Chris Keshian, řídící partner a generální ředitel Apex Token Fund

Chris Keshian

Steven Buchko z Coin Central měl nedávno příležitost promluvit si s Chrisem Keshianem, řídícím partnerem a generálním ředitelem Apex Token Fund, o jeho novém tokenizovaném „fondu fondů“. S tímto jedinečným typem aktiv chce Keshian a jeho tým vložit likviditu na trh kryptových hedgeových fondů a zároveň je zpřístupnit menším investorům.

Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na oficiální web Apex Token Fund.

Poznámka editora: Bohužel Apex nedosáhl své měkké čepice a musel vítr dolů.

Rozhovor

SB: Než jsme se dostali do Apexu, jak jste se poprvé zapojili do kryptoměny?

CK: Zapojil jsem se asi před pěti lety – v té době existovala pouze bitcoinová komunita. A postavil jsem jednu z prvních fiat bran na Ethereum již v roce 2014. Pracoval jsem v různých oblastech v celém prostoru, po celou dobu jsem konzultoval větší společnosti v blockchainových aplikacích a aktivně obchodoval s krypto aktivy.

Před asi rokem a půl jsem spustil Neural Capital, dlouhodobý hedgeový fond se sídlem v San Francisku, a od té doby se neustále rozrůstám. Nedávno jsem spustil Apex Token Fund, který je prvním tokenizovaným krypto fondem fondů.

R: Nevadilo by vám rozpracovat to – jak funguje Apex?

CK: Fond fondů je v tradičním smyslu hlavní fond, který je investován do různých podkladových fondů portfolia, spíše než do samotného aktiva. V našem případě je Apex Token Master Fund investován do deseti nejvýkonnějších zajišťovacích fondů kryptoměn.

Pokud jde o tokenizovanou složku, místo získávání kapitálu prostřednictvím investorů připojujících se k hlavnímu fondu prodáváme Apex Tokens, které představují její zlomkové podíly. Apex tokeny jsou nepřímým vyjádřením vlastnictví v hlavním fondu a tento hlavní fond je poté investován do deseti nejvýkonnějších krypto-zajišťovacích fondů.

apex struktura tokenového fondu

Tato struktura má několik jedinečných výhod. Jeden, Apex Tokeny jsou volně obchodovatelné, což znamená, že byste mohli své akcie obchodovat při jeho založení. Neexistuje žádná doba blokování. To se liší od tradičních fondů, kde obvykle existuje roční blokovací období, alespoň pokud jde o investovaný kapitál.

Další výhodou je, že můžeme demokratizovat přístup k těmto zajišťovacím fondům. Zajišťovací fondy mají z velké části vysoký minimální požadavek, nejméně milion dolarů, což vylučuje účast většiny průměrných investorů v účasti na těchto fondech. Pro nás můžete mít v zajišťovacím fondu více akcií a zahrnovat spoustu menších investorů.

SB: Jak si vyberete, které fondy jsou zahrnuty do hlavního fondu?

CK: Podíváme se na výkon, vhodnost pro zakladatele trhu, jejich zapojení do prostoru a jejich strategii pro investování do kryptoaktiv – všechny tyto funkce. Protože provozujeme fond v prostoru, víme, co hledat a jak prověřovat fondy.

Pomohli jsme také spustit Protocol Ventures, první fond fondů ve vesmíru. Není to tokenizované, ale jsme jim poradci. U jednoho fondu fondů jsme to již úspěšně provedli a všechny tyto zajišťovací fondy jsme prověřili jednotlivě.

SB: Momentálně jsme na docela špatném medvědím trhu. Jak zajišťujete v takových dobách, když se trh otočí na jih?

CK: Všechny naše zajišťovací fondy mají individuálně své vlastní strategie zajištění proti tomu. Liší se v závislosti na strategii, ale v tomto případě je to pádný případ pro použití Apexu.

Každý investor, který chce být vystaven této třídě aktiv, nebude aktivně obchodovat a ve vesmíru neberou krátké pozice. Pravděpodobně nemají technické znalosti ani kapacitu.

Alternativou k pouhému nákupu a držení kryptoměny je investovat do něčeho jako Apex, kde právě držíte jeden token, ale tento token vám dává expozici aktivně obchodovaným fondům. Každý z těchto jednotlivých fondů se krátí, provádí arbitrážní strategie nebo podobné věci, které stále vydělávají peníze na medvědí trh. Právě tato expozice je přesvědčivým případem použití Apexu, když jsme na medvědím trhu.

R: Viděl jsem v Apexu bílý papír že máte strategii čtyř kvadrantů pro jisté a nejisté trhy s býky a medvědy. Jaké jsou výhody rozdělení strategie na tyto čtyři typy tržních podmínek?

apex token fund čtyři tržní podmínky diagram

CK: To je to, co jsme pozorovali sledováním vesmíru za posledních pět let – tyto čtyři tržní podmínky. Do značné míry pokrývají všechny potenciální podmínky ve vesmíru.

Jsme vystaveni strategiím, které fungují dobře bez ohledu na to, v jakých tržních podmínkách se nacházíme. Některé však budou fungovat lépe než jiné. Pro nás je to komplexní přehled toho, jak se může trh chovat v příštích dvou až třech letech – životní cyklus fondu.

SB: Tokenizace fondu má své výhody, jak jste řekl, v přidávání likvidity a demokratizaci investic. Ale jaké jsou nevýhody, pokud existují, toho?

CK: Ve skutečnosti neexistují žádné nevýhody. Vydáme čtvrtletní aktualizace hodnot tokenů. Token je vždy plně zajištěn investicemi do podkladových fondů portfolia, takže token má vždy skutečnou hodnotu.

Mezi těmito čtvrtletními zprávami by se token mohl obchodovat nahoru nebo dolů v závislosti na tom, jak si lidé prohlížejí prostor a jaký mají výhled na kryptotrh. Na tom ale nakonec nezáleží, protože token je směnitelný, když likvidujeme fond na přiměřenou hodnotu podkladových investic. Takže výplata na konci držitelům tokenů bude vždy stejná, ale obchodování s tokeny mezi těmito čtvrtletními výpisy by mohlo jít nahoru nebo dolů.

Nemyslím si nutně, že je to špatná věc; je to jen jiný aspekt.

SB: SEC každý den přichází s dalšími informacemi o tom, jak klasifikují žetony, ale zatím neučinili nic. Je to něco, co ovlivní Apex?

CK: Ovlivní to podkladové portfoliové fondy. Pokud jde o tuto strukturu, není toho moc co komentovat.

Rozhodli jsme se spolupracovat s DLA Piper Global Law Firm, jednou z pěti nejlepších globálních právních firem. A nabízíme to způsobem, který je globálně plně v souladu s právními předpisy o cenných papírech na základě jurisdikce podle jurisdikce. Co se týče zapojení SEC do vesmíru, nemyslím si, že by to přímo ovlivnilo tento projekt podstatně.

SB: Co je plánem pro Apex v roce 2018?

CK: Dokončili jsme naše veřejné a soukromé předprodeje. Náš další prodej bude 1. května. To je konečný veřejný prodej. Kdokoli může navštívit náš web a zjistit o něm také další informace.

SB: A fond začne po tomto prodeji investovat?

CK: Finanční prostředky jsou poté nasazeny a tokeny budou obchodovatelné od 1. června.

SB: Je ještě něco, co by naši čtenáři chtěli vědět?

CK: Pokud budou mít čtenáři další dotazy, doporučujeme jim, aby se připojili a zeptali se nás Telegramový kanál. Vážím si toho, že jste si se mnou promluvil.

Děkuji

Děkuji, Chrisi, že jsi si našel čas ze svého nabitého programu a mohl s námi mluvit. Vždy je skvělé se dozvědět o projektech, díky nimž je kryptoměna pro průměrného investora dostupnější. Těšíme se na sledování vašeho fondu, jakmile bude spuštěn.

Pokud máte zájem zúčastnit se posledního prodeje fondu Apex Token Fund, můžete se zaregistrovat zde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me