Kryptoměny jsou zábavné, vzrušující a snadno srozumitelné, takže v blockchainové revoluci získávají největší pokrytí. Základní blockchainová technologie se však již testuje v desítkách průmyslových odvětví, od zemědělství přes energetiku až po umění. Blockchainová doprava a nákladní doprava je dalším novým vývojem. Je připraveno změnit celý řetězec péče o to, jak se zboží, které kupujeme, dostává z místa na místo.

Námořní a nákladní doprava je nesmírně složité odvětví. Letadla, nákladní automobily, lodě a vlaky procházejí po celém světě a dodávají zboží každý den. Z nich je však zdaleka největší lodní průmysl. Téměř 90% všeho, co kupujeme, v určitém okamžiku jede na lodi. Díky přepravě máme čerstvé produkty uprostřed zimy. Výrobky vyrobené v Bangladéši se mohou prodávat na pultech v Londýně. Námořní doprava se spojuje a umožňuje globální ekonomiku.

Budoucnost blockchainové přepravy by mohla změnit několik paradigmat v současném odvětví. Blockchainy by mohly řídit složitost globální obchodní sítě vytvořením jediného, ​​transparentního zdroje pravdy. Odtud by blockchainový přepravní průmysl podpořil konkurenci, efektivitu a méně chyb. Tento článek se zabývá tím, jak je doprava připravena na masivní změnu.

Kontejnerizace vytvořila protokol

Zeptejte se kohokoli z odvětví námořní dopravy a řeknou vám, jakou důležitou roli hrála kontejnerizace v cestě zboží po celém světě. Přepravní kontejner je běžným cílem všude tam, kde je třeba přepravovat zboží a služby. Když byl intermodální přepravní kontejner standardizován v polovině 20. století, umožňoval bezproblémový přenos stejných kontejnerů z nákladního vozu na vlak na loď kdekoli na světě.

přepravní kontejnery ve vlaku

Dříve byly kontejnery dodávány v mnoha různých velikostech. Kdykoli došlo k převodu, museli být často vybaleni a znovu zabaleni. S vynálezem standardizovaného kontejneru z vlnitého plechu nebylo třeba vybalovat v každém přepravním bodě. Zboží by mohlo být uvnitř kontejnerů snadno udržováno v suchu. Tyto kontejnery se také mohly skládat na sebe, aby se zvýšila hustota.

Intermodální přepravní kontejner vytvořil protokol pro námořní průmysl. Změna byla revoluční. Přeprava se stala mnohem efektivnější. Transfery mezi dopravci se navíc zjednodušily a začaly se řídit předvídatelnými postupy. Sledovat standardní kontejner bylo snazší než sledovat náhodnou zásilku.

Blockchain jako protokol

Stejná úroveň narušení v odvětví námořní dopravy by mohla pocházet z nového protokolu. Stejně jako přepravní kontejner by blockchain mohl zefektivnit operace, standardizovat převody a umožnit odesílatelům a příjemcům sledovat jejich objednávky v reálném čase. Díky tomu je vzrušující doba pro blockchainovou dopravu. Blockchain znamená narušit odvětví, na které se svět spoléhá.

Mnoho z hlavních společností v námořní a nákladní dopravě se připojilo k Blockchain v Transport Alliance. Cílem je vytvořit standardy pro nový blockchainový přepravní průmysl. Tyto společnosti uznaly potenciál blockchainu a životaschopnost tohoto případu použití v jejich odvětví. Očekávejte, že se blockchain stane průmyslovým standardem dříve než později, protože jeho zvýšení efektivity je těžké ignorovat.

Sledování zásilek transparentně

Jedna z klíčových složek odvětví přepravy je známá jako nákladní list. Tento staromódní výraz označuje dohodu, která stanoví, která společnost je v daném okamžiku odpovědná za položku v přepravě. Konosament stanoví podmínky pro přepravu a dodání zboží.

Blockchain shipping industry would rely on blockchain technology to keep a record of the Bill of Lading and a shipment history history. Když dopravní společnost podepíše zásilku a přijme zásilku k další přepravě, může to být zaznamenáno do blockchainu. V transparentním systému je tento blockchainový záznam k dispozici kdekoli na světě. Někdo, kdo čeká na zásilku, mohl vidět informace o tom, která společnost přepravuje položku v tuto chvíli a kde se k ní naposledy podepsala.

Rychlejší identifikace problémů

Když se na zásilce něco pokazí, může to často trvat drahocenný čas, než se odesílatel nebo příjemce o problému dozví. Přepravní dohody mohou být často složité. Mohou být spojeny dohromady nebo zadány subdodavateli až do okamžiku, kdy společnost, která má v současné době na starosti zásilku, neví nic o osobě, která ji zaplatila, nebo o tom, kam se nakonec chystá. To znamená, že neví, koho upozornit v případě problému.

Díky řešení blockchainové přepravy mohli všechny strany vidět celý řetězec péče. V případě problému můžete tento řetězec sledovat, abyste zjistili, kde se něco pokazilo, a poslat náhradní nebo objednat vrácení zásilky, když je stále na cestě.

Rychlost v trasách zásilek

Rychlost přepravní trasy je další obrovská příležitost pro decentralizaci a blockchainovou přepravní ekonomiku. Místo toho, aby se přepravní společnosti pokoušely plnit velké zásilky na svých hlavních linkách, neúčinnými cestami, mohly by menší společnosti dražit na úsecích cesty. Mohli doručit váš balíček přímoji, místo aby sledovali aktuální model doručení a paprsku.

nákladní centrum zásilky

Blockchain shipping také otevírá možnost decentralizovaného tržiště pro zásilky. Právě teď si zahájení přepravní společnosti vyžaduje spoustu režijních a přímých nákladů. V blockchainovém systému budou moci menší operátoři dražit smlouvy na určité zásilky. To zavádí větší flexibilitu do celého odvětví přepravy.

Osvědčení o příjezdu, podmínka, & Obsah

Jednou z aplikací, kde blockchain opravdu září, je certifikace. Je možné, že blockchain v kombinaci s IoT může napájet automatizovanou službu pro certifikaci doručení, ochranu před neoprávněnou manipulací a autentičnost obsahu zásilky. Tento typ certifikace znamená, že si můžete být jisti, že zásilka dorazí, jakmile zadáte objednávku. Právě teď musíte implicitně důvěřovat přepravní společnosti, aby váš balíček doručil bezpečně. V budoucnosti blockchainové přepravy by inteligentní smlouvy mohly zaručit včasné doručení nebo vám automaticky vrátit peníze nebo poslat náhradní.

Závěr

Efektivita, důvěra a bezpečnost přepravy se mohou dramaticky změnit. Blockchainová doprava by znamenala větší transparentnost, konkurenci a jistotu, aby se zásilky dostaly do konečných cílů. Neočekávejte, že tento nový průmyslový standard vytvoří horký startup. Místo toho to pravděpodobně přijde z odvětví lodní dopravy, protože vytváří standard pro vyšší efektivitu a jediný zdroj pravdy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me