jako je útlak, nerovnost, chudoba atd.

Dnes můžeme iterovat modely správy rychlostí, kterou iterujeme software. Můžeme vyzkoušet nové modely bez zabití lidí. Je to nová éra.

Zaujala mě myšlenka „digitální jurisdikce“. Můžete nám říci více o aspiracích Aragona prosazovat a rozhodovat o digitálních smlouvách bez hranic? Jak se digitální jurisdikce liší od jakékoli jiné platformy inteligentních smluv?

Chytré smlouvy jsou úžasné. Problém je v tom, že kódování všech lidských jemností do kódu je neproveditelné. Proto má smysl mít soud, ke kterému se můžete uchýlit.

Pokud přemýšlíte o národních státech, poskytují bezpečnost. Patří jim země a prosazují, aby se v jejich zemi dodržoval soubor zákonů.

V krypto sítích zajišťují blockchainy zabezpečení kryptoměn prostřednictvím neměnnosti. Blockchainy a chytré smlouvy se však někdy potřebují změnit, aby se mohly vyvíjet. Myšlenka Aragon Network je, že bude poskytovat správu, která se bude časem vyvíjet a měnit. Proto poskytuje stejné zabezpečení jurisdikce přináší ke stolu, ale v krypto světě.

Je digitální jurisdikcí myšlenka nahradit vlády? Jednat po boku vlád?

Starší vlády budou nějakou dobu existovat. Většina z nich by však neměla. Někteří z nich se ale přizpůsobí této nové ekonomice, kde podniky nemají žádné místní bydliště ani jurisdikci. Ti, kteří to udělají, budou těžit z výhod přilákání nejtalentovanějšího davu v tomto století.

My však proti nim nekonkurujeme, abychom přilákali lidi, aby tam žili – lidé ještě nemohou žít v bytech. Zaměřujeme se spíše na to, abychom byli místem, kde dochází k ekonomickým interakcím.

Jaký je zatím pokrok? Kde jste na svém plánu? Kdy očekáváte veřejnou verzi?

Právě jsme minulý týden spustili Aragon na testnet! Mainnet bude brzy následovat. Můžete to zkusit na app.aragon.one.

aragon testnet

U sítě Aragon se to stane během letošního roku, ale stále procházíme výzkumem.

Postavili jste Aragona na Ethereu. Proč jste se rozhodli použít Ethereum místo jiné platformy nebo vytvořit vlastní platformu?

Ethereum je nejlepší platforma pro vytváření inteligentních smluv. Nástroje jsou k dispozici a hybnost vývojáře je těsně mimo grafy. Je to úžasná komunita.

S jakými neúspěchy nebo neúspěchy jste se setkali až do tohoto bodu? Jaké jsou největší výzvy, které předvídáte v nadcházejících měsících?

U vydání 0.5 to trvalo déle, než jsme čekali, protože se nám líbily 4 refaktory. Vytvoření něčeho neprůstřelného, ​​plně upgradovatelného a zabezpečeného je stále těžké.

Největší výzva v příštích měsících bude souviset s výzkumem správy věcí veřejných. Mít správu řízenou komunitou bude výzvou za určitých okolností, kdy držitelé tokenů z toho chtějí jen rychle vydělat. Klíčové bude plánování a výzkum.

Jaký byl váš nejšťastnější okamžik při práci na Aragonovi?

Těžko říct, bylo jich hodně! Myslím, že když byl prodán token a my jsme neztratili peníze nikoho. Byly to nejtěžší měsíce mého života, protože jsme jen Jorge a já pracovali na jednom z nejpokročilejších dapps a budovali komunitu a prodávali tokeny.

Máte nějaká partnerství nebo společnosti, které mají zájem stavět na Aragonu, o které se s námi můžete podělit?

Někteří z nich jsou tady! Existuje spousta vývojářů, kteří také staví věci na Aragona, jako vždy, skutečné věci se dějí v tajnosti v GitHubu &# 128578;

Jaký je typický den v životě Luise, když pracuji na Aragonovi?

Hodně jsem pracoval na produktu a designu. V posledních měsících jsem se více zaměřoval na právní záležitosti, jen proto, že to projekt potřebuje. Být vedoucím v zásadě znamená, že musíte dělat to, co projekt vyžaduje, když to vyžaduje. Snažím se tedy pomáhat, kde mohu. Také jsem strávil spoustu času najímáním. Zbytek roku se chci více zaměřit na produkt a síť Aragon.

Také se snažím minimalizovat množství hovorů, které mám, protože jsem mohl snadno být v hovorech celý den po celou noc.

Máte nějaké koníčky nebo osobní cíle mimo Aragona?

Já DJ! Dělám to posledních 6 let, ale nedávno jsem začal nahrávat nějaké mixy na https://mixcloud.com/angya. Také hraji basketbal a miluji štěňata.

Čemu věříte, že většina lidí myslí jinak než vy? (O blockchainu, AI nebo cokoli jiného)

LC: Mnoho lidí má mylné představy o tom, jak svět zásadně funguje. Zejména národní státy, banky a další zavedené subjekty. Lidé věří, že jsou s námi od Velkého třesku, ale ve skutečnosti existují velmi nedávné vynálezy.

Je ještě něco, co byste chtěli přidat?

LC: Najímáme Frontend Devs a Developer Relations! Více informací na https://wiki.aragon.one/jobs/ &# 128578;

Závěr

Velké poděkování patří Luisovi, že si našel čas a promluvil si s námi. Podívejte se na testovací síť Aragon a cestovní mapu a podívejte se, jak se můžete zapojit do tohoto projektu.

Existuje zakladatel projektu, se kterým byste chtěli udělat rozhovor? Zašlete nám tweet @realcoincentral s vašimi návrhy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me