Toto je část 3 ve 3dílné sérii o Steemu a Blockchain World, rozhovor s ředitelem obsahu Steemit Andrewem Levinem. Pokud se k nám právě připojujete, podívejte se na část 1 a část 2.

V této závěrečné části se budeme zabývat tím, proč byl Steem časným úspěchem a proč Andy věří v budoucnost platformy.

Začínáme uprostřed rozhovoru s touto vražednou řadou od vás skutečně:

James: [Lidé jsou] dobří pouze v jedné věci, což je do prdele.

Andy: Ano. A myslím, že to je jedna ze silných stránek týmu Steem, že jsme byli v prdeli. To je místo, kde se věci vyrábějí. To je místo, kde se vyrábějí skutečné věci. A tolik dalších lidí v tomto prostoru jde: „Tohle uděláme a tak to uděláme.“ Jo, uvidíme to.

Jak Mike Tyson skvěle řekl: „Každý má plán, dokud nedostane ránu do úst.“

Často to přijde na: „Uložíme nějaké informace o Ethereu z nějakého důvodu, který je obvykle hloupý, a pak na základě těchto informací vytvoříme token a ten pak přejde k nejdůležitějšímu večírky tam. “

Přepracovávám to tak, aby dávalo smysl v našem kontextu, ale v jádru je to, co dělají. “Budeš předpovídat.” Tyto předpovědi uložíme na Ethereum a poté vytvoříme token, který bude distribuován všem lidem, kteří se této hry účastní, a to tak, aby zajistil neustálý růst. “

Protože pokud neroste, nikdo nemá zájem. Nikdo nepůjde na herní platformu, která se zasekne na deseti uživatelích. To je to, o co se snaží, a přesto nikdo nebyl nucen přijít na to, na co jsme museli přijít, protože jsme velmi brzy učinili jedno velmi jednoduché rozhodnutí, kterým bylo vytvoření skutečné aplikace. To je to, k čemu to všechno vede.

Nebyl jsem tam, ale myslím, že se stalo to, že řekli: „Tato blockchainová databáze má obrovský potenciál. Implementovali jsme DPoS na BitShares, víme, že funguje v přijatelné míře, a nyní zpětně víme, že funguje skvěle. BitShares je stále skvělý. Chci říct, že to nepoužívám, ale je to tam, není to rozbité.

“Co jiného k tomu můžeme použít?” Všichni jsme velmi velkými zastánci přijetí blockchainu a přijetí kryptoměny. “Proč nedostaneš něco do rukou lidí?” A vsadím se, že si mysleli, že milion aplikací je hned za rohem. Vsadím se, že byli jako by to byla jen otázka času. Mezitím uplynuly dva roky, ale toto rozhodnutí bylo obrovské, protože je donutilo odpovědět na tyto otázky.

Jakmile se rozhodnete vytvořit aplikaci, kterou lidé skutečně používají, jste nuceni vyřešit nejdůležitější problémy. Pokud chcete motivovat uživatele pomocí kryptoměny, jak to uděláte, aniž byste se stali převodcem peněz nebo zaměstnavatelem? Jak to zvládnete, aniž by to bylo hazardní? Počty zhlédnutí? To je možné. Hlasování podle účtu? Hratelné. A právě odtud vyšel Proof of Brain. A Proof of Brain je revolucí v kapitalismu. Opravdu decentralizuje centrální banky mezi lidmi, protože to jsou lidé, kteří používají Steem, kdo určuje, kam jde 100% peněz. Přemýšlej o tom.

A ukázalo se, že lidé jsou ve skutečnosti docela dobří v určování toho, co považují za cenné, protože tržní kapitalizace STEEM je stovky milionů dolarů. Really STEEM je jediný token, který skutečně splňuje původní příslib kryptoměn.

Má téměř okamžité převody, transakce bez poplatků a žádné centralizované orgány kontrolující distribuci. Jakmile SMT vypustí džina bude opravdu z láhve, protože kdokoli si bude moci vytvořit vlastní verzi tohoto tokenu za malou nebo žádnou cenu.

A všechny tyto další aplikace ve vesmíru nefungují. V tu chvíli si tedy můžete myslet, že budete dělat cokoli. Postupem času jsme se přizpůsobili. Věci se určitě změnily, ale je to spíš jako proces péče.

Zbavíte se věcí, které nefungovaly, necháte věci, které fungují, a vylepšujete možnosti dalších věcí. A DPoS se nyní osvědčil, že umožňuje rychlou iteraci ve srovnání s jinými blockchainy.

Steem měl za 2 roky 19 hardforků, z nichž žádný nevedl k vytvoření sesterských řetězců. Blockchain se stále zlepšuje a komunita se neustále rozrůstá. Ve skutečnosti se to zdvojnásobuje přibližně každých 6 měsíců.

To jo. Trh je myšlenkový stroj. Dobré trvají a špatné se vyplavují a vidíte, co funguje a co se hromadí.

Ano. Jedna z věcí, která mě jako uživatele přivedla do projektu, byla – myslím, že v tom, v čem jsme tak dobří, je, že umíme vybírat ty nejjednodušší a hloupé věci, které mají tak obrovský dopad, počínaje sociální sítí. Máte nespočet lidí, kteří vám říkají přesně to, co od vás chtějí.

Víme, co lidé od STEEM chtějí. Víme, kam chtějí, aby to šlo. Víme, že SMT jsou skvělý nápad, protože všichni souhlasí. Píšou o tom! Každý na platformě to chce, chce to každý zúčastněný. Dokonce i lidé, kteří nás každý den kritizují, nás nyní kritizují za to, že SMT nebyly spuštěny!

Je tu spousta lidí, kteří se snaží vyřešit těžké problémy, ale existuje spousta snadných problémů, které byste místo toho mohli vyřešit. A to jsou ty, kterými chcete projít. Tak to vidím já. Tomu říkám Muskův přístup.

The Boring Company byla skvělým příkladem. Vysvětlil svůj přístup na trhy, kde identifikuje, dobře, „Co nebylo opraveno za 40 let, nebo co je jasně rozbité a naštve a pravděpodobně by to mohlo být napraveno docela snadno?“ Přejít na to.

Nudná společnost očividně byla vrtací technologií. Byl jako: „Páni, stále používáme stejné vrtačky, jaké jsme používali k vrtání Chunnel.“ Nikdo není inovován a nikdo to neopravil a je tu do očí bijící problém. Po tom samozřejmě jdeme. Nějaká strategie Modrého oceánu. Nevím, jestli tento pojem znáte.

Existuje nápad za milion dolarů, po kterém všichni střílí, a pak tady je tento široký, otevřený trh pro některé jednoduché, až do bodu zlepšení. Skvělý citát týkající se tohoto, který jsem slyšel, byl. “Je snadné být jedničkou.” Jdi najít číslo jedna a buď lepší. “

Máte skvělé příklady velmi populárních a rozšířených platforem sociálních médií. Máte Reddit. Podíváte se na Reddit a jdete: „Hmm, Reddit. Úžasné. Spousta lidí to používá. Jak se můžeme o jednu zlepšit? “ A přidáte tu motivační strukturu, kterou Steemit udělal, a podíváte se, co se stalo. Zbytek je historie.

Foto Giga Khurtsilava na Unsplash

Moře možností!

Jo, myslím, že je to opravdu bystré pozorování. Myslím, že většina lidí ve skutečnosti nemá dobrý přehled o tom, jak technologický pokrok ve skutečnosti funguje. Dobrým příkladem od Nassima Taleba, největší novinkou za posledních deset let byla čtyři kola na kufru.

Ano, nejde o vizionářské nápady.

Jedná se o jednoduché změny typu „nula jedna“, které vývojáři, podnikatelé poté proniknou do svých produktů a služeb, aby je touto inovací nakazili. Stejně jako auto nebo model T. Skutečné inovace za modelem T nebyly – nebylo to první auto. Nebylo to, jako by inženýři strávili 30 let slovy: „Postavíme perfektní auto.“

Byla to montážní linka, nějaká lehká ocel z Francie nebo cokoli jiného, ​​Dodgeovy motory a pak uniformita. Můžete si koupit libovolnou barvu, pokud chcete, pokud byla černá. Model T je pravděpodobně zodpovědný za biliony dolarů ve vytváření bohatství, všechny technologické inovace, které přišly poté, co byly postaveny na něm, byly postaveny na světě, který byl propojen automobily.

A pak měl internet podobnou dynamiku. Je zřejmé, že internet byl pravděpodobně docela komplikovaný. Ale ve skutečnosti to umožňuje pouze komunikaci dvou počítačů. Jedná se o protokol, který umožňuje počítačům komunikovat mezi sebou. Tato inovace ve srovnání s vnímanou inovací, která následovala po –

Jako když se podíváte na bitcoiny a řeknete: „To je skvělý design“ a všechny ty věci, které umožňují pouze jednoduché implementace TCP / IP. Na této základní inovaci lidé staví. Je to jako přidat svoji maličkost. Je to mnohem více kumulativní účinek, než si lidé myslí, nebo se mi to alespoň zdá.

Obávám se jen toho, že když mluvíme o jednoduchých řešeních nebo slibujeme jednoduchá řešení, lidé si myslí, že je to méně obtížné než to, co dělají ostatní lidé ve vesmíru. Mohli bychom trávit čas vymýšlením stále složitějších protokolů, které nikdo nepoužívá. Když řekneme jednoduché, můžeme v tuto chvíli říkat jen použitelné. Jednoduché je také škálovatelné.

Lidé nepoužívají věci, kterým nerozumí.

Ne, a tento prostor jsem sledoval navždy. Jdete dovnitř a přečtete si Tronův dokument a části, které nejsou plagiátem od Steema nebo odjinud, jsou složité porno. V určitém okamžiku, když se ponoříte do systému, obvykle dorazíte k relativně jednoduché nabídce někde, jako je bitcoin.

Je to peer to peer digitální hotovost, necenzurovatelná, decentralizovaná transakce. Výložník. Všechno ostatní je bonus.

Na každém počítači je hlavní kniha.

A je to. Je to sdílená účetní kniha, všichni souhlasí, nemusíte nikomu věřit, boom.

Tady je komplikovaný kód, který jsme potřebovali přijít, abychom tuto funkci povolili. Zatímco se chystají: „Zde je komplikovaný protokol, o kterém si myslíme, že vyřeší nějaký problém na vysoké úrovni.“ Obvykle škálovatelnost nebo tak něco. Mám pocit, že by to bylo nefér vůči soukromým blockchainům nebo něčemu, lidem, kteří budují soukromé blockchainy, které se opravdu věnují konkrétnímu případu použití, ale jsou soukromé. Koho to zajímá?

Myslím, že na SMT je tak zvláštní, že se jedná o přizpůsobitelné, běžně dostupné pobídkové programy pro decentralizovanou autonomní organizaci. Ty jsi ta aplikace. Chcete vytvořit Pinterest a chcete ideálně motivovat všechny v systému.

Každý uživatel je tedy akcionářem?

Lepší. Zúčastněná strana. Akcie jsou právní vztah zajištěný právníky a soudy. Jde především o to, že váš vliv na protokol je zapracován na úrovni protokolu, takže nepotřebujete nafouklý, drahý a zkorumpovaný právní aparát. To je celý příslib decentralizace. A chcete porazit Pinterest, jak jste řekl. Chcete udělat jeden lépe než Pinterest. Musíte nabídnout něco zvláštního. A opravdu musíte zjistit, jak pracovat efektivněji než Pinterest. Vystřižení prostředníků je obvykle dobrým začátkem.

To, co Pinterest udělal, bylo, jsem si jistý, že existoval nějaký časopis nebo něco, co dělal Pinterest před Pinterestem. Pravděpodobně k tomu vzali stovky dalších lidí a Pinterest pravděpodobně začal s asi deseti lidmi.

To, co vám DAC nabízí, je schopnost, jako u Steemitu. Steem vyplatil tvůrcům obsahu po celém světě přibližně 40 milionů dolarů. Víte, kolik lidí by to bylo potřeba? Když uvidíte, že se jiné platformy podobají: „Rozdáme tyto odměny.“ Kolik lidí? Steem to dělá zcela autonomně.

Zajímavou částí nyní je, že se objevují cechy a věci, kde se sami uživatelé spojují a vytvářejí tyto podskupiny. Ale neděláte to motivací. Steem je. To je výsledek tohoto autonomního stimulačního mechanismu.

A cokoli, co k tomu povede, je v pořádku, pokud je to navrženo tak, aby bylo udržitelné a škálovatelné. A tak jsme vytvořili platformu pro sdílení obsahu, která konkuruje mnoha dalším, která exponenciálně roste a má jedinečnou hodnotovou nabídku platit svým uživatelům.

A nejen to to dělá, ale děláme to s řádově menším počtem zaměstnanců, než by srovnatelná organizace potřebovala kvůli Proof of Brain, kvůli metodě decentralizované distribuce, protože jsme vlastně součástí větší decentralizované autonomní organizace volal Steem.

To, co vám SMT nabídne, je tedy schopnost zahájit vlastní decentralizovanou autonomní organizaci. Na začátku si dáte hromadu a nyní máte motivaci, aby to bylo časem hodnotnější, i když nad tím nemáte žádnou kontrolu.

To je ve skutečnosti lví podíl na práci. A tak s SMT chcete spustit svůj Pinterest, že? Ale nechcete se vypořádat s noční můrou zjišťování, jak všechny tyto lidi motivovat.

Spustíte tedy PinterestCoin a dáte si spoustu. A teď je vaší odpovědností marketing, budování základního rozhraní a říkání lidem: „Spustili jsme tuto minci. Nemáme to pod kontrolou. Stech blockchain to produkuje, ale můžete si ho vydělat prostřednictvím naší platformy. Tady je naše platforma. Nejsme to my, kdo rozdáváme peníze. “

Lidé to budou chtít, protože to, co dostanou, je vliv. Víme, že lidé chtějí vliv v sociálních sítích, které používají, v obsahových platformách, které používají. Tento vliv má hodnotu a to je to, co tyto tokeny částečně tokenizují. Řekl bych, že to je základ tokenu.

Přecházíme do éry renomé.

To je. Je to větší vliv a myslím, že se pravděpodobně stane se Steemem to, že někdo spustí SMT a použije jej jako token reputace. Můžete vytvořit SMT a distribuovat ho všem na Steemu. Ale s Věštci můžete říci: „Jmenuji pět Věštců. Věštci vytvoří seznam povolených účtů, které jsou dobré, a seznamy povolených musí vzájemně souhlasit. “

A tak, pouze pokud pět z pěti věštců souhlasí s tím, že je tato osoba dobrá, získají nárok na získání těchto žetonů. To je jeden způsob, jak můžete implementovat token reputace. Zbytek není opravdu škálovatelný. Viděl jsem návrhy ostatních řešení, nedávají smysl.

A ať už se jedná o skutečný token reputace, stále máte reputaci identity jako od lidí, kteří vás znají, což je pravděpodobně bližší vlivu než reputace v technickém smyslu tokenu reputace.

Ano, má to jistě pověst, protože jste motivováni zveřejňovat informace o sobě. Dlouho jsem věřil, že hra Steem v nejzákladnější vrstvě dokazuje, že jste prostě skuteční. Jedná se o prokázání, že jste skutečná osoba.

Pokud vám lidé nevěří, nebude se starat o informace, které sdílíte.

Ale co také děláte, když sdílíte informace? Dostává se do spíše filozofické roviny. Ale na velmi jednoduché úrovni, když s někým mluvíte, a když právě teď mluvím s vámi, co se od vás opravdu snažím naučit?

Ano, můžeme tomu říkat důvěra. Ano, mohu říci, že se od vás snažím dozvědět informace. Ale opravdu se snažím přijít na to, jestli jsi skutečný, jestli právě teď jsi se mnou skutečný. “Jsi skutečná věc?” Jsi nějaká iluze? Předstíráš něco? “ Když mluvíme o důvěře, mluvíme o realitě. Mluvíme o reputaci. Všechno spadá do autenticity.

Na technické úrovni je to vliv, protože čím více SMT máte, tím větší vliv budete mít na fond odměn tohoto inteligentního mediálního tokenu. Na Steemu je to odměna Steem.

Ale kdykoli někdo zahájí SMT, pokud specifikuje míru inflace tokenu, ledaže by chtěl dělat tu věc, kde jen vytvoří token a dá to všechno sobě nebo lidem, které se mu líbí, pokud určíte míru inflace , který zaplní fond odměn, který bude rozdělen na základě crowdsourcingového, váhově vázaného hlasování.

Takto získáte vliv na ekosystém a vývojář aplikace se pak může rozhodnout použít tento vliv k ovlivnění toho, jak zobrazujete informace na svém webu..

V budoucnu vidíte, že DTube má svou měnu, Steemit má svou měnu, DLive má svou měnu, DSound má svou měnu? Nebo si myslíte, že stále existuje prostor pro koexistenci SMT s platformami, které jsou jednoduše poháněny technologií Steem?

Myslím, že je tu prostor pro oba a myslím, že tam bude. Je to trochu překvapivé. Je to druh fascinující evoluce, kterou ekosystém vzal, kde jsme se před rokem snažili lidem vysvětlit, proč by se měli integrovat se Steem. Je to úžasný protokol. Můžete dělat věci, jako jste zmínili.

Až když jsme začali hovořit o SMT, začali lidé opravdu oceňovat hodnotu, kterou může token STEEM dát jejich aplikacím. Myslím, že to má něco společného s tím, že jsem schopen tuto věc vizualizovat a opravdu přizpůsobit. Každý chce své peníze. To je vlastnictví. Umožňuje vám přemýšlet o tom, jak byste svou aplikaci vlastnili.

Příklady aplikací využívajících technologii SMT z dokumentu SMT Whitepaper

Příklady aplikací využívajících technologii SMT z dokumentu SMT Whitepaper

Paradoxně to nyní vedlo k situaci, kdy řada lidí jde: „Proč to nevybudujeme jen pomocí STEEM tokenu?“ A my jsme jako: „Milujeme tuto myšlenku!“ To je místo, kde přichází funkce rozdělení odměn. A dalším zajímavým prvkem je, myslím, že teď jsem viděl pár lidí, kteří se dívají na STEEM, protože nechtějí riskovat spuštění své vlastní kryptoměny.

Myslím, že i když se někteří lidé budou nevyhnutelně bát dostat se do kryptoměny nebo blockchainu, období, jsme pro ně opravdu bezpečnou volbou, protože STEEM je tu navždy, je to opravdu jediný skutečně decentralizovaný token a nikdy to nekontroluje. Stále více lidí si to začíná vážit. Ve skutečnosti stále používáte STEEM is SMT.

STEEM bude existující decentralizovaný distribuční mechanismus, který mohou vývojáři okamžitě využít, ale také se posune směrem k tomu, že bude tokenem alokace prostředků blockchainu Steem. Takže když vytvoříte aplikaci, využívá SMT, máte určitou šířku pásma.

Šířka pásma je to, co dělá ze Steemu freemium blockchain, který je součástí toho, co dělá ze Steemu tak silný protokol pro vývoj aplikací: umožňuje vývojářům těžit ze síťových efektů, které vycházejí z nabídky bezplatných aplikací, a zároveň získává výhodu integrace hyperškálovatelného blockchainu a token bez poplatků v reálném čase.

V okamžiku, kdy spustíte SMT, vás to nebude nic stát. Teprve poté, co vaše aplikace začne získávat skutečnou trakci a začne generovat spoustu transakcí, budete potřebovat větší šířku pásma. V tomto okamžiku budete konfrontováni s rozhodnutím koupit STEEM a zapojit jej do Steem Power a investovat do protokolu, který jasně přidává tunu hodnoty pro vaši aplikaci nebo použijte jiný protokol.

Ale ani to ve skutečnosti není cena, protože můžete vždy inkasovat. SMT tedy budou skutečně bezrizikovým a bezplatným způsobem zavádění vlastního tokenu a STEEM bude tokenem, který zajistí, že tento stále cennější ekosystém zůstane ekonomicky udržitelný a škálovatelný.

Jediné skutečné náklady pro vývojáře jsou náklady příležitosti, které vyplývají z neintegrace protokolu a ve skutečnosti to platí pro STEEM, jak je tomu dnes.

A tak budou aplikace, které mají na STEEM mnoho úspěchů, nuceny investovat do blockchainu Steem tím, že uvedou STEEM z trhu. Nejsou to peníze, které nám dáte. Nejsou to peníze, které zmizí. Jsou to peníze, které investujete do tohoto protokolu, ze kterých získáváte hromadu hodnoty.

Takže prostřednictvím tohoto mechanismu, pokud se SMT používá hodně, to, co se skutečně děje, je, že STEEM se hodně používá. Je to tato vrstva navíc nad STEEM, která vám umožňuje přizpůsobit distribuci tokenů podle vašich potřeb a zároveň zajistit, aby základní protokol byl stále co nejbezpečnější, škálovatelný a zabezpečený.

Ze STEEMU

Andy a já jsme zde ukončili náš (důkladný) rozhovor. Doufám, že se vám tento pohled do zákulisí Steemu líbil!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me