BitConnect: Je to legitimní nebo Ponziho schéma?

BitConnect je bitcoinová investiční platforma a kryptoměna vydáno v roce 2016. Platforma BitConnect původně propagovala bitcoinové investice a propagovala speciální investiční software, který pomáhal generovat výnosy. Několik měsíců po vytvoření však BitConnect implementoval ICO pro svou vlastní měnu, která má být v rámci platformy použita pro investiční účely.

Platforma byla v posledních měsících předmětem mnoha kontroverzí. Mnoho z jeho uživatelů tvrdí, že při investování do BitConnect zaznamenali značné výnosy, a silně evangelizují platformu na fórech, YouTube a v komentářích na blogu. Na druhou stranu kritici varují, že obchodní model BitConnect se nezdá zcela upřímný a může to být dlouhý podvod nebo variace ponziho schématu.

Kritici nezastavili BitConnect, aby si získal významné pokračování. Pravděpodobně kvůli silným doporučovacím bonusům pro stávající členy, když přesvědčí ostatní, aby se připojili k platformě, se uživatelská základna BitConnect rozrůstá. Jak roste, roste i hodnota mince Bitconnect (BCC). Během posledních několika měsíců token BCC trvale zůstal v top 20 kryptoměnách podle tržního stropu, přičemž jeho celková kapitalizace dosáhla podle 1 miliardy USD CoinMarketCap.

Většina Ponziho schémat se zdá být úspěšná až do samého konce, kdy efektně vyschnou.

V případě BitConnect stojí za to pečlivě zvážit, jak platforma funguje, kde generuje výnosy a kdo je za společností před provedením investičního rozhodnutí. V tomto článku se pokusím představit obě strany sporné debaty o legitimitě BitConnect a nakonec bude na vás, abyste provedli další výzkum a rozhodli, jak se k BitConnectu budete cítit.

Jak funguje BitConnect

Základní nabídka BitConnect je kousek Software pro kolísání cen bitcoinů která rozhoduje o investování bitcoinů jménem komunity BitConnect. Základní myšlenkou BitConnectu je, že každý půjčuje své prostředky do fondu investic BitConnect a software tyto fondy spravuje a generuje zaručený výnos pomocí předpovědí volatility. Na oplátku věřitelé (uživatelé) dostávají denně úroky z jejich investic.

bitconnect denní úrok

Denní úroková sazba pro investice BitConnect se pohybuje mezi 0,25% a 5,0% denně, přičemž BitConnect zaručuje průměrně 1% / den. Pokud uživatelé v průběhu času úrok reinvestují, může tento denní úrok přispět k významným výnosům v důsledku denního složení. Například investice ve výši 100 USD s denním úrokem 1% by měla po týdnu hodnotu 107,21 USD, po měsíci 134,78 USD a po 6 měsících 599,58 USD! Po roce byste měli více než 3700 $ díky složenému úroku z počáteční investice 100 $.

Úroková sazba se samozřejmě každý den liší, a to pouze na webu BitConnect slibuje návratnost 120% ročně, ne 3700%, které jsme právě vypočítali. Slibování takových výsledků by vás přesto mělo skepticky zaujmout. Pokud je roční úrok 120% pravdivý, pak je BitConnect jedním z nejlepších míst, kam byste mohli investovat své peníze. Sliby velkých výnosů, jako jsou tyto, jsou však obvykle znamením pyramidové hry, a proto byste měli být opatrní, kdykoli uvidíte program, který inzeruje „zaručené výnosy“. Investování je ze své podstaty riskantní a volatilní a každá legitimní investice by měla očekávat, že v průběhu času uvidí ztráty a zisky, nejen zisky.

Není jasné, jak software pro volatilitu cen BitConnect funguje, nebo zda vůbec existuje. BitConnect tvrdí, že cenový software je duševním vlastnictvím společnosti, a proto raději tají jeho fungování. Stojí za to se ptát, proč se společnost BitConnect rozhodla veřejně nasadit svůj software, pokud může dosáhnout takových výnosů. Nebylo by zakladatelům BitConnect lépe poskytováno používání softwaru k hraní trhu s vlastními soukromými investicemi nebo institucionálními podporovateli? V mnoha případech společnosti, které tvrdí, že mají vševědoucí software, vyprávějí příběhy, které jsou příliš dobré na to, aby to byla pravda.

Mince BitConnect

token bcc

Za účelem usnadnění obchodní platformy BitConnect vytvořili vývojáři BitConnect BCC token. BCC můžete zakoupit za bitcoiny a token je v rámci platformy BitConnect užitečný pro půjčování investic nebo vklad do systému dokladu o vkladu mince. Token BCC používá kombinovaný doklad o práci a doklad o sázce s odměnou za těžbu a vykládku pro ověřovatele. Celkově v oběhu existuje více než 3,1 milionu tokenů BCC, z nichž každý má hodnotu více než 400 USD v době zápisu.

Token BCC není mimo ekosystém BitConnect užitečný. Několik prodejců přijímá BCC a nemůžete jej snadno vyměnit za jiné žetony. Obecně nakupujete BCC přímo z BitConnect pomocí Bitcoinu, což znamená, že společnost za BitConnectem paradoxně shromažďuje Bitcoin výměnou za token, který vytvořili, aby uživatelé mohli investovat do své platformy, která investuje do Bitcoinů. Kvůli popularitě BitConnect však hodnota tokenu BitConnect nadále roste.

Když nakupujete v BitConnect, platíte v bitcoinech, ale nedostáváte své výdělky v bitcoinech. Místo toho jsou uloženy v BCC, které pak musíte převést, pokud si chcete vybrat výdělky ze systému. I když je to pro většinu ICO poměrně běžný postup, zpochybňuje to, jak snadno byste mohli vybrat své peníze v případě, že se BitConnect vypne. Zdá se nepravděpodobné, že by vám byly vráceny bitcoiny, které jste původně investovali, a token BCC by byl v případě odstávky bezcenný.

Odměny za doporučení & Další bonusy

Kromě pochybného softwaru pro kolísání cen je hlavní ekonomickou hnací silou BitConnect přidružený marketing. Současní uživatelé jsou vysoce motivováni, aby přiměli nové uživatele, aby se připojili k BitConnect. Partnerský marketingový program BitConnect nabízí tři úrovně odměny za nábor. První vrstva se vztahuje přímo na přítele, kterého jste najali, a získáte 5% ze všeho, co váš přítel investuje pomocí BitConnect. Pokud váš přítel někoho najme, získáte 3% z toho, co tato osoba investuje. A pokud tato osoba někoho najme, obdržíte 2% investic třetí osoby.

bitconnect přidružené úrovně

Toto pyramidové marketingové schéma přináší odměny až na vrchol a podporuje kulturu těžkého náboru a evangelizace. Zajišťuje také, aby se do ekosystému nadále vkládaly nové prostředky, a zvyšuje poptávku po tokenu BCC, čímž zvyšuje jeho hodnotu na trhu. BitConnect dokonce poskytuje bonusy za počáteční investování větších částek do platformy. Povaha affiliate marketingu BitConnect je to, co vede mnoho kritiků k tomu, aby jej označili za ponziho schéma, jak uvidíme v tomto článku v části „Kritiky“..

záruky úroku bitconnect

Kdo provozuje BitConnect?

Web BitConnect neuvádí informace o týmu stojícím za platformou a není jasné, kdo společnost provozuje nebo vyvíjí software. Bitconnect uvádí skupinu uživatelů partnerské organizace na svých webových stránkách a mají jejich zástupce účastnit se průmyslových konferencí. Zastánci tvrdí, že BitConnect je soukromá společnost a má právo na zachování soukromí ohledně jejího vedení. Kritici tvrdí, že nedostatek transparentnosti ve vedení je dalším náznakem sporných obchodních praktik.

Kritiky

charlie lee bitconnect vitalik buterin bitconnect

Respektované údaje v kryptoměně jako Vitalik Buterin z Etherea a Charlie Lee z Litecoinu vypověděli BitConnect jako ponziho schéma. Schémata Ponzi spoléhají na příliv nových členů prostřednictvím náboru, aby vyplatili dividendy stávajícím členům. Tato forma pyramidového schématu bude i nadále růst, dokud se zvýší její uživatelská základna. Pokud však uživatelská základna přestane růst, nebude již dost příchozí hotovosti na výplatu dividend a režim se trvale vypne.

To byl případ BitPetite, podobné investiční platformy, která se náhle uzavřela počátkem letošního roku a uzamkla uživatele z jejich účtů, zatímco vedení zmizelo. Reddit vlákna, Steem články a hashtagy Twitteru jsou plné podobných varování proti BitConnect. Další odborníci přicházejí s obavy z platformy. 99 bitcoinů nedávno provedl vynikající a důkladný přezkum toho, kde BitConnect získává své prostředky a proč si lidé myslí, že je to podvod.

I když jsou záměry BitConnect čisté, je stále nepravděpodobné provozovat společnost, která důsledně generuje 120% návratnost. BitConnect pravděpodobně narazí na potíže se splněním těchto cílů dříve než později. Mohla by také čelit regulačním výzvám. Britská vláda nedávno pohrozila odstavením a rozpuštěním a Společnost BitConnect v jeho registru a protože token BCC je jednoznačně investičním prostředkem, měl by BitConnect očekávat zásah americké Komise pro cenné papíry.

Závěr

BitConnect má mnoho horlivých příznivců, kteří jsou připraveni bránit platformu a předvést své výdělky ve videích a tweetech na YouTube. Kritiku je však těžké ignorovat, zvláště když pochází od nejuznávanějších odborníků na kryptoměny. Já osobně nebudu investovat do BitConnect. Pokud o tom uvažujete, stojí za to si dvakrát promyslet obavy expertů, než se rozhodnete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me