Blockchain Land Registry: The New Kid on the Block

Po celém světě se pracuje na programech pozemkových registrů blockchainu. Díky transparentní povaze této technologie se dokonale hodí pro použití ve veřejných záznamových systémech. Dnes vidíte rostoucí počet vlád, které se snaží integrovat blockchain do svých katastrálních protokolů. Integrace má smysl, když vezmete v úvahu, že blockchain je efektivnější, spolehlivější a nákladově efektivnější než současné používané modely.

Současné zavedené systémy jsou zastaralé. Sledování toho, kdo vlastní které kusy majetku, je obtížné, když máte pozemkové rekordy stovky nebo dokonce tisíce let. Je běžné setkat se s nesrovnalostmi v papírování, včetně padělaných dokumentů, padělaných titulů a v některých případech i úplné ztráty veškeré dokumentace. Když tyto situace nastanou, může to vést k nákladným soudním bitvám mezi konfliktními vlastníky, kteří se oba domnívají, že jsou právoplatným vlastníkem konkrétní nemovitosti.

Rozvojové země

Rozvojové země trpí notoricky špatnými záznamy katastru nemovitostí kvůli kombinaci faktorů. Vládní korupce, používání systémů pouze pro papír a přírodní katastrofy – to vše přispívá k rostoucím problémům, kterým čelí úředníci katastru nemovitostí v těchto zemích. Technologie blockchain je nákladově efektivní řešení těchto obav.

Blockchainová řešení

Investoři hledají transparentnější způsob, jak ověřit vlastnictví konkrétního pozemku. Vlády se snaží snížit náklady spojené s monitorováním, aktualizací a ověřováním záznamů o vlastnictví nemovitosti. Jak se chystáte dozvědět, obě strany věří, že blockchain je řešením jejich současných potíží.

Wyoming

Společnost Teton County, Wyoming podepsala 20. prosince 2018 memorandum o porozumění s blockchainovou dceřinou společností Overstock.com Medici Land Governance (MLG). The partnerství se zaměřuje na migraci současných pozemkových záznamů kraje do nového systému založeného na blockchainu. Podle tiskové zprávy bude systém využívat blockchain MLG ke sledování, záznamu a veřejnému zobrazení katastru nemovitostí kraje.

V rámci programu migrují všechny záznamy s datem po roce 1996 nový blockchainový systém. V rozhovoru o partnerství popsal dlouholetý obhájce kryptoměn a generální ředitel společnosti Overstock, Patrick M Byrne, význam budoucích blockchainových katastrálních systémů. Dotkl se také síly technologie ke zmírnění obav o důvěru na trhu.

Vermont


V lednu tohoto roku oznámila kancelář South Burlington’s Clerks Office partnerství s blockchainovým startupem Propy, Inc. tisková zpráva, Propy má za úkol vyvinout bezpečnou distribuovanou knihu informací o vlastnictví města. Úředníci města chtějí vědět, jaký typ úspory nákladů systém založený na blockchainu přináší rovnici.

V současné době město utrácí tisíce za ukládání a ochranu těchto záznamů. Digitální systém by mohl tyto náklady eliminovat a uvolnit městu tolik potřebné finanční prostředky. Městská úřednice, Donna Kinville, vysvětlila, jak je South Burlington hrdá na hledání inovativních řešení, která slouží jejich občanům.

Stát Vermont nadále zaznamenává rostoucí zájem o technologii blockchain. V loňském roce vytvořil stát kryptoskupinu, aby dále vyšetřoval případy použití nové technologie.

Indie

A partnerství mezi Blockchain Learning Group, Blockscale Solutions a Rozvojovým programem OSN může změnit způsob, jakým jsou v Kataru navždy ukládány záznamy katastru nemovitostí. Panchkula, Indie, malé město ve státě Haryana, je testovacím polem pro tento nový systém katastru nemovitostí blockchain.

Haryana Indie prostřednictvím Financial Express

Haryana Indie prostřednictvím Financial Express

Vědci chtějí důkaz konceptu. A tato data umožňují vývojářům oslovit větší města v celé zemi. Koncept využívá blockchain Ethereum k vytvoření distribuovaného systému účetní knihy speciálně navrženého tak, aby vyhovoval stále rostoucím potřebám indického katastru nemovitostí.

Data ze všech nemovitostí prodávaných v kraji přidávají blockchain téměř v reálném čase. Použití inteligentních smluv navíc umožňuje automatické odhlášení kupujícího i prodejce, jakmile transakce dosáhne konečné fáze schválení. Jako jedna z nejlidnatějších zemí světa trpí Indie četnými pozemkovými spory vyplývajícími z konfliktních papírování.

Holandsko

Nizozemský podnikový architekt katastru nemovitostí, Koen Huisstede, nedávno stanovený že do příštího až tří let bude blockchainové řešení integrováno do katastrálního protokolu země. Tento krok je v souladu s dubnovým rozhodnutím země podepsat prohlášení podporující vytvoření EU blockchainového partnerství.

Nizozemský katastr nemovitostí chce prozkoumat, jak může technologie blockchain zjednodušit současné systémy. Tyto systémy pokrývají práva na hypotéku a veškerá data třetích stran související s trhem s nemovitostmi. Vývojáři hledají flexibilnější organizaci, která lépe vyhovuje úkolům požadovaným v dnešní ekonomice.

Švédsko

The Wall Street Journal hlášeno v březnu letošního roku švédský úřad pro vlastnictví půdy (Lantmäteriet) dosáhl závěrečné fáze testování svého dvouletého výzkumného programu blockchainového katastru nemovitostí. Program, který byl založen v roce 2016, využívá k registraci prodeje pozemků a nemovitostí soukromý blockchain společnosti ChromaWay.

Hlavní architekt řešení v ChromaWay, Jörgen Modin, popsal, jak může současným systémům trvat tři až šest měsíců od podpisu smlouvy do skutečného převodu vlastnictví nemovitosti. Nový systém zkracuje tuto čekací dobu na několik hodin.

Spojené království

1. října 2018 zveřejnil katastrální úřad ve Velké Británii veřejnost tvrzení ohledně nového partnerství s blockchainovou firmou Methods. Toto partnerství se snaží zjednodušit rostoucí obavy z katastru nemovitostí ve Velké Británii. Název projektu je Digital Street a mohl by snížit mnoho problémů, kterým dnes čelí úředníci katastru nemovitostí ve Velké Británii.

Britský katastrální úřad prostřednictvím věstníku právnické společnosti

Britský katastrální úřad prostřednictvím věstníku právnické společnosti

Projekt využívá open-source Corda blockchain společnosti R3 k zefektivnění tradičních procesů katastru nemovitostí. V rozhovoru o partnerství mluvil výkonný ředitel země Graham Farrant o touze své země stát se světovým lídrem v blockchainových katastrálních systémech.

Columbia

Latinská Amerika má za sebou historii notoricky obtížných katastrálních systémů. Kolumbijští úředníci se snaží tento stereotyp změnit integrací technologie blockchain. V srpnu 2018 země oznámila spuštění pozemních titulů a registračního systému založeného na ethereu.

Tento projekt je společným podnikem mezi španělskou společností UST Global se sídlem ve Španělské národní univerzitě a kolumbijskou vládou. Univerzitní výzkumník Mauricio Tovar vysvětlil, jak nový systém zabrání ztrátě dokumentace a zvýší účinnost i bezpečnost. Tento manévr je v souladu s nedávným tlakem kolumbijské vlády k větší transparentnosti při jednání s občany.

Dubaj

Dubaj je již dlouho lákadlem pro kryptoměnu. Proto by nemělo být velkým překvapením, když se dozvíte, že tato pro-krypto komunita již pracuje na blockchainovém katastrálním systému. Nový registr je součástí většího blockchainového závazku zemí, přezdívaného Strategie dubajského blockchainu.

Nový městský blockchainový systém ukládá prodejní i leasingové smlouvy. Tyto informace jsou k dispozici ke kontrole veřejným a soukromým investorům. Dubaj se snaží v blízké budoucnosti zahrnout do svého systému databázi nájemců.

Blockchain Land Registry: The New Kid on the Block

Blockchain katastr nemovitostí je i nadále oblastí obrovského rozvoje. Země z celého světa uznávají nepopiratelné výhody, které blockchainová technologie poskytuje trhu. Můžete očekávat, že ostatní národy budou následovat, protože výsledky těchto pilotních programů budou i nadále ukazovat pokrok.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map