Bitcoinové obchodní roboty si získávají pozornost obchodníků s kryptoměnami. Nároky na automatické obchodní signály, obchodní příležitosti 24/7 a téměř stoprocentní provozuschopnost stačí k tomu, aby se každý vážný obchodník s kryptoměnami otočil. V prostoru robotů pro obchodování s bitcoiny jsou desítky konkurentů, z nichž každý soupeří o vaše podnikání.

Ujistěte se však, že vás jejich technologicky vyspělé algoritmy tak neoslňují, že nedokážete realisticky posoudit, zda jste ve skutečnosti vhodným kandidátem na jejich výměnu..

Co je to robot pro obchodování s bitcoiny

Jednoduše řečeno, tito roboti jsou počítačové programy, které generují signály nákupu a prodeje bitcoinů. Tyto programy, známé také jako obchodní algoritmy, se připojují prostřednictvím rozhraní API k vašemu obchodnímu burzovnímu účtu. Velkou myšlenkou je automatizovat vaše kryptoobchodování v maximální možné míře, eliminovat subjektivní obchodní rozhodnutí a využívat možnosti obchodování, ke kterým dochází, když nejste schopni sledovat trhy.

Software botů obvykle běží v následujících prostředích:

 • Mrak
 • Webová aplikace
 • A VPS (Virtual Personal Server)

Bots R Us

Cryptotrader.org, BTC Robot.com, Gekko.wizb.it, 3Commas.io, Cryptohopper.com, Gimmer.net, Gunbots.com a nejméně tucet dalších firem prodává své roboty online. Budete muset prozkoumat potenciální výhody a nevýhody jejich příslušných nabídek. Zde je několik tipů, které vám pomohou vypátrat nejlepší možnou sadu robotů:

 • Ujistěte se, že robot běží na cloudu, ne na vašem počítači. Pokud máte výpadek internetu nebo elektřiny, poruchu počítače nebo jinou nehodu, díky které je váš Mac nebo PC nepoužitelný, budete velmi rádi, že váš robot bude fungovat bez přerušení.
 • Ověřte, že váš poskytovatel obchodního robota (TBP) nabízí širokou škálu technických ukazatelů, z nichž můžete sestavit svou obchodní strategii.
 • Dále se ujistěte, že váš TBP také nabízí dobrou strategii zpětného testování. Nikdy neobchodujte se strategií bitcoinových (krypto) robotů, dokud ji důkladně nevyzkoušíte a nevyzkoušíte dopředu.
 • Váš TBP by měl také nabízet funkci simulovaného obchodování. To je nutnost, zvláště pokud jste ve světě vývoje obchodního systému noví. Můžete ověřit silné a slabé stránky své nové strategie robotů na krypto datech v reálném čase, ale bez rizika ztráty peněz.

bitcoinové obchodní roboty Gimmer strategie

Gimmer nabízí širokou škálu robotů pro obchodování s kryptoměnami. Budete muset koupit a zadržet konkrétní částku jejich tokenů GMR, abyste získali oprávnění pro každý z nich. Obrázek: Web Gimmer.net, 8. ledna 2019

Škálovatelnost, podpora klientů a skupiny uživatelů

Váš TBP by měl také vynikat v těchto kritických oblastech –

 • Vaše bitcoinová botová firma musí nabídnout připojení API k co největšímu počtu renomovaných kryptoměn. To platí zejména v případě, že budete obchodovat se strategiemi arbitráží, které využívají nesprávné ceny mincí na různých burzách.
 • Ujistěte se, že je k dispozici spolehlivá a užitečná podpora klienta. Pokud má váš robot krizi identity ve třech dopoledních hodinách a zapomíná, co dělat – a kdy – vy (a váš kapitál obchodního účtu) byste mohli mít velké potíže. Být schopen v takovém čase kontaktovat přátelského a znalého agenta podpory je neocenitelné.
 • Pokud váš TBP nabízí vyhrazenou skupinu uživatelů, můžete výrazně zkrátit křivku učení vašeho obchodního systému. Ještě lépe, pokud nabízejí tržiště pro obchodování s boti, můžete si koupit nebo pronajmout strategii vítězného robota, místo abyste si ji museli sami postavit.

Jiný kritický Bot Whatnot

Změřte nákladovou efektivitu svého obchodního robota. Ujistěte se, že bot může obvykle vydělat více na zisku, než sníží nevyhnutelné náklady na provize, skluz, poplatky za předplatné robota a daně z kapitálových výnosů. Pokud nemůžete naprogramovat trvale výherního robota, není důvod ho používat.

Pohled na jednu firmu s bitcoiny

Gimmer.net je TBP, který klientům nabízí vlastní VPS. Přichází však za cenu:

“S VPS se nebudete muset starat o ztrátu připojení k internetu, výpadky proudu v domácnosti nebo o selhání počítače.” Jednoduše se přihlaste k odběru služby VPS a všechna potřebná data se odešlou do cloudového počítače, který je jedinečný a soukromý. “

bitcoinové obchodní roboty Časová osa upgradu Gimmeru

Gimmer má očividně naplánovanou řadu upgradů na rok 2020 a dále. Nyní jsou aktivní roboti „spread“ a „triangular arbitrage“. Obrázek: Web Gimmer.net, 8. ledna 2019

VPS společnosti Gimmer vám vrátí 25 $ za nákupy jeho tokenu GMR za měsíc. Chcete-li navíc použít některého z obchodních robotů Gimmeru, musíte si koupit a zadržet 200 až 500 stejných tokenů. Boti jsou naprogramováni tak, aby zvládli mnoho specializovaných obchodních stylů, například:

 • Obchodování bez páky (odrůda zahrady, směrové strategie).
 • Obchodování s marží s dostupnými násobky vysoké páky.
 • Půjčky (půjčky si můžete půjčit v různých kryptách)
 • Scalper (kódovaný pro rychlé získání zisků s malými ztrátami)
 • Portfoliové strategie (mohou snížit čerpání, pomáhají s diverzifikací)
 • Arbitráž (využívající cenové rozdíly mezi směnami)
 • Trojúhelníková arbitráž (podobná arbitráži, ale používá tři nebo více mincí)
 • Spready (jděte dlouhou minci, i když zkrátíte další (oblíbená strategie průměrné reverze).

Všichni klienti Gimmeru navíc dostávají bezplatného obchodního robota:

“Standardní automatizovaný kryptoobchodní robot je nabízen zdarma.” To zahrnuje použití jednoho ukazatele, jednoho bezpečnostního a jednoho páru, a to bez páky. “

Stejně jako většina ostatních TBP nabízí Gimmer připojení API k mnoha významným burzám, včetně Binance, Bitfinex, BitMEX, Bittrex, Cobinhood, Hubii, Kraken, KuKoin, Poloniex a XTRADE.IO.

Je pro vás bitcoinový obchodovací robot?

Možná. Možná ne. Vše záleží na vašem stylu obchodování, velikosti vlastního účtu, zkušenostech s obchodováním a osobních cílech. Pokud máte zdravé vývojové vzdělání v obchodním systému, pravděpodobně budete moci snadno postavit nebo najít obchodního robota, který vám bude vyhovovat. Pokud víte, jak rychle řešit problémy se softwarem nebo máte okamžitý přístup k těm, kteří vám mohou pomoci diagnostikovat a opravit problémy související s roboty, můžete být také dobrým kandidátem na obchodování s botem.

Pokud však naivně věříte, že vydělávání peněz v bitcoinech nebo jiných kryptoměnách je jednoduchý a snadný proces, který jednoduše vyžaduje stisknutí tlačítka, pak můžete být velmi zklamáni. Úspěšné obchodování je tvrdá práce. Pokud by si jakýkoli začínající obchodník mohl koupit maloobchodního bitcoinového robota, obchodovat s ním za 100 000 $ a vydělat 50 000 $ ročně, rok co rok by kryptotrhy postupně zneškodnily takovou strategii.

Řekněme, že 5 000 obchodníků s bitcoiny tento rok používá stejného výherního robota. Dosahuje 40 nebo 50 procent zisků. Jak se šíří informace o jeho úspěchu, příští rok jej začne používat asi 50 000 obchodníků. V průběhu času budou profesionální a institucionální obchodníci schopni obchodovat s botem s velkou efektivitou, a tak jej neutralizovat. Příliš mnoho obchodníků bude pronásledovat své obchodní signály na jedné straně trhu, a to je, když přijdou profesionálové za zabití maloobchodního obchodníka.

To je jeden z důvodů, proč nikdy neobchodujete s obchodním systémem, s nímž chcete osobně nadále vydělávat peníze. Přemýšlejte o tom, až se vás příště nějaký vývojář obchodního systému pokusí vydělat z 5 000 $ za obchodní systém.

Bitcoiny Bot Pluses a Minuses

Výhody

 • Váš obchodní robot může působit na obchodní signály rychleji, než můžete.
 • Využijte příležitosti 24/7. Některé velké pohyby na trhu začínají večerním sezením a poté získají ještě větší trakci, když se stádo hromadí příští ráno.
 • Nedostatek školení o budování systému není problém. Můžete si koupit nebo pronajmout potenciálně efektivní bitcoinové roboty od jiných vývojářů.
 • Umělá inteligence (AI) se během několika let stane ve světě bitcoinových robotů velmi prominentní. Je možné, že budoucí roboti budou schopni automaticky optimalizovat vaše obchodní signály v reálném čase. AI vám také může pomoci vybrat ideální kombinaci strategií obchodování botů pro vaše portfolio.
 • Vzhledem k tomu, že více obchodníků s kryptoměnami obchoduje s krátkodobějšími strategiemi založenými na robotech, může se volatilita kryptotržního trhu ve skutečnosti snížit. K tomu může dojít v důsledku masivního zvýšení limitů trhu s mincemi a likvidity.

Nevýhody

 • Krátkodobé obchodování má vysoké provize a náklady na prokluz.
 • Nedostatek likvidity na krypto trhu v určitých hodinách dne. Velká nová událost v časných ranních hodinách může vyvolat zbytečné ztráty obchodu.
 • Nebezpečí pádu blesku. Je ironií, že jsou obvykle způsobeny institucionálními obchodními roboty.
 • Výpadky na burze, technické problémy s robotem, problémy s komunikací nebo počítačem.
 • Náklady na samotné předplatné robota.
 • Potřeba nepřetržitého sledování výkonu a spolehlivosti vašeho robota.
 • Musíte vědět, jak efektivně znovu optimalizovat svého obchodního robota.
 • Pokud váš poskytovatel robotů není 100% cloudový, budete mít průběžné náklady na VPS.

Tvrdá práce, vzdělání, sebekázeň a převahy

Výuka systémového obchodování, dovednosti správy peněz, zdravá psychologie obchodníka a rozsáhlé vzdělání v oblasti TA jsou nezbytnou podmínkou pro ziskové výsledky automatizovaného obchodování s kryptoměnami. Nemůžete jednoduše vybudovat systém rychlovek s předpřipravenými indikátory, stisknout tlačítko „spustit“ a očekávat, že z vašeho obchodovacího robota bitcoinů vyděláte na živobytí. Pokud se však budete tvrdě snažit rozvíjet výše uvedené obchodní disciplíny, můžete se stát trvale ziskovým obchodníkem s bitcoiny.

Poslední slovo moudrosti, které je třeba zvážit při spuštění plně automatizovaného bitcoinového obchodního robota, udělejte z toho to, co budete:

Nikdy nespouštějte oči z obchodní obrazovky. Vůbec. Nevkládejte stoprocentní důvěru ve svého obchodního robota, počítačový software nebo hardware. Podmínky na trhu s kryptoměnami se mohou rychle měnit a potenciálně tak vytvářet scénáře, s nimiž váš robot nikdy nebyl navržen. Musíte neustále dohlížet na svého robota nebo riskovat, že se jednoho rána probudíte na nepříjemné překvapení, které vám přijde o peníze.

Nikdy nepodceňujte své přirozeně lepší schopnosti uvažování než schopnosti stroje nebo algoritmu. Buďte připraveni, schopní a ochotní vstoupit a přepsat svého robota, kdykoli narazí na podmínky hyper-těkavých kryptoměn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me