Stavíme hory. Ale ne ohromující přírodní zázraky, které vás možná napadnou. Ne, místo toho stavíme hory odpadků a zhoršuje se to. Vzhledem k tomu, že populace Země neustále stoupá, skupina Světové banky odhaduje, že produkce odpadu dosáhne 2,2 miliardy tun odpadu do roku 2025. Člověk bohužel nemá úplně takový magický malířský nádech, jaký má příroda.

Pokud pohled nestačil, mnoho z těchto skládek se stalo nebezpečnými. Skládky jsou toxické uzly, které propouštějí jedovaté materiály do země a blízkých vodních zdrojů. Rovněž vytvářejí negativní skleníkové efekty.

Nyní, s příchodem decentralizované technologie, kterou Bitcoin propagoval, se společnosti snaží blokovat řetěz pro smysluplná řešení. Blockchainové nakládání s odpady je rozvíjející se obor, který by společnostem mohl ušetřit miliony a současně se starat o životní prostředí. Potenciál scénáře pro obě strany se dostavil. Ale potenciál je jen slovo. Je někdo venku, kdo proměňuje příležitost v reálné řešení?

Plastový odpad

Plastikářský průmysl je, bohužel, postaven výhradně na mentality. Koneckonců, právě to přináší peníze. Výzkum to naznačuje 8,3 miliardy od poloviny 20. století se vyrábí metrické tuny plastu, což je ohromující 60 procent z toho skončilo na skládkách. Je zřejmé, že tento druh obchodního modelu je pro Zemi neudržitelný.

Blockchainové recyklační společnosti se však líbí Plastová banka, zpochybňují status quo. Plastová banka sleduje proces v duchu blockchainu tím, že stimuluje sběr použitého plastu výměnou za fiat peníze a služby, jako je mobilní doba vysílání nebo kryptoměna.

Za tímto účelem uzavírá Plastic Bank partnerství s IBM při vývoji technologie blockchain potřebné k vybudování globálního škálovatelného recyklačního řešení. Zde je krátký pohled na jejich nadcházející aplikaci na recyklaci blockchainu:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=avJsgPu5Hkg]

Elektronický odpad

Podle Mezinárodní telekomunikační unie se odhaduje, že elektronickému odpadu přišlo o neuvěřitelných 55 miliard EUR (47 miliard USD). Největším přispěvatelem k hodnotě je zlato, který se používá při konstrukci široké škály elektrických součástek.

Technologie se zdokonaluje alarmujícím tempem a v důsledku toho se produkty stanou zastaralými jen za několik let. Většina zákazníků neví, jak správně nakládat s elektronickým odpadem. To bohužel znamená, že většina z toho končí na skládkách.

Blockchain Odpadové hospodářství

Skládky jsou potenciální honeypoty!

Je zajímavé si všimnout z výše uvedeného grafu, že zatímco plasty vezměte druhé místo v hodnotovém vyjádření, pouhý objem odpadu znovu zdůrazňuje potřebu a příležitost blockchainových projektů udělat největší důlek.

Ukazuje se také, že za tuto lukrativní příležitost recyklace surovin nestojí žádní vážní soutěžící v blockchainu. Samozřejmě, důvtipný blockchainový podnikatel by už měl vědět, že těžba kovů je vysoce centralizovaná hra. Velké zavedené zájmy budou pravděpodobně chtít vstoupit do akce jako první.

Inovativní nápady na blockchain

Iniciativy pro sdílení odpadu

Náš současný model nakládání s odpady znamená, že centralizujeme odpad na skládky. To vytváří koncentraci odpadu, který produkuje metan jako vedlejší produkt. Metan je škodlivější pro životní prostředí než oxid uhličitý, ve skutečnosti až 25krát. Pokud bychom měli distribuovat náš odpad mezi obyvatelstvo, byli bychom schopni dosáhnout několika klíčových výhod: odpad by se rychleji rozložil a mohli bychom vytvořit hnojivo pro místní zahradnické projekty.

Blockchain pro životní prostředí nemusí být nutně jen technologickým řešením. Sdílením odpovědnosti a znalostí recyklačních snah můžeme napodobovat to, co již dělají nejsilnější sítě kryptoměn.

Na druhou stranu, kopání pověstného odpadkového koše dolů po silnici neznamená, že náš odpad zmizí, jednoduše oddálí nevyhnutelné.

Dodávka odpadu

Decentralizovaný přístup bezpochyby způsobí zastarání některých stávajících společností. Ale to je cena pokroku. A buďme upřímní, mnoho z nich je placeno za to, že se vyhýbají zákrokům, ne starají se o životní prostředí nebo komunitu obecně.

Vzhledem k tomu, že tito hráči mizí, můžeme očekávat, že se na jejich místo objeví nové příležitosti, jednou z nich bude dodávka odpadu. To nemusí znít jako podnikavý podnik, ale vzhledem k obrovskému množství odpadků, které jsme již vytvořili, by chytré blockchainové projekty mohly distribuovat a decentralizovat odpad z těchto dříve koncentrovaných oblastí a udělat v procesu hodně změn..

Blockchain Odpadové hospodářství

Hromadná recyklace se opravdu rozběhne, protože blockchain pomáhá stimulovat proces.

K dosažení těchto nápadů je musíme spojit s pobídkami, které blockchain šampiony: platba za práci. Nežijeme ve zcela altruistickém světě, ale pokud jsou lidé odměněni za to, že dělají dobro, pak se určitě budou držet, aby v tom pokračovali!

Závěrečné myšlenky: Blockchain Waste Management pro masy

Existuje řada odvětví nakládání s odpady, pro které by projekty založené na blockchainu mohly přinést skutečný užitek. Pozoruhodný doplněk je v domácí a průmyslový odpad sektor. Zatímco řada ICO se ve skutečnosti zahajuje, aby to vyřešila, komunita kryptoměn zůstává opatrná. Revoluce jsou postaveny na zadní straně akce, nikoli na slibech.

Náš svět je na kolizi s katastrofou, pokud nezměníme své zvyky. Blockchain bude určitě hrát důležitou roli, když nám pomůže se tam dostat. Ale blockchain je jen technologie a technologie může být použita pro velká zla nebo pro společné dobro. Pokud tedy blockchain skutečně změní svět, zdá se, že nejprve musíme změnit sami sebe.

Země jako Švédsko jsou vedení smečky protože recyklují téměř 100 procent veškerého domácího odpadu. Jejich recyklační zařízení jsou tak efektivní, že dokonce musí dovážet odpad, aby fungovaly na maximální kapacitu. Spojením obou posun mysli recyklovat s technologie, kterou mohou poskytnout řešení pro správu odpadu z blockchainu, můžeme mít jen šanci zabránit takové apokalyptické budoucnosti, kterou tak často vidíme v televizi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me