Co je bitcoinový privát?

„„ Právo na soukromí “je korunou svobody ve svobodném světě a je zásadní pro zásady stanovené satoshi a komunitou kryptoměn. Finanční soukromí je zásadním principem ve vizi Satoshi o světě nové digitální měny, nicméně mnoho lidí stále zůstává na křižovatce s pseudoanonymními transakcemi na blockchainech. Kromě toho existují organizace státní správy a soukromého sektoru, které využívají obrovské datové sady a strojové učení k identifikaci osob spojených s takovou transakcí. “ ~Soukromá bílá kniha BTC

Vzhledem k tomu, že blockchain bitcoinu v průběhu let rostl, je pevná, malá velikost bloku a pomalé časy bloků způsobily problémy s poplatky a nevyřízenými transakcemi, které mají být zpracovány. Příchod těžařského hardwaru ASIC navíc dále vedl k pseudo-centralizaci sítě, včetně potenciálu de-anonymizovat části sítě.

Bitcoin Private (BTCP) je první svého druhu „fork-merge“ bitcoinů (BTC) a Zclassic (ZCL). Cílem bylo kombinovat integrované funkce ochrany osobních údajů od společnosti Zclassic s odolností, zabezpečením a povědomím o trhu bitcoinů.

Bitcoin Private byl vydán pomocí výsadku 1: 1 (1 BTCP za ZCL a BTC), který se uskutečnil 28. února 2018. To vedlo k tomu, že většina cirkulujících zásob mincí byla distribuována mezi časné držitele BTC a ZCL.

Bitcoinové soukromé specifikace

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Zásoba mincí v oběhu: 20,3 milionu

Celková nabídka mincí: 21 milionů

Blokovat odměnu: 1,5625 BTCP

Čas bloku: 2,5 min

Velikost bloku: 2 MB

Časový plán na polovinu: 210 000 bloků

Algoritmus těžby: Equihash

Protokol o ochraně osobních údajů: zk-SNARKs

Bitcoinová soukromá srovnávací tabulka

K nápravě nerovnoměrné distribuce se společnost Bitcoin Private rozhodla použít větší velikost bloku (2 MB), kratší čas bloku (2,5 min) a algoritmus pro těžbu vhodný pro GPU (Equihash). Bitcoinový soukromý řetězec si nakonec klade za cíl vytvářet nižší poplatky než bitcoiny, stejně jako rychlosti transakcí, které jsou čtyřikrát až šestkrát rychlejší.

„Bitcoin Private je sloučením dvou transakčních systémů – transparentních a stíněných transakcí. Transparentní transakce fungují na stejných principech jako bitcoin – vstup, výstup, částka a podpis. Zdroje všech finančních prostředků, destinace a částky jsou transparentně uloženy v blockchainu. Stíněné transakce naopak šifrují tyto podrobnosti do speciální části bloku zvaného JoinSplit. Tyto transakce jsou ověřitelné, ale nerozpoznatelné pozorovatelům třetích stran. “ ~ Bitcoin Private Whitepaper

Bitcoinový soukromý tým

Bitcoin Private původně navrhl na Twitteru Rhett Creighton, zakladatel společnosti Zclassic. Od té doby do hry vstoupili další, včetně Jacoba Brutmana, Ph.D, Giuseppe Stuta, Jona Laytona, Christophera Sulmonea a Geoffa Hopkinse, kteří se podíleli na tvorbě dokumentu o bitcoinu pro soukromé účely. Bitcoinový soukromý tým nyní zahrnuje více než 200 přispěvatelů a 20 inženýrů.Bitcoinový soukromý tým

Bitcoinový soukromý dobrovolný plán příspěvků horníků

Tým vytvořil pre-fork ZCL multi-sig peněženku s 50 000 Zclassic, které mají být rozdvojeny do BTCP, aby vytvořily pokladnici pro vývoj a marketing Bitcoin Private komunitou.

Za účelem podpory rozvoje fondů vytvořil tým Bitcoin Private plán, kde se těžaři mohli dobrovolně rozhodnout darovat prostředky výměnou za motivovaný časný přístup k těžbě bitcoinů.

Použití fondu je rozděleno takto:

  • 50% – výpisy na burze
  • 25% – rozpočet na rozvoj
  • 15% – marketing
  • 10% – Obecné, administrativní náklady

Plán a úspěchy

Pokud jde o vývoj, Bitcoin Private byl drcení milníků a získávání tradiční mediální pokrytí.

Od burz až po peněženky, platební brány a marketingovou podporu má Bitcoin Private ambiciózní budoucí cíle, ale doposud také působivé úspěchy.

Fáze 1 bitcoinové soukromé obchodní platformy

Fáze 1 bitcoinové soukromé obchodní platformy

Mezi úspěchy patří:

  • Partnerství dodavatelů a platebních bran – Vzhledem k ohromnému zájmu prodejců tým tým urychlil svůj plán a zahájí první fázi 13. dubna.
  • Výměny výpisy – HitBTC potvrzuje zařazení BTCP na seznamy a příspěvky do Binance a Kucoin. Jsou také uvedeny v seznamu BarterDEX od společnosti Komodo.
  • Marketing, podpora a vztahy s veřejností – BTCP vytvořil program velvyslanců a v současné době má ve více než 17 zemích zastoupeny. Zvyšují také úsilí o služby zákazníkům a reklamu.
  • Oficiální peněženky a platební řešení – Tým podal žádost o stažení týmu Trezor ke kontrole a je v procesu integrace peněženek Ledger. Vývoj pro peněženku iOS a řešení copay včetně chromového rozšíření postupuje.

&# 128153; Ahoj velvyslanci! Pokud má někdo společnost nebo ví o společnosti, která může / přijme BTCP jako způsob platby DM PLZ!! &# 128153; Překontrolovat @sunnyvinKlenotníci Nakheel a klenotníci Nilesh SAE / Dubaj a Sharjah &# 128525;&# 128525;&# 128525; ten štítek tho&# 128293;&# 128293;&# 128293; &# 128153; #BitcoinPrivate # BTCP $ BTCP &# 128153; pic.twitter.com/hox9nXwQpn

– BitcoinPrivate Ambassadors (@btcp_ambassador) 18. března 2018

Kritiky a výzvy

Zclassic, předchůdce společnosti Bitcoin Private, má kontroverzní minulost. To zahrnovalo problémy s funkčností peněženky, divoké cenové akce, neúspěšné vydání tokenů výsadku a potenciálně nelegální obchodování zasvěcených osob na Bittrexu. To drželo držáky špatně.

Někteří lidé dodnes neobdrželi své vklady Zclassic na burzách jako Cryptopia. Ačkoli Bitcoin Private je zcela nový projekt s většinou novými přispěvateli, tato předchozí historie v něm stále straší.

Kde koupit bitcoiny soukromě

Vzhledem k tomu, že tato mince je zcela nová, existuje pouze jedno pevné místo pro nákup těchto mincí, Vyměňte satoshi. Je také k dispozici na Nanexu, ale s mnohem menším objemem.

Kde těžit bitcoiny soukromě

Equihash je populární algoritmus pro těžbu GPU, na kterém je založen Bitcoin Private. Tady je vývojářem vytvořený a udržovaný fond stejně jako sponzorované a ověřené těžební fondy.

Kam ukládat bitcoiny jako soukromé

Existuje celá řada peněženek pro Bitcoin Private, včetně Electrum a Plná uzlová peněženka pro Windows, Linux a Mac. Kromě toho existuje papírovou peněženku a mobilní klient iOS.

Závěrečné myšlenky

Bitcoin Private má toho hodně za sebou. Díky názvu bitcoinu, vývojářské komunitě, technologii ochrany soukromí Zclassic a étosu decentralizace je BTCP novou, přesto originální kombinací blockchainu. „Sloučení vidlic“ je první svého druhu, takže na úrovni technických experimentů je to celkem v pohodě.

Zastihli jsme člena týmu Bitcoin Private, který sdílel svůj přístup k projektu:

Giuseppe Stuto z bitcoinu soukromý

“Chceme, aby to byla dlouhodobě používaná technologie.” Plánujeme dodávku jak na straně produktové strategie, tak na straně skutečné trakce / adopce koncového uživatele. Jsme velcí věřící a necháme trakci mluvit za vše. Budeme i nadále tvrdě pracovat na splnění této mise a my se tím jen prokážeme. Lidé vidí, zda s tím souhlasí nebo ne, a uvidí, že jsme skutečný tým. Necháme to definovat. “ Giuseppe Stuto, ředitel soukromého marketingu bitcoinů

Jednou velkou kritikou je, jak výsadek upřednostňoval velryby ZCL a BTC s 20,3 miliony z 21 milionů BTCP, které jsou již v oběhu. To není příliš decentralizované, přestože je tento étos propagován.

Přestože volatilní a kontroverzní minulost Zclassic zpochybnila mysl mnoha uživatelů “, pro Bitcoin Private existuje podpora a nadšení ze strany nováčků i OG. To, spolu s rychlým vývojem a konkrétními zasaženými milníky, doposud předpovídá dobře.

Prozatím se tedy podívejme, co se stane!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me