Technologie blockchain si celosvětově poprvé získala pozornost zavedením bitcoinu. Pro mnohé je finanční průmysl na prvním místě seznamu, kdykoli se zmíní technologie blockchain. V současné době tato technologie pokročila za pole kryptoměny a do mnoha sektorů. Průmyslová odvětví smartphonů se připojují k blockchainovému rozběhu s několika technologickými giganty a odhalují plány na vybudování prvního smartphonu.

Co je to blockchainový smartphone?

Neexistuje jednomyslnost ohledně toho, co představuje blockchainový smartphone. Podrobnosti zůstávají nejasné, co dělá blockchainový smartphone odlišný od současného smartphonu. Člověk si proto klade otázku, co přesně je blockchainový smartphone? Funguje na Androidu, iOS nebo na blockchainovém OS? S jakou sadou funkcí tyto telefony přicházejí? Je to poněkud záhadné.

Není záhadou ani skutečnost, že tradiční telefonní společnosti soutěží o výrobu prvního blockchainového smartphonu. Stalo se tak poté, co švýcarská společnost Sirin Labs oznámila svůj záměr vyrobit v loňském roce první blockchainový smartphone na světě. V letošním roce společnost HTC rovněž oznámila, že plánuje vybudovat blockchainový smartphone s názvem HTC Exodus.

Tento článek prozkoumá různé smartphony s povoleným blockchainem, které jsou aktuálně nabízeny na trhu. Rovněž se podívá na různé funkce, kterými mají výrobci v úmyslu vybavit telefony. Nakonec se pokusíme zjistit, jaké aspekty telefonu mohou spotřebitele oslovit.

Nabídky smartphonů blockchain

Chytrý telefon Finney

Smartphone Finney Blockchain

První na seznamu nabídek blockchainových smartphonů je smartphone Finney, s laskavým svolením Sirin Labs. Pojmenován jako „futuristické telefonní zařízení pro blockchainový věk“, smartphone Finney přichází s cenovkou 1 000 $. To je překvapivě levné, vzhledem k tomu, že předchozí zařízení Sirin Lab mělo velmi drahou cenu 14 000 $. Skromná cena 1 000 USD představuje způsob, jak zajistit, aby zařízení oslovilo ještě větší publikum.

Přestože telefon dorazí na trhy někdy v tomto roce, obsahuje některé statné specifikace. Druh, který byste očekávali od vlajkové lodi. Zařízení nabízí čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 845, 128 GB úložnou paměť a 6 GB RAM. Dále disponuje 3280 mAh baterií, 6palcovým displejem 18: 9, 12MP zadní kamerou a 8MP selfie kamerou vpředu. Telefon bude mít také vyhrazený slot pro paměťovou kartu SD s podporou až 2 TB rozšiřitelné paměti.

Očekává se, že smartphone Finney bude mít zabudovanou krypto peněženku pro chladírenské úložiště, která nabízí podporu pro hlavní kryptoměny. Peněženka bude aktivována prostřednictvím fyzického bezpečnostního přepínače, který po zapnutí vypne veškerou nezašifrovanou komunikaci. Peněženka zůstane offline, pokud nebude aktivována záměrně.

HTC Exodus

Smartphone HTC Exodus blockchain

Společností Sirin Labs o vytvoření prvního blockchainového smartphonu je tchajwanská elektronická společnost HTC. Začátkem tohoto roku společnost HTC představila plány na uvedení blockchainového smartphonu s označením HTC Exodus. HTC Exodus je pokusem společnosti HTC o rozšíření blockchainového ekosystému tím, že komunitě DApp přináší mobilní uživatelské prostředí. Telefon plánují vydat ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Podle informací na jejich webu bude HTC Exodus podporovat chladnou peněženku spolu s klíčovými funkcemi obnovy. Každý telefon bude také fungovat jako uzel na blockchainu, což umožní více jednotlivcům účastnit se aktivit založených na blockchainu. Standout funkcí telefonu je klíčový atribut obnovy, který prostor kryptoměny zoufale potřebuje. Zůstává nejasné, jak to HTC hodlá umožnit.

I když stále není k dispozici dostatek podrobností o telefonu, Phil Chen, šéf kryptoměny společnosti, odhaluje, že celosvětově obdržely desítky tisíc rezervací. Dále uvedl, že společnost úzce spolupracuje s vývojáři her CryptoKitties. Mají v úmyslu poskytnout hru předinstalovanou na svých zařízeních, počínaje HTC U12 plus. Existují také pověsti, že telefon bude mít podporu pro těžbu kryptoměn, ale to ještě není ověřeno.

Další nabídky chytrých telefonů s blockchainem

Sirin Labs a HTC nejsou jedinými společnostmi, které mají v úmyslu vyrábět blockchainové smartphony. Začínající společnost s názvem Swiss Bank se také pokouší uvést na trh svůj vlastní blockchainový smartphone BitVault. Společnost označuje BitVault jako první blockchainový „krypto-komunikátor“ na světě. Zařízení nabídne podporu pro bezpečné zasílání zpráv, procházení, šifrované hlasové a videohovory a bezpečný přenos videí a fotografií přes soukromý blockchain.

BitVault blockchain smartphone

Další společností, která se chce připojit k závodu v oblasti blockchainových smartphonů, je Blacture. Společnost Blacture hodlá představit svůj blockchainový smartphone s názvem Motif. Podle jejich webu bude smartphone Motif používat k zabezpečení dat digitální šifrování. Uživatelé telefonu také získají symbolické odměny, když nakupují ve schválených a akreditovaných online obchodech. Tyto žetony odměn budou vyplaceny pomocí debetní karty Blacture.

Motiv blockchain smartphone

Je svět připraven na budoucnost blockchainového smartphonu?

Jak smartphone Finney, tak HTC Exodus podporují chladné peněženky. Jedná se o funkci surefire, která může oslovit některé běžné uživatele. Jaké pobídky však existují, aby přesvědčil běžného uživatele zařízení se studenou peněženkou k přechodu? Mohli by i nadále používat své běžné hardwarové zařízení, protože telefon nenabízí žádný rozdíl od jejich aktuální situace.

Říká se, že HTC Exodus může mít podporu pro těžbu kryptoměn. Člověk si ale klade otázku, jak hodlá HTC tuto funkci zpřístupnit. Současné těžební soupravy využívají výhod několika grafických karet a ASIC, které ke svému fungování potřebují nadměrné množství elektřiny. Nemluvě o tom, že kapacity baterie telefonu jsou minutové ve srovnání s množstvím elektřiny, které těží těžební soupravy. Zůstává nejasné, jak by ruční zařízení bylo schopné těžit kryptoměnu.

To, zda je svět připraven na blockchainové smartphony, zůstává diskutabilní. Desítky tisíc rezervací HTC pro HTC Exodus ukazuje významnou poptávku po těchto zařízeních. Tato čísla však mohou představovat první spotřebitele, kteří jsou vždy v čele při zavádění nových produktů. I když myšlenka blockchainových smartphonů zní skvěle, zůstává nejisté, jak na ně svět zareaguje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me