Co je to bezpečnostní token? Bezpečnostní tokeny, které jsou označovány jako další velká věc v prostoru kryptoměny, dostávají v poslední době velkou pozornost. Bitva mezi regulačními orgány a neotevřenými tržišti s kryptoměnami se odvíjí. Určitě se vyplatí být zde v první linii a sledovat, jak se drama odehrává.

ICO jsou na správné cestě k zvýšit kapitál na rekordních úrovních v roce 2018. Je úžasné být svědkem toho, že tato nová třída aktiv předběhla tradiční financování podporované podniky jen za pár krátkých let. Mezi úřady to samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí. Jak se velký bratr připravuje na krok, vytvářejí se zajímavé nové kryptoměnové projekty a technologie, které se setkávají s regulačními orgány a zajišťují, že budoucnost investic zůstane v souladu.

Tokenomika

Většina nadšenců pro kryptoměnu už bude obeznámena s tokeny nástrojů. Stručně řečeno, obslužné tokeny jsou digitální formou výměny hodnot, kterou lze použít v současné době nebo při budoucím použití sítě kryptoměn. Dnes se však zaměříme na nové dítě v bloku, bezpečnostní token.

Co je to bezpečnostní token

Zásadním rozdílem v bezpečnostních tokenech se jeví zdůvodnění investora, aby si je koupil. Bezpečnostní tokeny jsou komunitou považovány za investiční smlouvu podobnou jako u tradičních finančních nástrojů. A stejně jako tyto nástroje, pokud investor doufá, že získá zisk z tokenu příjmy, dividendy, a / nebo příznivé pohyby cen pak je to zabezpečení.

Zjistit důvody každého investičního rozhodnutí není snadné zpracovat ani standardizovat. Nakonec se scvrkává na zjištění, zda má token nějaký případ použití (např. Nákup a používání tokenů pro službu streamování videa) nebo čistě prodat později se ziskem. Ale kde a jak budou tyto tokeny zabezpečení vytvořeny?

Boom ICO není v nemalé míře díky zavedení tokenu ERC-20 společnosti Ethereum. Tento standard poskytuje snadný rámec, ze kterého můžete spustit svůj vlastní token, místo aby jste budovali svůj vlastní blockchain. Ethereum je však mnohem více decentralizovaným hnutím a nemá žádné vazby na regulační orgány ani oficiální investiční kanály. Zadejte Polymath. Projekt, jehož cílem je všechno změnit.

Polymath

Jednoduše řečeno, Polymath chce být platformou bezpečnostních tokenů Ethereum. Ambiciózně doufají, že přinesou stejný druh úspěchu vytvořením prvního standardu bezpečnostního tokenu kryptoměny, ST-20. Existuje velmi skutečná potřeba chránit investory před určitými druhy ICO podvodů. A Polymath ve spolupráci s regulačními orgány může být odpovědí.

Co je to bezpečnostní token. Promítnutá cesta platformy polymath

Promítnutá cesta platformy polymath

Polymathové protokoly zabudovávají do jakéhokoli tokenu možnost nakupovat, prodávat a směňovat hodnotu pouze ověřených investorů. S KYC / AML a dalšími regulačními požadavky mohou investoři i emitenti sledovat své prostředky a vyhnout se útěku s ostatními penězi.

To může potenciálně změnit hru v prostoru kryptoměny, protože se říká, že velké množství institucionálních peněz jen sedí na vedlejší koleji a čeká na bezpečně zapojte se do trhů s virtuální měnou. Chcete-li se hlouběji ponořit do světa Polymath, podívejte se na našeho průvodce.


tZero tZero

tZero, na druhé straně, chce vybudovat platformu, která umožní obchodování s kryptoměnami. Jak víte, existuje již spousta kryptoměnových burz, přesto si tZero klade za cíl být jednou z prvních burz regulovaných SEC. Zakladatel Patrick Byrne věří, že by to mohl být příští NASDAQ, kromě blockchainu.

Obzvláště zajímavou výhodou, kterou projekt podporuje, je 10% bonus hrubého příjmu držitele tokenů čtvrtletně. Jinými slovy, tZero nabízí jeden z nejlépe viděných dividendových plánů pro investory do kryptoměny. To by opět mohlo být skutečným průlomem, protože regulované společnosti a institucionální investoři dostanou šanci bezpečně tokenizovat svá aktiva na blockchainu a využívat známé pojmy jako dividendy atd..

Kde jsou standardy?

Kde tedy stojíme na pravidlech, pokud jde o bezpečnostní tokeny? Bohužel stále šlapeme po kalných vodách regulačního bazénu. V této šedé oblasti však mají regulační orgány stále k dispozici některé nástroje, zejména v USA:

Howeyův test

Howeyův test byl představen Nejvyšším soudem ve čtyřicátých letech minulého století, aby vyhodnotil, zda je transakce kvalifikována jako investice. Tato referenční hodnota se většinou zabývá finančními nástroji, protože se týkají právních předpisů USA. A samozřejmě, jak již bylo uvedeno, do značné míry záleží na tom, zda je zisk hlavním motivem.

V nedávné době vládnoucí, SEC dospěla k závěru, že bitcoiny i ethereum nejsou považovány za cenné papíry. Toto rozhodnutí však vyvolává některé skutečné otázky ohledně definic tokenů, na které jsme se dříve podívali. Mnoho investorů drží bitcoiny čistě jako úložiště hodnoty a / nebo spekulace o cenových pohybech. Zdá se tedy, že oficiální definice toho, co je bezpečnostní token, může záviset pouze na stanovisku SEC a dalších regulačních orgánů.

BEZPEČNÝ & SAFT

SAFT znamená Jednoduché dohody o budoucích žetonech a byl vynalezen na zadní straně Jednoduchá investice pro budoucí kapitál smlouva. Společnost SAFE byla průkopníkem společnosti Y-Combinator, inkubátoru pro rozpoznávání a rozvoj nových podnikatelů. Cílem bylo vytvořit jednoduchou smlouvu mezi společností a investorem / investory. Pokud investor investuje již v době, kdy se společnost rozvíjí, obdrží právo na koupi vlastního kapitálu, až tato společnost dá akcie k dispozici.

Pro ilustraci tohoto bodu podepsala společnost GSR Capital v Pekingu na začátku letošního roku dopis o záměru koupit tZero tokeny v hodnotě 160 milionů dolarů pomocí smlouvy SAFE. Součástí dohody byla cena za token 10 $:

„Společnost tZERO oznámila podepsání záměru (LOI) se společností GSR Capital (GSR), soukromou kapitálovou společností organizovanou podle hongkongských zákonů, k účasti na nabídce bezpečnostních tokenů (STO) společnosti tZERO.“https://t.co/RftnltTvgO

– tZERO (@tzeroblockchain) 29. června 2018

https://platform.twitter.com/widgets.js

Stejná myšlenka platí pro bezpečnostní tokeny a v tomto případě lze tvrdit, že byla skutečně použita dohoda SAFT. Stojí za zmínku, že mnoho ICO nemá ani funkční produkt, než hledá financování. Dohoda SAFT je v této situaci ideální a přináší větší pocit bezpečí pro investora, protože se snaží získat token k budoucímu datu.

Kam dál?

Orgány z celého světa se dlouhodobě a důkladně zabývají tím, jak zacházet s trhem s kryptoměnou. Decentralizovaná povaha mnoha krypto sítí vyvíjí tlak na vlády a regulační orgány, protože jejich jurisdikce končí na hranici, zatímco bitcoiny a altcoiny je snadno překračují.

Pokud je společnost zaregistrována v USA, mohou mít regulační orgány k dispozici více možností. Ale co když to bylo založeno v kryptoměnovém národě, jako je Švýcarsko nebo Singapur? To nevylučuje skutečnou potřebu zavést lepší systémy na ochranu investorů do kryptoměny. A je celkem jasné, že stále více roste potřeba krypto-samoregulace.

Ano nebo ne, bezpečnostní tokeny jsou tu, aby zůstaly. Velkou otázkou je, jak dlouho? Doufáme, že jste v této příručce našli užitečný bezpečnostní klíč. Určitě zůstaňte naladěni na prostor, abyste viděli, jak čte následující kapitola.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me