Věrnostní programy vyžadují opravu a může pomoci blockchain

Je to typická sobota a vy se vydáte do obchodu s potravinami a projdete věrnostní kartou přes registr. Možná vám vytisknou kupón. Vydáte se do latte v místním Starbucks a získáte další body odměny. Pak si půjdete koupit ten svetr, který chcete, do svého oblíbeného obchodního domu – jen si uvědomíte, že jste svou slevovou kartu nechali doma. Věrnostní programy jsou z velké části velkou ztrátou času.

Téměř bez výjimky jsou roztříštěné a neúčinné. Uživatel skončí s peněženkou plnou karet nebo spoustou online hesel, která si nepamatuje. A častěji než ne, nikdy nemáte kupón nebo číslo, když je potřebujete. Všechny věrnostní body jdou nazmar a nabídky vyprší. A ještě horší? Nemůžete ani převést své body na přítele.

Několik blockchainových společností čelí výzvě opravit narušený prostor věrnostních programů. Protože nejen současné systémy jsou pro zákazníky nepohodlné, jsou také drahé pro společnosti.

Věrnostní programy jsou obrovské závazky

Zapomenutí použít kredit Subway nebo vzdušné míle se vám nemusí zdát jako zásadní problém. Ale všechny tyto body přispívají k docela velkému problému. Ve skutečnosti jsou nevyužité věrnostní body a velká odpovědnost pro mnoho firem, protože představují příslib pro budoucí služby. Což vyvažuje rozvahu.

Samotná velikost věrnostních programů ve spojení se změnami v účetnictví v USA v roce 2015 může ve skutečnosti vést ke ztrátám milionů (dokonce miliard) dolarů. Například společnost Delta Airlines skončila rok 2015 se závazky ve výši 3,9 miliardy USD a společnost Marriott International těsně následovala s 2,6 miliardy USD.

Gabriele Giancola je generální ředitelkou společnosti qiibee, decentralizovaný věrnostní ekosystém na blockchainu. Říká: „Věrnostní programy selhávají a mají spoustu neefektivnosti. Společnosti utrácejí spoustu peněz za marketing a na druhé straně body nevyplatíte a ve skutečnosti vytvoříte odpovědnost za tuto společnost, protože každý bod, který neutratíte, se v jejich rozvaze stane závazkem. “

To je spousta peněz, které lze převést na skutečné výhody pro zákazníky nebo úspory nákladů pro společnosti. “Je to obrovské množství peněz, které společnosti musí odložit za nevyužité body,” pokračuje Giancola, “a díky tomu jsou všechny tyto systémy skutečně neefektivní.”

Rakuten, Japonská odpověď na Amazon je významným maloobchodním prodejcem, který se aktivně zabývá blockchainem ve věrnostním prostoru. Se stávajícím věrnostním programem v hodnotě přibližně 9 miliard USD mohou zákazníci převést Rakuten Super Points na Rakuten Coin. Tím se vytvoří ekosystém, ve kterém mohou zákazníci obchodovat s body a zajistit, aby si zvykli.

Rakuten Super Points

Program Rakuten Super Points

Problém s daty

Vzhledem k tomu, že nařízení GDPR klepe na dveře společností a na titulních stránkách převládají skandály sociálních médií, jsou data v centru pozornosti. A je jen logické, že díky více centralizovaným společnostem, které se drží vašich podrobností, budete náchylnější k útoku.

Blockchainy mohou ze systému odebrat centrální datovou autoritu a zajistit tak spotřebitelům kontrolu nad jejich daty a jejich používáním. Mohou také propojit fragmentovaný věrnostní trh a umožnit uživatelům skutečně využívat jejich body. A společnosti, aby se osvobodily od těchto ochromujících závazků.

Věrnostní programy na blockchainu

Rakuten je v prostoru frontem. Jejich věrnostní systém však spotřebitelům neumožňuje spravovat různé značky na jednom místě. O krok dále, věrnostní programy na blockchainu mohou umístit všechny tyto značky na jeden základ. To uživatelům umožní vzájemnou výměnu bodů bez ohledu na to, o jakou společnost jde.

Takže místo hromady karet, které způsobí prasknutí vaší peněženky ve švech nebo papírech, které se hodí do koše, máte vše na jednom centrálním místě – „věrnostní ekosystém“.

Giancola říká: „Řekněme, že používám Starbucks a ty metro. Možná chci jíst metro a vy si chcete dát kávu. Můžeme si vyměnit naše body, takže dostanete kávu a já dostanu metro. “

A značky snižují své závazky a poskytují všude možnou situaci, která je prospěšná pro všechny.

A7 Core je blockchainová společnost zaměřená na personalizované kupóny. Pomocí umělé inteligence k vývoji nabídek přizpůsobených vašim výdajovým zvykům pracují na tom, aby zákazníkům poskytly kupóny, které mohou skutečně použít. Koneckonců, k čemu jsou peníze z maziva pro automobily, pokud auto nevlastníte?

Spoluzakladatel a hlavní obchodní ředitel William Parker říká: „Řekněme, že milujete Coca-Colu, ale váš přítel si ji kupuje tak často. Dostali byste kupón, který sníží cenu balíčku 12 na polovinu, ale ona by získala kupón, který je navíc za dolar. Protože kupujete colu častěji, získáte větší zlevněný kupón. Je doslova přizpůsoben vašim výdajovým zvykům. “

Ale to není všechno hladké plachtění

Budování věrnostního ekosystému je pěkný nápad. Ale to se nestane přes noc. I když se hlavní značky trochu snaží získat své věrnostní programy „blockchain-ized“, ai když vývojáři pracují nepřetržitě, na cestě je stále spousta výzev.

Kromě vzdělávání a povědomí je jedním z hlavních problémů, kterým čelí mnoho projektů, zejména na blockchainu Ethereum, škálovatelnost.

Práce s několika malými značkami nebo v určitých zeměpisných oblastech je jedna věc. Další možností je rozšířit spolupráci s obřími značkami po celém světě. To by mohlo potenciálně zahrnovat miliony transakcí denně. V současné době Ethereum není schopno spravovat tolik transakcí, což bude překážkou širokého přijetí.

Ale s tolika jasnými mozky, kteří pracují na řešeních, nebude to dlouho trvat, než budou vaše problémy s kupóny minulostí. Takže pokud jste jedním z těch nervózních lidí, kteří nevydrží čekat ve frontě, zatímco ledově pomalá dáma před vámi počítá své kupóny, budete milovat budoucnost věrnostních programů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me