Když změříte relativní sílu (RS) bitcoinu vs. zlata nebo jiných kovů a hlavních finančních trhů, budete svědky bez předsudků ohledně jeho komparativní síly (nebo slabosti). Tyto statistiky vám mohou pomoci při rozhodování o důležitých investicích. Mohou vám dokonce pomoci předpovědět hlavní body obratu na trhu, což vám umožní načasovat přesnější obchodní vstupy (nebo odchody).

Tento článek odhalí RS bitcoin vs. zlato (ticker: GLD, akcie zlata SPDR) během šesti klíčových časových období. Uvidíte, jak si BTCUSD vedlo proti GLD za poslední tři, šest, 12, 24 a 36 měsíců. Uvidíte také, jak bitcoiny za posledních pět let trvale překonávaly GLD.

Uvidíte, že bitcoiny dokonce překonaly akcie dvou největších světových společností na těžbu zlata. Nakonec získáte informace o tom, proč může být dobrý nápad zahrnout bitcoiny a zlato do vašich obchodních a investičních portfolií.

Bitcoin vs. zlato: klíčové statistiky RS

Statistiky bitcoinů (BTCUSD) vs. GLD RS od vyřazovací špičky z prosince 2017 jsou silně naskládány ve prospěch GLD. V tuto chvíli stejně. Je pravda, že BTCUSD je na medvědím trhu, ale u této mince se i nadále objevují býčí známky života. Pokud jde o GLD, může se jednat o silnou víceměsíční (nebo roční?) Rally, která by také mohla překvapit vzhůru v roce 2019.

Krátkodobé statistiky (jeden rok nebo méně)

Tříměsíční výkon BTCUSD: (39,16) procenta

Tříměsíční výkon GLD: + 7,36 procenta

Vítěz RS: GLD

Šestiměsíční výkon BTCUSD: (30,97) procenta

Šestiměsíční výkon GLD: + 2,40 procenta

Vítěz RS: GLD

12měsíční výkon BTCUSD: (71,82) procenta

12měsíční výkon GLD: (1,46) procenta

Vítěz RS: GLD

cykly GLD bitcoin vs zlato

GLD, měsíčně: S klíčovými oscilátory cyklu v býčím režimu hledejte GLD, který by se pokusil o útěk počátkem poloviny roku 2019. Klouzavé průměry grafu 50 a 200 měsíců jsou také v býčí konfiguraci. Obrázek: NinjaTrader 8

Je zřejmé, že v krátkodobém hodnocení RS nedošlo k žádné soutěži. GLD porazil BTCUSD ve všech třech krátkodobých časových obdobích. Snadno. Jakmile však přejdete na 2 až 5leté měření RS, BTCUSD jednoduše vyčistí podlahu pomocí GLD poměrně průměrných čísel výkonu:

Dlouhodobé statistiky (dva roky nebo více)

24měsíční výkon BTCUSD: + 311,02 procenta

24měsíční výkon GLD: + 11,20 procent

Vítěz RS: BTCUSD

36měsíční výkon BTCUSD: + 860,84 procenta

36měsíční výkon GLD: + 18,37 procenta

Vítěz RS: BTCUSD

Pětiletý výkon BTCUSD: + 466,16 procenta

Pětiletý výkon GLD: + 3,29 procenta

Vítěz RS: BTCUSD

bitcoinové vs. zlaté cykly BTCUD

BTCUSD, dvoutýdenní graf: Je možné, že minima cyklu bitcoinů z prosince 2018 povedou v roce 2019 k výraznému vzestupu. Obrázek: MotiveWave Ultimate

Klíčové akcie zlata: Bitcoin také vyhrává

Pokud byste 28. prosince 2015 investovali do akcií společností Barrick Gold (ABX) a BTCUSD, vaše kryptoměnové jednotky by byly výrazně vyšší než vaše akcie ABX:

36měsíční výkon BTCUSD: + 860,84 procenta

36měsíční výkon ABX: + 74,24 procenta

Vítěz RS: BTCUSD

Zde je pohled na tříleté srovnání výkonu Newmont Mining Corp. (NEM) vs. BTCUSD:

36měsíční výkon BTCUSD: + 860,84 procenta

36měsíční výkon NEM: + 92,46 procenta

Vítěz RS: BTCUSD

Všechna data přes TradingView.com Konečným datem uzávěrky dat bylo 28. prosince 2018 pro ABX, BTCUSD, GLD a NEM. Provize, skluz a dividendy z akcií nejsou započítány.

Ne nutně Buď a nebo

Ano, bitcoin za poslední 2-, 3- a 5letá období výrazně překonal GLD (a spotové zlato, zlaté futures). Na druhé straně GLD bitcoiny porazilo od konce prosince 2017. Pokud zde získáte jeden přehled, je to toto: nikdy nesázejte na ranč na žádném trhu, bez ohledu na to, jak býčí (medvědí) se k tomu budete cítit. Trhy nejsou racionální a většina základních faktorů ovlivňujících ceny je pravděpodobně zahrnuta do vašich technických grafů.

korelace bitcoin vs zlato GLD a BTCUSD

GLD a BTCUSD, týdně: Zlato a bitcoiny mají tendenci přecházet z nekorelovaných do vysoce korelovaných fází. V současné době může dojít k přechodu na druhý scénář, s velkým ziskem pro oba trhy v roce 2019. Obrázek: NinjaTrader 8

Bez ohledu na kryptoměny, akcie nebo ETF, s nimiž obchodujete, existují tržní síly, které nikdo nedokáže přesně pochopit 100 procent času, natož odvozovat perfektní cenové předpovědi.

Proto použijte nějaký racionální plán alokace aktiv (možná na pěti až osmi nesouvisejících finančních trzích, včetně bitcoinů a zlata), zvláště pokud jste dlouhodobým investorem. To vám dá mnohem lepší šanci na přežití všech opičích klíčů, které pan Market nevyhnutelně hodí do směru vašeho investičního portfolia.

Vnitřní vs. vnější hodnota

Bitcoinový analytik nedávno navrhl, že bitcoin je uchovatel hodnoty:

“(Bitcoin) je největší úložiště hodnoty, jaké kdy bylo vytvořeno.”

– Lou Kerner z CryptoOracle, 21. listopadu 2018, rozhovor CNBC

Stejně jako americký dolar (USD) má bitcoin vnitřní hodnota nula. USD není zajištěno zlatem a stříbrem, jak to dříve vyžadoval (před 15. srpnem 1971) americký Kongres. USD má libovolně přiřazeno jednotka hodnoty nebo vnější hodnota. Vláda říká, že dolar za měnu koupí dolar za zboží a služby, a vy jednoduše přijmete tuto pravdu a budete se věnovat svému podnikání. Hodnota USD samozřejmě kolísá vůči jiným suverénním měnám, ale to nemá vliv na vaše každodenní transakce v USD.

Bitcoiny, stejně jako USD, nejsou podporovány žádnou hmatatelnou komoditou, jako je zlato nebo stříbro. Obchodujete v bitcoinech se zbožím a službami a jste si plně vědomi toho, že jeho hodnota se může rychle měnit. Obchodníci s bitcoiny se dohodli na jeho reálné hodnotě po celou dobu obchodování. V prosinci 2017 se obchodníci dohodli, že má hodnotu 19 870 USD, ale v prosinci 2018 se tento bod dohody propadl na 3 215 USD. Cena bitcoinu je Všechno vnější hodnota. Stojí za to, na čem se kupující a prodávající na burze dohodnou.

Časem uznávané úložiště hodnoty

Zlato je však po staletí uznáváno jako hmatatelný uchovávač hodnoty. Ve starověku bylo zlato vždy považovány za skutečné peníze, s vnitřní hodnotou. Je možné si vyměnit zlato za jídlo, půdu, oblečení, léky, olej, sběratelské předměty, motorová vozidla, domy atd. Je to také hmatatelný předmět, který můžete odložit do bankovního trezoru, trezoru doma nebo dokonce pohřbít v plechovce na kávu na zahradě.

Bitcoin je naopak elektronická nehmotná měna. I přes skutečnost, že má nulovou vnitřní hodnotu, se zdá nepravděpodobné, že by mohl být použit k výměně zboží a služeb v offline režimu. Představte si, že by došlo k odstavení elektrické sítě z důvodu EMP Záchvat. Mohou být narušeny všechny formy komunikace. Internet by mohl ztmavnout. Kryptoburzy by se mohly dočasně uzavřít společně se všemi ostatními finančními trhy.

Bitcoin, všechna ostatní krypta a akcie by byly k ničemu jako forma reálné měny. Dokonce i vaše bankovní debetní a kreditní karty by byly neživé plastové. Zlato nepotřebuje elektřinu ani komunikační síť k zálohování své vlastní hodnoty. V takovém apokalyptickém scénáři se zdá, že mít fyzické zlato je lepší než vlastnit bitcoin. I fiatová měna by byla výhodnější, pokud by byla vyloučena hyperinflační ekonomická situace.

Inflační zajištění

Během 70. let sužovaných inflací zlato prudce vzrostlo z 35 $ za unci na 875 $ za unci (za méně než osm let), i když se spotřebitelské ceny (běžně nazývané inflace) v USA zdvojnásobily (1970 až 1979). Ve skutečnosti má zlato ve výši 35 USD z roku 1972 nyní hodnotu více než 1275 USD za unci, protože za posledních 46 let snadno překonalo inflaci spotřebitelských cen..

Spotřebitelské ceny vzrostly o 501 procent od roku 1972 (základ: 1972 = 100 a 2018 = 600,71). Přesto zlato ve stejném časovém rozpětí vzrostlo o 39,84krát, neboli o 3 884 procent (1 275 USD děleno 32 USD). Zlato proto překonalo míru inflace v poměru 7,75 ku 1 (3 884 děleno 501). Zlato se absolutně ukázalo jako dlouhodobý zdroj hodnoty proti stále rostoucím životním nákladům.

Nejlepší z obou světů

Možná bude bitcoin jednoho dne považován za úložiště hodnoty. Možná ne. Opravdu, koho to zajímá? Právě tady a právě teď záleží na tom, abyste mohli obchodovat s bitcoiny. Celý den a celou noc. Dlouhý a krátký. Můžete nakupovat a prodávat bitcoinové futures kontrakty. Můžete si dokonce koupit nějaké bitcoiny každý měsíc a očekávat další běh na historická maxima.

Ještě lépe můžete své bitcoinové obchodní a investiční aktivity provozovat s jasnou kontrolou rizik a cíli dosažení zisku. Můžete dokonce získat lepší dlouhodobý výnos než ti, kteří drží zlato jako zajištění proti inflaci. Pamatujte však, že bitcoin má nulovou vnitřní hodnotu. Zlato má tuto inherentní hodnotu a může být vždy považováno za útočiště pro investory.

Využití zlata i bitcoinu

Zvažte jejich obchodování:

  • Swing obchodujte bitcoiny (hotovost, pákový efekt nebo futures) s osvědčeným mechanickým systémem
  • Swingové obchodní zlato (GLD, GLD opce, futures a futures opce) s podobnou, 100% objektivní metodikou

Některé odložte jako investice:

  • Průměr dolarových nákladů (DCA) do dlouhodobé bitcoinové investice
  • DCA do dlouhodobé investice zlata (fyzické zlato od brokera nebo použijte GLD jako proxy)
  • Nikdy nepoužívejte pákové nebo futures kontrakty pro dlouhodobé investice

Obrat dvojčat?

Na základě jejich příslušných vzorů grafů může být rok 2019 velkým rokem obratu pro bitcoiny i zlato. Vytvořte spolehlivý obchodní a investiční plán, který může jejich potenciálně silné zvraty uplatnit ve vašem vlastním portfoliu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me