Existuje mnoho způsobů, jak měřit výkonnost výsledků vašeho systému obchodování s bitcoiny. Když změříte relativní sílu (RS) bitcoinových vs. technologických akcií nebo jiných kryptoměn a klíčových finančních trhů, získáte reálný pohled na jejich komparativní sílu (nebo slabost). Tato data vám mohou pomoci při důležitých investičních rozhodnutích. Může vám dokonce pomoci předpovědět významné zvraty, což vám umožní skočit na ostatní investory.

Tento článek vám ukáže komparativní relativní sílu (RS) bitcoin vs. tech akcií (ticker: QQQ, sledování zásob NASDAQ 100) během šesti klíčových časových období. Uvidíte, jak si BTCUSD vedl proti QQQ během posledních 3, 6, 12, 24 a 36 měsíců. Uvidíte také, jak král mincí dramaticky překonal QQQ za posledních pět let. Každý trh, který může překonat akciový index obsahující společnosti Apple, Netflix, Amazon a Google, je trh, který je třeba respektovat. V případě bitcoinu za posledních pět let převyšuje tyto konkrétní obry tech-indexů.

Bitcoin vs. Tech Stocks: Klíčové RS metriky

Statistiky bitcoinů (BTCUSD) vs. QQQ RS od historického maxima (ATH) z prosince 2017 jsou jasně seskupeny ve prospěch QQQ. Alespoň právě teď. Všichni ostřílení obchodníci vědí, že trhy mohou bleskově změnit směr, takže i ty nejlépe prozkoumané předpovědi jsou nepoužitelné. BTCUSD i QQQ jsou však nyní na technických medvědích trzích. Měsíční graf QQQ navíc vypadá pro některé tržní techniky obzvláště děsivě. Mnoho z nich požaduje v roce 2019 ještě nižší minima technologických akcií.

Grafy předpovědi načasování BTCUSD naznačují, že v lednu 2019 by mohlo dojít k výraznému vzplanutí rally ze série simultánních minim cyklů. Naproti tomu cyklické grafy QQQ naznačují potenciální býčí obrat mnohem později, někdy na konci prvního nebo dokonce druhého čtvrtletí roku 2019.

Krátkodobé statistiky (jeden rok nebo méně)

3měsíční výkon BTCUSD: (44,60) procenta

3měsíční QQQ výkon: (17,64) procenta

Poměr RS 2,53 ku 1 ve prospěch QQQ

Šestiměsíční výkon BTCUSD: (39,55) procenta

6měsíční QQQ výkon: (9,83) procenta

Poměr RS 4,02 ku 1 ve prospěch QQQ

12měsíční výkon BTCUSD: (75,89) procenta

12měsíční QQQ výkon: (2,23) procenta

Poměr RS 34,02 ku 1 ve prospěch QQQ

poměr RS bitcoin vs tech akcie

BTCUSD a QQQ, týdně: Ačkoli QQQ měl po většinu roku 2018 jasnou relativní sílu oproti QQQ, rovnováha sil se nyní může obracet ve prospěch Bitcoinu. Obrázek: NinjaTrader 8.

Medvědí trh Grizzlies byl na konci bitcoinu určitě horký. QQQ, i když od té doby ve skutečnosti klesl o pár procent, ve skutečnosti překonal BTCUSD o faktor 34 na 1 za posledních dvanáct měsíců. Přesto se v posledním 3měsíčním období poměr RS snížil na racionálnějších 2,53: 1. Jak již bylo zmíněno dříve, prognóza cyklů BTCUSD pro rok 2019 má také potenciál proměnit minci v QQQ v nadcházejícím roce. Údaje o extrémním poměru RS nejsou obecně udržitelné, obvykle se vrací k průměru. Dále v článku uvidíte, jak identifikace takových extrémů v RS může připravit potenciálně silné investiční příležitosti.

Dlouhodobé statistiky (dva roky nebo více)

24měsíční výkon BTCUSD: + 295,90 procenta

24měsíční QQQ výkon: + 26,68 procenta

Poměr RS 11,09 ku 1 ve prospěch BTCUSD

36měsíční výkon BTCUSD: + 777,86 procenta

36měsíční QQQ výkon: + 36,01 procenta

Poměr RS 21,60 ku 1 ve prospěch BTCUSD

5letý výkon BTCUSD: + 418,13 procenta

Pětiletý výkon QQQ: + 74,87 procenta

Poměr RS 5,58 ku 1 ve prospěch BTCUSD

Jablka vs. krypto

Nemusíte být statistikem, abyste si uvědomili, že posledních 12 měsíců bylo pro bitcoinové investory drsným obdobím. Pohled na RS mince v posledních 2-, 3- a 5letých obdobích ji však najednou promění v superhvězdu. Bylo tomu tak zejména v období 3 let, kdy překonala QQQ více než 20krát!

Klíčové komponenty NASDAQ 100 nedosahují dobrých výsledků

Pokud byste 27. prosince 2015 investovali do akcií společností Netflix (NFLX) a BTCUSD, vaše kryptoměnové jednotky by byly výrazně vyšší než váš podíl v NFLX:

36měsíční výkon BTCUSD: + 777,86 procenta

36měsíční výkon NFLX: + 120,00 procent

Poměr RS 6,48 ku 1 ve prospěch BTCUSD

Zde je pohled na tříleté srovnání výkonu Google (GOOGL) vs. BTCUSD:

36měsíční výkon BTCUSD: + 777,86 procenta

36měsíční výkon GOOGL: + 34,40 procenta

Poměr RS 22,61 ku 1 ve prospěch BTCUSD

Vidět les pro stromy

Medvědí trh bitcoinů nakonec skončí. Může dokonce začít překonávat QQQ v roce 2019 a dále, protože nové futures kontrakty a burzy přitahují větší zájem investorů. Rostoucí cenové cykly se mohou také shodovat s obnoveným zaměřením veřejnosti na mince.

V současné době QQQ překonává BTCUSD (poslední 12měsíční období) o RS faktor 34: 1. Přemýšlejte o tom chvíli. Pokud není BTCUSD brzy předurčeno stát se bezcenným nebo QQQ brzy zasáhne extrémně nové ATH (oba scénáře jsou extrémně nepravděpodobné), že neobvyklý poměr RS se zdá neudržitelný.

Zatímco začínající investoři se zaměřují na co stalo se, můžete se rozhodnout podívat se na to nafouknuté šíření RS a místo toho si představit událost, která má ve skutečnosti vysokou pravděpodobnost happening. Zde je nedávný graf prognóz měsíčních cyklů BTCUSD, následovaný dalším grafem QQQ. Analýza cyklů naznačuje, že BTCUSD je mnohem blíže vytváření a udržování vzestupného trendu než QQQ:

bitcoin vs. technologické akcie bitcoinový cyklus

BTCUSD, měsíčně: Bitcoin se nyní obchoduje v baru 12 typického 16barového měsíčního cyklu. Pokouší se také otestovat své nedávné minima, i když vykazuje známky vyčerpání medvěda. Obrázek: MotiveWave Ultimate.

Pohled na scénář měsíčních cyklů QQQ, který je extrémně medvědí:

bitcoin vs. tech akcie QQQ cyklus

QQQ, měsíčně: Typický medvědí polocyklus trvá nejméně pět až osm pruhů. V současné době QQQ dokončuje dva z pěti až osmi barových cyklů, což naznačuje mnohem více nevýhod v roce 2019. Bitcoin může být vynikající alternativou investora k QQQ v roce 2019. Obrázek: NinjaTrader 8

Extrémy a cykly relativní síly

Porovnání relativní síly vám jasně ukáže, jaké trhy jsou vůdčí a zaostávající. Extrémní vzestupné nebo medvědí poměry RS vám mohou také poskytnout včasné varování před velkým obratem. To je jeden z nejvhodnějších časů pro provedení analýzy cyklů. Pamatujte, že analýza cyklů není dokonalá matematická věda.

Může vám však pomoci při racionálním investování v extrémních dobách intermarket nerovnováha. Ve výše uvedených příkladech pravděpodobnosti upřednostňují, aby BTCUSD překonal QQQ až do roku 2019. Proveďte svůj vlastní výzkum a zjistěte, zda se to neshoduje s vašimi vlastními závěry.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me