Neexistuje žádný nedostatek inovativních způsobů obchodování s bitcoiny. Zavedení termínových kontraktů na bitcoiny na konci roku 2017 nabídlo několik výhod, které by obchodníci na spotovém trhu měli pečlivě prozkoumat. K některým výhodám však mají přístup i bitcoinoví obchodníci na spotovém trhu. Zde je pohled na klady a zápory obchodování bitcoinových futures vs. bitcoinové spoty.

Vyberte si svůj nástroj

Předpokládejme, že jste ziskový obchodník s bitcoiny a jste již několik let. Který styl obchodování s bitcoiny nabízí vašemu obchodnímu kapitálu nejvíce peněz? Měli byste obchodovat s bitcoinovými futures nebo zůstat s bitcoinovými spoty na tradiční kryptoburze?

Volatilita bitcoinů = extrémně vysoké marže kontraktu

Představen v prosinci 2017, CME bitcoinové futures smlouva je vypořádána v hotovosti se čtvrtletní splatností v březnu, červnu, září a prosinci. Nabízejí také smlouvy v „nejbližších dvou sériových měsících, nikoli v březnovém čtvrtletním cyklu“. Velikost kontraktu je pět bitcoinů, takže při hotovostní ceně BTCUSD 3 400 $ se díváte na pomyslnou hodnotu kontraktu 17 000 $. (Je tam také CFE bitcoinové futures smlouva k dispozici. Velikost kontraktu je pouze 1 bitcoin, takže je vhodnější pro obchodníky s menší kapitalizací.)

K obchodování s kontraktem CME však nebudete potřebovat celých 17 000 $. Počáteční marže (základ 13. prosince 2017 na TradeStation) jsou 70 procent z ceny vypořádání futures (přibližně 11 900 USD). Marže přes noc jsou menší a představují 64 procent ceny vypořádání futures (přibližně 10 880 USD). Ve srovnání s futures na akciové indexy, jako je E-Mini S&Smlouva P 500, bitcoinové futures se mohou pochlubit neuvěřitelně vysokým procentem počáteční a noční marže. Je zřejmé, že volatilita bitcoinů je důvodem obrovského maržového vkladu. Pro denní obchodování však nejsou nabízeny žádné speciální marže.

Atraktivním rysem obchodování s futures mohou být menší náklady na obchodování s provizemi ve srovnání s obchodováním bitcoinů na burze. Řekněme například, že chcete uzavřít dlouhé tři CME bitcoinové kontrakty na 5 000 $ za denní obchod (ovládáte bitcoiny 75 000 $). K otevření a uzavření obchodu používáte limitní objednávky. Spravujete 4procentní zisk z obchodu a dosáhnete 5 200 $. Na TradeStation zaplatíte 4,50 $ za nákup kontraktů (1,50 $ za kontrakt) a 4,50 $ za jejich prodej. To je jen devět babek plus pár drobných za regulační poplatky atd.

Trading nabízí jedinečné řešení pro lidi, kteří chtějí obchodovat a investovat peníze s cílem zvýšit svůj počáteční kapitál, ale chybí jim čas nebo zkušenosti investovat sami. Z tohoto důvodu makléři nabízejí možnost obchodování s kopiemi. Existuje několik platforem, které nabízejí kopírování, a zatímco některé jsou manuální, jiné jsou automatizované nebo poloautomatické a všechny nabízejí různé varianty obchodování s kopiemi. Obchodníci by si nakonec měli vybrat, co je pro ně nejlepší. Pokud byste chtěli začít investovat do, ale nemáte mnoho zkušeností, nebo jste ostříleným profesionálem, který by chtěl získat vhled do analýzy ostatních pomocí kopírování investic / zrcadlové obchodování by mohlo být skvělým místem pro začátek.

Procentní provize z bitcoinových spotových burz

Porovnejte tuto cenu s bitcoinovou spotovou transakcí v Krakenu. Řekněme, že byste provedli přesně stejný obchod v hodnotě dolaru a koupili byste 75 000 $ BTCUSD s limitním příkazem. Získali jste 4 procenta svého obchodu a skončili jste s hrubým výnosem 78 000 USD. Nevyužili jste žádnou marži, all-in šel s hotovostí. Burza vypočítá vaši provizi jako procento z hodnoty bitcoinového dolaru, kterou jste provedli.

Počítání nákladů

Jako kupující s limitovanou objednávkou byste byli klasifikováni jako výrobce. Pokud je váš měsíční objem obchodování nižší než 250 000 USD, vaše provize za nákup by byla 0,12 procenta nebo 90 USD. Pokud byste chtěli uzavřít svou dlouhou pozici pomocí limitní objednávky, budete také klasifikováni jako výrobce. Tvůrci (tvůrci trhu) se nechali propadnout s menší provizí než příjemci (pomocí tržních objednávek byste zaplatili mnohem vyšší provizi ve výši 0,22 procenta). V tomto příkladu by uzavření obchodu stálo 0,12 procenta nebo 93,60 USD.

U hypotetického spotového obchodu s bitcoiny v limitovaném pořadí byste se dívali na zpáteční provizi (RT) ve výši 183,60 USD. To je o 174,60 USD více než provize za obchod se třemi kontrakty CME Bitcoin futures RT. Jak futures obchod, tak bitcoinový spotový obchod kontrolovaly bitcoiny v hodnotě 75 000 $.


bitcoinové futures vs. bitcoinová spotová konkurence pro vaše podnikání

Bitcoinové futures makléři a tradiční bitcoinové spotové burzy soutěží o vaše obchodní provize. Fotografie od rawpixel na Unsplash

Menší den obchodu

Nyní si představte, že se chcete vydat na dvouprocentní vnitrodenní tah s obchodováním bitcoinů za 3 400 $, a zatloukáte to. Zde je srovnání provizí u limitních objednávek:

Spotový obchod s bitcoiny:

Dlouhých 5 bitcoinových jednotek za 3 400 $

Ukončete 5 bitcoinových jednotek za 3 468 USD

Zisk je (68 $ * 5 bitcoinových jednotek) = 340 $

340 $ – 40,08 $ provize za RT = 299,20 $ čistý zisk

Bitcoinový futures obchod:

Dlouhá 1 smlouva na 3 400 $

Ukončete 1 kontrakt na 3 468 USD

Zisk je (68 $ * 5 bitcoinových jednotek na kontrakt) = 340 $

340 $ – 3 $ provize RT = 337 $ čistý zisk

Pokud byste provedli desítky (stovky) krátkodobých obchodů ročně, provize za obchodování s bitcoinovými spoty by byly podstatně vyšší než provize za obchodování s ekvivalentní dolarovou částkou futures kontraktu. Pečlivě zvažte své obchodní provize, zejména pokud jste hyperaktivní bitcoinový obchodník.

Provize za obchodování s bitcoiny se rozhodně skládají ve prospěch futures v závislosti na dohodě, kterou s vámi broker uzavře. Poplatky tvůrců a příjemců však významně klesají, pokud máte na Krakenu (a mnoha dalších burzách) značné měsíční objemy obchodování. Řekněme například, že na Krakenu vyděláte měsíčně objem obchodování s miliony dolarů. Poplatky vašeho tvůrce a příjemce klesnou na 0,08 procenta, respektive 0,18 procenta.

Provize nejsou všechno a obchodování není snadné

S ohledem na to vám nedovolte, aby vás vyšší provize za spotové obchodování s bitcoiny vyděsily od tradiční kryptoburzy. Řekněme, že jste dlouhodobým sledovatelem trendů bitcoinů nebo průměrným dolarovými náklady (DCA) a že provedete jen několik obchodů ročně. Hledáte zisk velkých zisků s prodlouženými obchody s pozdržením. Náklady na provize nebudou každý rok pohlcovat tolik z vašeho hrubého zisku. Budete také osvobozeni od občasných potíží a hangnails, které mohou postihnout obchodníky s futures.

Aktivní obchodování s bitcoiny nebo jinými finančními nástroji není pro plaché, nezkušené nebo podkapitalizované. Pokus o denní obchodování s bitcoiny (futures nebo spoty) vyžaduje nervy z oceli spolu s přístupem ke kvantifikovatelné a osvědčené metodice obchodování. Pokud jste aktivním obchodníkem, nižší provize bitcoinových futures vám může pomoci vydělat podstatně více (nebo ztratit mnohem méně) peněz na každém obchodu, ve srovnání s obchodováním bitcoinového spotu na burze. Nízké provize však neznamenají squat, pokud nejste trvale ziskový obchodník s bitcoiny.

Zde jsou hlavní výhody a nevýhody obchodování bitcoinových futures a bitcoinových spotů na burze:

Výhody každého z nich

Bitcoinové futures:

 • Vypořádané v hotovosti; žádné bitcoiny nemění majitele po vypršení platnosti s futures CME nebo CFE (nadcházející futures kontrakt Bakkt bude vypořádán v bitcoinech)
 • Sekce 1256 daňových výhod IRS (40% zdaněno při krátkodobých kapitálových ziscích, 60% zdaněno při dlouhodobých sazbách)
 • Žádné problémy s úložištěm (nechte svou krypto peněženku doma)
 • Není známo, že by existovaly problémy s hackery
 • Regulováno Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC), všechny účty pojištěné proti krádeži atd.
 • Nízké provize (nutnost pro denní obchodníky)
 • Někteří makléři futures zahrnují bezplatnou nebo nízkonákladovou profesionální platformu pro mapování a analýzu pro držitele účtů
 • Možné jsou obchodování se spready a zajišťovací příležitosti (např. Krátké futures na červen, futures na dlouhé září atd.)
 • Se zvyšujícím se objemem obchodování se stávají možnosti opcí na bitcoinové futures

Bitcoinové místo:

 • Je možné použít páku dvakrát, třikrát, čtyřikrát nebo dokonce pětkrát
 • Dostupné na trhu, limit, stop loss, zisk, vyrovnání pozice a kombinované objednávky
 • 24/7, 365 obchodních příležitostí a žádné víkendové cenové rozdíly ve vašich grafech
 • Můžete nakupovat a prodávat bitcoiny ve zlomkových jednotkách (možné obchody s malými dolary, skvělé pro investory DCA)
 • Některé burzy nabízejí plně pojištěné účty (bez problémů s hackery nebo krádežemi)
 • Některé burzy poskytují levné offline offline úložiště
 • Různé burzy nabízejí základní mapování, technické ukazatele a další nástroje obchodníka

Nevýhody každého z nich

Bitcoinové futures:

 • Bitcoinové futures se neobchodují od pátku odpoledne do neděle odpoledne
 • Tržní objednávky nejsou k dispozici, pouze limit a stop limit objednávky
 • Počáteční maržový vklad je přibližně 70 procent hodnoty kontraktu, takže není k dispozici velká páka
 • Kvůli zastavení víkendového obchodování jsou na vašich grafech možné velké cenové rozdíly
 • Existuje možnost omezit a omezit pohyby proti vám
 • Nejsou k dispozici žádné dílčí velikosti kontraktu
 • Je důležité, abyste věnovali pozornost smlouva role datum
 • Bitcoinové futures jsou stále relativně malým objemem trhu
 • Nízkoobjemové trhy jsou obzvláště citlivé na hroty, když se velcí hráči pohybují velikostí
 • Bitcoinové futures nemusí být vhodné pro dlouhodobé spekulace, s výjimkou správců hedgeových fondů nebo bohatých investorů

Bitcoinové místo:

 • Vysoké provize mohou z denního obchodování učinit lákavou nabídku
 • V závislosti na výměně jsou možné problémy s hackery a krádeží
 • Žádné daňové výhody podle oddílu 1256 IRS
 • Platí úrokové rozpětí a výdaje na rolování
 • Nízkoobjemové trhy jsou obzvláště citlivé na hroty, když se velcí hráči pohybují velikostí
 • Možná budete muset zaplatit za externí platformu pro mapování a analýzu, abyste získali indikátory pro kvalitu, obchodní systémy, tok objednávek a nástroje pro zadávání objednávek
 • Musíte neustále držet krok se všemi pravidly, předpisy a daňovými problémy, které mají vliv na bitcoiny

Bitcoinové futures vs. bitcoinové spoty

Pokud jste vysoce kvalifikovaní obchodníci, bitcoinové futures vypadají jako životaschopná alternativa obchodování s bitcoiny na burze. Užijete si nízké náklady na provize a pohodlí vypořádání v hotovosti. To jsou možná dvě nejpřesvědčivější výhody ve srovnání s obchodováním na bitcoinovém místě.

Pokud jste však obchodníkem s houpačkou, dlouhodobě sledujete trendy nebo investujete do DCA, obchodování s bitcoiny na burze může být méně stresující cestou. V neděli večer (a zejména v pondělí ráno) nebudete muset řešit chaotické cenové rozdíly ve vašich grafech. Budete mít úplnou kontrolu nad požadovanou mírou pákového efektu (nula nebo až pět ku jedné), zatímco obchodníci s bitcoinovými futures ne. Když obchodujete bitcoinové spoty na burze, máte na výběr mnohem více typů příkazů ve srovnání s obchodníky s futures.

Snad nejlepší ze všeho je, že když obchodujete bitcoinové spoty bez jakékoli páky, náhlý tržní šok proti vaší pozici vás nutně nevymaže. Náhlý pohyb bitcoinů přes noc z 3 500 $ na 7 000 $ (nemysli si, že se to nemůže stát) může snadno zničit váš bitcoinový futures účet (pokud máte málo), což vám zanechá desítky (stovky) tisíců nesplatitelných dluhů. Totéž platí pro krátký bitcoinový spot se třemi, čtyřmi nebo dokonce pětinásobným využitím.

Přijďte k vlastním promyšleným závěrům ohledně bitcoinové futures vs. bitcoinové spotové emise. Každý typ obchodování má klady a zápory a je jen na vás, abyste si vybrali vhodnou volbu na základě vašich vlastních jedinečných okolností.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me