Revoluce digitální reklamy: 3 blockchainové projekty, které chtějí sesadit krále

V roce 2017 Google a Facebook zachytil téměř 73% příjmů z digitální reklamy ve Spojených státech, přičemž zbytek je k dispozici pro konkurenty, jako jsou Amazon a Snapchat. Odhaduje se, že výdaje na digitální reklamu se v roce 2018 blíží částce 270 miliard USD a rostou jen každý následující rok.

S tržním stropem téměř 2 biliony dolarů mezi pouhými výše uvedenými čtyřmi společnostmi trumfuje současná oligarchie digitální reklamy dokonce i (v současné době) 250 miliardový tržní strop celého odvětví kryptoměny.

Následující kryptoměnové projekty připomínají něco víc než šváby, které se hnaly kolem pokusů o stavbu domů a aby se vyhnuly úmyslnému nebo neúmyslnému šlapání ze strany Titánů zápasících nahoře.

Co se tedy stane, když Alphabet Inc. (Google), téměř bilionová dolarová společnost, která vydělává kolem 84% jeho celkových příjmů, vidí hrozbu? Co se stane, když se Facebook a Twitter probudí s nočním pocení ze vzdálené možnosti, že by nějaká mladá mladá firma mohla zničit jejich obchodní model s novou a nepředvídatelnou technologií?

Přijmou opatření tam, kde je to nutné. Nebylo by namáhavé předpokládat plošný zákaz reklamy na kryptoměnu na Googlu, Facebooku, Twitteru a dokonce ani v Mailchimpu nebyl přinejmenším pohodlný manévr k potlačení konkurence.

S 8násobným tržním kapitalizací celého trhu s kryptoměnami, tisíci zaměstnanci, jedněmi z nejjasnějších talentů z celého světa a přístupem k dalšímu kapitálu v podstatě dle libosti, stará garda má tisíce stop vysoké zdi chránící své království.

Je vysoce nepravděpodobné, že by Google, Facebook, Amazon a Twitter ani trochu nevěděly o žádném z následujících projektů. Nákup a / nebo ničení podle libosti také není tak daleko z jejich repertoáru. Dokonce vytvářejí vlastní řešení založená na blockchainu, aby zlepšili různé části svého podnikání a potenciálně se dále chránili před vnějšími hrozbami.

Pátrejte po svatém grálu: Data

Když Yahoo (1995), Ask Jeeves (1996) a Google (1998) popularizovali svět internetového vyhledávání průměrného člověka, digitální ekosystém byl stále v rodící se fázi. Nejen, že se jen velmi málo společností pokoušelo používat internet jako platformu pro prodej produktů a služeb, ale jen málo lidí dokonce vlastní počítače.

AskJeeves

Časný vyhledávač AskJeeves

To byly dny, kdy cílení na digitální publikum v rozsahu AdWords a Facebook Ad Manager bylo věcí marketingového sci-fi.

Jak se internet vyvíjel, úžasné funkce, jako je schopnost kdykoli vyhledat cokoli a spojení s přáteli po celém světě, se jeví jako dary od tech bohů. Drtivá většina lidí tomu nerozuměla (a stále nerozumí) jak platformy jako Google a Facebook byly zdarma.

Mark Zuckerberg

The Skandál Facebook-Cambridge Analytica března 2018 byl jedním z prvních případů, kdy byla veřejnost vystavena konceptu osobních údajů na internetu a dopadu, který může mít. Stručně řečeno, Cambridge Analytica je politická datová firma, která byla najata Trumpovou volební kampaní v roce 2016, která získala přístup k soukromým údajům více než 50 milionů uživatelů Facebooku. Tato firma využila řadu strategií, jedním z nich byly ty hloupé kvízy z Facebooku, které pravděpodobně probíhaly asi jako „Zjistěte, ve kterém domě Harryho Pottera byste měli být!“ nebo „Zjistěte, jak byste vypadali jako opačné pohlaví!“ Tyto kvízy byly použity k identifikaci osobností amerických voličů a potenciálnímu ovlivnění jejich chování.

V žádném případě se nejednalo o problém s hackováním nebo zabezpečením, je to jen o tom, že uživatelé nešťastně ignorovali podmínky a ujednání Facebooku, s nimiž souhlasili, stejně jako výstražná upozornění, když se zúčastnili kvízů.

Dobře, kroužíme zpět k roli dat. Vaše data slouží jako primární identifikátor pro vás a lidi, jako jste vy, pro tisíce inzerentů a společností.

Jak? Řekněme, že máte 1 000 000 $ na reklamní rozpočet, který chcete utratit ve snaze prodat co nejvíce widgetů. Chtěli byste raději cílit na každého na světě, na každého, kdo má peníze na nákup, nebo každý, kdo má peníze na nákup a je ochoten koupit? Se správným druhem dat budete moci zacílit na každého, kdo váš produkt může a je velmi pravděpodobné, že si ho koupí. To znamená méně výdajů na reklamu, které by zbyly, a nakonec vyšší příjmy.

Jak si dokážete představit, správný typ dat má pro toho správného inzerenta spoustu peněz.

Pro uživatele poskytly Facebook, Google a Twitter službu „zdarma“, kde se samotnými uživateli stávají produkty a získávají data. To pro uživatele vede ke dvěma hlavním problémům: nechtějí, aby jejich data byla sdílena (zejména s nesprávnými lidmi), a nechtějí být bombardováni reklamami, které s nimi nesouvisí..

Pro inzerenty vytvořily Facebook, Google a Twitter platformy, které pomáhají shromažďovat a upřesňovat údaje a také spouštět vysoce cílené reklamy při značném snížení výdajů na reklamu. To pro inzerenty vede ke dvěma hlavním problémům: nechtějí se spoléhat na platformy, které by mohly přes noc změnit své algoritmy a podkopat strategii v hodnotě celých týdnů / měsíců, a nechtějí snížit své ziskové marže, pokud tak neučiní nemusím.

Nyní, když jsme prošli digitálním reklamním prostředím a rolí dat na vysoké úrovni, pojďme tedy skočit do kryptoměny, která se snaží využít 4 hlavní problémy současného modelu k tomu, aby mohla digitální krajina navždy změnit.

Bitclave

Bitclave je jedním z předních hráčů v závodě o sesazení technologické oligarchie a „zpětné převzetí internetu“ a jeho přivedení k lidem.

Má v úmyslu to udělat prostřednictvím svého decentralizovaného vyhledávače, který eliminuje všechny zprostředkovatele reklamy třetích stran, aby vytvořil silnější a efektivnější vztah mezi spotřebiteli a podniky.

BitClave by používal formu pobídkového vyhledávání, kde by zobrazoval reklamy pouze lidem, kteří projevili zájem je vidět. Díky tomu je uživatelský zážitek nejen mnohem lepší, ale také kvalifikován pro zákazníky, což znamená, že méně peněz na reklamu bude zbytečné. Tyto peníze z reklamy lze použít ke snížení ceny produktu nebo k vytvoření jiných forem hodnoty pro uživatele.

Uživatelé, kteří hledají na platformě BitClave, uvidí vybrané reklamy a při interakci s těmito reklamami také získají nativní token BitClave CAT..

V březnu 2018 spustila společnost Bitclave první iteraci svého vyhledávače na adrese https://desearch.com/ a zaměřuje se primárně na vyhledávání kryptoměn.

výzkum

Token základní pozornosti

Token základní pozornosti (BAT) je token digitální reklamy založený na blockchainu, který podporuje prohlížeč Brave. The Statečný prohlížeč je webový prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem, který automaticky blokuje sledovače a rušivé reklamy.

Statečný domov

Prostřednictvím inteligentních smluv umožňuje BAT inzerentům zasílat uživatelům reklamy se symbolickou platbou v uzamčeném stavu. Tokenovou platbu lze odemknout, když si uživatelé prohlížejí reklamu. Zbývající část platby se odešle do prohlížeče Brave a vydavateli, který reklamu hostil.

Uživatelé jsou schopni utratit své BAT za cokoli, od prémiových článků a produktů, fotek ve vysokém rozlišení, datových služeb nebo darů poskytovatelům obsahu.

Hodnotová nabídka BAT umožňuje uživatelům bezpečně a soukromě procházet internet a současně monetizovat jejich pozornost. Vydavatelé navíc dostávají více příjmů, které by jinak byly ztraceny zprostředkovatelům a robotům. Inzerenti získávají ve svých kampaních lepší data a mohou vytvářet lépe zacílené zprávy.

AdEx

AdEx (ADX) nebo „reklamní burza“ nabízí decentralizovanou platformu, kde mohou online vydavatelé a inzerenti sjednávat reklamní smlouvy. Platforma je zcela transparentní, nemá žádné poplatky a poskytuje neomezený přístup.

co je to adex

AdEx má také uživatelský portál pro uživatele internetu, který jim umožňuje vybrat typy reklam, které by rádi viděli, spravovat jejich soukromí a kontrolovat, kdo vidí jejich data.

Nativní token ADX usnadňuje výměnu a AdEx plánuje v budoucnu implementovat přímou fiat bránu.

Klíčovou součástí platformy AdEx pro inzerenty je, že inzerenti budou moci využívat vysokou úroveň přizpůsobitelnosti a cílení na publikum, což povede k vyšší návratnosti investic. AdEx také plánuje implementovat program ověřování zobrazení a kliknutí, který sníží a potenciálně eliminuje veškerou podvodnou aktivitu.

Závěrečné myšlenky

Při studiu obchodních modelů desítek projektů v oblasti kryptoměny vyvstává jedno společné téma: tradiční zprostředkovatelé třetích stran se stávají terčem pro scrappy, mladé blockchainové projekty, které se snaží přímo podkopávat obchodní model „prostředníka“.

Tři výše uvedené projekty nejsou v žádném případě jedinými konkurenčními hráči při hledání trhu digitální reklamy. Projekty jako Řetěz, Adchain, a KindAds usilovat o dosažení podobných cílů prostřednictvím okrajově odlišných strategií.

Online reklama představuje téměř 40% veškerých výdajů na reklamu, což je nárůst o 30% v roce 2015. Bez ohledu na to, co tyto projekty motivuje, ať už to jsou peníze, síla nebo skutečná touha decentralizovat průmysl v hodnotě téměř 270 miliard dolarů ročně, příležitost je tam. Blockchain dal stovkám projektů stříbrnou kulku, aby sundal vládnoucí zprostředkovatele – otázkou je, jestli mají na to, aby postavili zbraň a skutečně ji zastřelili.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me