At The Source, Exploring the Blockchain Realm of GitHub

“Bitcoin je vynikající měna, protože je.” open-source. “

Co tím myslíte, že je kód Ethereum veřejné na GitHubu? “

Stručné slovo o technických podmínkách

Projekty blockchain / kryptoměna & stále záhadné open-source. Pokud pocházíte z netechnického prostředí, pravděpodobně vás zajímalo, co přesně open-source prostředek; pokud jste se obtěžovali zejména vývojáři, možná jste dokonce slyšeli o mocných GitHub & svět úložišť. Pokud nejste obeznámeni s terminálovou konzolou, pravděpodobně nejste obeznámeni s předchozími podmínkami.

Přesto pochopit, jak fungují úložiště typu open-source, a prozkoumat samotné základy GitHub platforma, je pravděpodobně jedním z nejefektivnější způsoby, jak porozumět kryptoměnám & jejich příslušných komunit na hlubší úrovni.

Rozhovory o kódu. A naučit se, jak zobrazit zdrojový kód pro projekty kryptoměn sami, bez ohledu na vaše znalosti programování (nebo nedostatek), je nepostradatelným nástrojem.

V tomto článku rozebráme přesně to, co open-source znamená & prozkoumejte, jak blockchain & kryptoměnové týmy využívají GitHub. Po celou dobu rozebráme nějaký související žargon, takže až příště váš přítel vývojářů řekne „ten hovno, o kterém jste mi řekli, má doslova nulové závazky do svého úložiště, je to zjevně podvod“ “budete přesně vědět, o co jde mluvit o.

Otevřený zdroj

Open-source software (blockchain) project is a software project with source code that anyone can inspect, modify, & zlepšit. Svět open-source softwarových projektů expanduje daleko za svět blockchainů (Ahoj Linux!), Nicméně většina všech blockchainů jsou open-source záměrně.

Naproti tomu většina softwarových projektů má zdrojový kód, který nad ním má výhradní kontrolu pouze osoba, tým nebo organizace, která jej vytvořila. Mysli na Facebook, Adobe & další soukromí společníci. Tomu se říká proprietární software nebo software s uzavřeným zdrojem, protože pouze původní autoři proprietárního softwaru mají legální přístup, kopírování & upravte uvedený software.

Software s otevřeným zdrojovým kódem zpřístupňuje svůj zdroj veřejné doméně – pro Všechno prohlížet, kopírovat, měnit, učit se & podíl. Software záměrně podporuje spolupráci, zásluhy, & sdílení, protože umožňuje ostatním lidem provádět úpravy zdrojového kódu, & -li dost lidí souhlasí, zapracuje uvedené změny do veřejného zdrojového kódu. Žádná osoba, subjekt nebo organizace nemá výlučná nebo vlastnická práva k projektu typu open-source; veřejná doména, prostřednictvím souboru pravidel, kterými se projekt řídí (obvykle se nazývá a protokol), dochází ke konsensu decentralizovanějším způsobem.

Budováním softwaru používaného globálně s otevřeným zdrojovým rámcem je připraven základ pro skok vpřed v tom, jak jsou udržovány rozsáhlé systémy: decentralizované. Abych své prohlášení kvalifikoval, pokračuji & předmluva, že centralizace vs. decentralizace je ne binární srovnání jakýmkoli měřítkem – ale spíše klouzavá stupnice. Pravděpodobně již máte správné spojení s těmito pojmy: autoritářská vláda odráží centralizaci moci, zatímco přímá demokracie zobrazuje decentralizaci moci.

Vytváření blockchainových projektů, které jsou primárně open-source, přineslo fascinující výsledek: výkonný decentralizovaný software, který * není * vytvořen centralizovaným systémem, jako je vláda nebo společnost.


Mohli bychom jít o decentralizaci vs. centralizaci; prozatím však stačí vědět, že software s otevřeným zdrojovým kódem je jednou z klíčových hnacích sil v této rychlé expanzi decentralizovaného všeho.

GitHub

Z logistického hlediska decentralizovaný softwarový projekt, i když decentralizovaný, stále vyžaduje jedno místo pro všechny přispěvatele (vývojáře) projektu, aby je mohli prohlížet, měnit a porovnávat & nakonec aktualizujte kód. Toto je místo, kde přichází GitHub:

GitHub je platforma pro spolupráci v reálném čase pro vývojáře, kteří mohou současně pracovat na stejném zdrojovém kódu, aniž by navzájem přepisovali práci.

GitHub sleduje historii změn ve zdrojovém kódu projektu, včetně toho, co konkrétně bylo změněno, kdo co změnil & když. Softwarový projekt na GitHubu se označuje jako a úložiště. Jakákoli aktualizace softwarového projektu se nazývá a spáchat. Všimněte si, že jakákoli změna projektu se považuje za potvrzení, nikoli za přísně programové změny. Zápis aktualizací do projektové dokumentace, jako Vitalik zde pracuje v úložišti organizace Ethereum, je také považován za potvrzení.

Než se zde seznámíme, musím se zříci odmítnutí, že velmi rychle definuji GitHub pro čistý účel zkoumání blockchainových projektů. GitHub nabízí mnohem funkčnější & často je běžnou mylnou představou, že GitHub je nástroj výhradně pro vývojáře. Čím dále se do platformy ponoříte, tím více poznáte sociální dynamiku & možnosti sdílení zdrojů, které se velmi podobají schopnostem sociální sítě. Ve skutečnosti si právě v tuto chvíli prosperující komunita GitHubu nárokuje na neuvěřitelných 12 milionů + členů ta „oblíbená“ úložiště, která se jim líbí, vytvářejí, monitorují & přihlásit se k odběru různých autorů & úložiště projektů pro aktualizace.

Níže je snímek obrazovky toho, jak vypadá „domovská stránka“ každého z těchto úložišť.

Toto je doslovné úložiště Bitcoin GitHub – kde je veškerý zdrojový kód zavázán v průběhu času, otevřené problémy, & životy dokumentace:

Navigace v úložišti

U tohoto prvního snímku obrazovky s červeným obdélníkem jsou možnosti navigace v úložišti GitHub. Jak vidíte, dalo by se toto úložiště prozkoumat dále kliknutím na kartu Problémy, Pull žádosti, Projekty nebo Statistiky.

Zejména sekce Problémy je fascinující podsekcí úložiště, která zobrazuje nejpřesnější a naléhavé problémy pro komunitu úložiště. Čtení těchto otevřených čísel je fenomenálním způsobem, jak porozumět okamžitému plánu pro open-source projekty bez jakékoli žurnalistické zaujatosti – rozhovory o kódu.

Metriky zdrojového kódu

Screenshot numero dos výše zdůrazňuje klíčové metriky pro celkové úložiště bitcoinů. Každé úložiště na GitHubu sleduje & zobrazí následující čtyři číslice: revize, větve, vydání & přispěvatelé.

Výše jsme diskutovali o závazcích – žádný změna, dokumentace nebo kód, který byl přijat do hlavního úložiště. Jak můžete vidět, při neuvěřitelných 17 tis. Provizí je úložiště bitcoinů docela aktivní. Kliknutím na sekci „přispěvatelé“ můžete zkontrolovat skutečné lidi pracující v tomto úložišti.

Přispěvatelem do úložiště je osoba, která úspěšně provedla změny, které byly přijaty komunitou úložiště & sloučeny do zdrojového kódu.

Tyto jsou jednotlivci, na které by se měl člověk obrátit s žádostí o aktualizaci projektu; přispěvatelé jsou skuteční partneři, ti, kteří pracují na budování těchto kolosálních projektů.

Shrnutí

Navigace v úložištích GitHub je nejlepší způsob, jak vidět nejnovější pokrok z první ruky & zdrojový kód pro blockchainové projekty. Nakonec tyto krypto & blockchainové projekty byly postaveny konkrétně s distribuovanou / decentralizovanou infrastrukturou z nějakého důvodu: prosadit myšlenku open-source komunity. Takže teď víš. Až příště prozkoumáte nejnovější minci týdne, přečtěte si nejprve shrnutí zde, ale pak se vydejte přímo do úložiště GitHub a sami si pročešte zdroj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me