Blockchain affiliate marketingové platformy jsou některé z nejnovějších, které využívají nové technologie k řešení starých problémů. Více než 80% online značek a vydavatelů nyní používá affiliate marketing, a přesto to představuje pouze 5% z výdajů globálně na digitální marketing. Proč by tomu tak bylo?

Stejně jako mnoho jiných průmyslových odvětví je i affiliate marketing závislý na zprostředkovatelích. V tomto případě, prostředníci jsou přidružené sítě. Nyní však existuje několik společností, které vydávají blockchainové affiliate marketingové platformy, které dělají to, co blockchain dělá tak dobře. Odstraní prostředníka – a poplatky, které za svou službu berou.

Co je affiliate marketing?

Pro nezasvěcené je affiliate marketing způsob, jak značky mohou propagovat své produkty online. Funguje to tak, že web (vydavatel) umístí na své stránky odkaz propagující konkrétní produkt nebo službu od značky (obchodníka). Když zákazník klikne na tento odkaz a provede nákup, vydavatel dostane provizi z prodeje.

Je populární, protože vytváří scénář, který je prospěšný pro obchodníky i vydavatele. Obchodník vyplácí provizi pouze na základě prodejních výsledků, na rozdíl od mnoha jiných druhů reklamy. Jakmile jsou odkazy nastaveny, může vydavatel pasivně vydělávat na svých webových stránkách.

Některé velmi známé stránky začaly život tímto způsobem – například Skyscanner. Úspěch mnoha přidružených marketingových agentur je dalším způsobem, jak se tisíciletí gig-ekonomiky mohou pokusit vygenerovat nějaký vedlejší příjem.

Co je to síť affiliate partnerů?

Aby značka spustila přidružený program v jakémkoli měřítku, musí vytvořit prostředek, aby vydavatelé mohli instalovat sledovací soubory cookie a mít zabezpečenou přihlašovací oblast nezávisle na online obchodě, aby vydavatelé mohli sledovat prodej. To vše vytváří pro obchodníky překážky vstupu. Zadejte prostředníka – síť přidružených společností. CJ Affiliate a Clickbank jsou dva z největších.

Tito velcí hráči agregují vydavatele i obchodníky, aby je navzájem propojili stejným způsobem, že Uber spojuje jezdce s řidičem. Za poskytování této služby si přidružené sítě obecně účtují 10% až 25% zaplacené provize. Je to pěkná platba za to, co je většinou pasivní služba. Vzhledem k tomu, že přidružení vydavatelé jsou závislí také na službách, jako je PayPal, aby mohli získat své výdělky, může to, co vydělají na konci, podléhat ještě nákladnějším odpočtům.

Jedním z nejznámějších případů použití blockchainu je eliminovat potřebu prostředníka – v případě bitcoinu odstraňuje potřebu banky nebo clearingového domu. V případě affiliate marketingu některé důvtipné startupy nyní vidí, že může eliminovat potřebu affiliate sítě.

Jak fungují blockchainové sítě affiliate marketingu?

Na trhu je několik nových hráčů a každý z nich má zaveden mírně odlišný model. Inteligentní smlouvy jsou však standardní funkcí. V případě platforem založených na ethereu Hoqu a RefToken, blockchain vytváří inteligentní smlouvy automaticky po generování potenciálního zákazníka nebo prodeje. Jeden nový hráč, Přilákat, vyvíjí vlastní blockchain, který vygeneruje chytrou smlouvu pokaždé, když uživatel klikne na přidružený odkaz.

Inteligentní smlouvy budou také moci řídit podmínky dohody o prodeji přidruženého mezi vydavatelem a obchodníkem. Inteligentní smlouva tedy řídí například procento nebo výši provize přidruženého subjektu, které mají být vyplaceny, a možná i načasování platby..

Inteligentní smlouva bude schopna automaticky přiřadit prodej a provést výplatu přidruženého zisku odečtením digitálních prostředků od obchodníka a platbou vydavateli. Provizi lze vyplatit v kryptoměně. Nebo v případě přilákat; plánuje nabídnout možnost přijímat výdělky v nekryté měně. Výplaty ve výši fiat by potenciálně snížily překážky v používání takové blockchainové sítě affiliate marketingu pro vydavatele, kteří dosud nepřijali kryptoměny.

Proč udělat přechod na blockchain řešení affiliate marketingu?

Všechny blockchainové sítě affiliate marketingu se mohou propagovat podstatným snížením poplatků oproti tradičním affiliate sítím – v některých případech až 95%.

Kromě úspory poplatků však mohou řešení založená na blockchainu vyřešit i další problémy.

Omezování podvodů a sporů: Jeden z nejvíce hlášených problémů od obchodníků i vydavatelů. Vydavatelé si stěžují, že jejich tržby mohou být podhodnoceny a jejich příjmy zadrženy. Blockchain poskytuje trvalý záznam transakcí. Záznam jako tento znamená menší pravděpodobnost sporů o to, zda byl prodej úspěšný. Zejména pokud se sledování kliknutí stane normou, výrazně to zvýší transparentnost. Obchodníci a vydavatelé vidí, která kliknutí vedla k prodeji i neprodejnosti.

Rychlost: V současné době může vydavatelům trvat, než přijdou platby, týdny nebo někdy i měsíce. V některých případech to trvá tak dlouho, než se prodeje dokonce zaregistrují na přidružené síťové platformě. Je také běžné, že přidružené sítě ukládají minimální platební limity. Vydavatelé proto mohou na výplatu čekat dlouho. Blockchain umožňuje provádět platby v reálném čase, nebo lze platební plán automatizovat pomocí chytrých smluv.

Zvýšená tvorba hodnot mezi obchodníkem a vydavatelem: Tradiční přidružené sítě stojí mezi vydavatelem a obchodníkem. To znamená, že obě strany nikdy nemají příležitost k přímé diskusi o vytvoření větší hodnoty ve vztahu. Například transparentnost toho, jaký druh odkazů nebo reklam funguje nejlépe, nebo jak nejlépe uvádět na trh nové produkty.

I když je vydavatel pro konkrétního obchodníka nejlepším zdrojem prodeje číslo jedna, nemá žádnou příležitost rozlišovat, protože síť přidružených společností sedí mezi nimi a může maskovat hodnotu nabízenou různými vydavateli. Například jeden vydavatel může generovat malý počet doživotních zákazníků, kteří mohou mít pro klienta větší hodnotu než podstatnější objem jednorázových klientů.

Snižte bariéry vstupu pro menší obchodníky: Tradiční přidružené sítě se starají o generování provize. Obvykle tedy požadují, aby obchodníci platili minimální hranici, aby se kvalifikovali pro své platformy. Služby založené na blockchainu si mohou dovolit fungovat bez zavedení takových omezení.

Tito noví hráči vstupující do blockchainové partnerské síťové hry jasně věří, že se jedná o odvětví s velkým potenciálem. Kromě inovativních řešení pro marketing obsahu, jako je Steem, stále existují nové způsoby, jak může blockchain vylepšit stávající tržiště s obsahem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me