Známo tím, že je jednou ze čtyř velkých amerických bank, Citigroup od svého založení v roce 1998 toho dosáhl hodně. Sloužil jako důležitý hráč v ekonomice založené na fiat, ale v blízké budoucnosti by se mohl stát jedním z největších katalyzátorů přijetí kryptoměny. Ano, společnost byla ohledně možností blockchainu a kryptoměny opatrná. V posledních letech jsme však začali vidět určité změny spuštěním Citi blockchainu a Citicoinu.

Pojďme prozkoumat pohyb Citigroup do blockchainové technologie, její snahy v boji proti zločinům souvisejícím s krypto a založení strategických blockchainových technologických partnerství. Pokusíme se také pochopit, co by to mohlo znamenat pro budoucnost finančního sektoru jako celku.

Citi’s Crypto Bans

V únoru 2018, Citibank zakázán všichni její zákazníci v USA z používání kreditních karet k nákupu kryptoměn. Ani Citi nebyl v této akci sám. V té době učinily podobná oznámení i další velké banky, jako JPMorgan Chase a Bank of America.

V červnu 2018 Wells Fargo také stanovil zákaz. Z pohledu spodního řádku má tento krok smysl. Každá banka musí vzít v úvahu, že její zákazníci nemusí být schopni fiat splácet, když ceny kryptoměny poklesnou.

I když uživatelé v USA mohou stále používat debetní karty, zákazníci z jiných míst čelí ještě přísnějším omezením. Například v 1. čtvrtletí 2018 Citibank India zakázala používání kreditních karet a debetní karty ke koupi kryptoměny.

V únoru 2018 Citi zakázala zákazníkům nakupovat kryptoměny kreditními kartami.

V únoru 2018 Citi zakázala zákazníkům nakupovat kryptoměny kreditními kartami.

Možné zrušení politiky?

Navzdory tomu, že velké společnosti, jako je Facebook, zrušily zákazy reklam souvisejících s kryptoměnou, společnosti v bankovním sektoru neomezily omezení. I když se zásady banky ohledně nákupu kryptoměn nezměnily, Citi učinila několik kroků směrem k přijetí blockchainu a kryptoměny.

Znamená to tedy možné obrácení kryptoměny? I když by to v budoucnu bylo možné, zatím to zatím vypadá nepravděpodobně.

Projekt Citicoin a Citi Blockchain: Kde je produkt?

Zprávy o blockchainové iniciativě Citi a projektu Citicoin byly poprvé publikovány celou dobu zpět v červenci 2015. V té době se uvádělo, že Citi vyvinulo 3 různé blockchainy a vlastní kryptoměnu. V té době se to zdálo být slibným znamením pro přijetí tradiční kryptoměny. Jediným problémem je, že od té doby nebylo o projektu mnoho aktualizací.

Pokrok společnosti Citi při vydávání blockchainového produktu Citi byl pomalý. To je obzvláště zřejmé, když vezmeme v úvahu, že mnoho (ne-li většina) projektů v tomto prostoru nejen spustilo nové digitální měny, ale také své vlastní veřejně dostupné blockchainy za méně než jeden rok po dokončení jejich ICO.

Pokud jde o financování, Citi má oproti většině nových projektů velkou výhodu. Má tolik kapitálu (71,45 miliardy v roce 2017), že ICO zdaleka není nutné.

Flashforward do roku 2018 a konečně vidíme slibnější známky toho, že úsilí Citi v tomto prostoru se může pohybovat kolem raných fází prototypu. Stále však existuje několik překážek při uvádění produktu na trh v tomto prostoru.

Citi se i nadále řadí mezi nejziskovější banky na světě.

Citi se i nadále řadí mezi nejziskovější banky na světě.

Vliv předpisů na přijetí společností

Citigroup a všechny další významné společnosti poskytující finanční služby, které chtějí být v této oblasti úspěšné, musí pečlivě dodržovat stávající vládní předpisy. V minulosti musely banky vyplatit stovky milionů (a někdy dokonce miliardy) na pokutách za porušení zákonů. V mnoha případech k tomu dochází, když banka nebrání praní peněz.

Ano, banky musely v pokutové ekonomice tyto pokuty platit po mnoho desetiletí. Není tedy divu, že jedním z největších obav bank je, že umožněním uživatelům odesílat a přijímat kryptoměny bude obtížnější dodržovat zásady AML (proti praní špinavých peněz). To poskytuje jedno možné vysvětlení, proč Citi a ostatní z velké části pomalu přijímali kryptoměny.

Volání krypto expertů

Přestože dodržování předpisů v oblasti boje proti praní peněz představuje velký problém, který se má vyřešit, zdá se, že se Citigroup při náboru zaměřuje na budoucnost. Například v dubnu 2018 společnost zveřejnila pracovní místo zveřejněné na LinkedIn pro dvě pozice zaměřené na regulaci. Patřily mezi ně Senior Vice President a Senior AML Compliance Officer — Emerging Risk. Některé z těchto kvalifikací zahrnovaly „znalost kryptoměny a monitorování bitcoinů“. Kromě toho je v nabídce práce uvedeno „Bitcoin Professional Certification“ (BPC) jako plus pro obě role.

Může to být snaha zajistit, aby společnost Citigroup vynucovala své stávající zákazy kryptoměn. Mohlo by to také znamenat, že se společnost snaží zajistit, aby její vlastní budoucí platební technologie (v současné době ve vývoji) splňovaly vládní regulační standardy.

V dubnu 2018 Citi zveřejnila pracovní pozici na LinkedIn, kde hledala dvě role zaměřené na shodu s regulačními předpisy pro blockchain a kryptoměnu.

V dubnu 2018 Citi zveřejnila pracovní pozici na LinkedIn, kde hledala dvě role zaměřené na shodu s regulačními předpisy pro blockchain a kryptoměnu. V srpnu 2018 vypršela platnost tohoto konkrétního pracovního zařazení.

Strategická partnerství: Nasdaq / Citi Blockchain, IBM LedgerConnect

V květnu 2017, Nasdaq a Citi ohlásily partnerství implementovat „platební řešení, které umožňuje přímé zpracování plateb a automatizuje odsouhlasení pomocí distribuované účetní knihy k záznamu a přenosu platebních pokynů“.

Ano, transakce Citi na blockchainu Nasdaq tvoří jen malou část objemu trhu komerčních transakcí. Přesto tento úspěch znamenal významný milník pro integraci blockchainu do reálného světa Citi. Tento krok navíc přináší výhody oběma stranám tím, že zrychluje a zlevňuje proces ověření transakce.

V červenci 2018 bylo oznámeno, že Citigroup a Barclays budou účastníky zkušebního provozu LedgerConnect, nová blockchainová aplikace IBM. Tato aplikace je navržena tak, aby poskytla bankám jednu platformu pro řešení jak dodržování AML / KYC, tak správy půjček.

I když je LedgerConnect slibný z technologického hlediska, banky jako Citi musí s jeho použitím počkat alespoň do začátku roku 2019. Je to proto, že výbor pro dohled, který zahrnuje několik centrálních bank a Federální rezervní banku v New Yorku, to musí nejprve schválit.

Rozhodnutí Citi vytvořit vlastní blockchainová řešení a spolupracovat s dalšími společnostmi, které pracují na podobných technologiích, by mohlo vést k širší implementaci v reálném světě napříč celou řadou služeb.

Závěr

Je důležité myslet na Citi blockchain, Citicoin a další podobné projekty od zavedených společností FinTech. Mnoho blockchainových projektů se pokouší narušit Citi a další tradiční finanční instituce. Jak bylo v minulosti vidět v několika případech, obří korporace v různých průmyslových odvětvích poklesly kvůli neochotě přijmout nové obchodní modely a technologické inovace.

Proto by se Citi a další zavedené společnosti měly snažit posílit inovace. Přestože Citi pomalu implementovala blockchain ve velkém měřítku, má k tomu schopnosti. Jde pouze o správné využití jeho obrovských zdrojů a budování strategických partnerství, která se budou vyvíjet se změnami na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me