Automobilky inovující pomocí krypto-technologie

Společnosti neustále objevují kreativní způsoby, jak využívat blockchainovou technologii, stačí se podívat na Bacoin Oscara Mayera. Automobilové společnosti nejsou výjimkou, protože neustále hledají inovativní technologie, které by je odlišily od konkurence. Spolu s touto soutěží se výrobci automobilů zabývají využitím kryptoměny k řešení některých problémů, které mají dopad na náš každodenní život. Zde je jen několik automobilových gigantů, kteří šlapou pedál na kov pomocí kryptoměny.

Ford se pokouší vyřešit naše dopravní potíže

Podle datová společnost Inrix, průměrný dojíždějící v USA tráví v provozu 42 hodin ročně. Ford naštěstí pracuje na možném řešení této depresivní statistiky. Americký výrobce automobilů podal patent na systém zahrnující výměnu kryptoměn a komunikaci mezi automobily.

Fordův patent uvádí, že dopravní zácpy nastávají, když „se sníží tok plynu kvůli psychologii lidských řidičů, kteří se zaměřují na své individuální preference doby cestování“. Patent navrhuje plán, jak tyto individuální preference obejít systémem „Kooperativně řízené slučování a předávání (CMMP)“.

Výměnou tokenů CMMP by se priorita v provozu přepnula z individuálního na skupinový tok. Jedno auto by například mohlo zabírat pomalejší dopravní pruhy, zatímco jiné by se zařadilo do vlastního pruhu a projelo. Auto, které obětovalo svůj individuální čas, dostalo žetony od ostatních zúčastněných vozidel.

Špatný provoz trápí města po celém světě po dlouhou dobu a nezdá se, že bychom byli blízko řešení. Použití technologie blockchain společností Ford je však povzbudivým krokem správným směrem.

Sledování ujetých kilometrů pomocí BMW

Zajímavé pro řidiče zdlouhavé sledování rychlosti najetých kilometrů je výzva. Proto společnosti jako BMW hledají používání tokenizovaných systémů odměn, nebo gamifikace.

Tento rok, Inovační laboratoř BMW spojil se s krypto startupem DOVU, aby vyřešil problém sledování najetých kilometrů. BMW vydělává většinu svých peněz na zachování tržní hodnoty pronajatých vozidel a izolace počtu najetých kilometrů automobilů je nejdůležitějším prvkem určujícím hodnotu při dalším prodeji.

A blogový příspěvek od DOVU vysvětlil, proč jsou stávající systémy neúčinné, a uvedl:


“V současné době je systém pro sledování kilometrů vozidel napříč flotilami uvnitř BMW pomocí palivové karty.” Když řidič natankuje své vozidlo, má čerpací stanice zadat a uložit počet najetých kilometrů vozidla a také vytisknout počet najetých kilometrů na příjmu paliva. Z mnoha důvodů, včetně chybně zadaných čísel, dohledu nebo dokonce jen proto, že jste příliš zaneprázdněni, jsou tato data přinejlepším nekonzistentní, ale často k ničemu. “

Ve vytvořeném gamifikovaném systému BMW a DOVU budou řidiči odměněni DOV za to, že každý týden pořídili snímek své palubní desky. Řidiči také dostávají pruhy a vydělávají více žetonů za udržování pravidelného používání. Dokonce plánovali žebříček pro konzistentní uživatele, ale neměli dostatek času na jeho implementaci.

Gamifikace aktu sledování vašeho počtu kilometrů byla jen jednou malou zkouškou technologie blockchain. DOVU a BMW stále hledají jiné způsoby, jak mohou ovlivnit chování řidiče prostřednictvím tokenizace.

Výrobce Mercedes-Benz šetrný k životnímu prostředí

Jste unavení z toho, že jste ekologičtí, aniž byste získali uznání? Studna Daimler AG, mateřská společnost Mercedes-Benz, vás pokryje.

Během Mobile World Congress 2018 v Barceloně představila Daimler AG vlastní program odměn založený na jejich nové kryptoměně MobiCoin. Tento program odmění řidiče za ekologické jízdní návyky. To by zahrnovalo návyky, jako je dojezd do zastavení, přepnutí motoru do režimu Eco a udržování nízké rychlosti.

Vozidlo sdílí tyto ekologické jízdní návyky s aplikací, která sleduje, kolik MobiCoinů řidič získal. Řidič, který má určitý počet MobiCoinů, získává nárok na výhru cen. Ceny sahají od výletu na berlínský týden módy po výlet do finále MercedesCup.

Je těžké důsledně praktikovat ekologické návyky. Odměny v kryptoměně od společností jako Daimler AG jsou však velkou pobídkou k tomu, aby se řidiči cítili odpovědní k životnímu prostředí. Možná jednoho dne budete dokonce odměněni za své dobré recyklační návyky, takže pokračujte v ekologických válečnících.

Porsche spojuje auta a blockchain dohromady

Místo toho, aby se Porsche zaměřilo na řešení jediného problému, hledá řadu způsobů implementace technologie blockchain. Finanční stratég společnosti Porsche, Oliver Döring, uvedl v a tisková zpráva obrovský potenciál technologie blockchain v automobilech:

„Blockchain můžeme použít k rychlejšímu a bezpečnějšímu přenosu dat, což našim zákazníkům zajistí v budoucnu větší klid, ať už se jedná o nabíjení, parkování nebo potřebu poskytnout třetí straně, jako je agent pro doručování balíků, dočasný přístup k vozidlo, “vysvětlil Döring. „Převádíme inovativní technologii na přímé výhody pro zákazníka“

Některé z aplikací, které společnost Porsche implementuje, zahrnují zamykání a odemykání dveří pomocí aplikace, dočasný přístup hostů k otevření vašeho vozidla a lepší protokolování dat. Tato technologie může dokonce jít až k vylepšení schopností automobilů bez řidiče.

Porsche věří, že služby vyvinuté v blockchainu jsou rychlé a bezpečné. Automobil propojený s blockchainem může vytvořit přímé offline připojení – tedy bez přesměrování přes server. Proces zamykání a odemykání automobilu pomocí aplikace je šestkrát rychlejší než dříve. Data automobilu jsou také bezpečně uložena na blockchainu, tj. Autorizaci přístupu hosta.

Porsche je první společností, která zcela spojila technologii blockchain s automobily. Dívají se na širokou škálu schopností prostřednictvím krypto technologií a bude zajímavé sledovat, s jakými nápady přijdou.

Závěrečné myšlenky

Technologie blockchain v automobilech má ještě před sebou, než bude široce používána, ale jsme si bližší než kdykoli předtím. Tyto společnosti ukázaly jen několik z mnoha užitečných schopností, které kryptotechnika nabízí. Díky úspěchům společností využívajících tuto technologii jsme si jisti, že v budoucnu bude následovat jejich příklad více výrobců automobilů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me