Bitcoin umírá. Kdokoli, kdo se kryptoměnám věnuje více než několik let, to poprvé neslyšel. Nedávno se v segmentu rychlých peněz CNBC konalo a falešný pohřeb za bitcoiny. Jelikož pokračuje nejdelší medvědí trh v historii kryptoměny, ironicky nazvaná obchodní show vyhlásila konec bitcoinu.

Nechyběli žádné kryptoměnové předpovědi cen od hostů seriálu, zejména vlivné těžké váhy jako Mike Digital Novogratz od Galaxy Digital a Tom Lee od Fundstrat. Další deklarace smrti bitcoinů přichází jako tradiční americké trhy jako S&P 500 palců blíže k novým maximům všech dob.

Získání určité perspektivy

K jejich cti přehlídka CNBC přešla na býka Briana Kellyho, který obhajoval případ krále kryptoměny. Naštěstí Kelly udělal svůj domácí úkol v bitcoinu. Není to poprvé, co trh zaznamenal takové drastické poklesy. Kelly dále vysvětlil: „Víte, když se objevila ta bitcoinová chyba, to bylo jen na výsostech. Takže když začneme vyhlašovat pohřeb a věci budou opravdu hrozné, sentiment se blíží k minimům. “ Moudrá slova, jak ví každý, kdo prošel velkým poklesem bitcoinů.

I když to není v tomto grafu úplně uvedeno, první velká busta bitcoinu byla ve skutečnosti ta nejhorší. Od června do listopadu 2011 klesly bitcoiny o neuvěřitelných 93 procent. Následující dva podstatné poklesy byly 57, respektive 83 procent.

Zásadní zpětné vazby v exponenciálním růstu cen bitcoinů mezi lety 2012 a 2014

Zásadní zpětné vazby v exponenciálním růstu cen bitcoinů mezi lety 2012 a 2014

Taková nestálost by nikoho děsila. Není tedy žádným překvapením, že mainstreamová média označila smrt bitcoinů kolem 347krát ve skutečnosti, podle některých. A i když tyto druhy kritiky často slyšíte na mnoha místech po Internetlandu a dokonce i na ulicích, mnoho lidí si neuvědomuje jednu důležitou věc: jedná se o exponenciálně býčí trh.

Jinými slovy, dlouhodobé nákupy a držení by vám vynesly návratnost přesahující deset, dvacet nebo dokonce stokrát vaše investice. Pokud vaše načasování není prorocké, rychlé zbohatnutí není životaschopná strategie. Možná, že tady HODLers opravdu něco mají.

Zpět do prace

Realita je taková, že se nic nedělá, když se ceny ze dne na den zvýší o dvouciferné procenta. Na trzích s krypto býky se společnosti, které vytvářejí sledovače portfolia, pravděpodobně usmívají od ucha k uchu. Twitter je posetý snímky obrazovky a chlubivými soutěžemi. Vydělávat peníze je téměř nemožné. Nenávidějte však medvěda. Jistě, spekulanti pociťují bolest, když dorazí, ale pravděpodobně nejdůležitější přispěvatelé k tomuto hnutí (vývojáři) ve skutečnosti dělají věci.

#BUIDL https://t.co/DKoPtTnLWD

– Vitalik Non-giver of Ether (@VitalikButerin) 7. března 2018


Kryptoměna směna Coinbase dokonce drze se pokusil podat patent pro populární vývojový termín pro krypto průmysl „BUIDL“. Později od této myšlenky upustili, ale jen to ukazuje, že průmysl potřebuje zdravou rovnováhu mezi stavebními výrobky a službami a dlouhodobě vidí jejich hodnotu..

Definování úspěchu

Snad největší problém při definování úspěchu bitcoinu je v metrice, která se používá k jeho měření. Bohužel se spousta nezbedníků zaměřuje čistě na cenu. To je poněkud povrchní způsob měření blockchainu a jeho mnoha funkčních částí. Je čas se ponořit trochu hlouběji. Mezi řadou dalších užitečných analytických nástrojů, které může kdokoli použít, je denní transakční graf bitcoinů.

Bitcoinové denně potvrzené transakce

Bitcoinové denně potvrzené transakce (zdroj: Blockchain)

To zaznamenává počet potvrzených transakcí v bitcoinové síti od jejího spuštění v roce 2009. Všimli jste si něčeho? Přestože cena bitcoinů v roce 2018 klesala, denní transakce ne. Ve skutečnosti se stal pravý opak. Adopce stále roste a opět se blíží historicky vysokému využití.

To dává zcela smysl, když vezmeme v úvahu finanční situaci několika zemí. Jihoameričané v Argentině a Venezuele pokračují v obchodování s kryptoměnami více než kdykoli předtím. Silná míra inflace nutí stále více občanů po celém světě, aby se obrátili na alternativní sklady hodnot vzdorující této takzvané krypto zimě, kterou trh v současné době zažívá.

Kromě toho ostatní metriky, jako je hash rate, i když nedosahují svých maxim, stále vykazují zdravý celkový obraz o bitcoinovém ekosystému. Žádná metrika není dokonalá, ale rozšířené přijetí je pravděpodobně velkolepější vize satoshi ve srovnání se spekulativní hodnotou bitcoinu.

Bitcoin je mrtvý, ať žije bitcoin!

Slavné přísloví pochází z dob monarchů, kdy smrt jednoho krále způsobila, že místo něj nastoupil nový. Vynalézavost programovatelných peněz znamená, že koncepty jako rozdvojení představují způsob, jak se kryptoměny mohou znovu objevit. Bitcoinoví maximalisté rádi nenávidí altcoiny, ale přinejmenším existuje jedna důležitá služba, kterou poskytují: udržování vývojářů bitcoinů v patách.

Mnoho altcoinů a ICO je bezpochyby naplněno horkým vzduchem a službami rtů. To však neznamená, že vývojáři nevytvářejí nějaké zajímavé nápady a nástroje v alternativním prostoru. Pokud si chce bitcoin udržet náskok, tým vývojářů bude muset neustále inovovat.

Revoluce nebude postavena přes noc. A určitě to nebude postaveno na zadní straně jednosměrných cenových pohybů. Dokážete si představit, jak by první pokles cen o 90 procent v roce 2011 způsobil, že by se komunita vzpamatovala a vážně si položila otázku: „Umírá bitcoin?“

Nyní v devátém roce provozu a pátém nebo šestém vážném odvolání je každému zkušenému HODLerovi pravděpodobně jedno. Obnova kryptoměny ve skutečnosti není zotavením. Navzdory 84procentnímu poklesu od vrcholu k minimální hodnotě od prosince 2017 jsou bitcoiny stále o několik set procent vyšší než před několika lety. Děláš matematiku.

Bitcoiny neumírají, pouze hibernují. A když se medvěd probudí, je extrémně vysoká pravděpodobnost, že se z něj zase stane zuřící býk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me