Vítejte v Thunderdome (obchodování s kryptoměnou)

Ať už jste odborníkem na kryptoměny, nebo jen investujete do nohou, při obchodování v odvětví kryptoměny si musíte být vědomi mnoha věcí. Na rozdíl od tradičních trhů je obchodování s kryptoměnami plné volatility, hanebných hráčů a iracionálních cenových pohybů.

V tomto článku vás naučíme o některých běžných chybách v obchodování s kryptoměnami a o tom, jak se jim můžete vyhnout.

Chyba č. 1: Chasing Pumps aka FOMO

Pravděpodobně nejčastější (a nejjednodušší) chybou při obchodování s kryptoměnou je nákup do mince poté, co již významně vzrostla. Investoři, kteří nakoupili společnosti Ripple (XRP) a Tron (TRX) na vrcholu svých běhů v roce 2017, rozhodně pocítili bolest jen o několik týdnů později v roce 2018. Může být vaším instinktem hodit nějaké peníze do ringu, když uvidíte minci vystřelte o 30-40%, protože je to „horké“. Ne.

zvlněný fomo graf

Extrémní růst cen je téměř vždy doprovázen určitým typem zpětného rázu. Než se dozvíte o „horké“ minci, je obvykle příliš pozdě. Pokud jste svůj průzkum neprovedli, věřte základům mince a chci ji dlouhodobě udržet (>1 rok), počkejte, až se odvolání investuje.

Čerpadlo a skládky

Pump and dumps (PnDs) jsou speciální plemena čerpadel, která vás zaručeně nechají spálit. Pokud najednou uvidíte neznámou minci, buďte opatrní. Je to s největší pravděpodobností součástí schématu PnD. V tomto článku se podrobněji věnujeme PnD, ale v zásadě jde o koordinované úsilí o umělé zvýšení ceny mince (pumpy) před jejím prodejem těm, kteří do ní FOMO’d (skládka) přišli.

Když narazíte na takovou minci, první věcí, kterou je třeba zkontrolovat, je objem obchodování. CoinMarketCap je k tomu skvělým zdrojem. Jakýkoli objem obchodování za 24 hodin pod 1 milionem $ by měl zvýšit červenou vlajku.

Chyba č. 2: Neznalost vašich investic

Nenásledujte slepě doporučení některého „guru“ z Twitteru nebo YouTube pro výběr investic. Mnohokrát jsou tito vysoce postavení jednotlivci placeni za propagaci určitých mincí. Dokonce i John McAfee, jedna z nejznámějších osobností ve vesmíru, přiznal, že dostává zaplaceno za propagaci projektů. Dotaz na mince, do kterých vám bylo řečeno, abyste do nich investovali.

Přinejmenším byste měli věnovat půl hodiny zkoumání jakéhokoli projektu, do kterého plánujete investovat. Podívejte se, jaký problém se pokouší vyřešit, tým, který jej staví, a ekonomiku mince. Navázal projekt partnerství s někým významným? Nějaká významná jména jako poradci? To jsou vše, co byste měli vědět.

Dokonce i rychlé vyhledávání na Googlu by mohlo odhalit některé informace, které promění to, co se může jevit jako zlato, do koše. Pokud jde o krok dále, měli byste si v ideálním případě přečíst dokumentaci každého projektu, do kterého investujete.

bitconnect podvod vyhledávání google

Spojení nebo vytvoření investiční skupiny může dělat zázraky, aby vám s tím pomohly. Nutí vás dělat výzkum, abyste mohli svým kolegům vysvětlit své investiční uvažování. Také vám dává prostředí, ve kterém musíte zpochybnit své předpoklady, protože ostatní zpochybňují vaše úvahy.

Chyba č. 3: Prodej v nevhodných dobách

Opak opakovaného pronásledování pump je emoční prodej stále vyřezáván ze stejné látky. Je to obtížné, ale při obchodování musíte zůstat vyrovnaní – udržujte v tom emoce. Mince znovu a znovu snižovaly dvouciferná procenta, než se prudce zvýšily na 200–300%.

Když mince, kterou vlastníte, začne klesat na hodnotě, před prodejem přehodnoťte svou pozici. Pokud jste investovali, protože věříte v základy mince, můžete si položit několik otázek:

  • Změňte některý ze základních principů?
  • Byly nějaké oznámení, které by ovlivnilo cenu?
  • Přestali jste věřit v dlouhodobou vizi mince?

Pokud je vaše odpověď na všechny tyto otázky „ne“, pak zvažte, že se budete držet. Tato strategie se stává mnohem jednodušší, když se budete řídit zlatým pravidlem obchodování s kryptoměnami: Neinvestujte více peněz, než vám vyhovuje.

Na druhé straně této rovnice vás vidění solidních zisků může také svádět k prodeji. Přestože je příjem zisků moudrý, možná budete chtít vyhnout se prodeji celého svého stacku. V závislosti na situaci by mince mohla dále stoupat. Populární obchodní strategií je uzavření počáteční investice a zachování zisku investovaného do mince po získání určitého procenta. Tím se snižuje vaše riziko zpomalení, zatímco vás stále vystavujete potenciálnímu riziku.

Chyba č. 4: Být neinformovaný

Na trhu, který se pohybuje stejně rychle jako kryptoměna, musíte zůstat v obraze o novinkách v oboru. Bez naladění týdně nebo dokonce denně by se investiční příliv mohl posunout, aniž byste o tom věděli.

Dobrou zprávou je, že existuje spousta zdrojů, které to usnadňují. * Nehanebné upozornění na zástrčku * Tady na CoinCentral poskytujeme nejnovější zprávy a vzdělávací zdroje, které vám pomohou. Náš týdenní zpravodaj *kašel zaregistrujte se níže kašel* posílá největší zprávy a články z tohoto týdne přímo do vaší doručené pošty.

Telegramové kanály Twitter, Reddit a projekty jsou také skvělými zdroji, pomocí kterých můžete zůstat informováni. Týmy často sdílejí aktualizace projektů a důležitá oznámení na těchto platformách, než se dostanou do mainstreamových médií. Vstup do těchto komunit vám také dává příležitost více se zapojit do projektů a někdy dokonce ovlivnit budoucí vývoj.

Hodně štěstí venku

I při těchto tipech určitě uděláte chyby. Nenechte se tím odradit – to se stává každému. Součástí procesu investování je poučit se z těchto chyb a nedělat je znovu.

Název hry je neustálé zlepšování. A pokud to pro vás zvládne, budete za chvilku obchodním svišťem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me