Platební průmysl je obchodní model, který se upgraduje na blockchain

Technologie Blockchain poskytuje odvětví plateb jedinečnou příležitost ke zvýšení jejich efektivity a zabezpečení při významném snížení provozních nákladů. Díky nezměnitelné a nezměnitelné povaze této revoluční technologie je ideální pro řešení požadavků sektoru zpracování plateb. Velké finanční společnosti již vyvinuly značné úsilí o integraci tohoto protokolu měnícího hru do odvětví.

Hlavní společnosti poskytující kreditní karty, Visa, Master Card a American Express, již pracují na zavedení systému založeného na blockchainu, aby zlepšily své současné obchodní modely. Výhody technologie blockchain jsou jasné. V tomto okamžiku přijetí budou společnosti, které se nepřipojí k vlaku „blockchain“, na stanici ponechány. Jinými slovy, technologie blockchain by mohla být brzy novým standardem pro odvětví plateb a pokud vše půjde podle plánu; transformace se může stát mnohem dříve, než si myslíte.

6 způsobů, jak blockchain mění platby

Technologie blockchain transformuje podnikání v globálním měřítku. Integraci těchto dvou hospodářských odvětví velmi těží odvětví plateb. Poptávka po službách založených na blockchainu za posledních 5 let natolik vzrostla, že poskytovatelé blockchainu jako např HEFFX prosperují na trhu. HEFFX poskytuje společnostem snadný přístup k protokolům založeným na blockchainu. Od svého založení zaznamenala tato firma stálý růst, když se na trhu lépe pochopily výhody blockchainového obchodního modelu..

1. Zvýšená bezpečnost

Cybercrime se za poslední desetiletí stal morem internetu a analytici předpovídají ztráty do roku 2021 ve výši 6 bilionů $. Zpracovatelé plateb nesou velkou odpovědnost za ochranu osobních údajů a technologie blockchain by mohla pomoci udržet vaše informace bezpečnější budoucnost.

narušení dat na kreditní kartě

Graf znázorňující porušení údajů o kreditní kartě

Transakce blockchainu mohou obsahovat neuvěřitelné množství podrobností, včetně data, času, částky, profilů účtů, chytrých smluvních dohod a seznam pokračuje. Všechny tyto informace lze použít k ověření vaší transakce a potvrzení vašeho nákupu.

2. Ověřovací služby

O krok dále by mohl být integrován blockchainový systém osobní identifikace, který by umožňoval potvrzení pravosti odesílatele nebo příjemce platby. Platební společnosti, jako je VISA zpráva každoročně ukradené miliardy z důvodu neoprávněných transakcí. Přechodem na systém založený na blockchainu by nakonec mohli eliminovat většinu podvodů, ke kterým došlo v důsledku hackerství a krádeže identity.

3. Počítač porušuje

Blockchainovou technologii je téměř nemožné hacknout kvůli decentralizované povaze této technologie. Hacker by musel zaútočit na tisíce počítačů současně, aby změnil jeden kus kódu na blockchainu. Díky tomu může hacker zvolit tento postup velmi nákladně. Společnosti mohou získat další důvěru klientů výběrem obchodního modelu založeného na blockchainu.

4. Přeshraniční Platby

Globální ekonomika se zmenšuje. Dnes je běžné, že korporace musí posílat velké částky kapitálu do zahraničí. Takové přeshraniční platby mohou být extrémně nákladné kvůli směnným kurzům a poplatkům za ověření třetí stranou spojené s převodem velkých částek do jiné země. I když tyto poplatky mohou společnostem dělat starosti, mohou být oslabující pro jednotlivce, který se pokouší poslat prostředky do zahraničí.

Naštěstí povaha technologie blockchain typu peer-to-peer eliminuje potřebu jakýchkoli ověřovacích systémů třetích stran. Společnost může poslat ethereum v hodnotě 1 milionu dolarů stejně rychle, jako by jednotlivec mohl poslat 10 dolarů. Zefektivňovací schopnosti technologie jsou nepopiratelné a přesně to, co platební sektor potřebuje k omezení nadměrného odpadu, který současný obchodní model má.

Mezinárodní převody peněz

Mezinárodní převody peněz

5. Nákladově efektivní

Tradiční transakce s fiat měnou může vyžadovat zapojení více než 30 různých systémů zpracování a ověřování třetích stran. Každá z těchto firem přidává k transakci malý poplatek. Obchodní model, který zahrnoval technologii blockchain, by mohl eliminovat všechny tyto poplatky a zároveň poskytnout odvětví bezpečnější řešení.

6. Časy transakcí blockchain

Posílání fiat měny je nejen drahé, ale také pomalé. V závislosti na výši a cíli vašich finančních prostředků byste mohli čekat déle než týden, než přijmete své peníze. Vzhledem k tomu, že průměrná transakce blockchainu trvá méně než 20 sekund, je vítěz jasný. Firmy, jako je africký procesor BitPesa, umožňují společnostem posílat peníze prostřednictvím blockchainu bez zpoždění v tradičních převodech fondů.

Rostoucí adopce

Blockchain je v naší době rozvíjející se technologií číslo 1 a díky tomuto vzestupnému technologickému pokroku se změní všechny aspekty našeho finančního sektoru. Existuje již spousta kryptoměn, které se primárně zaměřují na poskytování řešení odvětví plateb. Můžete očekávat, že tento seznam v příštích letech poroste s tím, jak se bude trh nadále rozvíjet.

Když hovoříme o integraci blockchainu do platebního sektoru, bylo by nám líto, kdyby se alespoň stručně nedotkli Ripple (XRP). Ripple je systém hrubého vypořádání v reálném čase, který byl speciálně navržen tak, aby bankám poskytoval přístup k výhodám technologie blockchain s dostupnými náklady na implementaci. Od svého vydání v roce 2012 se stal velmi populárním. Za poslední rok se společnosti Ripple podařilo zajistit partnerství s některými z největších finančních institucí ve hře, včetně 61 japonských bank, Santander a MoneyGram – abychom jmenovali alespoň některé.

vlnění

Ripple pomáhá finančním institucím vstoupit na trh blockchainu

Upgradujte současný obchodní model pomocí blockchainu

Vzhledem k pokračujícímu úspěchu platforem, jako je Ripple, je snadné zjistit, jakým směrem se platební odvětví ubírá. Investoři i finanční instituce mohou těžit z pokroků v platebním průmyslu díky integraci blockchainové technologie. V sektoru již existuje řada mincí podobných vlnění.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me