Cestování a doprava využívající kryptoměny se stávají stále dostupnějšími možnostmi, protože si blockchain nachází cestu do více průmyslových odvětví.

Konkrétně pro bitcoiny je cestování první kryptoměnou na světě způsob, jak posunout měnu přes hranice. Pro některé je cestování po bitcoinech důkazem konceptu: způsob, jak zažít hranice, které v současné době čelí použitelnosti bitcoinů na trzích velkých i malých.

Kromě bitcoinů má blockchain některé přesvědčivé případy použití, které pronikají do cestovního a dopravního průmyslu a které mohou pomoci lidem rychleji a levněji se pohybovat. Od identity po věrnostní programy hledá blockchain novou hodnotu v zavedené aréně.

Cestování na bitcoinu

Výdaje výhradně bitcoinů, když cestujete po celém světě, se blíží realitě. Nové způsoby rezervace hotelů a letenek jsou stále dostupnější, protože průmysl otevírá své brány kryptoměně.

Kromě online rezervace se cestujícím podařilo proniknout do rostoucí komunity maloobchodních podniků, které přijímají bitcoiny přes přepážku za své zboží a služby. Kavárny, obchody s potravinami a noční kluby po celém světě přijaly bitcoin jako platební metodu.

Prozatím je cestování s bitcoiny nejjednodušší v městských centrech měst. Obchody a prodejci přijímající bitcoiny šíří centra měst jako Tokio, NYC, Toronto, Singapur a Los Angeles.

Rezervace s bitcoiny: Použijte bitcoiny k plánování a rezervaci cesty pomocí těchto cestovních webů

Časy používání bitcoinů na populární cestovní stránce Expedia jsou pryč. Pravděpodobně kvůli volatilitě trhu se společnosti stále více odklánějí od bitcoinu jako metody přímé platby.

Jelikož však hlavní rezervační agentury zanechaly vakuum pro provozovatele přátelské k bitcoinům, aby našli své místo, další úspěšné cestovní weby tuto prázdnotu vyplnily.

blockchainové cestovní a dopravní weby

Blockchainové dopravní a cestovní stránky

BTCTrip

Hráč v oboru od roku 2013, BTCTrip byl ranou oblíbenou mezi krypto komunitou. Hlavní jména podpořila cestovní web jako čistší možnost cestování s bitcoiny. Charlie Lee, Jon Matonis, Erik Voorhees a Roger Ver měli o této online cestovní stránce co říct. Nemluvě o Vitalikovi Buterinovi brzy op. ed v Bitcoin Magazine.

Tam, kde BTCTrip skutečně svítí, jsou však jeho ceny. Většina zprostředkovatelských služeb, které uživatelům umožňují nakupovat produkty z fiatové měnové ekonomiky s bitcoiny prostřednictvím proxy, funguje za poplatek malého procenta, takže služby jsou ve skutečnosti dražší než pouhé přímé platby kreditní kartou..

– Vitalik Buterin

Levné letecké společnosti

Levné letecké společnosti je významným centrem pro online rezervace cest s možnostmi letů, hotelů a automobilů. Zákazníci mohou bitcoiny používat jako platební metodu pro kteroukoli ze svých služeb.

Společnost Cheap Airlines se vyhýbá tomu, aby spadala do kategorie zprostředkovatelů, k nimž se Buterin vyjádřil, tím, že za bitcoinové platby neúčtuje žádné další poplatky. Místo toho plně využívají výhod Server BTCPay, procesor plateb s otevřeným zdrojovým kódem. Pozoruhodné je, že BTCPay nevyžaduje KYC, je hostitelem pro sebe, nemá žádné poplatky za zpracování, nemá prostředníka a je povolena Lightning Network.

Bitcoin. Cestování

Bitcoin.travel je další renomovaná možnost utrácet své bitcoiny (a altcoiny) na cestách. V současné době nabízejí kromě možnosti pronájmu ve stylu Airbnb také lety a hotely.

Možnost zapůjčení je ve srovnání s jinými cestovními webovými stránkami přijímajícími kryptoměny jedinečnou funkcí. Zde si mohou hostitelé pronajmout své náhradní pokoje, rekreační nemovitosti nebo chaty, jako u Airbnb. Všechny platby se však provádějí zcela v kryptoměně a nikdy se nevymění za fiat. Hosté mohou platit bitcoiny nebo hrstkou altcoinů a hostitelé dostávají platby v podobných kryptoměnách podle svého výběru.

Nakupování, stravování a zábava

I když více prodejců přijímá přímé platby v kryptoměnách, v závislosti na tom, kam cestujete, může najít rozsáhlou škálu možností stále vyžadovat filtrování přes Reddit a další fóra o bitcoinech.

Cestování a doprava na blockchainu

Tepelná mapa obchodníků s kryptoměnami z celého světa z webu Coinmap.org

Coinmap, agreguje však obchodníky, které můžete navštívit s bitcoiny, na praktickou interaktivní mapu. Rychlý pohled na teplotní mapu prodejců bitcoinů ukazuje obrovskou koncentraci obchodníků v Evropě, stejně jako v Americe, Koreji a v jižní Americe.

Zdaleka nejaktivnější oblastí pro utrácení vašich bitcoinů je Evropa. Možná je tedy vhodná doba pro bitcoinový Eurotrip.

Alternativně pro ty časy, kdy to bude stačit pouze místní fiat měna, budete chtít najít bankomat s bitcoiny, abyste mohli vybrat hotovost. Bitcoinová mapa ATM, podobně jako Coinmap má interaktivní mapu, na které zobrazujete aktivní bitcoinové bankomaty.

Pamatujte, že ne všechny bankomaty s bitcoiny vám mohou vydat hotovost. Obecně existují dva druhy bitcoinových bankomatů, jednosměrný a obousměrný. Jednosměrný bankomat vám umožňuje nakupovat pouze bitcoiny. Obousměrný bankomat je to, co potřebujete, a umožňuje vám nakupovat a prodávat bitcoiny.

Blockchain v dopravním průmyslu

Kromě prázdnin a batohů vytváří blockchain hodnotu v několika oblastech okrajových k odvětví dopravy a cestování. Programy identity, sdílení jízd a věrnostní programy mají především vzrušující případy použití pro blockchain a decentralizované organizace.

Identita podporovaná blockchainem může být rychlejší a bezpečnější

Kanada se v poslední době snaží pilotovat hraniční bezpečnostní identifikační systém, který spojuje blockchain s vyspělou biometrií. Aktuální program je pro vybrané množství cestujících a je ve spolupráci s Nizozemskem.

V systému identity podporovaném blockchainem mají cestující digitální pas pravděpodobně přístupný z aplikace pro telefon. Při překračování hranic si uchovávají informace o své totožnosti, místo toho potvrzují svou identitu biometrickými údaji, jako jsou otisky prstů a skeny sítnice.

O specifikách blockchainu je známo málo. Je však pravděpodobné, že blockchainy identity používané v dopravě jsou také ideálními kandidáty pro důkazy nulových znalostí. Tento typ asymetrických informací může výrazně zlepšit zabezpečení a snížit zločiny, jako je krádež identity.

Kromě toho nepřekvapuje, že během vládní iniciativy bude blockchain identity povolen a bude pravděpodobně verzí důkazu o autoritě nebo jiného podobného konsensuálního algoritmu.

Použití systému identity na blockchainu v dopravě by mohlo být užitečným opatřením pro přesun lidí a balíků přes klíčové cestovní body, jako jsou letiště a hraniční přechody.

Pro Kanadu je pilotním programem snaha o zajištění proti předpokládanému nárůstu letecké dopravy. Kanadský ministr dopravy Marc Garneau ve svém prohlášení během Světového ekonomického fóra uvedl: „Inovace jsou klíčem k posílení globální konkurenceschopnosti, mobility a produktivity. Využití nových technologických vylepšení může podpořit přístupy k veřejné bezpečnosti a zabezpečení založené na rizicích, zefektivnit leteckou dopravu a zároveň zlepšit zážitek z cestování. “

Vylepšení věrnostních programů

Předpokládá se, že trh s věrnostním vzrůstajícím růstem se do roku 2020 zvýší na 4 miliardy USD. Jak je však zdůrazněno v zpráva z Centra pro finanční služby Deloitte toto odvětví brzdí některé společné faktory:

… Věrnostní programy a programy odměn neužívají plný potenciál kvůli nečinnosti účtu; nízké míry vykoupení; časové zpoždění; vysoké náklady na správu transakcí a systémů a získávání zákazníků; a nízké udržení klientů.

Možným řešením těchto horních limitů by mohl být posun k sítím interoperability podporovaným blockchainem. Většina věrnostních programů podporovaných blockchainem má za cíl zvýšit použitelnost získaných odměn. V ideálním případě lze kredity získané v jednom věrnostním programu vyměnit za jiné věrnostní ekosystémy.

Je pochopitelné, že konsolidace odvětví této velikosti do jediné sjednocující sítě se podstatně snáze řekne, než udělá. Technologie jako atomové swapy nebo síťová specifická připojení, jako jsou Peg-Zones Cosmo Network, však umožňují výměnu hodnot mezi sítěmi.

Závěrečná slova

Protahování nohou a poznávání světa se stává dostupnějším pro kohokoli, kdo chce žít na svých kryptoměnách. Zarezervujte si dovolenou na turistických webech a navštivte kavárny, knihkupectví a restaurace po celém světě pomocí výhradně kryptoměny.

Nebude překvapením vidět více projektů využívajících blockchain v dopravním a cestovním průmyslu, protože technologie stále dozrává ve více případů použití.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me