Rozhovor s generálním ředitelem společnosti Polymath Trevorem Koverkem je mírně surrealistický zážitek. Měl jsem schůzky s klíčovými politickými osobnostmi, které bylo snazší koordinovat – a aniž bych se musel protínat spoustou zbožňujících davů žádajících o pořízení selfie s kryptoměnou okamžiku. Čím to je, že všichni mluví o Trevorovi Koverkovi? Ve skutečnosti pár věcí.

Christina Comben z CoinCental vytlačila několik minut Trevorova času na Světové blockchainové fórum v Londýně a tady jsme zjistili.

Dělá chytrá investiční rozhodnutí

Trevor Koverko

Zakladatel společnosti Trevor Koverko Polymath & výkonný ředitel

Trevor je aktivní v kryptoměnách a kupuje své první bitcoiny na eBay. Je známý tím, že investuje do prvních ICO, včetně MasterCoin, Ethereum, ShapeShift a EOS. Předtím byl v Silicon Valley a na Wall Street.

A předtím byl hokejistou, který dělal NYR Draft Pick. Nyní se zavázal předsedat tomu, co považuje za „největší a nejlépe střežené tajemství v kryptoměně“ – bezpečnostní tokeny.

Co je tak vzrušujícího na bezpečnostních žetonech?

Možná je lepší položit si otázku – co je to bezpečnostní token? „Ve skutečnosti je to velmi jednoduché,“ říká, „bezpečnostní tokeny představují vlastnictví aktiva, kterým mohou být akcie LP nebo cokoli jiného, ​​a je to jen jeho tokenizovaná verze … Máte investory, kteří očekávají zisky, ne to, že očekávají produkt , a máte regulaci a KYC. “

Právě teď však téměř neexistují žádné bezpečnostní tokeny, protože je jejich vytváření příliš složité a těžkopádné. Kromě toho neexistují žádné burzy, které obsahují seznam bezpečnostních tokenů, takže jakmile vydáte své, máte dost čerstvých možností.

„Binance a všechny tyto další velké burzy mají spoustu likvidity,“ říká, „ale bezpečnostní tokeny nikoli, protože jakmile na své burze vyměníte jeden cenný papír, dostanete se do kompetence regulačních orgánů a SEC. Každý se vyhýbá kótování cenných papírů. Nyní existuje veškerá ta zadržovaná poptávka po likviditě bezpečnostních tokenů a není kam jít. “

A právě to Trevora nejvíce vzrušuje na platformě Polymath, která spustí novou generaci bezpečnostních tokenů. “Polymath posiluje biliony dolarů finančních cenných papírů, aby bez námahy migroval na blockchain,” říká.

Polymath má velkou podporu, protože nashromáždil největší komunitu bezpečnostních tokenů na planetě a uzavřel Telegram s 50 000 členy skupiny. To je podle něj důležité, protože jim to umožní rychle navázat síťový efekt.

Proč tokenizovat finanční cenné papíry?

Existuje spousta důvodů pro tokenizaci finančních cenných papírů, od uvolňování likvidity po vytváření dostupnosti 24/7. Ale podle Trevora je nejzajímavější částí programovatelnost tokenů:

“Díky inteligentním smlouvám a tokenům cenných papírů je můžete naprogramovat tak, aby dělali věci, hlasování prostřednictvím proxy, správu a řízení společností, můžete toho udělat mnohem víc než s papírovými smlouvami, kde se hromadí prach v kartotéce … Můžete eliminovat celou svou kancelář.”

Polymath má několik ambiciózních plánů, ve skutečnosti mají být „ethereem bezpečnostních tokenů“. Stejně jako Ethereum usnadnilo vývojářům spuštění IPO, Polymath usnadňuje netechnickým lidem z Wall Street spuštění STO. Pouhým využitím své platformy mohou vydavatelé spustit svůj vlastní bezpečnostní token několika kliknutími (aniž by museli rozumět Solidity).

„IPO jsou chaotický, drahý a časově náročný,“ říká, „blockchain to všechno změní.“ S poradenským týmem bezkonkurenčním kdekoli jinde, Polymath má podporu Overstock Patrick Byrne, ShapeShift Erik Voorhees a spoluzakladatel Ethereum Anthony Di Iorio, mimo jiné průmyslové váhy.

Polymath Advisors

Polymath Advisors / https://polymath.network/

Oh, a spouštějí standard bezpečnostních tokenů ST20. Ano, stejně jako standard ERC20 pro obslužné tokeny. Polymath plánuje stejný token bezpečnostních tokenů a vytváří nový standard směrem vpřed – není divu, že je tak načerpán.

Jaký typ emitentů přitahuje Polymath?

„Jsme distribuováni jako open source,“ vysvětluje, „a je pro mě velmi důležité mít jej tam, kde neděláme rozhodnutí pro lidi. Nejsme emitentem, poskytujeme jim pouze nástroje, které jim pomohou dodržovat předpisy v jakékoli jurisdikci, v níž se nacházejí, bez ohledu na to, jakou třídu mají investoři, a jaký typ výjimky dělají, například jak získávají peníze. Je to americká výjimka typu? Je to úplný prospekt? Pomáháme lidem procházet tímto procesem. “

Byly však oznámeny některé z prvních emitentů Polymath a zahrnují IPwe, první patentový registr na světě využívající blockchain a BlockEstate, tokenizovaný americký realitní fond. Trevor také na konferenci živě oznámil, že jedním z prvních emitentů je filmař získávající finanční prostředky na svůj film prostřednictvím STO.

Ve filmu Atari je Nolan Bushnell, zakladatel Atari, a bude produkován Leonardem DiCapriom.

Jak se Trevor Koverko do toho všeho dostal?

Když se ho zeptali na jeho první bitcoinový okamžik, zkřížil mu tvář křivý úsměv. “Tehdy to byl kult velmi specifického typu člověka,” říká. “Ještě to nebyl mainstream.” První vlnou nebyli technologičtí lidé. Byli to ekonomičtější geekové a lidé v těchto kruzích. To jsou támhle kluci jako Roger [ukazuje na neformálně oblečeného muže v rohu tiskové místnosti].

“Byl to první skutečný chlap.” Je prvním člověkem, který přišel z Libertariánského hnutí. Kluci jako Erik Voorhees. Bylo to velmi malé. Vzpomínám si, že konference byly v malé malé místnosti. Všichni bychom se jen potloukali. Tehdy v tom nebyl nikdo pro peníze. Bylo to jako tajná společnost. Bylo to hloupé. Mysleli jsme si, že jsme v pohodě, ale nebyli jsme, “směje se a oči se trochu zamlžují.

“Všichni byli mladší, bylo to jako před deseti lety.” Právě jsme vyrostli v prostoru společně. Pak se to stalo hlavním proudem a explodovalo. To jsme nečekali. Cítím nostalgii, protože tehdy to bylo velmi čisté a autentické. Nikdo neskočil. Lidé skutečně věřili v to, o čem jsou bitcoiny a kryptoměny. “

Bezpečnostní tokeny ale mnoho lidí vynechají

Pokud v tom Trevor nebyl kvůli penězům, ale kvůli ideálu, je divné, že emitenti Polymath budou omezeni hlavně na akreditované investory? Nebo že financování Polymath nebylo prostřednictvím ICO, ale omezeno na uzavřenou skupinu lidí? Cítí, že je v rozporu s utopickou společností, o které mluvil? Poněkud. Ale neztrácí nad tím spánek.

“O této otázce přemýšlím několika způsoby.” Máme své základní přesvědčení, že krypto je otevřené, decentralizované a anonymní, jak tomu věříme, ale musíme také kompromitovat některé z těchto věcí, abychom skutečně měli dopad. Pokud chceme jít do hlavního proudu a chceme opravdu pomáhat lidem v měřítku, musíme se řídit pravidly a musíte dělat věci v souladu a správně. “

Alespoň v USA budou STO z velké části otevřené akreditovaným investorům, jaké jsou jeho myšlenky? Moc se mu to nelíbí. “Je spravedlivé, že pouze bohatí lidé mohou investovat do nových vzrušujících podniků?” Osobně si nemyslím, že je to fér. Myslím si, že tato pravidla je třeba aktualizovat. To, že máte peníze, ještě neznamená, že jste inteligentní investor. To znamená, že máte peníze.

Lidé, kteří nemají peníze, podívejte se na Ethereum. Ethereum vytvořilo mnoho bohatství pro mnoho neakreditovaných lidí. Pokud vláda řekla, že ne, nesmíte investovat do Etherea, že sem byly přivedeny pouze velké instituce a bohatí lidé, pak si nemyslím, že je to fér. “

V těchto měnících se dobách však věří, že změna regulace přijde. “K zákonu o pracovních příležitostech a různým výjimkám, které přicházejí, k tomu již došlo, což je povzbudivé.” Máme také globální myšlení, takže se nedíváme jen na USA a Evropu. Je to otevřené plátno a kdokoli si jej může přizpůsobit pro svou konkrétní situaci. Ne na rozdíl od samotného Etherea. “

Polymath Ethereum

Srovnání Polymath Ethereum

Jaké další výzvy leží před námi?

Jak Polymath umožní emitentům dodržovat pravidla SEC nebo zajistit, aby jejich bezpečnostní tokeny zůstaly v bezpečí? Na chvíli se odmlčí a řekne:

“Dobře, takže neděláme spoustu věcí.” Rádi bychom se soustředili na to, v čem jsme dobří. V čem jsme dobří, je vytváření technologické vrstvy pro programovatelný kapitál. Místo pouhého podílového certifikátu, který sbírá prach ve vašich kartotékách, máte na blockchainu token, kterému můžete přikázat dělat věci. Můžete mít moduly. Myslím, že to, co děláme v Polymath, je, že máme různé moduly pro KYC, které tento proces usměrňují. “

Takže právě teď, pokud jde o KYC nebo správu zabezpečení vašeho bezpečnostního tokenu, Polymath ještě není vaším jednotným kontaktním místem, i když „některé věci se připravují,“ říká. Existuje také celá řada legálních šedých oblastí, například to, co se stane po STO a kde bezpečnostní tokeny sedí na rozvaze společnosti.

“S tím potřebujeme pomoci,” říká. “Věci jako opatrovnictví, věci jako výměny.” Pro bezpečnostní tokeny stále není hromada likvidity. To je regulační problém, protože existuje spousta výměn užitkových tokenů, které jsou jako eBay. Prostě obchodují s produkty jako s užitkovým tokenem, což není bezpečnost. “

Kdy se změna stane?

Kdy začnou na scéně dominovat tokeny cenných papírů a budou trpasličí v blockchainovém vesmíru? “To se teď děje.” Toto je inflexní bod. Myslím, že v tomto čtvrtletí se to všechno děje. Nějakou dobu se to skončilo a nyní vidíme plody veškeré tvrdé práce, kterou všichni dělají. Je to velmi komunitní úsilí a to se mi líbí. “

Kolik místa vidí pro žetony užitku vpřed? “Ach, hodně.” Milujeme užitkové tokeny, to je to, co to všechno začalo, a my se jen stahujeme z technologie, kterou tento token vytvořil. Jen si myslím, že se to konsoliduje a dojde k spoustě fúzí a úmrtí a mrtvol a uvidíme, jak se některé z velkých protokolů budou zvětšovat a síťové efekty, kterých se chopí. Pak bude bezpečnostní token stálým a stále pochodujícím fenoménem. “

Bezpečnostní tokeny jsou na vzestupu … jste připraveni?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me