Bakkt je nová společnost z Intercontinental Exchange (ICE), organizace, která vlastní a provozuje newyorskou burzu. ICE má značné zkušenosti s provozováním bezpečnostních burz a již vlastní řadu burz po celém světě.

Institucionální peníze přicházejí! Alespoň to jsme slyšeli z kryptoměnového média po větší část letošního roku. Investoři měli v roce 2018 těžké období a není těžké pochopit, proč mnozí hledají katalyzátor, který by znovu nastartoval býky, když míříme do posledních měsíců roku. Zachrání nás velcí hráči z těchto tichých trhů? Zdá se, že si to Bakkt myslí.

Honba za výnosem

Celkové množství peněz (tržní kapitalizace) pohybujících se na trzích s kryptoměnami bledne ve srovnání s těmi, které jsou uzavřeny v akciích, dluhopisech, derivátech a jiných tradičních finančních nástrojích. S úrokovými sazbami na rekordně nízkých úrovních a v některých zemích na záporných úrovních hledají investoři nové způsoby, jak vydělat peníze.

Bakkt odhaduje, že trh digitálních aktiv by mohl mít hodnotu kolem 270 miliard dolarů. Mnoho raných kryptoměnových investorů vykázalo v určitých případech výnosy přesahující 10 nebo dokonce 100krát. Volatilita na ostatních trzích zůstává nízká a ceny akcií jsou téměř na historickém maximu. Zdá se, že s oznámením jejich federálně regulované a důvěryhodné burzy může Bakkt přilákat velké investory do kryptoměny při hledání výnosu.

Co je Bakkt?

Nedávná tisková zpráva prostřednictvím Obchodní drát dále vysvětlil účel projektu:

„… [Bakkt] má v úmyslu využít cloudová řešení společnosti Microsoft k vytvoření otevřeného a regulovaného globálního ekosystému pro digitální aktiva.“

Spolu s Microsoftem si projekt již zajistil partnerství s podobnými společnostmi jako Starbucks, BCG a dalšími velkými jmény. Jedním z prvních pilotů bude umožnit spotřebitelům koupit si denní ranní dávku kofeinu ve Starbucks za bitcoiny.

Očekává se, že hlavní nabídkou společnosti Bakkt bude futures burza a clearinghouse pro jednodenní bitcoinové kontrakty na fyzické dodání. Docela zábavný výraz, když vezmeme v úvahu čistě digitální povahu bitcoinů. Bez ohledu na to je to pro trh jako celek stále dobrá zpráva, protože obchodování bude zahrnovat skutečný nákup a prodej kryptoměny. Pro srovnání, fondy obchodované na burze ve skutečnosti neobchodují s bitcoiny a místo toho se vypořádávají v USD.

Odbornost Bakkt

Bakkt se snaží rozšířit své stávající odborné znalosti do blockchain arény

Bakkt také poskytne řešení pro skladování. I když v té době neuvedli žádné podrobnosti, pravděpodobně budou v příštích měsících sledovat další burzy kryptoměn a nabídnou možnosti chladírenského skladování. V srpnové tiskové zprávě bylo uvedeno, že platforma pro futures a skladování bude k dispozici již tento měsíc (listopad 2018).

Mezi investory ekosystému Bakkt patří společnosti Pantera Capital, Susquehanna International a vysoce hlasitý zakladatel společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz, který již má podíl na spravedlivých pár kryptoměn.


Bariéry ke vstupu

Navzdory optimismu načrtnutému v projektu stále existuje řada překážek, kterým čelí institucionální investoři, kteří se chtějí zapojit do kryptoměny.

Depozitní služby & Nařízení

Získání a zabezpečení kryptoměn ve velkém množství je stále problémem mnoha potenciálních kupců. Pravděpodobně není měsíc, který by uběhl, aniž by někde byly zvýrazněny zprávy o hacku nebo bezpečnostní chybě. Správa vlastních peněz může být stresující. Správa peněz penzijního nebo penzijního fondu je úplně jiná věc.

Ekosystém Bakkt plánuje poskytovat ústavní služby odnětí hned od začátku. Kromě toho, zatímco jiné projekty a výměny utrpěly regulační potíže, bude Bakkt spolupracovat s CFTC a dalšími regulačními orgány, aby zajistil institucím, že veškeré potenciální investice budou v souladu před zahájením obchodu.

Likvidita

Neexistuje žádná záruka, že smlouvy budou snadno obchodovatelné hned od začátku. Vzhledem k hlubokým zkušenostem ICE by však měli být schopni přilákat řadu schopných tvůrců trhu, aby se dostali do pohybu.

Kritiky

Zaměření ICE na projekt je jednoznačně v zajištění regulace potřebné pro bezpečné investování velkých hráčů. Kryptoměna však byla navržena jako deregulovaná celosvětová směna hodnoty. Bakkt přesto hodlá vytvořit otevřené, ale regulované globální ekosystém digitálních aktiv.

Toto prohlášení se zdá být v rozporu a není jasné, jak společnost plánuje zvládnout regulaci v jiných zemích, kde nemá žádnou autoritu. Kromě toho zůstávají otázky, jak se Bakkt liší od jiných zavedených výměn. Coinbase a Gemini mají podstatně více zkušeností v krypto prostoru a zahrnují služby institucionálního obchodování.

V závěru: Bakkt

Opravdu institucionální kupci zahájí další vlnu býčího trhu s kryptoměnou? Navzdory spoustě předpovědí od obchodníků, tweeterů i nadějných je téměř nemožné to říct. Bez ohledu na to je to pro krypto stále dobrá zpráva. Větší expozice digitálním měnám může být jen dobrá věc.

ICE provozuje největší burzu na světě. Zavedení této nové platformy naznačuje, že přijetí hlavního proudu může být hned za dalším rohem. Bakkt nenabízí nic zvlášť nového v prostředí kryptoměn. Jsou to však bakkt s velmi důvěryhodným jménem a několika velkými společnostmi. To samo o sobě může být vše, co je potřeba k naklonění váhy ve prospěch další záplavy peněz na trhy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me